Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Markyxx


Markyxx
tag

Sziasztok,

Ha telefont is magammal viszem a futásoknál akkor a végén a "Egészség"alkalmazásban látható a térképes pályaív a többi fontos adat mellett. Viszont ha csak az óra van nálam és úgy indítok el egy futást, akkor utólag a pályaívet nem szinkronizálja az applikációval, pedig ugye az órában is van GPS.

A kérdésem az lenne, hogy ez beállítás kérdése, vagy ez így működik?

A másik kérdésem, hogy a mért adatokat, hogyan lehetne megosztani a Relive 3D térkép készítő alkalmazással, vagy bármely más vele kompatibilis alkalmazással? Pl. Strava / Endomondo

Köszi.

Honor 90

(#52) ConCord válasza left177 (#47) üzenetére


ConCord
csendes tag

Feltettem a 345-öt, úgy tűnik tényleg stabilabb! Köszi a tippet.

(#53) left177 válasza ConCord (#52) üzenetére


left177
csendes tag

Szívesen :)
Ajánlom egyébként a huawei band 2 pro fórumát: https://m.mobilarena.hu/tema/re_megerkezett_a_huawei_band_2_pro/hsz_1-50.html

(#54) Balázs1986 válasza Markyxx (#51) üzenetére


Balázs1986
addikt

Szia! Band 2 Pro-nál úgy volt emlékeim szerint, hogy ha a telefonról indítottam az edzést akkor a telefon GPS-ét figyelte, ha az óráról indítottam, akkor pedig az óráét. Lehet hogy itt is úgy van, hogy az óráról kell indítani, és akkor azt nézi.
Még nem kaptam kézhez az órát, így sajnos ez csak tipp, de ha megérkezik akkor kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

(#55) amoartus


amoartus
csendes tag

Alapvetően elég szépnek tűnik a GT, de valóban visszalépés a w2-höz, de még a w1-hez képest is. Mostanra már nincs nagy árkülönbség a GT és a korábbi Huawei órák között, maximum azokba lenne érdemes beruházni.

(#56) Balázs1986 válasza amoartus (#55) üzenetére


Balázs1986
addikt

Nekem a hagyományos okosórák üzemidejével van bajom, nem akarom 1-2 naponta tölteni, emiatt volt eddig karperecem. A GT egy valamit-valamiért óra, butább mint az Androidot futtatók, cserébe megközelíti egy karkötő üzemidejét, annál viszont jóval többet tud. Lehet hogy ez így rétegigény, de én pl csak ezért váltom le a Band-et.
Szóval a lényeg, hogy szerintem nem a Watch 1 vagy a Watch 2 házon belüli riválisaként kell kezelni a GT-t, inkább egy űr kitöltéseként a karkötők és az órák között.
Az árazás ha így nézzük akkor tényleg húzós, szerencse hogy sok Mate 20 tulaj adja el gyakorlatilag újként, nyomott áron :D

[ Szerkesztve ]

(#57) amoartus válasza Balázs1986 (#56) üzenetére


amoartus
csendes tag

A betöltött funkcióját értem, ebben igazad van. Csak annyi a bajom, hogy 80ezerért sok más több funkciós óra kapható. A 40-50ezres hardveraprós áron még meg is éri, különös tekintettel az üzemidőre.

(#58) Balázs1986 válasza amoartus (#57) üzenetére


Balázs1986
addikt

Igen, ez így van, az árazást én sem értem. Szerencsére az akció miatt újonnan hardverapróról szinte féláron más volt a szitu :D

[ Szerkesztve ]

(#59) amoartus válasza Balázs1986 (#58) üzenetére


amoartus
csendes tag

És amúgy mennyire tartod elegáns darabnak? A classic kinézete jobban fekszik, viszont azt ugye nem adták ajándékba előrendeléshez. A Honor Watch Magicben gondolkodtam még. Annyira nem zavar, hogy kisebb, vagy hogy csak 1 hetet bír (ami még mindig elég patent), inkább az, hogy még itthon nem beszerezhető. Viszont Gearbesten akciósan ilyen 50ezer körül van a Watch Magicből a classic is.

(#60) Balázs1986 válasza amoartus (#59) üzenetére


Balázs1986
addikt

Nincs vele gond, sőt, ez jobban tetszik a képek alapján viszonylag világosnak tűnő bőrszíjnál (sötét már gondolkodtatna azért), ill. ez is simán felvehető akár egy sportosabb zakóhoz is, ellenben sportoláskor már furább lehet az elegáns óra (a bőrszíj-izzadság-víz hármas meg főleg nem hangzik jól).
Aki viszont igazán elegánsan akar megjelenni, szerintem még mindig inkább egy szép analóg órát vegyen fel :)

(#61) nokiae51


nokiae51
tag

Sziasztok!

Egy kérdessem lenne hozzátok kedves fórumtársak:)

A watch face elég gyatrácska a huawei watch GT -n....
Lehet valahogy cserélni , letölteni valahonnan?

Új vagy a Huawei okos órák terén :)

:R :R

Üdv: The Flash

(#62) derrik


derrik
őstag

...nem lehet sem alkalmazást telepíteni sem más számlapot feltenni. Kampó.. ennyi. Sőt mivel semmilyen más csatlakoztatás csak a töltő plsz/mínusz csatija van. Szerintem a rendszer csatlakozó a hátlap alatt lehet. De ugye a vízállóságnak nem tesz jót a házi szerelgetés. Így szerintem sem módosított firmware sem más nem tölthető rá.
Ezért is mondtam az éjen hogy 40 ezernél ki adjatok többet érte. Mert nem ér annyit amennyi az ára. Jó felbontás, órás külső de kicsivel tud többet mint egy karperec.

[ Szerkesztve ]

(#63) Lui82


Lui82
tag

Sziasztok
Pocophone al használom, de az időjárást nem sikerül használatra bírni, azt írja az órán, hogy az egedélyezzem a Huawei health alkalmazásban. Ott be van pipálva , mégsem működik, az accuweathet van gyárilag a pocon.
Valakinek ötlet?

(#64) derrik válasza Lui82 (#63) üzenetére


derrik
őstag

Szerintem független.... Samsungon simán ment az időjárás
Kivéve : ha a GPS ki volt kapcsolva!!!

(#65) Lui82 válasza derrik (#64) üzenetére


Lui82
tag

Természetesen be van kapcsolva a gps

(#66) derrik


derrik
őstag

Akkor ... passzolom. Én visszaküldtem garanciába mert nem frissíthető. 15-18% merül naponta és 30% után 1 órán belül 1% merül
Egy ipari hulladék a vas és szoftveres része is......

(#67) Lui82 válasza derrik (#66) üzenetére


Lui82
tag

Lehet az lesz nekem is , próbáltam S7 Edge el is azon se jött át az órára az időjárás

(#68) derrik


derrik
őstag

Én már végigjártam a Huawei supportot semmilyen hibát nem hajlandóak elismerni. Csak ötölnek-jaitoknak....már a végen ott jártunk, hogy csak Emui 8.1 felett működik rendesen. És ők nem is mondták, hogy más android vagy ios verzión használható

(#69) Tempus_fugit


Tempus_fugit
tag

Reggel frissítette magát az órám az 1.0.3.72 számú fw-re. Valaki tudja, hogy milyen változásokat hozott ez a verzió? Nem találok semmi forrást.

(#70) keccsa


keccsa
aktív tag

Sziasztok!

Amikor működik rendesen a hívásértesítés, híváskor a telefonkönyvben lévő fénykép megjelenik az órán?

Köszi!

Mindenki magának hülye!

(#71) Tempus_fugit válasza keccsa (#70) üzenetére


Tempus_fugit
tag

Nem jelenik meg, csak a név.

(#72) keccsa válasza Tempus_fugit (#71) üzenetére


keccsa
aktív tag

:R

Mindenki magának hülye!

(#73) simihun


simihun
aktív tag

Mate 20 teloval van parositva a GT-m es kifogastalanul mukodik, viszont az a 2 het "uzemido" kisse tulzas volt :)

(#74) Tempus_fugit válasza simihun (#73) üzenetére


Tempus_fugit
tag

Egy bő hét azért még így is megvan nálam ugyanilyen párosítás mellett.

(#75) simihun


simihun
aktív tag

Új frissítés érkezett az órára. Kiváncsian várom a javitásokat, újításokat :)

(#76) Szeko2 válasza simihun (#75) üzenetére


Szeko2
tag

Nekem sokat javult a stabilitás (eddig 10 esetből nagyjából 6-7x jelzett az óra, ha hívás vagy üzenet érkezett). Most, az 1.0.3.88-as verzióval minden hívás és üzenet végre megjelent az órán is.
Jött még egy új óralap "dashboard" néven.
Talán elsőre ennyi, nekem egyre jobban bejön az óra, egyre kevesebbszer kapcsol be a kijelző feleslegesen (korábban billentyűzetes gépelésekor is jelzett állandóan, ahogy gépeltem a számítógépen, most már nem kapcsol be).

Egyébként érdekes, ha este 10 körül leveszem az órát, majd később, éjfélkor lefekvéskor felteszem a kezemre, akkor reggel azt látom, hogy az este 22 órától éjfélig tartó időszakot hozzáadja az alváshoz.
Érdekes.

(#77) ATi GAMES


ATi GAMES
tag

Elsőre egész jónak tűnik. Főleg az üzemidő.

YOUTUBE: https://www.youtube.com/channel/UCPOOVQF1ff2oAL3strJ_5Uw

(#78) Tempus_fugit


Tempus_fugit
tag

Új fw jött: 1.0.5.22

(#79) Bilux


Bilux
veterán

A pulzus adatokat miért nem szinkronizálja le vajon a telefonnal?
Band 3 mate 20 pro

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#80) kiskun968


kiskun968
tag

Új fw. jött 1.0.6.8

Angyalföld a világ közepe***Samsung Galaxy S23 Ultra*** Samsung Galaxy Watch6 Classic 47mm *** Suzuki Swift 2017 GL+***

(#81) kiskun968


kiskun968
tag

Új fw jött 1.0.7.36

Angyalföld a világ közepe***Samsung Galaxy S23 Ultra*** Samsung Galaxy Watch6 Classic 47mm *** Suzuki Swift 2017 GL+***

(#82) Narxis válasza kiskun968 (#81) üzenetére


Narxis
nagyúr

Changelog?

Thanos was right.

(#83) eurolac


eurolac
senior tag

Sziasztok! A Huawei Band 3 Pro-nak nem találtam más topikot, itt elég nagy a csend de hátha olvassa valaki...
Most vettem egy Huawei Band 3 Pro okoskarkötőt. Mate 10 Pro-val használom, Pie van rajta.
A hívások nevekkel tökéletesen megjelennek a karkötőn, de az üzenetek hol igen, hol nem, de inkább nem. Pl.: a messenger üzenetek egyáltalán nem. Előtte egy Honor Band 3-at használtam, azon minden hívás és üzenet megjelent rendben amit beállítottam az egészség appban. Mindenhol minden engedély stb. be van állítva az appoknak is.
Van még valami trükk amit nem tudok vajon??
Az egészség appban az értesítéseknél fent van egy tipp: "Az üzenetek nem jelennek meg?" Ha rákattintok EMUI 8 beállítási lehetőségeket mutat ami nekem már nem él.
Létezik, hogy az egészség app 9-es droidra még nincs optimalizálva??
Nem értem, hogy a Honor Band 3-al minden OK volt, ezzel a karkötővel meg nem mennek át az üzik.... :F
Valakinek lenne esetleg ötlete, hogy mit tudnék még csinálni ??

Eurolac

(#84) samujózsi


samujózsi
tag

Most vettem egy Band 3 Pro-t. Normális dolog, hogy a Huawei Health nélkül elérhetetlen, hogy bár Bluetooth-on kommunikál, nem jelenik meg a bluetooth eszközök közt?

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#85) samujózsi


samujózsi
tag

Hát óriási csalódás ez a kütyü. Folyamatos pulzusmérésnél egy óra alatt közel 10%-ot csökkent a töltöttsége. Ez így semmire sem jó.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#86) viewed válasza samujózsi (#85) üzenetére


viewed
tag

Akkor ott valami gond van. Nekem folyamatos pulzusméréssel és heti 3 sporttal (ebből legalább egy szabadtéri, tehát GPS, kb 1,5 óra) egy hetet kibír.

(#87) samujózsi válasza viewed (#86) üzenetére


samujózsi
tag

Lehet. Viszont ma GPS használattal, hat óra alatt 100-ról 20%-ra csökkent a töltés, ami kb. a gyári adatnak megfelelő.

Viszont az nem tiszta, hogy mikor, hogyan kerülnek át az adatok az óráról a mobilra.
A ma reggeli pulzusmérések nem mentek át, de az öt perccel későbbi séta "edzés" már átkerült.

Amit mèg nem találok: tènyleg csak saját GPS-t tud használni, a mobilét nem?

[ Szerkesztve ]

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#88) viewed válasza samujózsi (#87) üzenetére


viewed
tag

Ha a mobilról indítod a tevékenységet, akkor a mobil GPS-ét használja.
Ha a Health-ba belépve nyomsz egy frissítést, akkor szerintem a pulzusmérést át kell vinnie, de ha be van kapcsolva a BT akkor szerintem rövid időn belül magától is megteszi.

(#89) samujózsi válasza viewed (#88) üzenetére


samujózsi
tag

Köszönöm, akkor még van remény. Azt hittem, a GPS külön opció kellene legyen a beállítások közt.

Annyira rájöttem, hogy részben az app indításakor hajlamos szinkronizálni a kütyüvel, ha van Bt ÉS GPS kapcsolat (?? ehhez miért kell a helyzetem? Na mindegy), részben az app home képernyőjét ujjal lefelé húzva kérhetek frissítést.
De kipróbáltam az alvás elemzést is, ezt csak második nekifutásra sikerült áttöltenie, de akkor legalább kiírta, hogy szinkronizál.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#90) samujózsi


samujózsi
tag

Ez az alvás boncolgató funkció még.bőven javításra szorul :)
Ma hajnalban közel egy órát ébren töltöttem. Nem vette észre.
Elkönyvelte REM alvásnak.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#91) samujózsi


samujózsi
tag

Egyre jobb. Ma megtudtam, hogy alvajáró vagyok: alvás közben ötven lépést tettem meg szerinte. :D

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#92) samujózsi


samujózsi
tag

Tudja valaki, hogy ezeknek a játékszereknek az alján, az a két, zölden vibráló LED milyen funkciót lát el valójában?
Huawei boltban az egyik ott dolgozó azt mondta, hogy a pulzusméréshez kell.
Ezt eddig elhittem, mert akkor vibrálnak állandóan, amikor a pulzusmérés működik.
Ott a gond, hogy az alvásfigyelés is be van kapcsolva és túl korán ébredtem (a szenilis macskám nyávogására). Szoros volt a szíj, megigazítottam, akkor láttam, hogy most nem világítanak a LED-ek. A pulzusmérés látszólag működött. Akkor viszont mire kellenek ezek a zöld lámpák? Sima patasztvakítás?

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#93) Stylerr


Stylerr
addikt

Sziasztok!

Band 3 pro vásárlásán gondolkozom. Iphone 8-al használnám. Kérdésem az, hogy ajánlott vétel-e, kompatibilitási problémák nem lesznek az Iphoneval? (nekem fontos a GPS)

(#94) samujózsi válasza Stylerr (#93) üzenetére


samujózsi
tag

Hogy ténylegesen mit művel az iphone-nal, azt nem tudom, elvileg úgy tudom, használható.
Viszont ha az óra saját GPS-ét akarod használni, akkor számolj vele, hogy mindössze néhány órág bír egy töltéssel! Az eddigi tapasztalataim alapján én nem igazán ajánlanám.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#95) Stylerr válasza samujózsi (#94) üzenetére


Stylerr
addikt

Szerintem ott nálad lehet valami probléma. Mástól nem hallottam ilyet.

(#96) samujózsi válasza Stylerr (#95) üzenetére


samujózsi
tag

Gyári adat: bekapcsolt GPS mellett max. 7 óra az üzemideje. Egy ötórás bringatúra alatt 20%-ra esett 100%-ról.
Ez kb. stimmel, csak ha a 20% az úgy 20%, ahogy a mobiloknál, akkor innen már meredeken zuhan a töltöttség.
Egy bringatúra nálam 8-10-12 óra. Azt már nem bírná el, csak úgy, ha a mobil GPS-t használja.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#97) samujózsi


samujózsi
tag

Ha van itt még aktív felhasználója a Band 3 Pro-nak: tapasztalt más is olyat, hogy alvás közben kialszik az alján lévő zöld világítás, ami elvileg a pulzusméréssel van kapcsolatban?
Nappal folyamatosan vibrál, ha állandó pulzusmérésre van állítva, a supportos szerint ha kialszik, az hardveres gond. Mivel kizárólag alvásként érzékelt "tevékenység" közben jön elő, én szinte biztos vagyok benne, hogy nem erről van szó. Valami másképp működik az alvásfigyelő rendszer aktivizálódása után. Csak nem tudom, hogy mi.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#98) eurolac válasza Stylerr (#93) üzenetére


eurolac
senior tag

Huawei Mate 10 Pro mobillal használtam (használom) Honor Band 3 okosórát. Tökéletesen működtek együtt. Vásároltam egy Huawei Band 3 pro ilyen csodát. Először csak az üzenetek nem jöttek át az órára, utána már a hívás sem. Visszavettem a Honor Band 3-at, ismét happy van nálam mert minden megjön. Most június 28.-án jött frissítés a Huawei Egészség appra, még egyszer rápróbáltam a Huawei Band 3 Pro-ra, de semmi javulás, nem jönnek át sem az üzenetek sem a hívások max. 20-ból egy. 29.-én visszavetten a Honor okosórámat azóta ismét minden ok. Nem gondolom, hogy a Huawei okosórát én nem tudom beállítani, hiszen a párosítási és egyéb beállítások, engedélyezések ugyan az mint a Honor Band 3 esetében.
Én személy szerint megbántam, hogy megvettem. De biztosan sokan megelégedéssel használják....
UI.: futás során használtam a Huawei Band 3 Pro-t GPS-t bekapcsolva. Az edzésadatok viszont pontosan átjöttek a telefonra, a GPS nagyon merítette az órát. Ez esetleg még info lehet számodra.

[ Szerkesztve ]

Eurolac

(#99) samujózsi


samujózsi
tag

Hogy ez a zölden vibráló világítás micsoda egy parasztvakítás... és az úgynevezett support állítja, hogy az kell a pulzus méréséhez.
Mivel már rég piszkálta a fantáziámat a dolog... fogtam a karkötőt és megmértem vele a UPC-s távirányítójának a pulzusát :DD
A legszebb, hogy volt neki: pont annyi, mint az enyém, amíg fogtam az óra fémtestét. Élő szövet az állítólagos optikai érzékelőnek a közelében sem volt. Viszont nagyjából stimmelt az érték -> van egy olyanom, hogy a véráram hangját érzékeli és abból számolja a pulzust.
De akkor a dekoráción kívül van bármi szerepe a világításnak?

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#100) samujózsi válasza samujózsi (#99) üzenetére


samujózsi
tag

Ez még nagyobb átverés, mint hittem: betekertem egy fehér rongyba a távirányítót, leraktam az asztalra úgy, hogy rajta volt ez az izé, mintha a karomon lenne, majd elindítottam a pulzusmérőt. 60-65 közt ingadozott. :D
Hozzá sem értem a "mérés" közben.
Tény, ha valami fekete anyag kerül alá, akkor visít, hogy tegyem a karomra. De egyébként... :C

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.