Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#45) azbest válasza mad823 (#43) üzenetére


azbest
félisten

Az főleg akkor játszik, ha laptop-dokkoló-töltő(k) egy csomagban vannak, egy cégtől.
Régen gyártófüggő volt a dokkoló az egyedi csatik miatt, ami pár generáción át elvitte annak a gyártónak a gépét akár (kivéve, ha pont váltás előtt sikerült venni). Most "univerzális" a type-c, kivéve, hogy erősen lutri működik-e adott kombinációban.
A töltés is kérdéses, mert nem találod meg sehol, hogyan szól bele a dokkoló. Esetleg azt sem találod meg leírva, hogy a gép mit fogad el.

Ha az univerzalitás jegyében 3rd party dokkolót veszel, akkor is lutri. 90w-os tápom mellé vettem
"Charge and Power Host Device
With up to 100W Power Delivery pass-thru, this dock allows you to power and charge your USB-C laptop or host simply by connecting the laptop’s power adapter into the USB-C port. Great for laptops with only one USB-C port." [link]

Support válasza arra, hogy slow chargert ír és lelassít a gép: ja hát 10-15W -tal nagyobb táp kell a dokkolóhoz. És tényleg a pd diagnosztikával láttam, hogy levon 15W-ot a dokk. De a köcsög marketing nem ezt mondja, 100W-ot ír, de valójában max 85 megy át rajta. A másik két kínai dokkolóm 10-et von le diagnosztikával nézve. Persze ez tudom, egyedi probléma. Viszont próbálj utánanézni adatoknak, hogy hozzáértőként ki tudd választani a megfelelő eszközöket. Nehéz lesz találni.

Mivel a gépemen két type-c port van, így közvetlen abba tudom a tápot dugni, akkor már csak arra kell figyelni, hogy előbb a tápot dugjam be, mert ha a dokkoló van előbb (táp nélkül), akkor a másikon már nem fogad töltést, mivel látja hogy töltő képes a dokk is és védi, nehogy kettő töltő legyen. Most úgy felbosszantott, hogy kb hasonló áron vettem egy asztali egpu dokkot 500w táppal, mint amiért vettem a targus dongelet és a plusz pd töltőt. Nagyok irreális árak vannak typec kütyük kapcsán.

Az irodai gépeinknél 45 és 65w tápok vannak gyárilag. Van pár dokkoló, ott is fel kellett világosítani kollégámat, hogy az ő gépével nem fog menni, mert az csak suma usb3 port, hiába type-c.

Jó lenne ez a type-c, ha nem 99% arra menne mindenki, hogy átverjen vele.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.