Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) WD40


WD40
aktív tag

No, ez az igazi inspiráció! :) Ennyire azért nem ocó a kínai munkaerő... 2000 juan se sok, de 1200 atyám...
"nem a munkakörülményekkel és a fizetésekkel van probléma" - nem, túl sok a poénból elkövetett öngyilkosság....

Az analog világ utolsó (?) harcosa.

(#2) S.J.M.


S.J.M.
senior tag

"Az emeléssel a gyártósoron dolgozók havi bére 1200 jüanról 2000 jüanra nő majd októbertől, ez több mint kétszerese a jelenlegi fizetésüknek"

Ezt a mondatot csak én nem értem? :F

Egyes számítások szerint az emberi agy tárolókapacitása 1 trillió bit, vagy 1164153 gigabyte.

(#3) hemaka


hemaka
nagyúr

csak azt elfelejtették, hogy az embernek mindig több és több kell...

(#4) #95561216 válasza S.J.M. (#2) üzenetére


#95561216
törölt tag

Csak te, meg aki még nem emlékszik arra, mi volt két mondattal feljebb.

Amúgy meg kurva boldog vagyok, hogy végső soron én fogok azért többet fizetni, mert a nyugati sajtó azon lovagolt, hogy 13-an próbáltak öngyilkosak lenni, mikor arányaiban nézve pl Magyarországon több az öngyilkossági kísérlet.

[ Szerkesztve ]

(#5) varga911 válasza S.J.M. (#2) üzenetére


varga911
senior tag

Az 1200 juan már a 30%-os emelés után volt.

(#6) S.J.M. válasza varga911 (#5) üzenetére


S.J.M.
senior tag

Ahh, valóban!
Mondom én, hogy megárt ez a sok tanulás...

Egyes számítások szerint az emberi agy tárolókapacitása 1 trillió bit, vagy 1164153 gigabyte.

(#7) RM1


RM1
aktív tag

Ha a mostani fizetésük 130$, akkor ha ezt 33, majd 66%-kal megemelik, az már kb. 55-60 ezer ft lesz havonta. Így már annyira nem is olcsó az a kínai munkaerő. Itthon egy hasonló elektronikai cikkeket előállító multinál sem keresnek 70-nél többet amennyire tudom.

(#8) Lenry válasza RM1 (#7) üzenetére


Lenry
félisten

épp ezen gondolkoztam, hogy még pár ilyen akció és már nem is fogja annyira megérni mindent Kínában gyártatni...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9) edward2


edward2
addikt

"Azt, hogy az újabb, ezúttal 66 százalékos béremelés fedezetét miből teremtik elő..."

Óhh hát már könnyezek. Szegény foxconn csak nehogy csődbe menjenek.

(#10) Quasi_modo válasza Lenry (#8) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Az nekünk csak jó. Legalább nem visznek el minden gyártást innen Kínába.

valami

(#11) azbest


azbest
félisten

örülök, hogy emelik a bérüket... nem tudom ott milyen az adózás, hogy ez nettó vagy bruttó...

viszont az öngyilkosságok száma érdekes kérdés... évente hányan próbálkoznak, 26an 420 ezerből? Akkor nézzük csak meg, hogy itthon 100 ezer emberre vetítve mekkora ez a szám:
http://hu.wikipedia.org/w/index.php?title=F%E1jl:Hungarian_suicide_rate.png&filetimestamp=20090623203752
A legutóbbi adat szerint 400 ezer emberre 100 öngyilkosság jut nálunk... nem tudom mik a mai adatok.

(#12) zazahoho válasza RM1 (#7) üzenetére


zazahoho
őstag

jól tudod ,3 műszakban keresnek Gödöllőn 80-90 ezret gyártó sor mellett :W

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#13) e=mc² válasza Quasi_modo (#10) üzenetére


e=mc²
őstag

Kina helyett lesz meg India, meg ott van meg Afrika is az elkovetkezendo evtizedekre...

Viszont ez "csak" egy ceg. Hidd el, hogy ott se hulyek a vezetok. A hir emliti, hogy a +66% ber is csak azoknak lesz, akik mar nem probaidosok....

Ambulimax Provider

(#14) DJS válasza RM1 (#7) üzenetére


DJS
tag

A különbség az, hogy ott ez a fizetés, ami nálunk a minimálbérnek felel meg, egy jó közepes. Mintha itthon százötven-kétszáz nettót keresnél, azt mondják.

És persze ez az egyik legnagyobb vállalat. Ki tudja, mennyit keresnek a kisebbek dolgozói?

(#15) zazahoho válasza DJS (#14) üzenetére


zazahoho
őstag

ez igaz,de a munkakörülmények olyanok,hogy európai ember 1 hetet sem dolgozna ott :W a szakszervezet ismeretlen fogalom stb...
arról a munkás szállásról inkább egy börtön jut az ember eszébe

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#16) julius666 válasza e=mc² (#13) üzenetére


julius666
addikt

Kina helyett lesz meg India, meg ott van meg Afrika is az elkovetkezendo evtizedekre...

Indiában már tart ugyanez a folyamat, afrikába pedig nem hiszem hogy sok elektronikai cég szándékozik kitelepülni, géppuskatűzben ugyanis nehéz chipeket gyártani :U

Persze messze vagyunk még attól, hogy mindenhol nagyjából ugyanannyiba kerüljön a munkaerő, de a folyamat már megkezdődött.

(#17) Myers válasza e=mc² (#13) üzenetére


Myers
senior tag

Afrikába semmit nem visznek. Azok az emberek nem alkalmasak munkára.

Talán Zimbabwében voltak farmok, fehérek üzemeltették. Afrika legfejlettebb mezőgazdaságával rendelkeztek. Aztán úgy gondolták, hogy megölik/elüldözik a farmereket, majd ők megmutatják. Miután ez megtörtént, megsemmisült a mezőgazdaságuk, 0 a jelenlegi termelésük, most meg segélyért kuncsorognak.

Afrikát mindig ki fogják zsákmányolni, eddig Európa, és most már Kína is kezdi. A kínaiak még sokkal durvábbnak tűnnek. Nem kérdeznek, fizetnek, viszik az alapanyagot. Az hogy ki hogy öli egymást nem érdekli őket. Talán igazuk is van.

http://www.muszaj.hu/

(#18) RM1 válasza Myers (#17) üzenetére


RM1
aktív tag

Én a Dél-Afrikai Köztársaságról olvastam hasonlókat. Nem feltétlenül a mezőgazdaságáról, általánosan az ország hanyatlásáról, közbiztonság romlásáról, stb.
Azt azért nem mondanám, hogy nem alkalmasak, de ettől még tényleg nem nagyon viszik oda a gyárakat. Nem hiszem, hogy lenne akkora fogyasztásuk, hogy megérje oda telepíteni. Általában azokban az országokban, régiókban ahol termelnek, jelentős a fogyasztása is az adott termékeknek.

(#19) rudi


rudi
nagyúr

Hmmm, ez érdekes. Akár még jól is elsülhet a dolog. Akár az európai gyártás ára is felnyomható. Minden azon múlik, hogy a vállalatok mennyit engednek a joooo kis hasznukból. Mert gondoljatok bele. A kínai (vagy akár európai) munkás kvázi fillérekért megcsinálja a dolgot, hozzánk meg durva áron jut el. Igen, van kutatás/fejlesztés meg anyagár, de valószínűleg nem annyira igazodik a vételárhoz, ha a nagy IT vállalatok termelik a milliárdosokat.

Esetleg olyat is be lehet akár képzelni a dolog hátterébe, hogy a kínai kormány húzta be a kéziféket. Hogy akkor most már szépen tejeljen az amcsi/nyugati világ többet a gyártásért. Mert lényegében a gyári munkások az országon belül költik el azt a megduplázott fizetést. Rendbe kell tenni ezt a fogyasztói tárdasalmat, mert egyes régiókban nagyon kezdenek elszokni a munkától. Aztán meg jön a tücsök vs hangya effektus. És asszem a való világban nem lesz eppiend a sztori végén.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#20) lapa válasza azbest (#11) üzenetére


lapa
veterán

hagyjuk, hülyeséget írtam.

[ Szerkesztve ]

(#21) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

Már vagy egy hetes hír.

[ Szerkesztve ]

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#22) Raymond válasza ]Phobos[ (#21) üzenetére


Raymond
félisten

Nem. Az egy hetes hir a 33% elemes. Ez uj dolog. Ami a cikkben egyebkent benne is van :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#23) edward2 válasza Myers (#17) üzenetére


edward2
addikt

Szia rosszul tudod. Az általad felvázolt ország nem más mint a földrengés sulytotta Haiti. A leggazdagabb francia gyarmat a forradalom után a világ legszegényebb országa lett. Azóta is ott van. Nem is lesz már máshol.

Igen, dél-afrika is ezen a lejtőn van per pillanat. Bizony a csúnya elnyomó fehérek.

(#24) atike


atike
nagyúr

Bár a saját cégemmel kapcsolatban olvasnék ilyen hírt... Pfff... Évek óta még csak szintentartás sincs, nemhogy növekedés. Lassan ideje új melót keresnem. :)

(#25) ]Phobos[ válasza Raymond (#22) üzenetére


]Phobos[
senior tag

Valahol olvastam, hogy tervbe van véve a nagyobb emelés is, de mivel az csak terv volt, így valóban új hír, sry :B !

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#26) Zzenit válasza zazahoho (#15) üzenetére


Zzenit
tag

Dehogy nincs szakszervezet, amúgy a mekinek meg a wal-martnak is engednie kellett emiatt, a többi azért valszeg igaz.

Ha unod a MÁV-ot, egy alternatíva: www.oszkar.com

(#27) ollie válasza #95561216 (#4) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Szóval inkább dolgozzanak mások éhbérért, csak neked jobb legyen? Magadat minősítetted.

***

(#28) attila9988


attila9988
őstag

A nyugati sajtó azért egy picit csavart is a történeten, egy kínai ismerősöm (konkrétan Pekingi) néztem meg az eredeti kínai híradásokat az üggyel kapcsolatban, és az első kézből származó fordítás alapján inkább volt ez is szenzációkeltés mint igazi botrány.
Mindenesetre a fizetésemeléssel a faxconn megvédi a jó hírét (főleg nyugatra gyártanak ugyebár) és a dolgozók bizonyára örülnek is neki (ki ne örülne a fizetésemelésnek :) )

Általánosságban véve pedig a kínai életszínvonal emelkedés következtében egyre inkább Vietnam lesz a célpontja a nagyobb multiknak, úgy tűnik az lesz az "új Kína" ahol rekord alacsony költségeken (nulla adó, alacsony bérek, bérleti díjak) lehet majd termelni.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#29) acsa77


acsa77
tag

Hibás a hír, mert nem az öngyilkosságok miatt emelik, hanem mert tízezerszámra kezdtek el kilépni az emberek, és most már 0 előképzettséggel is felvesznek bárkit. Harapofogóban vannak, mert tele vannak megrendelésekkel, nem tud az Apple sem csak úgy beszállítót váltani.

(#30) Quasi_modo válasza e=mc² (#13) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

A hir emliti, hogy a +66% ber is csak azoknak lesz, akik mar nem probaidosok....
Ez valami olyasmi lehet, mint errefelé a végtelenségig elhúzott határozott idejű szerződés.

valami

(#31) attila9988 válasza acsa77 (#29) üzenetére


attila9988
őstag

Én az öngyilkosságokkal kapcsolatos nyilatkozatok, és a titkos kamerás felvétellel kapcsolatban tájékozódtam, a fizetésemelés miértjéről még csak itt olvastam... Te melyik forrásból olvastad ezt a hírt?

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.