Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Godefroy


Godefroy
senior tag

Ez örvendetes, nem?

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#2) Hellwhatever válasza Godefroy (#1) üzenetére


Hellwhatever
aktív tag

Abszolút!

(#3) Silεncε válasza Godefroy (#1) üzenetére


Silεncε
őstag

Igen, de a windows-utálók ebben is megtalálják, miért lehet picsogni... :(((

(#4) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Akinek eddig a terminálozás volt az indok a Linux ellen, az most megkapja az arcába a Microsofttól. Jajj de szép az élet. :))

Úgy egyébként jó irány, hogy tényleg hasznos dolgokat is pakolnak a Windowsba.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#5) Luskan válasza Godefroy (#1) üzenetére


Luskan
tag

Annak igen aki nem szeret linuxot használni, csak a munkája miatt muszáj.

(#6) ntomka


ntomka
nagyúr

És mikor fordítják meg, hogy a windows kernel legyen virtualizálva és a linuxon fusson rendszer? :))

ツ Headphones on - World off

(#7) TomMusic


TomMusic
őstag

A "kap" szó kétszer szerepel a címben :B

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#8) Béééla válasza Silεncε (#3) üzenetére


Béééla
őstag

- plusz zabált erőforrás
- most már két kernel biztonságára kell ügyelni
- még inkább tojni fognak a multiplatform fejlesztésre mert "majd megoldja a rendszer"
Elég picsogás?

Bélabá

(#9) SaGaIn


SaGaIn
senior tag

Szerintem ez is "on demand' feature lesz, szóval ha nem kapcsolod be ugyanúgy, mint Hyper-V-t nem fog működni és nem terheli a gépet feleslegesen. bár egy betöltött, kernel ha nem kap hívást pont, hogy nem terhel semmit.
Lehetőség lesz, nem kötelező.
Azért mert az autóban van automatikus parkolás funkció, attól még nem kötelező a használata...
Még mindig jobb ez mint ha két oprendszer között kéne restartolgatni….

De ma tényleg divat kifázni a MS-t ha van rajtuk sapka azért, ha meg nincs akkor azért...

[ Szerkesztve ]

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#10) #68216320 válasza SaGaIn (#9) üzenetére


#68216320
törölt tag

Talán azért, mert alapjaiban rossz az egész rendszer.
Például olyannak hogy "registry" léteznie sem lenne szabad. Katyvasz az egész.
De nem sorolom. Ez csak a "divat fikázni"-ra jutott eszembe.

Szóval persze, jó dolog, hogy próbálnak univerzálisak lenni. Sok usernek ez tényleg sokat számít.

( Engem már a Vista-nál elvesztettek :) )

(#11) klambi válasza Béééla (#8) üzenetére


klambi
addikt

ez eléggé kislányos...
- plusz zabált erőforrás - linux kernel virtualizálás rettentő erőforrást emészt fel, nagyjából 300-500mb, nézzél chromot vagy egyebet. 3 éves laptopomban 16g ram van és ezek nem csak desktopokra lettek kitalálva, szervert nem szeretném részletezni. Ez elfogult kifogás amit írtál.
- most már két kernel biztonságára kell ügyelni - Miért kéne? Saját kernelle foglalkoznak, max a linuxos illesztéssel, de hidd el vannak ott elegen, hogy megoldják, nálunk okosabbak is. Ja igen régebben is volt duál kernel, külön desktop külön szerver, ez mára megszűnt. Linux kernel természetesen nem fognak fejleszteni. Ha meg kernelbiztonságról beszélünk akkor a Linuxot/Unixot szintén ostorozhatod, de ez más téma.
- még inkább tojni fognak a multiplatform fejlesztésre mert "majd megoldja a rendszer" - ez meg nettó baromásg
Elég picsogás? - bőven!

de ez csak a saját véleményem

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#12) klambi válasza #68216320 (#10) üzenetére


klambi
addikt

A vista tényleg szar volt... de mai szemmel nekem a 7 is már furcsa.
Sokat lehet szidni a wint de hétköznapi felhasználásban még midig szerintem messze jobb. Most érzem a sok elítélést, hogy hát linuxokat is lehet napi használatra kényelmessé tenni. Tuti!. Én is csináltam egy időben dual bootom volt (gyönyörű burgal), próbáltam mint-et (2 felülettel) ubuntut. xubuntut, lubuntut, debiant, stb... sok idő mire hasonlóan kényelmessé teszel mint egy wint.
Vállalati környezetről meg ne is beszéljünk, nincs más .

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#13) janeszgol válasza ntomka (#6) üzenetére


janeszgol
félisten

Lindows?

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#14) #68216320 válasza klambi (#12) üzenetére


#68216320
törölt tag

Ha neked a "kényelmessé teszel" azt jelenti, hogy olyan legyen mint az ablakos, hát annak nincs sok értelme.
Vállalati környezet? Mi éppen dobtuk a kukába a win10-et (pedig céges szinten nem olcsó móka), miután 1-1 ránkerőszakolt frissítés után nem futottak a szükséges programok és napokat szívtunk vele, mire valamennyire megoldottuk. Aztán jön egy újabb baromság a MS-tól és kezdődik minden előről.

Szóval szerintem a felülettel nincs baj (a család minden tagja, még anyós is, aki informatikai antitalentum), könnyű megszokni. A rendszer felépítése, működése pedig teljesen ésszerű és átgondolt.
Nem mellesleg ingyen van és a legfontosabb, hogy amikor reggel bekapcsolom a gépet és nekiállok dolgozni biztos lehetek benne, hogy ott folytathatom, ahol abbahagytam. Nem vár semmi "Windows Surprise" :DDD

Tudod, annyit várnék el egy OS-től, hogy gyorsan, biztonságosan, stabilan futtassa a programjaimat minimális erőforrást felzabálva. Hát... inkább hagyjuk, mert a win-fan-oknak felesleges beszélnem.

Egy biztos, linux mellett eddig még nem volt gondom (ami volt az user error)
Tény, hogy nem való mindenkinek, érteni kell hozzá. De aki a win-t akarja használni az is kénytelen hegeszteni folyton (registry pucoló, update blocker [ez a röhej a köbön], stb )

Nálam a windows csak játékra jó, de arra pedig már nem használom.

(#15) joysefke válasza #68216320 (#10) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Például olyannak hogy "registry" léteznie sem lenne szabad. Katyvasz az egész.

Neked katyvasz. Nekem -meg még pár százmillió felhasználónak- pedig a Linux katyvasz a millió és egy különálló konfig- fájljával aminek szerintem "léteznie sem lenne szabad"...

Talán azért, mert alapjaiban rossz az egész rendszer.

Lol...

[ Szerkesztve ]

(#16) #54072192 válasza #68216320 (#14) üzenetére


#54072192
törölt tag

"miután 1-1 ránkerőszakolt frissítés után nem futottak a szükséges programok"

Akkor a kidobott Win10 után mehet a rendszergazda is, ha nem tudta szabályozni a frissítések telepítését. :)

"De aki a win-t akarja használni az is kénytelen hegeszteni folyton (registry pucoló, update blocker [ez a röhej a köbön], stb )"

A registry pucolásának sosem volt értelme, amolyan tessék-lássék hülyeség. Egyáltalán nincs hatása a teljesítményre, meg más programok működésére. A frissítéseket is lehet bőségesen halogatni. Ez a sok hegesztés véletlenül nem user error? Mert az örvendetes, hogy Linuxon minden problémád a te hibád, de azért mégis.

(#17) #06658560


#06658560
törölt tag

Az a GUI szerintem marha jól néz ki.

#12 klambi: Mégis mi az, amiben kényelmessé kell tenni egy Mintet pl.?

[ Szerkesztve ]

(#18) Hellwhatever válasza Béééla (#8) üzenetére


Hellwhatever
aktív tag

Konkrét példákkal alá tudod támasztani ezeket?

Miből, mennyit, hogyan fog zabálni. Kötelezően telepítendő vagy opcionális feature lesz-e?

Biztonság szempontjából ismersz olyan implementációs reszleteket amik problémát okozhatnak?

Honnan tudod hogy innentől tojni fognak a multiplatform fejlesztésekre?

Ha ezek megvannak utána a heti Ötöslottó nyerőszámokat légyszíves, de privátban. :P

[ Szerkesztve ]

(#19) #68216320 válasza #54072192 (#16) üzenetére


#68216320
törölt tag

" ... nem tudta szabályozni a frissítések telepítését. "

Ezt legyél szives fejtsd ki bővebben. Mit kellene neki szabályozni?

joysefke: " ... a Linux katyvasz a millió és egy különálló konfig- fájljával ..."

Szóval szerinted az a normális, ha minden beállítás egy helyen van tárolva? Nem normálisabb az, hogy minden program saját maga tárolja a szükséges paramétereket a számára legmegfelelőbb struktúrában?
Ennél fogva, hogy windows-os legyek, portable lehet a program?
Szerintem szólj az Apple-nek is, mert erre még ők sem jöttek rá. Ostoba módon megmaradtak ők is a Unix-tól örökölt (és Linux/BSD alatt bevált) struktúránál.

Megjegyezném a számodra nem katyvasz registry mellett akkor mi szükség van a ProgramData könyvtárba pakolt ini fájlokra?

(#20) darkhorse válasza #68216320 (#10) üzenetére


darkhorse
tag

Akad azért linux alatt is gond, van amiben egyszerűen sokkal jobb a windows (meg persze van amiben a linux). :) Lassan egy éve, hogy áttértem linuxra, összességében jobban tetszik mint a windows, de van pár zavaró dolog amiket sajnos el kell fogadni ha desktopra használja az ember.

(#21) #54072192 válasza #68216320 (#19) üzenetére


#54072192
törölt tag

A frissítések telepítését? Hogy mikor frissülhet, és mit telepíthet? Hogy tesztelni kell-e először őket, és ha problémát okoz, akkor vagy várni, vagy támogatást kérni?

Windowson is vannak portable programok, egyáltalán nincs akadálya, a fejlesztőn múlik, hogy mit hova pakol. De egyébként az UWP pont megoldja ezt, mert a programok a saját mappájukba írhatnak.

(#22) Gargouille válasza #68216320 (#14) üzenetére


Gargouille
őstag

Anélkül, hogy elvitatnám valóban vannak megoldandó feladatok a Windows ökoszisztémában (mindig is voltak) ezzel amit leírtál csak magadról állítasz ki szegénységi bizonyítványt. Rajtad kívül a világon számtalan rendszergazda "megbirkózik" ezekkel a "problémákkal", így mikor olvastam a hozzászólásod először gyanús lett, hogy nem a tükör képe ferde. Aztán mikor a registry pucoláshoz, meg update blokkoláshoz értem... lehet, hogy nem a Windowst kellett volna kukázni a cégnek. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#23) FeketePok válasza Gargouille (#22) üzenetére


FeketePok
tag

Hat sajnos ezzel a hozzaszollassal te allitasz ki magadrol bizonyitvanyt,ugyanis igen sok rendszergizda megbirkozik a winfos rosz tulajdonsagaival ugy,hogy szarnak az egeszre,registry takaritas igenis idonkent szukseges mert a dragalatos windows programeltavolto rutinok sok esetben szart sem ernek es kezzel kell eltavolitani a registrybol a sok szemetet ami hatramarad hacsak nem akarod hogy a registry hizzon mnt egy diszno.Az updatek blokkolasa igenis esetenkent indokolt eleg csak a 1809 update mizeriat megnezni.

[ Szerkesztve ]

egyes idiotak szerint:az Intel a CPU-k BMW-je

(#24) Hellwhatever válasza #68216320 (#14) üzenetére


Hellwhatever
aktív tag

Arra nem gondoltatok hogy nálatok lehet a hiba?

Frissítések halasztása, rendszergazda oktatása, matuzsálemi céges szoftverek es rendszerek időnkénti frissítese, ilyesmiket szoktatok?

Csak mert több ezer fős cégek léteznek akik köszönik szépen teljesen jól elvannak és végeznek euromilliós bizniszeket a Windows 10-zel.

(#25) #68216320 válasza #54072192 (#21) üzenetére


#68216320
törölt tag

A frissítések telepítését? Hogy mikor frissülhet, és mit telepíthet? Hogy tesztelni kell-e először őket, és ha problémát okoz, akkor vagy várni, vagy támogatást kérni?

Nem kekeckedés képpen, de szerinted ez normális dolog, hogy ezt kell csinálni?
Másrészt kis létszámú cégnél (nálunk is) win10 pro van a laptopokon, amit nem nagyon érdekel, hogy éppen mit engedek neki és mit nem. Persze lehet bűvészkedni, de na...

Semmiképpen nem normális dolog, hogy egy OS frissítésnél (amit amúgy kivettek a user kezéből) izgulni kell, hogy menni fog-e ami eddig működött.
Debian van most klienseken, a felhős gépeinken pedig CentOS. Én nagyon örülök, hogy váltottunk, mert tényleg simábban megy a napi élet.
Nem mellesleg a frissítések is ésszerűbbek, a dependency kezelés is korrektebb.
Mondjuk az Azure-t is elhagytuk a lassú és körülményes support miatt az Amazon javára.

Windowson is vannak portable programok, egyáltalán nincs akadálya, a fejlesztőn múlik, hogy mit hova pakol. De egyébként az UWP pont megoldja ezt, mert a programok a saját mappájukba írhatnak.

Bocsánat, ez nem eredményez "katyvaszt"?

Tényleg nem heccelni akarom a win-es közösséget. Ahogy én látom, a legtöbb win-es felhasználó nem ismer más rendszert (olyan mélységben, mint a win-t) és így hangoztatja, hogy milyen klassz amit használ.

A linux nem tökéletes, de jócskán közelebb ál hozzá, mint a MS toldozott rendszere.

Visszatérve az eredeti cikkhez:

A koncepció nem rossz, hogy próbálnak egy jól működő rendszert (egy részét) integrálni a sajátjukba. De ezzel a legfőbb problémát nem oldják meg. Konkrétan azt, hogy a user-t hasunállatnak nézik. Akitől pénzt kell kérni az OS-ért, akitől telemtriák tucatjával kell információkat begyűjteni, akire rá kell eröltetni frissítés formájában a saját instabil változtatásaikat/újításaikat.

Persze valakinek ez megfelel, de ha valaki azt mondja, hogy ez így nem jó, talán érdemes volna hátralépni és más szemszögből is megnézni a dolgokat. Ugyanis van élet a windows-on kívül is és nem is rossz.

Isobutane:
Matuzsálem szoftverek???? Az akkori legújabb VirtualBox szerintem nem számít matuzsálemnek. És egy nagy frissítést követően az sem nem működött. Emiatt megállt a fejlesztés arra a napra.
És ez a jobbik eset, mert ekkor elindult még a gép. Szóval mielőtt beszélsz, kicsit tájékozódj a témában, hogy mennyi géppel volt gond az őszi, téli, franc tudja milyen frissítések alkalmával. És nem leharcolt 10 éves gépekről van szó, hanem újakról.

[ Szerkesztve ]

(#26) #54072192 válasza FeketePok (#23) üzenetére


#54072192
törölt tag

Angol megy? Why Using a Registry Cleaner Won’t Speed Up Your PC or Fix Crashes

"In reality, registry entries aren’t a drag on your computer’s performance. The registry is a massive database containing hundreds of thousands of entries and individual registry entries are fairly tiny. Even removing a few thousand entries won’t make an appreciable dent in the size of your registry."

"Windows just isn’t getting confused and slowing down because you have a folder (known as a “key” in registry parlance) dedicated to an uninstalled program in your registry. It also isn’t getting confused because certain entries point to an outdated program."

De nyugodtan törölgess onnan, legalább van rá esély, hogy valami olyant törölsz, ami egy másik programnak vagy a rendszernek kell, és tényleg szar lesz. :))

A frissítések blokkolása tényleg hasznos lehet, ezért van rá beépített megoldás. Pro-n eddgi 1 egész évvel el lehetett halasztani a funkciófrissítést, tehát a 1809-et kompletten ki is hagyhatod. De a WU tiltásától lesz valaki power user. :)

(#27) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

mocsok microsoft csak nem tett le róla, hogy tönkretegye a linuxot? [link]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#28) cpt_sanya


cpt_sanya
tag

Apa kezdődik........ :(((

Még mindig nincs szentgrál oprendszer . A windosnak is vannak hibái és a Linuxnak is ,nem kevés.

Linux igen fasza még nincs speciális eszközöd ,vagy minden hardware elemet ismer a gépedben . De ha nem akkor keresgélés fórum kutakodás , és lehet semmit nem találsz. Ugyanez az eszköz windows nál gyártóhonlap 2 kattintás.

Vagy keresel valami beálítást 4 fórumot elolvasol mind mást ír máshova, s a teverziódnál egy 5.helyen van az a konfig fájl.

Legutóbb egy hálózati megosztást csináltam tudom spec igény ,egy usb-s HDD-t hálózaton megosztani , A hálózati megosztásban rutinos vagyok de az istené nem jöttemrá miért nincs jogom semmire . 5.fórumon volt elrejtve kb az aprósoros résznél mien sor kell hozzá pluszba , hogy működjön :W :W :W .

[ Szerkesztve ]

(#29) #54072192 válasza #68216320 (#25) üzenetére


#54072192
törölt tag

Céges gépeken, ahol egy-egy programhiba vagy frissítés komoly problémákat okozhat? Igen, teljesen normális, erre vannak eszközök a rendszerben, ahogy eddig is voltak. Linuxon is majd lesz valami probléma, akkor mi lesz? Az biztosan user error volt?

A frissítéseket el tudod halasztani Pro-n. 35 napra teljesen kikapcsolhatod, 30 napig minőségi frissítéseken nem kapsz, 365 napig funkciófrissítéseket sem. A 1903-mal ezt kiterjesztették Home-ra is. Enterprise-on mindent lehet szabályozni.

Sokáig használtam Linuxot, és nekem az volt katyvasz. Minden program minden beállítása külön config fájlban volt, néha nekem kellett létrehoznom leírások alapján, ha valami nem működött jól. Most nem akarok belemenni egy ilyen vitába, de érzékeltetni szeretném, hogy ami szerinted alapjaiban probléma, az másnak nem feltétlenül.

Egyébként valóban gond lehet, ha egy program teleszemeteli a gépet. Ismét, erre lenne megoldás az UWP. A rendszernek egy csomó problémája abból adódik, hogy kompatibilisnek kell lennie mindennel, ami régről maradt.

Manapság már az a ritka, ha egy (kereskedelmi) programban nincs telemetria, mert egyszerűen milliószor hatékonyabb, mint a kézi visszajelzés. Ott van a játékokban, a driverekben, a böngészőben, a kliensekben, mindenben. Az Ubuntuban is ott van, persze nehéz összevetni egy olyan OS-sel, ami 900 millió gépen fut, meg amit nem csak rendszergazdák és hozzáértők használnak. Rengetegszer le volt már írva blogposztokban, hogy a telemetria alapján módosítanak valamin a következő Win10 kiadásban. Ha azt akarod, hogy 1 milliárd ember használja ugyanazt a rendszered, akkor nem várhatsz arra, hogy majd szépen logokat és részletesen, értelmesen megfogalmazott hibajelentéseket küldözgessenek. A rendszer beállításai szerint elküld X adatot a háttérben, a felhasználónak meg semmi dolga.

(#30) Gargouille válasza FeketePok (#23) üzenetére


Gargouille
őstag

"registry takaritas igenis idonkent szukseges mert a dragalatos windows programeltavolto rutinok sok esetben szart sem ernek es kezzel kell eltavolitani a registrybol a sok szemetet ami hatramarad hacsak nem akarod hogy a registry hizzon mnt egy diszno"

A registry folyamatosan írás/olvasás alatt van, nem csak a programok telepítésekor hízik, hanem állandóan változik a mérete. Extrém eseteket leszámítva (tipikus otthoni gamerpisti környezet) nem hízik meg csak úgy magától és céges környezetben sem jellemző, hogy egész nap új programokat telepítenek és törölgetnek (ha csak nem ez a munkájuk, de akkor erre meg külön környezetet kell kialakítani).

"Az updatek blokkolasa igenis esetenkent indokolt eleg csak a 1809 update mizeriat megnezni."

Ezért bevett gyakorlat pilot gépek használata, tesztkörnyezet használata, tájékozódás a rendszergazda részéről (nem akkor kezdeni olvasgatni a changelog-ot amikor már felrakta az összes gépre a frissítést), van insider program... és ezért van benne az elhalasztás lehetősége is pont.

De végülis igazad van, lehet belebarmolni meg blokkolni is, csak nem vezet sehova. :D

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#31) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

a driverektől meg a többi programtól függetlenül, a windows akkor se biztos, hogy jó, ha minden úgy működne rajta, mint ahogy a reklámanyagaikban ígérik.

a w10-zel elindultak abba az irányba, hogy egy hálózati oprendszert faragjanak belőle és bekényszerítsenek minden usert az ms cloudba. egyre több minden fog úgy működni benne, hogy a cucc egy része cloudban fut és csak cloudban. ezzel akarnak bevételt generálni a cloudból.

ha neked ez nem tetszik, akkor a w10 akkor is alkalmatlan oprendszer lesz számodra, ha egyébként hibátlanul működik.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#32) Hellwhatever válasza #68216320 (#25) üzenetére


Hellwhatever
aktív tag

Egy szóval nem említetted hogy a legfrissebb VirtualBox-ról volt szó.

Az meg hogy egy windows frissítés napokra leállítja a fejlesztést, no comment. :)

[ Szerkesztve ]

(#33) #68216320 válasza #54072192 (#29) üzenetére


#68216320
törölt tag

Belefáradtam az okfejtegetésbe.
Azt hiszem fejlesztőként mást várok egy OS-től. Leginkább azt, hogy a háttérben, stabilan működjön és húzza meg magát. Frissítsen ha akarom, az települjön amit akarok (egy lépésben, ne a frissített cuccot frissítse újra), úgy működjön ahogy beállítom. És maradjon is így, amíg ezeken nem változtatok.

Persze valakinek megfelel a frissen telepített OS-en rögtön letöltődő CandyCrush, a kikapcsolhatatlan telemetria, a halogatott frissítés, stb. Én az alap koncepcióval nem éertek egyet, lehet ez a nagyon különböző nézőpont oka.

Mindegy is. Részemről lezártam a vitát. Elnézést kérek, ha estleg valakit megbántottam (nem akartam). Semmiképpen nem volt személyes a dolog, kizárólag a Windows-tól ráz a hideg így lassacskán 25év informatikai ténykedés után. És sajnos ezen csak erősít az, hogy hirdetőfelületnek látja a monitorokat.

(#32) Isobutane

Egy szóval nem említetted hogy a legfrissebb VirtualBox-ról volt szó.

Ahogy azt sem, hogy az általad feltételezett "matuzsálemi céges szoftverek"-ről volna szó.

Az meg hogy egy windows frissítés napokra leállítja a fejlesztést, no comment.

Először is egy napra. Másrészt könnyű bedobni egy "no comment"-et, de áruld már el, ha nem megy mondjuk egy virtualBox alatt futó fejlesztőkörnyezet, akkor te hogyan dolgoznál aznap?
Legcsekélyebb módon sincs olyan érzésed, hogy azzal a frissítéssel nem volt valami rendben?

[ Szerkesztve ]

(#34) buherton


buherton
őstag

Megmondom őszintén nem örülök, hogy az MS ennyire nyit a Linux felé és általában a nyíltforrás felé. Tartok attól, hogy báránybőrbe bújt farkas eset lesz és végeredményben több kárt tesz az eddig általuk "gyűlölt" világban, mint amennyi hasznot hoz. Nagyon remélem, hogy nem lesz igazam.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#35) Hellwhatever válasza #68216320 (#33) üzenetére


Hellwhatever
aktív tag

Nem telepítünk elsőnapos frissítéseket céges környezetben hacsak nem volt előtte alaposan ellenőrizve a hatása az érintett környezetre.

Ha fontos a frissítés hetekkel előtte el lehet kezdeni a validációs folyamatot és még ha az utolsó pillanatban is csúszik be valami, könnyebb és gyorsabb így reagálni rá.

Olyan komplexitást értek el a mai a rendszerek hogy lehetetlen garantálni hogy az összes létező kombinációval hibátlanul működjön elsőre minden.

[ Szerkesztve ]

(#36) Amazonas válasza buherton (#34) üzenetére


Amazonas
senior tag

Nekem is ez jutott eszembe.
Egyébként, örülök, hogy átcsöppentem a Linux világába - legalább a saját gépeimen.
Nem akarom bántani a Windows-t és az MS-t, hiszen sokáig használtam a Windows-okat, és a 7-es a mai napig nagy kedvencem (az AeroGlass-felület miatt különösen).
Mindenki használja azt, ami neki tetszik.

(#37) ttt válasza Hellwhatever (#32) üzenetére


ttt
senior tag

Akkor én mondom az ősrégi programokra: Van olyan környezet ahol több milliárd (!) forint lenne az "ősrégi" programot lecserélni amire a menedzsment azonnal elhajt a pitsába. És mondjuk nem csak egy "ősrégi" programod van, ha nem több. És van pl olyan amit csak "neked" írtak, annak verzió váltása több hónap, ha a pénzről nem is beszélünk.
Nem beszélve a kitesztelés kvázi lehetetlenségére, az inhomogen topológia miatt, vagy mert nem álhat egy órát sem, mert milliós károkat okoz, stb.

Tehát nem csak úgy van, hogy halasztom oszt' majd csak jó lesz. Ettől én nem fikázom a Win10-t, csak rá akartam világítani, hogy nem csak olyan környezet létezik ahol hipp-hopp ki lehet javítani esetleg elcseszett dolgokat. :B

(#38) SityiSXT válasza #68216320 (#33) üzenetére


SityiSXT
őstag

Bocsi, hogy belevau, de ez a mondat megragadta a figyelmem:

"Azt hiszem fejlesztőként mást várok egy OS-től."

Kiemeltem a kulcsszót. Lehet én ülök fordítva a lovon, de itt lehet a gond, hogy te csak a saját szemszögedből nézed a dolgokat, abba meg nem gondolsz bele, hogy egy rendszerüzemeltető meg mondjuk más preferenciákkal rendelkezik. Mert mondjuk egy Linuxot nagyságrendekkel nehezebb és trükkösebb nagyvállalati környezetben üzemeltetni (nem azt írtam, hogy lehetetlen!) - gondolok itt olyasmikre, mint mondjuk központi menedzselhetőség, AD, Exchange (ami bizony messze-messze nem csak e-mail), és így tovább. Ugyanakkor elhiszem, hogy van pár dolga a Windows 10-nek, ami idegesíthet, viszont ha ezt nem jól kezeli a rendszergazda, az ne a Windows 10 hibája legyen már...

(#39) Hellwhatever válasza ttt (#37) üzenetére


Hellwhatever
aktív tag

Értem amit mondasz és teljesen jogos. Az ilyen környezetekre vannak az LTS és egyéb speciális szerződések alapján támogatott verziók. Meg ugye ezek a rendszerek általában nem direktben az MS Update-re vannak kötve.

(#40) bambano válasza SityiSXT (#38) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"egy Linuxot nagyságrendekkel nehezebb és trükkösebb nagyvállalati környezetben üzemeltetni": haha, gyakori tévedés a linuxot nem ismerők körében.
kérdés: szerinted melyik rendszeren volt előbb központi menedzselhetőség: linuxon vagy windowson? ha windowst tippeltél, tévedsz. ha kiszeded az ad-ból azokat a funkciókat, amik csak azért kellenek bele, mert a windows hülyeségeit központilag korrigálni kell, akkor ami marad, azt a linux is tudja.

a windows alaptétele: a windows kiváló megoldásokat ad olyan problémákra, amik windows nélkül fel sem merülnek. a windows legnagyobb hibája mostanában, hogy egyre több dolgot vesz ki a helyi erők kezéből és von ms irányítás alá. lassan nem leszel ura a saját pc-dnek. ezt akarod? settop boxot csinálsz a gépedből? semmi baj nincs azzal, ha ezt az utat választod, feltéve, hogy jólinformáltság állapotában választod. nem úgy, mint a júzerek 95%-a.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#41) #54072192 válasza #68216320 (#33) üzenetére


#54072192
törölt tag

Fejlesztőként lehet, hogy ez az elvárásod. Pont ezért írtam korábban, hogy az a 900 millió ember nem olyan, aki ért hozzá. Zömében olyan emberek, akikre nem szabad rábízni dolgokat, mert nem tudják mérlegelni, hogy szükséges-e valami. A frissítésekkel olyan kényelmetlenség jár, mint hogy havonta egyszer tovább tart a kikapcsolás. Legyenek letiltva en bloc, és nincs probléma - gondolják. Ha az igényeidnek a korábban vázolt megoldások nem felelnek meg (pl. frissítések halasztása), akkor másik, vállalati kiadást kell telepíteni, WSUS használata mellett, vagy másik OS-re kell váltani.
Nem a Win10-et védtem korábban, hanem arra akartam rávilágítani, hogy nem a víz a hülye attól, hogy a kacsa nem tud úszni. A frissítéseket lehetett volna szabályozni, a programmal való kompatibilitást lehetett volna ellenőrizni, ezt pedig nem tették meg.
Anno az új kiadáson nem működött a Sandboxie. Akkor most a Windows a szar? Nem, kapott egy frissítést a program, és semmi baja. A programhiba nem feltétlenül a rendszer hibája, de Linuxon is meglátod.

A Candy Crush amúgy engem is zavar... addig az 5 másodpercig, amíg megnyitom a start menüt és eltüntetem a placeholder csempéjét. Többet nem rakja vissza. Hirdetéseket egyáltalán nem látok a rendszerben, mire gondolsz?

(#42) paprobert


paprobert
senior tag

"Ha nem tudod legyőzni, tedd a szövetségeseddé."

A cél az, hogy egy service-szé váljon a Linux a Windows-on belül.

Csak nehogy a végén belülről falja fel a Windowst-t a dolog, és még a kernel is cserélődjön NT-ről linuxra. :)

[Az Edge Webkitre váltása után ez már nem sci-fi.]

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#43) Neovenator


Neovenator
senior tag

A frissítések ellen zúgolódóknak:

Windows 10 Enterprise LTSC ?

Enterprise LTSC (Long-Term Servicing Channel) is a long-term support version of Windows 10 Enterprise released every 2 to 3 years. Each release is supported with security updates for 10 years after its release, and intentionally receive no feature updates. Some features, including the Microsoft Store and bundled apps, are not included in this edition.[11][1][3] This edition was first released as Windows 10 Enterprise LTSB (Long-Term Servicing Branch).[12] There are currently 3 releases of LTSC: one in 2015 (version 1507), one in 2016 (version 1607) and one in 2018 (version 1809).

Mindenre van megoldás...csak hát nem akarásnak...

[ Szerkesztve ]

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#44) arpii válasza #68216320 (#14) üzenetére


arpii
aktív tag

Pedig a Win10-től csak kényelmetlenebb GUI létezik. Még anyám is boldogan kezeli, pedig Ő aztán el van veszve a digitális világban.

Vállalati..., most mit mondjak? B@lfaszok vagytok. Ma ez NEM megengedhető, egyetlen rendszeren, platformon sem, hogy kontrollálatlanul menjenek ki frissítések. Ezt tudomásul lehet venni, akciókat lehet rá hozni, vagy pedig lutri az egész, ahogy telibesz@rtátok ti is végül nem működött :)
Kb. 2500 db Windows 10 van közvetlenül a site-on a kezem alatt, nincs különösebb gond velük. Bőven nincs annyi, mint Win7-el volt, pedig már az is atom-stabil volt az XP-hez képest.

Tudod, annyit várnék el egy OS-től, hogy gyorsan, biztonságosan, stabilan futtassa a programjaimat minimális erőforrást felzabálva. Hát... inkább hagyjuk, mert a win-fan-oknak felesleges beszélnem.
Ezért nem használok linux-ot.

Köv. na nekem volt. Egy-két tetves webszerver vagy adatbázis volt rajta már nem tudom, és szórta a hibát, amit nem nagyon értettem meg, mert aláírom, hogy PHP + MySQL-re egy linuxos apache szerver istenkirály stabilan elmegy. Vagy levelező szerver, file szerver, de hidd el volt hiba, több, mint az ingerküszöböm.

Desktop 80% windows. Ezt megmagyarázta a mániákus linux közösségetek 2000-ben is, 2005-ben is, 2010-ben is és ma is. Szerintem nem véletlen. Mezei user, programozó, multimédiás, kompromisszum-mentes munkaállomás, mindenki megtalálja a használható részt windows alapokon, kivéve speciális kutatási-fejlesztési, stb feladatok esetén.

(#45) SityiSXT válasza bambano (#40) üzenetére


SityiSXT
őstag

Attól, hogy valami első volt, még nem feltétlenül a legjobb. Van nyűgje bőven az AD-nak is amúgy, ez tagadhatatlan...

(#46) CPT.Pirk válasza Neovenator (#43) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Vállalati környezetben, rettentő drágán. Magánemberként legálisan nem használhatsz ilyen verziót...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#47) emvy válasza #68216320 (#33) üzenetére


emvy
nagyúr

> de áruld már el, ha nem megy mondjuk egy virtualBox alatt futó fejlesztőkörnyezet, akkor te hogyan dolgoznál aznap?

Hat remelem ha ilyen fontos munkad van, akkor a fejlesztokornyezetedet snapshotolod legalabb naponta, es van masik geped.

En az asztali gepemen fejlesztek (mondjuk mar nem sokt, de ez lenyegtelen), ha lehal, ott a laptop, ha az is lehal, akkor konkretan 20 perc alatt at tudok menni _barmilyen_ mas gepre, mert a fejlesztokornyezet annyi ido alatt provizionalja magat nullarol (ha van gyors internet).

while (!sleep) sheep++;

(#48) Hellwhatever


Hellwhatever
aktív tag

Nem olyan egyszerű azért a szabad szoftveres világ mint ahogyan sokan szeretnék beállítani. Lásd München.

[ Szerkesztve ]

(#49) Neovenator válasza CPT.Pirk (#46) üzenetére


Neovenator
senior tag

Tény, de ahelyett, hogy kukáznak egy egész ökoszisztémát egy kontrollálatlan frissítési ciklus miatt, talán jobban megérné ilyet használniuk, ha már a rendszergazda idején ennyire spórolnak, feltéve, hogy nem a rendszergazdájuk ennyire fogalmatlan/lusta. Itt legalább nem kell odafigyelni semmire, megkaphatják az "áldott békéjüket" az egyéb verziós csúnya vindózok örökös zaklatása és problémagenerálása helyett. :)
Nem mondom, hogy olcsó, csak azt, hogy olcsóbb, mint kompletten váltani. És, hogy mindenre van megoldás, csak akarni kéne.

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#50) #68216320


#68216320
törölt tag

Úgy mindenkinek.
Nem csak 100+ alkalmazott feletti cégek vannak. A cég amiröl szó van 10-12 állandó alkalmazottal működik, a többi külsős. Szóval mielőtt jöttök a rendszergazda és atyaúristen általi testing, managing, stb dolgokkal, vegyétek figyelembe, hogy nincs mindenhol egy aparátus a windows xarjainak elhárítására. Itt konkrétan nincs. Tekinthetjük a környezetet 10 egyedi user-nek. Így jobb?
De lényegtelen is hogy cég vagy magánszemély az illető. Ha valami nem megy reggel, ami ment mielőtt leállította a gépét az gáz. Amig rendbeteszi, hogy dolgozni tudjon, pénzkiesés. Kis cégnél komoly probléma lehet.

Az pedig lehet, hogy most egy Win10 Pro-t lehet valahogy frissítés halogatásra bírni, de nem a végtelenségig, legalábbis 1 éve biztosan nem és már bocs, a frissítésnek hibajavítást kellene tartalmaznia a sw kompatibilitás megörzése mellett. Főleg egy friss szoftver esetén.

És a tény: Linux distro desktop használat mellett azóta az égvilágon semmi gond nincs. Gyors, stabil és mehet a meló. Egyetlen gond a hw támogatottság nálunk laptopok esetén, de ez a hw gyártók sara.
(pl. újabb Asus laptopokon nem megy a bill. világítás)
Szóval lehet regélni hogy milyen jó is a windows, de amíg kötelező a frissítés egy átlag user gépén és az ennyire instabil, addig számomra játékon kívül másra nem használható. És most itt nem csak arra az instabilitásra gondolok, amikor 1-2 program nem működik, hanem arra, amikor az OS nem indul vagy hibákat kezd produkálni, amit addig nem.
(Ezt a driver install erőszakosságot sem értem a MS részéről, volt már hogy az okozott problémát és persze jöhetett ismét a driver frissítés tiltás.)

A remek windows GUI-hoz annyit, hogy vicces az új+régi vackait együtt látni. Aztán a display scale sincs a toppon még mindig. Tény hogy a Win10 utóbbi frissítései sokat javítottak rajta, de messze még a cél, amit a többiek hosszú évek óta átléptek.

De az egész átment win-linux adok-kapokba. Szerintem ejtsük a témát. Sokaknak megfelel a windows (valaki ismer más OS-t, valaki nem), néhányunknak pedig a linux distro-k valamelyike.

Szerencsére van lehetőség a választásra. :) Úgyhogy peace!

Kíváncsian várom mi sül ki 1-2 év alatt ebből a "windowsba linux kernelt" dologból.

(#48) Isobutane:
Én az olvasottak alapján úgy értelmezem főként anyagi problémák voltak, nem technikai gondok. Vagy átsiklottam valamin?

(#47) emvy :
Persze, alap. Nálunk laptopok vannak és vannak/voltak telepítve és félretéve pont ilyesmi hibákra is. De azt a laptopot akkor is rendbe kellett szedni előbb-utóbb :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.