Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Tikakukac válasza Mustaros (#50) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez inkább alma-körte. A ThinkPad és egy GL-es meg FX Asus nem egy szint :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#52) Hieronymus válasza Mustaros (#50) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Nem tudtam , hogy ennyire rossz a helyzet. Másodjára szétszedett gép az mindig könyebben nyílik szét , ez is valós persze.
Régi laptopok jobb anyagokból voltak."


Ennek nincs jelentősége illetve nem ennek van jelentősége.
Ha ezen gépek belseje olyan minőségű lenne, hogy nem kellene szétszedni, senkit sem érdekelne a burkolat szerelhetősége.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#53) MaxxDamage válasza Tikakukac (#51) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

TP-t leejted mi baja lesz? Kb. semmi.
A másik amit említettel, az darabokra törik kb. :D

Más:
Ma írok még pár új szösszenetet az írásomhoz, akit érdekel az kövesse, még nincs vége a storynak.... :)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#54) Tikakukac válasza MaxxDamage (#53) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát azért sajnos de. Mivel kifejezetten Thinkpadokra álltam rá magánban, főleg ha 10 évnél fiatalabb az a gép, akkor lesz bajuk. De álltó helyükben úgy nem porladnak szét, mint a konzumerek többsége.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#55) MaxxDamage válasza Tikakukac (#54) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

"főleg ha 10 évnél fiatalabb az a gép" --->> Pontosan! Régiek/régebbiekre gondoltam. Mai darabok abból sem az ami régen volt... :(

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#56) Navaren


Navaren
aktív tag

Elképesztő sztori, bár nem példa nélküli és sajnos azt sem hiszem, hogy ASUS kuriózum lenne.
Én nem vagyok jogász, de ennyi nyavaja után szerintem is kijárna egy cserekészülék.

Én még az Apumnak 2015 karácsonyára vett Transformer Book T300 Chi-t szerettem volna szervizeltetni - természetesen már bőven nem garanciális -, mivel a tableten lévő, egyetlen micro USB port egyre többször produkált anomáliát, majd 2-3 hete végképp megszűnt mindent érzékelni.
Ez többek között azért gáz, mert ezen az egy nyamvadt porton keresztül kell a géphez kapcsolódó billentyűzet akkuját is tölteni.
Állítólag ez típushiba a hasonló, 2 in 1 gépeknél, bár az sem segít, hogy Anyum bevallása szerint Apu szereti "erőltetni" a nyamvadt pendrive-jait, a 'ha nem megy bele, akkor kicsit több erővel, picit feszegetve, ha így nem jó, akkor talán fordítva, repeat' módszert alkalmazva.

Az ASUS-nél közölték (Budapest, Huszti út), hogy nem szedik szét, nem szerelik/javítják, hanem egybe cserélik a felső részt (a bill. nélkül), új készülék áron. Oké, hát azt akkor nem kérném, köszönöm, helyette kisebb, Asus gépekre szakosodott, maszek szevízbe került a kütyü, várom a bevizsgálás eredményét és az ajánlatot.

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#57) MaxxDamage válasza Navaren (#56) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Majd írd meg mit mondtak, érdekel :)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#58) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Amennyiben másnak is volt már hasonló szituációja az megírhatja ha gondolja. :) :R
Hasznos tapasztalat, infó és egyéb ez mindenkinek az átláthatóság érdekében ha hasonló helyzet elé kerülne...mire is számíthat.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#59) MR007RM válasza MaxxDamage (#58) üzenetére


MR007RM
addikt

Minden információ, adat a birtokukban van? Ugye nem várnak tőled semmi olyat még ami előre lendíthetné az ügyedet?
A géped náluk van. Valamit illene lépniük. :U

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#60) MaxxDamage válasza MR007RM (#59) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Tőlem semmit nem várnak már, én átadtam mindent amit kértek. Gép az a Holland Asusnál van már. Utalványt megkaptam és elküldtem a nagykernek aki intézi a kp. vissza dolgot.
Többet nem tehetek, mint várok.... Ingram--->Demand--->Computrans--->én (ez a pénz vissza útja, az elsőnek (Ingram) a gyártó (Asus) küldi a zsét és úgy tovább. Ez hosszadalmas folyamat. Demandos azt mondta, valszeg az Ingramnál is szabadságon van aki illetékes az ügyben, aki intézi.

Igen... Jólenne már a pénz, mert kéne egy új lapos! :U

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#61) MR007RM válasza MaxxDamage (#60) üzenetére


MR007RM
addikt

Ja akkor ok. Egy illetékes fejes ásztatja most a lábát valahol. Ilyen már volt az én munkahelyemen is, egy önkormányzati ember miatt késett a kifizetés mindenkinek. Annál szebb lesz mikor megkapod. :) :R

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#62) MaxxDamage válasza MR007RM (#61) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Igen. Szoktam mondani... ez Magyarország :)
Amúgy legyen igazad! :K

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#63) hallador válasza Chaser (#9) üzenetére


hallador
addikt

Akinek pedig nem kötelező betartani semmit, mert csak ajánlás van a fogyasztóvédelemnél, azaz ha a kiskereskedő nem foglalkozik vele, akkor így jártál. Magyarország az Magyarország. Csak meg kell nézni a fenti Canossa járást. Szerinted a kiskernek mennyire lett volna érdeke ezt megtenni? Semennyire...

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#64) Chaser válasza hallador (#63) üzenetére


Chaser
titán

veled lehet megcsinálják az "így jártál" ügyintézést, velem nem

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#65) hallador válasza Chaser (#64) üzenetére


hallador
addikt

Ja... Hagyjad ezt a szöveget másnak velem nem csinálják meg mert magyar cégtől nem veszek semmit. Csak a fenti példa is ott van. Lehet, hogy te olyan kemény vagy mint a vasbeton, meg végtelen felesleges időd van, nekem meg nincs ennyi. Dilettáns magyar kereskedőkkel meg vitatkozz Te. Van nekem jobb dolgom is.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#66) Chaser válasza hallador (#65) üzenetére


Chaser
titán

ilyen tételnél rácsörögnék az ügyvéd nénimre, mit szól hozzá, jog szerint rájuk tudjuk verni a bálhéééét'? ha azt mondja igen már indulna is a cirkusz, fogyvédnek ehhez semmi köze, vannak jogszabályok, nem szeretni kell senkinek, hanem betartani, ha azt mondja rájuk veri akkor rájuk veri, notebook mellé fizethetik azt a kevéske óradját is
másrészről érdekes mód nekem esetek 95%-ában nem kellett semmit megoldanom, egyrészt ritkán gariztatok, msárészt akkor is szinte gond nélkül
és képzeld, ha hülyének nézek vitatkozni fogok, anyám nem birkát szült
ezt a demagóg mo. balkán szöveget meg hagyd már, kicsit vicces, vannak korrekt kiskerek, görények is vannak, kérdezem én, hol nincsenek?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#67) hallador válasza Chaser (#66) üzenetére


hallador
addikt

Ahol a fogyvéd nem csak ajánlás hanem tényleg be is tartják? Az az én dolgom, hogy miért nem vásárolok magyar cégtől semmit.

anyám nem birkát szült
ezt a demagóg mo. balkán szöveget meg hagyd már,

Ja hát ez nagy válasz volt, hogy vannak korrektek is, meg nem is. Nem értem miért Balkánozol, ha szerinted Magyarország Balkán azt most nekem miért kellene értenem?

ilyen tételnél rácsörögnék az ügyvéd nénimre

Igen, aki gondolom ingyen dolgozik, és a végén megéri a chech...

Nem azért de saját bevallásod szerint ritkán szoktál gariztatni, ugyan honnan lenne tapasztalatod ebben?

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#68) Chaser válasza hallador (#67) üzenetére


Chaser
titán

megkérdezlek tetéged', mi köze a fogyvédnek a jogszabályokhoz és kormány rendeletekhez? fogyvéd csak közreműködő szerv, semmi több, ha nem elég hatékonyak van az embernek más módja is érvényesteni az igazát, pl polgári peres úton, ilyen tételnél pedig simán hívnám az ügyvéd nénit, elárulok egy titkot, nem én fizetném az óradíját, és sztem ha néhány pecig beszélgetnének vele, már akkor hívna az illetékes hogy menjek be a pénzemért, akármilyen jó ügyvédje van egy cégnek, ha jog szerint bukta, nem fog belemenni ilyenbe, ez az eset a bolt részére pedig bukta
demagóg mo-ért bocs, az tényleg nem te voltál
ritkán kell gariztatnom, de akkor esetek zömében gond nélkül megvan
de megválogatom honnan vásárolok, mondjuk ennyi a titok, nem úgy mint legtöbben, hogy 10ft-ért olcsóbban vásárolnak a legnimandabb' cégtől, azátn csodálkoznak hogy garoztatáskor kopp van, vagy már a cég sincs meg
máshol is vannak inkorrekt kiskerek, érdekes lenne ha nem
a te dolgod mért nem vásárolsz innen, az meg az enyém h mért van minimális gondom itteni kiskerekkel, és ha úgy adódik mért nem megyek át birkába, ha úgy kényelmesebb is lenne

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#69) hallador válasza Chaser (#68) üzenetére


hallador
addikt

Te:
megkérdezlek tetéged', mi köze a fogyvédnek a jogszabályokhoz és kormány rendeletekhez?

én kettővel feljebb:
Akinek pedig nem kötelező betartani semmit, mert csak ajánlás van a fogyasztóvédelemnél,

Szóval?

Ok, de ez azért mondjuk pl itt úgy oldják meg, hogy nem nyithatsz boltot csak úgy, ha nincs meg ki vállalja a jótállást, a kisker kicsukva (nem véletlen). Nincs nagyker, hivatalos szerviz van, ami nem szűnik meg ameddig a "márka" az országba van. pl: Mint Magyarországon a HP.
Ameddig otthon a kisker azt csinál amit akar. És hagyják. A nagyker rendszer egyenesen adja a szürke import lehetőségét. Ez mind arra megy ki, hogyan lehet lehúzni valakit.
Ja a nagyker nem köteles semmit tenni, mert pontosan nem vele állsz kapcsolatban a kisker meg hát vagy igen vagy nem.
Magyarul megy a mutyi, csak a vásárló meg áll mint l....sz a hidegvízben, miközben mehet a bíróságra, ha nincs megegyezés. Vagy hónapokig húzódik az eset, ja és ez kit érdekel senkit.
Van akinek erre van ideje meg akinek nincs. Nekem nincs.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#70) Chaser válasza hallador (#69) üzenetére


Chaser
titán

szóval, próbálj meg értelmezni
a jogszabály és kormány rendelet nem ajánlás, ha esetleg nem lett volna meg, most már remélem megvan
ki beszélt nagykerekről? és kit érdekelnek?
baromságokat irkálni arra van időd... ( :
fárassz mást...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.