Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) WinPho


WinPho
senior tag

Halló! Fejlesztők! Látjátok! Van miért fejleszteni! Hahóó!

I don't believe in the moon, I think it's just the back of the sun.

(#2) meszike91


meszike91
senior tag

Készül a hatalomátvétel :C

du, du hast, du hast mich

(#3) Luser2000


Luser2000
addikt

Az IDC hazudik!
Kizárt, hogy egy "friss" oprendszer az eddigi rövid pályafutása során megelőzzön mondjuk egy Androidot vagy iOS-t. (Tényleg: ki áll az első helyen szerintük?)
Bizonyára találtak egy olyan hónapot, amikor (mondjuk valami promóció kapcsán) az újonnan eladott készülékek között a Win hasított a legjobban.
SZERINTEM.
Persze ettől még lehet drukkolni nekik!

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#4) legiaap válasza meszike91 (#2) üzenetére


legiaap
nagyúr

Majd ha USA-ban és EU-ban másodikok lesznek akkor talán

Luser2000: Azért annyira nem friss. 3 éves lesz majd most. Ennyi idő alatt az IOS vagy a Droid többet ért el.

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#5) HawerKing


HawerKing
őstag

Feljon az lassan :)

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#6) mukibuci válasza Luser2000 (#3) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

igazából ha egy árérzékeny piacon kilőjük az ios-t, akkor nem nehéz az olcsó android mögött olcsó wp-vel másodiknak lenni :U

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#7) babkukta


babkukta
senior tag

Nem lenne itt gond az Androiddal, ha jól optimizálná minden gyártó a készülékéhez. Egyébként az ismerőseim körében sokaknak van WP-s mobiljuk, rá is kérdeztem h miért épp ezt választották. 2 oka volt. Az egyik a stabil, gyors működés, a másik pedig h Nokia :) A Nokiának szerencséje van a múltjával, nagyon sokban befolyásolja az eredményt. A másik pedig az op rendszer folyamatossága még gagyi hardverrel is. Ez kéne az androidnak is, és semmi gond nem lenne vele.
Ja, hozzátenném a WP energiatakarékosabb is, mint a droid

Üdvözlettel, Tibi

(#8) Armagedown válasza legiaap (#4) üzenetére


Armagedown
őstag

" Ennyi idő alatt az IOS vagy a Droid többet ért el."
Akkor ezeknek a rendszereknek nem volt korkurenciája, a Symbian nem tudott versenyezni velük

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#9) Dealer95 válasza babkukta (#7) üzenetére


Dealer95
őstag

Nekem is volt wp7-s Lumia 800-am.
Nagyon szerettem, csak pici volt a kijelzője, ezért lecseréltem egy Sony Xperia T-re.
Következő telóm tuti megint WP lesz.

Én drukkolok a Nokiának :)

[ Szerkesztve ]

(#10) meszike91 válasza legiaap (#4) üzenetére


meszike91
senior tag

Szerintem Európában sem állnak annyira rosszul, Amerikában meg az emberek mindig ájfont fognak venni.

du, du hast, du hast mich

(#11) Fabianus válasza legiaap (#4) üzenetére


Fabianus
tag

Semmi kizárt nincs ebben. Ott, ahol a Nokiának erős a beágyzottsága, iPhonera meg marginális rétegnek van pénze.
Amúgy meg nyilván az Android mögött második.

(#12) Fabianus válasza meszike91 (#10) üzenetére


Fabianus
tag

Európában jól állnak, de odébb van még a második hely. Itt főleg nyugaton erős az Apple. Amúgy az USA-ban is az Android már az első.

(#13) Paul119 válasza babkukta (#7) üzenetére


Paul119
addikt

Vagy csak siman droidnal is meg szabni egy minimum szintet mondjuk legalabb 1gb ram etc :) de ez nagyon off ,lumina 920 ara esik meg kicsit es be nevezek egyre :))
szerk ismerosom anyukaja is azert vett nokiat mert regen szerette :) azota orommel hasznalja a 620at

[ Szerkesztve ]

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#14) vicze válasza Luser2000 (#3) üzenetére


vicze
félisten

Nem hinném, hogy hazudnak, csak a statisztika van olyan pontok alapján elemezve, ami alapján ezek a számok jönnek ki. Pontosabban az MS szűrte le a következtetéseket. :)

Főleg azért hihetetlen, mert Nokia 1év alatt Latin Amerikában -22%-os visszaestet produkált és leépítette a dolgozók felét.
Már csak elő kéne bányászni az IDC jelentést. :)

(#15) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Nagyon jó lehet, de sajnos ebből semmit se érez meg az ember alkalmazáskínálat terén... :/ Jó lenne ha felhúzná magát jobban, még egy nagyobb részesedésű harmadik helyezésnél is több figyelmet kapna a devektől a rendszer.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#16) NGA válasza vicze (#14) üzenetére


NGA
addikt

Oda volt irva a cikkben:

"A redmondiak sajtóanyaga szerint"

Én úgy tudom az MS-t szokták redmondinak hívni. De lehet tévedek, akkor javits ki.

In the Q2 2012 Windows Phone was the fourth most used OS in Latin America. Fast forward one year and it’s climbed to the number two position, with strong performance in countries like Argentina, Brazil, Chile, Colombia, Mexico, and Peru. In Colombia it holds a 25.6% share of the market. This data comes from the Mobile Phone Tracker report from the IDC for the second quarter of 2013.

[ Szerkesztve ]

(#17) vicze válasza NGA (#16) üzenetére


vicze
félisten

Okok, azon átsiklottam. :)
Mondjuk 2hét alatt hozták ki ezt a 7.-kei riportból. :P
Kár hogy nem lehet hozzáférni a részletes számokhoz, azokra nagyon kíváncsi lennék. :)

(#18) Elementh


Elementh
aktív tag

Ha növekvő az eladás,akkor ez növekvő app is lesz sztem..

(#20) legiaap válasza Elementh (#18) üzenetére


legiaap
nagyúr

Már mióta kijött a WP növekszik, meg az appok száma is...csak lassan

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#21) daniel909


daniel909
addikt

lumia 520. ott van. azzal nagyon betalált a Nokia. ügyesek.

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#22) Spartan217


Spartan217
csendes tag

Hajrá WP!

2 iPhone után most én is WP t nyúzok

(#23) vicze válasza NGA (#16) üzenetére


vicze
félisten

Amúgy az állítás szerintem azért túlzás, mivel csak 3 országban 2. helyen Mexikó/Peru/Kolumbia. Mindenhol máshol 3. vagy rosszabb, így számok nélkül kicsit bizonytalan az állítás. (Mármint, hogy egész Latin Amerikában 2.)
Mexikóban ez simán érthető is hiszen ott nagyon erős kampánya van a Nokiának, de azért megjegyezném, hogy túlnyomó többségben WP7-es telefonokról beszélünk és nem WP8-ról(505/510/610). Ezek a modellek még a 520-nál is olcsóbbak és már a legalsóbb kategóriás Droidokkal küzdenek.

(#24) legiaap válasza vicze (#23) üzenetére


legiaap
nagyúr

UK-ban is elég erősen hirdetik magukat azt, mégis az emberek androidot vagy IOS-t választanak.
Bármelyik mobilos boltba megyek be, mindenhol a Galaxy-kat meg a iPhone-okat nyomogatják az emberek.
Az Apple bolt meg roskadásig van mindig.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#25) smkb


smkb
őstag

Azért a 2. helyen lenni elég relatív. Pl 90% első hely mellett 4% a 2. és 3% a 3? Akkor ott öröm van? Vagy hogy egy 4%-os piaci részesedéssel bíró eszköz 12%-al növeli a piaci részesedését az nagy dolog? Lesz 4%-ból 4,5%? Nagyon hiányoznak az egzakt számok a cikkből. Ez így nagy semmi.

(#26) vicze válasza smkb (#25) üzenetére


vicze
félisten

Mint olvastad van 25% is és átlagban 12%.
Az más kérdés, hogy mekkora az okostelefon felhasználók száma ezeken a piacokon.

(#27) Fabianus válasza legiaap (#24) üzenetére


Fabianus
tag

Uk-ben 8,6%-ot mért a Kantar. Ez relatív, hogy sok vagy nem, mindenesetre nagyobb mint a világpiaci részesedés.

(#28) azopi74 válasza legiaap (#24) üzenetére


azopi74
addikt

"UK-ban is elég erősen hirdetik magukat azt, mégis az emberek androidot vagy IOS-t választanak.
Bármelyik mobilos boltba megyek be, mindenhol a Galaxy-kat meg a iPhone-okat nyomogatják az emberek."

UK az egyik legerősebb nyugat-európai "bástyája" a WP-nek (persze a 35%-os Finnországot nem számítva), 10% körül volt legutóbbi negyedévben is a részesesedése (azóta nőhetett) . Mobil boltban meg a hozzá nem értők szokták nyomogatni a telefonokat. Meg azok az unatkozó iskolás gyerekek, akik nem is vásárolni akarnak, csak nagyon ráérnek :)

"Az Apple bolt meg roskadásig van mindig."

Hát, igen, nem nagyon akarnak fogyni a készletek :) Na ez csak vicc volt pesze, UK-ben az iOS is erősebb az átlagnál, kb 30% részesedéssel, itt - ahogy különböző mértékben, de a többi nyugat-európai országban is - inkább az Android gyengébb jelentősen a világpiaci átlagnál.

A fejlődő piacokon kell megkapaszkodni az iOS-nek is és a WP-nak is, mert ott eddig Android egyeduralom volt. Ez csak most kezdett változni az olcsó Lumia 520-asok betörésével, és az iPhone 5C-vel várhatóan az Apple is megvetheti a lábát itt is.

A WP-nek még az USA-t is "be kell vennie" , ez jelenti a legnagyobb kihívást, mert a szolgáltatók különös árazási modelljének köszönhetően alaposan "bebetonozódnak" a részesedések, itt a legstabilabb a platformok részesedése, és itt a legerősebb az iOS, miután a szolgáltatói támogatások miatt itt nem a végfelhasználóknak kell az Apple-logóért járó felárat megfizetni.

[ Szerkesztve ]

(#29) AMD Power


AMD Power
titán

Az az szép eredmény! Csak így tovább. :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#30) Fabianus válasza vicze (#26) üzenetére


Fabianus
tag

Pont ezért terjed gyorsabban, mert még most terjed el az okostelefon, és nem régi iPhonos és Androidos usereket kell áttéríteni.

(#31) azopi74 válasza vicze (#26) üzenetére


azopi74
addikt

"Az más kérdés, hogy mekkora az okostelefon felhasználók száma ezeken a piacokon"

Igen, jól mondod. Pontosan azért fókuszál mindenki ezekre a piacokra, mert itt még bőven van növekedési potenciál.

(#32) Glenda válasza WinPho (#1) üzenetére


Glenda
addikt

Nem kellenek fejlesztők. Elég aki most van ;]

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#33) legiaap válasza azopi74 (#28) üzenetére


legiaap
nagyúr

Na akkor erről beszélek: [link]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#34) Lall válasza Luser2000 (#3) üzenetére


Lall
veterán

Ezt az "ICD hazudik, fujszar windozcsempe és ennek a szarnak nem lehet részesedése" dumát én akartam lestoppolni, de beelőztél. Nem hittem volna, hogy már a 3. hozzászólásban megkapjuk. Lehetne még egy kis "andoiddal jobban fogyna" és zárható is lenne a topik.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#35) Glenda válasza Lall (#34) üzenetére


Glenda
addikt

Az N8 pedig job képeket jő. De a 7650 is.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#36) komistvan


komistvan
tag

Látjátok testvéreim egyre több a csempe tologatós hülyegyerek :-)

ALE-L121

(#37) Sub-ZeRo válasza komistvan (#36) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem tologqtni kell, hanem rákoppintani.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#38) komistvan válasza Sub-ZeRo (#37) üzenetére


komistvan
tag

Tudom,nekem is wp-van csak a multkor írta valamelyik "robot harcos" hogy ő nem tologatná a csempéket mint egy hülye gyerek...

ALE-L121

(#39) AMD Power válasza komistvan (#36) üzenetére


AMD Power
titán

Jól tették!:) Remélem jó sokan leszünk hamarosan. :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#40) jockas


jockas
senior tag

Lesz ez még jobb is! A WP-nak egyetlen esélye a Nokia. Ahogy tartja a mondás: ez nem mobiltelefon, hanem Nokia! :)

Bezzeg ha Android futna a Nokiákon... na akkor zárható is! :DDD

(#41) legiaap válasza jockas (#40) üzenetére


legiaap
nagyúr

Ha az futna rajta, szerintem tuti Galaxy verő lenne és rekordokat döntene.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#42) komistvan válasza AMD Power (#39) üzenetére


komistvan
tag

Szerintem a Nokia belead apait anyait hogy jó sokan legyünk egyre csak szállingóznak a hírek az újabbnál újabb telefonokró,tabletekrő...

ALE-L121

(#43) jockas válasza legiaap (#41) üzenetére


jockas
senior tag

...és persze tuti lagolna, hiszen gyenge hardver van a WP telefonokban! :DD

(#44) Pirosász


Pirosász
aktív tag

Azt várom,hogy a Samsung mikor száll be a Nokia ellen (ténylegesen) a harcba.Nem is értem őket.Hagyják hogy (kis túlzással) a Nokia egyedül zsebre vágjon (hamarosan) 10-15%-ot a piacból?Azt várom,hogy a Samsung-nál mikor fújják meg a kürtöt. :D Ahogy a Samsung-ot ismerem,nem hiszem hogy nem lép a tettek mezejére.Úgy néz ki a WP marad,és nem megy sehová.Hogy pont a Samu maradjon ki belőle.......furcsa volna.Szerintem akkor fog igazán beindulni valami.Kell minimum egy komoly gyártó,aki leáll versenyezni a Nokiával.A HTC-t mint gyártót én túl gyengének érzem,hogy pofont tudjon adni a Nokiának.Még a HTC One-t sem képesek annyira "bereklámozni" hogy ismerjék a tömegek.

(#45) Fabianus válasza jockas (#43) üzenetére


Fabianus
tag

Szerintem ez hitvita, amiről sosem foguk megtudni, hogy mi lett volna, ha... Lehet, hogy azzal erővel, amit a WP-be fektettek, az Android piacot is uralnák, de lehet, hogy későn ébredőként az MS pénze nélkül már tömkrememtek volna. Ugyanígy lehet, hogy komoly harmadik lehetőség lesz a WP, vagy esetleg később esetleg elsőszámú. De az is a pakliban van, hogy csak a Nokia neve igyekezete adja el a WP-t, és a kizárólagosság lejárta után más felé is kacsimtgat majd a Nokia és azt is elfelejtjük, hogy valaha volt WP.

(#46) komistvan válasza jockas (#43) üzenetére


komistvan
tag

hát igen meg nem is lenne más mint a sok robotos telefon. Nem értem miért jön mindíg elő ez,miért baj az hogy a nokia nem állt be a sorba és máshoz nyúlt. Ha a nokia androidos lenne szifont vennék,mert nem szeretem a droidot és nem azért mert nem használtam hanem azért mert igen(optimus black 1,5 év) :Y

ALE-L121

(#47) vicze válasza Fabianus (#30) üzenetére


vicze
félisten

Ebben igazatok van.
Viszont Kínát úgy néz ki bukjak, a helyi Droid gyártókkal nem tudnak versenyezni árban. Meg hát két kártyás modell nélkül ott nem igazán lehet labdába rúgni.
Elég kíváncsi vagyok a Nokia Q3/Q4-re mert az hogy a 520 megy nagyon, az nem túl jó előjel a profitra nézve...

@jockas: Nem egyetlen esélye, hanem lassan az egyetlen gyártója...

[ Szerkesztve ]

(#48) komistvan válasza Pirosász (#44) üzenetére


komistvan
tag

Szerintem ha windows phone akkor nokia ha nokia akkor windows phone. És még egyszer ha droidos lenne a nokia nem kellene.

ALE-L121

(#49) Fabianus válasza Pirosász (#44) üzenetére


Fabianus
tag

A Samsung teljesen logikusan viselkedik. Alap szinten foglalkozik a WP-vel, hogy legyen mire építeni, ha menthetetlenül megerősödne. De nem érdeke egy olyan rendszerre fordítani jelentős erőforrásokat, aminek kb 3 és 6% közötti piaci részesedése van, és ebből neki csak 2%, miközben messze piacvezető egy kb. 70% részesedésű rendszerben. Szerintem, ha samu nagyon nekifeküdne a WP-nek, akkor ugyan nőne jelentősen a részesedése ezen a területen, de abszolult értelemben többet nyerne a Nokia a platform erősítése miatt. A másik oldalró a Samsung meg az Androidos vonalon veszítene többet ahhoz képest, mintha oda fordítotza volna ezeket az erőforrásokat.

(#50) AMD Power válasza Fabianus (#45) üzenetére


AMD Power
titán

Én nem tudok egyenlőre semmi WP inváziót a Samsungtól. Pedig hetente beszélek velük.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.