Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) natë


natë
nagyúr

Tetszik. Már az előd kamerája is rendben volt, most a hw is fejlődött. Jó az út!

(#2) kbyte1024


kbyte1024
addikt

tetszik,kivi leszek a tesztekre,hogy milyen a valóságban.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#3) Hallosz


Hallosz
senior tag

Na... egész pofás nem kizárt, hogy benevezek egyre.

Mert lakni, muszáj.

(#4) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Nagyon tetszik! A kis Nokia felirat az előlapon nagyon adja a régi Nokia sítust.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#5) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

Nem rossz... az itthoni ára lényeges

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#6) szubrutin


szubrutin
aktív tag

8 ezerér kéne pár :)

Nem mindegy, hogy egy hülye okoskodik, vagy egy okos hülyéskedik :)

(#7) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Na ez egy egész korrekt középkategóriás telefon lett, csak itthon a nyitóár szerintem túl magas lesz. 60-70-es árkategóriában tarolna, de lesz ez 100 simán. :)

(#8) kbyte1024 válasza tomboy0013 (#7) üzenetére


kbyte1024
addikt

100-ért durva lenne,de meglátjuk.Fehérben nekem is bejön,esélyes teló az ár fügvényében.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#9) Soybex


Soybex
őstag

Itthon tuti 80 körül fog nyitni. De tetszik a készülék, lehet egy feketével megvesznek :))

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#10) vodrosjozsi


vodrosjozsi
őstag

Na ez nekem is kéne, 80ért pont megfelelő lenne a 64gb-os verzió.
Tomboy: az yolo lenne 130ért a 64gb-os. Azért ne beszéljünk hülyeségeket :D

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#11) tomboy0013 válasza Soybex (#9) üzenetére


tomboy0013
veterán

A Nokia 5 nyitott 70-en tavaly, biztos lehetsz benne hogy 100 alatt nem fog nyitni. Természetesen a 32GB-os verzióra gondolok ezért az árért.

[ Szerkesztve ]

(#12) MikeWazowski válasza tomboy0013 (#11) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Tavaly az 70 volt, akkor szted ez idén mennyi lesz? 130? lol. 80-85 lesz. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#13) ghiottone válasza szubrutin (#6) üzenetére


ghiottone
nagyúr

micsoda? doboz? Annyiért biztos megkapod.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#14) tomboy0013 válasza MikeWazowski (#12) üzenetére


tomboy0013
veterán

Jah, a Nokia 5. persze hivatalos forrásra gondolok mint az eDigital.

[ Szerkesztve ]

(#15) Ellia


Ellia
addikt

Tetszetős így elsőre, remélhetőleg lesz belőle DualSim-es kivitel is.

(#16) Kaktusz92


Kaktusz92
tag

Tetszik, ha itthon is 60 lenne... Egy dolog fura benne, a kamera és vaku túl messze vannak egymástól. :))

(#17) punky10


punky10
addikt

Papíron nagyon jó összetevőkből áll,az idei (illetve bocs,tavalyi...)példányokat tekintve az összeszereléssel sem lesz valószínűleg probléma.A tavalyi modellek árazását nézve ez is valószínűleg drágán fog nyitni,de pár hónap múlva talán betalál abba az ársávba,ahová való.

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#18) Matada2.3 válasza kbyte1024 (#8) üzenetére


Matada2.3
veterán

Pedig a hasonló felszereltségű készülékek (Moto X4 HTC U11 life) is 100 fölött nyitottak, ez is a környékükön lesz.

Mellesleg nagyon szép telefon, kellemes meglepetés lett.

Ui.: Igazad lett, tényleg 630 lett végül benne. :)

Finn the human

(#19) haypro


haypro
senior tag

Biztos, hogy 100 körül, de inkább felette fog nyitni... Hivatalos forgalmazóknál még mindig 80-90.000 Ft a régi 6-os modell. (pl. MediaMarkt, ExtremeDigital, Speedshop)
Ha majd egyszer beáll 80 körülire az ára, akkor jó konkurenciája lehet majd a Xiaomi Mi A1-nek, addig kevésbé.

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#20) -Faceless-


-Faceless-
őstag

Már az elődök is nagyon rendben voltak csak a lóerő hiányzott, így már tuti jó vétel lesz.

(#21) #65577472


#65577472
törölt tag

230 ojróról pletykálnak, ami áfával cirka 90k és ezen még nincs artistjus, haszon, stb...

[ Szerkesztve ]

(#22) kbyte1024 válasza Matada2.3 (#18) üzenetére


kbyte1024
addikt

Aha néztem én is :K hát az ár eldönti.Ha drágán kezd és nem akar beesni x idő mulva,akkor felejtős.Pedig szemezgetek vele.A Nokia 8 is tetszene de brutál árba mozog az is sajnos.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#23) Graphics válasza szubrutin (#6) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az a felár.....

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#24) ClioRS


ClioRS
őstag

Még egy kicsit lehetett volna faragni az alsó/felső káván, de amúgy nekem nagyon bejövős, főleg ezekkel a más színű élekkel.

(#25) janeszgol


janeszgol
félisten

Jól néz ki. Ezeknek a Nokiáknak tetszenek a Lumiás hátlapjaik. Specre is jónak ígérkezik. Ha stimmel a kijelző és a kamera is mellé, na meg a szoftver, akkor megérheti akár a százast is talán.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#26) tomboy0013 válasza janeszgol (#25) üzenetére


tomboy0013
veterán

Annak tudatában, hogy a Mi A1 65 000-ért kapható elég brutál lenne 100-ért, de lesz annyi sajnos.

(#27) janeszgol válasza tomboy0013 (#26) üzenetére


janeszgol
félisten

És ha jobb lesz nála? :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#28) tomboy0013 válasza janeszgol (#27) üzenetére


tomboy0013
veterán

Le vannak írva a specifikációk, stock droid mindkettő. Nagy rejtély nincsen benne, maximum kamera téren villanthat, de a MI A1 képességeit látván biztosan nem überelni. 100-ert meg illene jobbnak lenni, de nem lesz.

(#29) janeszgol válasza tomboy0013 (#28) üzenetére


janeszgol
félisten

Kijelzo, kamera, beszedhang, zene, antenna erossege. Ezek szamomra fontosak, amikor velemenyezek egy telefont. :R

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#30) Ricardo


Ricardo
félisten

Ez elég pofás lett. Nekem tetszik. Jó irányban haladnak.

(#31) tomboy0013 válasza janeszgol (#29) üzenetére


tomboy0013
veterán

Miért az A1-nél melyik problémás ezek közül?

(#32) forandor válasza tomboy0013 (#28) üzenetére


forandor
tag

Az összeszerelés és az anyag minősége. Legyen benne Zeiss optika (sajnos szerintem ez nem fog megvalósulni). Illetve a jó öreg Nokia camera alkalmazás. Lumia 930-ról váltottam Nokia 6-ra. Hiányoltam a Lumia camera-t (Windows 10-ben törölték), de most már a Windows camera-t is vissza sírom.

(#33) forandor válasza forandor (#32) üzenetére


forandor
tag

Gondolom ha visszatér az alkalmazás, akkor bárki számára elérhető lesz play-ből.

(#34) tomboy0013 válasza forandor (#32) üzenetére


tomboy0013
veterán

Egy A1 után hova jobb anyagminőséget meg összeszerelést? A Nokia Camera alkalmazás sem indokolna ekkora felárat szerintem, de úgy sem lesz pláne nem egy középkategóriás eszközön. Manuális beállítások meg pláne esélytelen. Zesiss optika? Középkategóriában? Ugyanmár.... Amúgyis csak egy név az is, a felső kategóriában a fantázianév nélküli Sony szenzoros telefonok ellen se sokat ért a Zeiss-es Nokia 8.
Szóval még mindig merül fel a kérdés mitől lehet ez ennyivel jobb? :D

(#35) forandor válasza tomboy0013 (#34) üzenetére


forandor
tag

Mint amitől az iphone jobb :D (név)

(#36) tomboy0013 válasza forandor (#35) üzenetére


tomboy0013
veterán

Jobban cseng az igaz, pláne Európaiként :D De annyira már nem cseng jól, hogy 30 ezres felárat ráfizessek egy Ksziaomira :DDD

(#37) Ricardo


Ricardo
félisten

Várom a teszteket. A kamera rész különösen érdekel.

(#38) Mr K válasza Kaktusz92 (#16) üzenetére


Mr K
senior tag

Fotózási szempontból általában az a jó, ha a vaku minél messzebb van az objektívtől (pl. árnyékok, vörös szem effektus), szóval inkább az lehetne a kritikai észrevétel, hogy miért tették ilyen közel... :)

(#34) tomboy0013: Az Mi A1 egy tisztességesen összerakott telefon. A (jelenlegi) Nokia 6 viszont a legtöbb szakújságíró szerint "prémium telefonokat idéző" anyaghasználattal és összeszerelési minőséggel bír. Kézben tartva a két telefont, én egyetértek velük (mint laikus.) Az teljesen oké, hogy vannak, akiket ez nem különösebben érdekel (nekem sincs bajom még a műanyag telefonokkal sem), de azért számtalan példa mutatja, hogy lehet üzleti modellt alapozni arra, hogy sokaknak számít, vagy éppenséggel ez az elsődleges szempont.

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#39) tomboy0013 válasza Mr K (#38) üzenetére


tomboy0013
veterán

Miért a Mi A1 miért ne lenne ugyanolyan premium mint egy Nokia 6? Volt már a kezedben? Full fém, szépen megmunkált stb. Nem kevésbé minőségi.

(#40) Mr K válasza tomboy0013 (#39) üzenetére


Mr K
senior tag

Azért írtam, hogy "kézben tartva a két telefont", mert volt alkalmam kézbe fogni mindkettőt (egymás mellé voltak kirakva az áruházban).

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#41) tomboy0013 válasza Mr K (#40) üzenetére


tomboy0013
veterán

Akkor meg végképp nem értem miért gondolod minőségibbnek a Nokia 6-ot :DDD Nagyjából nulla a minőségbeli különbség.

(#42) J3LLyF!sH


J3LLyF!sH
tag

Nekem a képernyőne integrált funkciógombok határozott visszalépés, mert kifejezetten nem szeretem ezt a megoldást

[ Szerkesztve ]

Összeadás ergo sum | Ah, teenagers. Known for dealing with shit in a stoic manner.

(#43) benczeb válasza J3LLyF!sH (#42) üzenetére


benczeb
aktív tag

Egyetértek.

(#44) forandor válasza tomboy0013 (#41) üzenetére


forandor
tag

Lehet nézni szétszerelős videókat is. Én elsősorban ezekből állapítom meg, hogy melyik hogyan van összerakva. A Nokia 6-nál látottak jobban tetszettek.
Plusz teli az internet tartósság tesztel is. Pl. az említett Xiaomi-t sem tudta a fazon kézben kettétörni, de ott azért egy két helyen megnyílt a telefon, de a végén össze tudta pattintgatni.

benczeb, én is.

(#45) tomboy0013 válasza forandor (#44) üzenetére


tomboy0013
veterán

És mennyit feszegeted a telefonod? Vagy egyáltalán ki feszegeti akkora erővel, hogy meghajoljon? Azért nem egy iPhone 6-ról beszélünk ami farzsebben is meghajlik. Ezek ilyen szőrszálhasogató lényegtelen dolgok, hogy egy olyan videóban melyik hajlik meg 3 milliméterrel jobban vagy kevésbé... Ha eltörne mint egy ropi persze más lenne, de így... Én mint felhasználó nem látom kevésbé minőséginek mert egy haszonszerzési céllal youtube videóban telefonokat hajtogató gyerek pár milliméterrel jobban meg bírta hajtani egyik telefont mint a másikat... Alapvetően egy blőd összehasonlítás, ha 2 centivel odébb fog rá meg totál másképp viselkedik mindkettő fémháza...
Valós előnyökre vagyok még mindig kíváncsi ami miatt megérhet 25-30 ezernyi felárat. Még a tavalyi Nokia 6 is drágább.... Megérteném az árazást ha egy ligában játszanának a Samsung-gal vagy a Huawei-el, de egy olyan fiatal cégnek mint a HMD nem ilyen árazással kellene kezdenie mégha Nokia nevet licenszelnek akkor sem.

(#46) Mr K válasza forandor (#44) üzenetére


Mr K
senior tag

Én nem nagyon nézek ilyeneket, de pont tegnapi hír, hogy az egyik ilyen (a JerryRigEverything) a Nokia 6-ot választotta 2017 legmasszívabb készülékének: [link]

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#47) jUUh


jUUh
addikt

Ez a kamera design...Hát nem jön be, hogy mondjak valamit... :DDD

Samsung Galaxy S23+

(#48) forandor válasza tomboy0013 (#45) üzenetére


forandor
tag

"És mennyit feszegeted a telefonod?"
Aaannnyira tudtam, hogy ezzel fogsz támadni. :D

Teljesen értem az álláspontod, és nincs is ezzel semmi probléma. Bár egy kicsit szúrja már egy ideje a szemem az emlegetett 30K-s felár, utána is néztem az áraknak. Figyelembe véve külön-külön a 32 és 64 GB-os verziókat, illetve a különböző értékesítők árait, átlagban 10K az eltérés a Nokia 6 és a Xiaomi Mi A1 között.

Egyébként meg minden annyit ér, amennyiért el lehet adni.

(#49) forandor válasza Mr K (#46) üzenetére


forandor
tag

Én is csak akkor, ha egy telefon felkelti az érdeklődésemet. JerryRigEverything pl. elég híres a telefonok molesztálásában. :)

Szerk: most nézem a linkelt videót. Mondja, hogy mióta ezt a csatornát csinálja, ilyen stabil telefon még nem volt a kezében.

[ Szerkesztve ]

(#50) tomboy0013 válasza forandor (#48) üzenetére


tomboy0013
veterán

Hogy néztél utána, ha még nem is forgalmazzák itthon? :D Csupán egy tipp a tavalyi Nokia 6 kezdő ára után ;) De még a 10 se indokolt a jelenlegi részéről, nagyon nem :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.