Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

A képminőséget drasztikusan fogja javítani.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#2) Иван


Иван
őstag

Ha nem lennék hithű BB sfan, akkor WP is szimpatikus lenne. :K

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#3) Oppenheimer válasza Иван (#2) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Jobban is jársz, ha BB fan maradsz. Nekem úgy tűnik, hogy a BB10 jobb lesz a WP8-nál. :D

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#4) Bici válasza Иван (#2) üzenetére


Bici
félisten

Én meg fordítva vagyok: WP-t szeretnék elöbb-utóbb, de amíg ilyen "egyszerűek" a grafikai elemek, addig esélytelen, hogy ezt nézzem napi rendszerességgel. És az Opera Mobile-t is meg akarom várni.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#5) tybsen


tybsen
addikt

Inkabb azon dolgoznanak, h maradjon wifin lezárt kepernyonel is :((( Mikor jön mar ez az update?

(#6) Воланд válasza tybsen (#5) üzenetére


Воланд
titán

8x-8s parosra mar folyamatban van a frissites terjesztese.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#7) tybsen válasza Воланд (#6) üzenetére


tybsen
addikt

Igen, pont ezért kérdezem illetve varom annyira.

(#8) oli83


oli83
tag

Sziasztok!

Technikai jellegű kérdésem lenne.
Vásároltam egy 820-as Nokiát.
Telefonom úgy van beállítva, hogy hívás esetén cseng, és rezeg is.
Ha hívás jön, akkor viszont elöször rezeg, majd cseng. Ha vége a csengöhangnak újra rezeg, majd újra cseng.
Hogyan lehetne rávenni a kicsikét, hogy egy időben tegy e kettő dolgot? Mit ronthattam el?
Plussz: lehet valahogyan a csengő/jelző hangok erejét külön szabályozni?

Üdv.: Oli83

(#9) Иван válasza Oppenheimer (#3) üzenetére


Иван
őstag

Hát, ja, mondjuk remélem BB10 ütni fog, de nekem a WP8 is szimpatikus rendszer. :K

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#10) pzstm válasza tybsen (#5) üzenetére


pzstm
titán

Ezzel a frissítéssel kapod meg. HTC 8x már megkapta.

Gondolom mire kishazank magenta szolgáltatójához elér húsvét lesz....

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#11) persil


persil
nagyúr

Mi az, hogy "robosztus rendszerindulás"?! :D Földrengés lesz, mire feláll a rendszer, vagy mi? :D

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#12) vince válasza persil (#11) üzenetére


vince
őstag

Pont ezt akartam kérdezni én is, a forrásban More efficient and reliable start-up sequence szerepel, hogy lett ebből robusztus? :)

FM rádió akkor nem ezzel a frissítéssel jön?

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#13) persil válasza vince (#12) üzenetére


persil
nagyúr

"More efficient and reliable start-up sequence"
Hát ez nálam még mindig "hatékonyabb és megbízhatóbb boot"-olást jelent, de amúgy sem tudom elképzelni, hogy egy rendszerindulás mitől lesz robosztus :D Hangos, vagy mi? :D

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#14) Иван válasza persil (#13) üzenetére


Иван
őstag

Mondjuk a megbízható boot is elég fura... Volt olyan, hogy nem sikerült elindulnia? :DDD

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#15) ZeGa01


ZeGa01
tag

Ha valaki tudja elmondhatná nekem, hogy a nokia számláló nevű alkalmazása miért nem érhető el Lumia 920-ra?

(#16) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Kár, hogy a WP 7.8-at visszatartják. Nem volt elég nekik az, hogy nem lehet frissíteni 8-ra, de még a WP 7-es vásárlókra is magasról tesznek, ezzel megmutatva nekik, hogy mit várhatnak el a jövőben az MS által elképzelt windows phone ökoszisztémától. Bár még csak pár hete vettem Lumia 800-at - és sokkal jobban bejött, mint vártam, mondhatni tetszik - de a következő telefonom már nem WP-s lesz. A cél a fejlődés lenne, nem az átszámozás némi interface tuning hozzáadásával.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#17) vardill


vardill
csendes tag

remélem a fagyásokra is megoldást fog jelenteni, mert engem pl. az sokkal jobban zavar mint a képalkotási probléma akár :)

(#18) persil válasza Иван (#14) üzenetére


persil
nagyúr

Ez csak megbízhatóbb, szóval ezek szerint most sem lesz tökéletes... :D

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#19) mukibuci válasza oli83 (#8) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

cseréld le HTC-re, más megoldás nincs :N ;]

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#20) Воланд válasza ZeGa01 (#15) üzenetére


Воланд
titán

a nokia szamlalok olyan api-t hasznal, ami wp8 alatt nem erheto el es wp7 alatt is csak a nokianak.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#21) Иван válasza persil (#18) üzenetére


Иван
őstag

Talált süllyedt :DDD

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#22) amanoba válasza oli83 (#8) üzenetére


amanoba
őstag

Nem rezeg+csöng csak a htc, és nem lehet a hangokat külön szabályozni.

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#23) catroot válasza Tigerclaw (#16) üzenetére


catroot
veterán

De ezt most a Nokia adja ki, nem az MS.

Ja, bocs. Most olvasom, hogy teljesen másra reagáltál.

[ Szerkesztve ]

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#24) csab2


csab2
veterán

Szánalmas amit a frissítésekkel művelnek. Miért csak az Apple tudja azt megcsinálni, hogy egyszerre teszi elérhetővé a frissítéseket mindenki számára?

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#25) oli83 válasza amanoba (#22) üzenetére


oli83
tag

Hmm! Ez nem túl jó hír...
Csak azt ne mondjátok, hogy nincs benne rezgőmoci, hanem csak a hangszoró bugatásával tud rezgést imitálni.
Jó lenne ha nem így lenne. Lehetne mondjuk egy szoftverfejlesztés ami mindent megoldana...
Kinek lehet ezeket a dolgokat jelezni?

Üdv.: oli83

(#26) Bici válasza csab2 (#24) üzenetére


Bici
félisten

Sajnos, az Apple ( :R ) tökéletességét senki nem tudja utolérni bárhogy igyekeznek, másolnak, lopnak, de egyszerűen kevesek hozzá... ( :DDD )

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#27) persil válasza Bici (#26) üzenetére


persil
nagyúr

Ezért felesleges volt a trollkodás, te is tudod, hogy nem így értette...
A lényeg az volt, hogy valóban jó lenne, ha wp és droid vonalon is úgy érkezne a frissítés egységesen mindenkinek, mint ios-en.
Persze azt is tudjuk, hogy a többféle készülék miatt nehezebb, bár wp esetében olyan bazi nagy termékpalettáról nem beszélhetünk... :U

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#28) Bici válasza persil (#27) üzenetére


Bici
félisten

Nem volt ez trollkodás, csak egy kis irónia. :)

Az Androidon szerintem esélytelen ez a frissítési ütem amíg a szolgáltatók belerondíthatnak a szoftverbe.
A WP esetén én sem értem ezt a késlekedést, hiszen tudtommal nincs spéci tartalom szolgáltatónként.

Az nem lehetséges, hogy az apple bevárja a szolgáltatókat? :U

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#29) persil válasza Bici (#28) üzenetére


persil
nagyúr

"Az Androidon szerintem esélytelen ez a frissítési ütem amíg a szolgáltatók belerondíthatnak a szoftverbe."

Droidnál az is baj, hogy maguk a gyártók is elég trehányak néhány(sok) készülék esetében.

Szóval lehet szarozni az apple-t sok mindenért, meg le lehet írni azt is 100x, hogy kevés a készülékük, de akkor is példás a frissítési módszerük.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#30) Bici válasza persil (#29) üzenetére


Bici
félisten

Ezzel egyetértek, és szerintem a MS is megtehetné ugyanezt, bár lehet hogy ahhoz nagyobb részesedés kellene, hogy a szolgáltatóknak érdeke legyen engedni nekik. Őszintén szólva nem is tudom, hogy mit tökölnek rajta a szolgáltatók, amit az almánál nem kell elvégezni...

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#31) persil válasza Bici (#30) üzenetére


persil
nagyúr

Én azt sem értem, hogy a szolgáltatók saját - legtöbbször haszontalan és szánalmas - baromságai miatt miért kell esetenként hónapokat várni egy-egy frissítésre.
Egyáltalán miért kell mindenféle hülyeségekkel belenyúlni a gyártók szoftvereibe...

Mondjuk biztos van rá valami magyarázat.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#32) Mr. Double B válasza csab2 (#24) üzenetére


Mr. Double B
tag

Az észak amerikai 920-asok az AT&T és a kanadai cég (Rogers?) hálózatához vannak igazítva. Erre megy ki most a frissítés. A világ többi részén (minusz kína), az International modell van, amihez kicsit igazitani kell a FW-en, gondolom. Lehet nem is az igazítás időigényes, hanem a tesztelés a nagyobb szolgáltatók rendszereivel.

A nagy előny az, hogy a WP8-al már az MS (OS update) és a HW gyártó (FW update) nyomják ki közvetlenül a telóra az updatet. Azért ez így gyorsabb lesz.

Androidnál a sok verzió (2.2-4.x-ig van itt minden) és gyártói customization miatt szvsz ez lehetelen.

Az Apple meg persze, hogy könnyen megoldja, mert az iphone5, például, csak az amerikai partnerek LTE hálózatán működik, így csak ahhoz igazítják. Itthon marad a 3G Az Apple a "nagy tökéletességében" miért nem tudja megoldani, hogy európában is alapból hasítson a szifon az LTE-n?

Mr. Double B

(#33) persil válasza Mr. Double B (#32) üzenetére


persil
nagyúr

"mert az iphone5, például, csak az amerikai partnerek LTE hálózatán működik"

Valamit elnézhettél.
Ez biztosan csak valami áprilisi tréfa lehet kicsit megkésve.
(igaz, kicsit még várni kell rá)

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#34) pzstm válasza persil (#33) üzenetére


pzstm
titán

Igaz még a 6.0.2-vel sem elérhető az LTE...

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#35) persil válasza pzstm (#34) üzenetére


persil
nagyúr

Jó, tudom, le is van írva, hogy csak egy későbbi frissítéssel jön.
Csak a kolléga leírta, hogy márpedig az usán kívül nincs LTE iPhone-nal.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#36) Ricardo válasza amanoba (#22) üzenetére


Ricardo
félisten

:F Ez komoly? Nem hiszem el, hogy nem lehet beállítani, hogy egyszerre csörögjön, és rezegjen.

(#37) oli83 válasza Ricardo (#36) üzenetére


oli83
tag

Igazából ez az első WP-s mobilom. Lehet, hogy valamit nem jól csinálok, vannak még homályos részek.
De itt egy fénykép a kijelzőképről.

Viszont ez a SkyDrive nem tűnik rossz huzásnak.

üdv.: oli83

(#38) hdanit610


hdanit610
aktív tag

Itt egy hír, ami WP8-cal kapcsolatos és mégis már az Apple ekézése megy.

Egy kérdés merült fel bennem:

Miért olyan fontos az LTE támogatása? A HSDPA mire nem elég? Hopp, ez kettő lett, de nem érdekes. Amúgy sincs még az ország legnagyobb részén, szóval totál felesleges szerintem. Komolyan néha nem értem az embereket: semmi nem elég nekik...

A frissítés részhez: tényleg jó, hogy szinte azonnal megkapja az összes alma, amit támogat a szoft. Engem az bánt, hogy bizonyos funkciók csak bizonyos modelleken megy (pl. Facetime mobilneten). Ilyen cserépedény dolgot még nem láttam és bosszúból azért sem cserélem le a gyorsabb modellre, mert minden más jó benne.

ON:

Azért majd megnyomogatok egy WP8-at, mert lassan olyan szinten lesz, hogy érdemes elgondolkodni rajta. :)

(#39) Ádám16 válasza oli83 (#25) üzenetére


Ádám16
addikt

Szoftveresen ilyen. Ez ellen nem tudsz mit tenni, jelen van a Nokiáknál a L800 érkezése óta. Sokan panaszkodnak rá, de szerintem ez nem fog változni. Ha akarták volna, már rég kiadtak volna erre egy frissítést.

(#40) ZeGa01 válasza oli83 (#37) üzenetére


ZeGa01
tag

Hát igen ez ilyen, de szerintem simán megszokható. Barátnőmnek is lumiája van neki meg fel sem tűnt. :)

(#41) AMD Power válasza Bici (#26) üzenetére


AMD Power
titán

Ennek mi értelme volt? :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#42) Mr. Double B válasza persil (#35) üzenetére


Mr. Double B
tag

Miért, van? Nincs. Majd (ha) lesz frissítés, szolgáltatóról szolgáltatóra, országról országra, akkor lesz. Én úgy tudom, hogy T-re lesz kis hazánkban, előbb utóbb, de még arra sincs.

Ezt csak arra írtam, hogy "az Apple milyen f***a, hogy minden flottul működik és frissül elsőre, miért nincs ez így a másik két rendszeren?"

Szerintem mindegyik rendszeren vannak ilyen hülyeségek, amiknek vagy tényleges erőforrás oka van (nem tudnak minden piacra mindent egyszerre), vagy a cég stratégiája ilyen.

[ Szerkesztve ]

Mr. Double B

(#43) Bici válasza AMD Power (#41) üzenetére


Bici
félisten

Viccnek szántam, de eléggé mellé lőttem, mert mindenki fikázásnak hiszi. :B

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#44) Mr. Double B válasza hdanit610 (#38) üzenetére


Mr. Double B
tag

Szóval, ha az almán nem megy alapból, akkor minek? :)

Egyébként szerintem nem a rendszer csúcssebessége miatt szükséges az egyre gyorsabb és gyorsabb net, hanem inkább azért mert ezzel az átlagos sebesség és a sávszélesség is nő. Az ilyen, elsőre feleslegesnek tűnő HW újítások szokták a SW fejlesztőket merőben új dolgokra sarkallni.

Mr. Double B

(#45) Mr. Double B válasza Bici (#43) üzenetére


Mr. Double B
tag

Akkor sorry, én azt hittem komolyan gondoltad.

Mr. Double B

(#46) kpal


kpal
veterán

Vajon a lumia 920 hány frissítést kap míg nem jön egy újabb nagy ágyú .

(#47) hdanit610 válasza Mr. Double B (#44) üzenetére


hdanit610
aktív tag

Anélkül, hogy komoly flame-be kezdenénk, azt sehol nem mondtam, hogy ha almán nem megy, akkor nem is kell, pusztán arra kérdeztem rá, hogy mire kell, amire a HSPA nem elég?

Te vagy az egyedüli, aki valami homályos választ próbáltál adni, ami tegyük hozzá, hogy valahol igaz, de azért igen gyenge lábakon áll. Amire jó az LTE és általában a gyors net (ezzel együtt a nagy sávszél), az az asztali gép/laptop használat. Ez talán az egyetlen terület, amit csont nélkül elfogadok, de egy telefonban hova kell ekkora sávszél (300Mb/s le, 75Mb/s fel, elméleti maximum és 5ms ping)? Gyorsabban cache-el a youtube? :D

Nyilván nem neked szól, mindössze arra szerettem volna rávilágítani, hogy páran úgy várják az LTE-t, mint valami megváltót, miközben értelmes indokot nem tudnak felhozni annak létjogosultságára. Kell a technikai fejlődés, ezt tudom én is, csak ezt most úgy kissé feleslegesnek tartom, hogy pl. HD voice megy rajta. Wow! :)) Még a videotelefont sem használta szinte senki, mert mellé olyan árat szabtak, hogy igazából csak reklámértéke volt.

(#48) Ricardo válasza Ádám16 (#39) üzenetére


Ricardo
félisten

Akkor most már tuti, hogy kilőve a Lumia sorozat.

[ Szerkesztve ]

(#49) zsamiatt


zsamiatt
őstag

Egyszerűen nem értem a nokiát és a diletáns menedzsmentjét. Úgy csinálnak mintha ők lennének még mindig a mobil piac királyai. Én megvettem drága pénzért a terméküket, amivel úgy gondolom még mindig nincsenek kint a kátyúból. Ehez képest kezdöttek a mizériák az értékesítéssel, most meg a frissitéssel. Komolyan mondom, ez így olyan cég lesz ami megérdemli, hogy csödbe menjen előbb utobb.

Hogy miért vagyok feszült?
Mert nem érdekel a kép készítés minősége meg a navigációjuk. Visszont az, hogy újraindul a telefon, lehal a brutusz kihangositóval alapvető problémákat okoz a napi tevékenységemben. Ehez miért kell szolgáltatói frissités? Miért nem küldheti a microsoft közvetlenül a patchet?
Egyszerűen vicc. Ha ezt komolyan gondolják, hogy majd 2 hónapra kapjuk meg az ilyen fotos frissitéseket, ez volt az utolsó nokia telefonom és gyanitom nem csak nekem.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#50) Joubert


Joubert
tag

érdemes foglalkozni ezen telefonok (820-920) függetlenítésével? mert a nagy gond hogy fehéret nem forgalmaz a t-mobile de a telenor igen, de nekem az kéne, a telenoros havernak meg 820 kéne ami meg a t-nél kapható csak... így gondoltuk hogy megvesszük egymásét, azán (ha lehet) függetlenítés és csere... megbízható dolgok ezek? a neten foglalkozik vele pár "cég"... ez befolyásolja a szoftvert? lehet utána még ha aktuális szoftvert frissiteni?! köszi

Lumia 920 White T-Mobile ; Ipad Air SpaceGray

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.