Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) snecy20


snecy20
veterán

Annyi a nagy terv jelenleg a PCIE 3.0-s platformon lévőknek, azaz szinte mindenkinek, hogy azt a 2 évet még nyugodtan kihúzhatják a 6.0-ig.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#2) koko52


koko52
veterán

A 4.0 még nem jelent meg, de már írták hogy rövid életü lesz mert váltja az 5.0 és jön a 6.0 2021-ben. Na most elássák a 4.0-át rendesen. Az x570 pl a 4.0 miatt drága. Ez érdekes lesz. Úgy néz ki át kell ugrani a 4 és az 5-öt is. Vagy jóárasítják őket mert a kutyának sem kell majd.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#3) DraXoN válasza snecy20 (#1) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

nekem tök 8 mire váltok, még 2.0án vagyok :P ... mondjuk most már a 3.0át kihagynám (mert csak).

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#4) snecy20 válasza DraXoN (#3) üzenetére


snecy20
veterán

Ha még van 2 év az FX+Radeon 470 párosban, akkor 2.0->6.0 ;]
Olvasom közben hogy inkább 4 évvel kalkuláljunk. Az még azért odébb van.

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#5) Lacika112


Lacika112
aktív tag

Még a 4.0 is bőven elég lesz sok-sok évig.
5.0 biztosan megjelenik "asztali" szegmensben is de előreláthatólag csak szerver szinten lesz értelme.
6.0 ? kétlem addigra ki tudná használni valami..... vga tuti nem, ssd (max valami raid szörnykártya) 10Gbps? okséééé :R de ott már a csatik nem férnek a kártyára.... hacsak nem 2 slotos.

Persze fejlesszék csak de lassan kiadhatnák a kövi sata csatit is mert az nagyon le van maradva......

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#6) Cifu válasza Lacika112 (#5) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az előrelépés nem csak a maximális sebesség kapcsán érdekes, hanem amiatt is, hogy egy-egy sávon mekkora az elérhető sebesség.

3.0 esetében az alaplapgyártók szinte kerülték a 4x csatlakozót, 16x és 1x csatikat látni a legtöbb helyen. Ez például a hálózati kártyáknál probléma, mert egy 10Gbps LAN kártyához így 4x csati kell. Ez részben azt is megmagyarázza, hogy miért nem terjedt el: az átlagos prociknak 16 szabadon használható sávja van, a dVGA igényel(het) 8 sávot, egy NVMe SSD 4-et és akkor már csak 4-ből lehet gazdálkodni, ami lehet egy másodlagos NVMe csati, vagy egy második dVGA például - vagy egy hálókártya.

A 4.0 esetében már elég egy 1x csatlakozó, vagyis egy sáv az 10Gbps-hez.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#7) #72042496 válasza Lacika112 (#5) üzenetére


#72042496
törölt tag

"Persze fejlesszék csak de lassan kiadhatnák a kövi sata csatit is mert az nagyon le van maradva......"

When is SATA 4.0 at 12Gb/s coming?

There are no plans to extend SATA bandwidth beyond the current 6Gb/s transfer rate since the change requires signigicant changes to the PHY section of the specification, the impact to compliance testing and compatibility.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#8) Segal


Segal
veterán

Ha nem veszik maguktól az emberek az új alaplapokat akkor majd rájuk erőszakolják... ;] :P

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#9) hardzsi2


hardzsi2
aktív tag

Jól gondolom ezt látva, hogy 2025-ig biztosan nem a PCIE lesz a szűk keresztmetszet?

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#10) whYz válasza #72042496 (#7) üzenetére


whYz
addikt

Mire nem eleg neked a sata 3? :W

(#11) Cifu válasza hardzsi2 (#9) üzenetére


Cifu
nagyúr

A PCI-Express bizonyos területeken jelenleg is szűk keresztmetszet.

A hálózati kártyáknál a Gen 3.0 meghatározta, hogy mekkora sávszélességet lehet biztosítani a maximális, 16 sávon: 15.75 GB/s azaz 126Gbit/s. Ez azt jelentette, hogy 100Gbit/s feletti kártyákat nem lehet PCI-Express porton keresztül nyújtani. Ha most röhögni kezdenél, hogy minek ekkora sávszélesség, akkor gondolj bele például a felhőn keresztüli stream sávszélességigényébe. Vagy abba, hogy egy optikai kábelen mekkora adatmennyiséget lehet átpumpálni. Mert itt ilyen problémákról beszélünk.

Ma már kaphatóak 200Gb/s sávszélességű Ethernet és Infiniband hálózati eszközök, de újfent limitbe ütközünk. A PCI-Express Gen 4.0 ugyanis 31,5 GB/s, azaz 252Gbit/s sebességet enged át maximum. Ha még tovább szeretnének lépni (és szeretnének), akkor az a PCI-Express Gen 5 fog a fentiek szerint 504Gbit/s maximális sávszélességet nyújtani. A Gen 6 pedig elhozhatja az elméleti 1Tb/s sávszélességet...

Kezd érthető lenni, miért hajszolják a fejlesztéseket?

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#12) #72042496 válasza whYz (#10) üzenetére


#72042496
törölt tag

Senki nem írt itt olyat, hogy neki nem elég a SATA 3.

[ Szerkesztve ]

(#13) snecy20 válasza whYz (#10) üzenetére


snecy20
veterán

Hagyjuk meg mindennek az adatátviteli sebességét 1000 éves szinten. :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#14) alevan válasza snecy20 (#13) üzenetére


alevan
őstag

A SATA nem lesz továbbfejlesztve. A HDD-k nem fogják kaparni a SATA3 tetejét, az SSDk pedig a jövőben PCIe alapúak lesznek (PCIe fogalatos kártyák, M.2, U.2, stb).

A SATA-nak, mint szabványnak, már nincs jövője.

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#15) erer1000 válasza snecy20 (#13) üzenetére


erer1000
őstag

azok után hogy tavaly bátyám (program fejlesztő) kapott laptopot a munkahelyétől, és abban a laptopban 100Mbps-es LAN volt, azóta mondom hogy óvatosan az ilyen kijelentésekkel hogy maradjon az 1000 éves sebesség szint mindenkinek, mert végén tényleg teljesül ;] ;] ;]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#16) DraXoN válasza snecy20 (#13) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

csak is a SOROS port és az is szigorúan maximum 9,600 bit/s-el :D [link]
amire az nem elég, az nem is létezik!


erer1000:
milyen laptopban van csak 100Mbit/s még csak manapság is?

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#17) whYz válasza snecy20 (#13) üzenetére


whYz
addikt

Boven elegendo lesz a sata jelenlegi sebessege orokke. HDD sebesseg nem ugy tunik, hogy jelentosen gyorsulna es ne lenne eleg a sata 3.

(#18) #72042496 válasza alevan (#14) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az előző válaszomtól függetlenül én is így látom. A nagy kapacitású merevlemezekhez valószínű egész sokáig marad (amíg nem terjed el azok helyett is a PCIe SSD), egyébként folyamatosan kiszorul.

Notebookoknál, asztali gépeknél már elindult a folyamat, és jelzésértékű, hogy a következő generációs konzolokban is PCIe SSD lesz a hírek szeerint.

[ Szerkesztve ]

(#19) snecy20 válasza whYz (#17) üzenetére


snecy20
veterán

A SATA SSD-k is lehettek volna gyorsabbak, ha a szabvány fejlődik.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#20) Dragon3000 válasza Cifu (#6) üzenetére


Dragon3000
veterán

Amd-nél nem egészen így van a ryzennel, mert 16 a vga-nak 4 az első m2-nek és 4 a chipsetnek, így ha a vga-nak marad 8, akkor egy bővítőnek ott van még 8, amibe mehet a 10Gb lan, a dedikált 4-nek az nvme és a chipset felől lehet még egy nvme, általában már csak pci-e 2.0 4x sávval.

(#21) whYz válasza snecy20 (#19) üzenetére


whYz
addikt

Biztos jo otlet egy halott technologia fejlesztesebe fektetni az energiat, amikor ott van az nvme ami mar most sokkal jobb minden teren.

Ha HDD kell arra valo a sata, ha SSD akkor arra valo a PCIe, ilyen egyszeru. Ne keverjuk a kettot.

(#22) alevan válasza DraXoN (#16) üzenetére


alevan
őstag

Ezekben :DDD

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#23) snecy20 válasza whYz (#21) üzenetére


snecy20
veterán

Mostmár nem, de vagy 8 éven át limitálva volt a Satás SSD-k teljesítménye. Nyilván az nvme m.2 a jövő.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#24) Lacika112 válasza whYz (#10) üzenetére


Lacika112
aktív tag

Szerintem ezt nekem szántad :)

sata nem csak hdd re van hanem ssd-re IS! Bizony szűk keresztmetszet nekik a sata3
Persze jövőben lehet hogy teljesen kihal mint anno az "ide" de az átmeneti időszakra bőven belefért volna az újabb szabvány.

Rizsák miatt lesz már bőven elég pci-e, kékek meg majd utolérik őket lassan :R

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#25) Reggie0 válasza Lacika112 (#24) üzenetére


Reggie0
félisten

Szerk: bocs, nem valasznak szantam, hanem uj hozzaszolasnak.

Valahogy nem lep meg, mar vagy 2 eve van az FPGA-k-ban PAM4 transciever 56Gbit/s/csatorna savszelesseggel.

(#21) whYz: Azert ez nem teljesen ilyen egyszeru. Hiaba ott a PCIe, ha relativ draga interfesz a SATA-hoz kepest. A low budget eszkozoknel mar szamitani fog ez is.

[ Szerkesztve ]

(#26) hardzsi2 válasza Cifu (#11) üzenetére


hardzsi2
aktív tag

Így már világos, köszi!

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#27) Vitamincsiga


Vitamincsiga
tag

A csiga nem versenyló :DDD
De ha az AMD belengeti az IF-ot, meg az Intel is saját hasonló megoldását, akkor a PCI-SIG is képes "hiperűrsebességre" váltani :DDD

A Next Gen alaplapok izgisek lesznek!
DDR5, PCI-E 5.0, USB 4.0 (Ha 5.0 lenne :B ) Új tokozás, talán SMT4 :U

[ Szerkesztve ]

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#28) Reggie0 válasza Vitamincsiga (#27) üzenetére


Reggie0
félisten

Szerintem az sokkal izgisebb lenne, ha a HBM a processzorba koltozne. Nem lepodnek meg ha 1-2 ev mulva ez lesz.

(#29) Cifu válasza Vitamincsiga (#27) üzenetére


Cifu
nagyúr

Félek, hogy nem az izgalmas lesz a jó szó rájuk, hanem a k*rva drága... :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#30) Z10N


Z10N
veterán

Örülünk, Vincent? :DDD

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#31) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Nagyon felpörgött most ez a szabvány, ahhoz képest, hogy a 3-on ültek 9-10 évet.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#32) snecy20 válasza tibaimp (#31) üzenetére


snecy20
veterán

Ültünk a 4 magon is vagy nyolc évet...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#33) janeszgol válasza whYz (#21) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem csak a bungallód létezik a világon. Van olyan is, hogy adatközpont. storage központ, SAN. De ne nézz utána, sci-fi az egész. :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#34) tibaimp válasza snecy20 (#32) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Az is igaz, de nem értem a párhuzamot.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#35) Reggie0 válasza tibaimp (#31) üzenetére


Reggie0
félisten

Csak 7-et. Abban a 7 evben azert meg kellett varni amig sikerult gyorsabb transceiver-t gyartani. Hiaba van meg az elmeleti szabvany, ha nem tudnak ala hardvert gyartani.

A 6-osra ugrast meg azert konnyu fejleszteniuk, mert a PCIe konzorciumtol fuggetlenul jelentek meg a PAM4-es interfeszek jopar eve, igy most rogton van mire epiteniuk.

[ Szerkesztve ]

(#36) tibaimp válasza Reggie0 (#35) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Lehet így volt, pontosan nem tudom, de elhiszem neked!
Azt megnéztem, hogy 2010 nov. volt a dátum, mikor a szabvány elérhető lett. (ha jól, értem a cikket)
Arra is szintén emlékszem itt olvastam, hogy a 4.0 most nagy ugrás volt valami miatt a 3-hoz képest, ez miatt adódott a lehetőség a gyors 5-ös majd 6-os váltásra.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#37) tibaimp válasza snecy20 (#32) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Sőt a jó öreg Q6600/ Q6700 2006 q4 - 2007 q1-ben lépett színre....

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#38) erer1000 válasza DraXoN (#16) üzenetére


erer1000
őstag

elnézést, nem tavaly, hanem azelőtt (hogy repülnek az évek, istenem...).

már nem emlékszik pontosan, csak hogy vissza is adta, mert egy 2 mag 4 szálas belépő U-s i3, 768p kijelző, 5400RPM HDD kaliber vicc volt a munkájához kb.

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#39) Dragon3000 válasza DraXoN (#16) üzenetére


Dragon3000
veterán

A legjobb, amikor lan sincs csak wifi :D

(#40) Reggie0 válasza tibaimp (#36) üzenetére


Reggie0
félisten

A gyors 6-os nem emiatt adodott, az lenyegeben az 5-osbol ered. Egyszeruen annyi a modositas, hogy egy szimbolum alatt nem 1 bitet, hanem 2 bitet kuldenek at, azaz a kodolas megvaltozott es duplaztak a szimbolum adattartamat. Lenyegeben arrol van szo, hogy mar 4 feszultsegszintet kulonboztetnek meg 2 helyett, igy a frekvenciat nem kellett novelni, csak az ado/vevo aramkor bonyolodott.

A 4.0-as azert nagy ugras, mert 16GHz-t visznek az a panelen es a chip labain, amit nem olyan konnyu megoldani, mint a 3.0-as eseten a 8GHz-t. Ilyen nagy frekivel mar sok problema van, konkretan a szokasos FR4 nyaklapnal az is szamit, hogy az uvegszalas szovet iranya milyen a vezetekhez viszonyitva. Komolyabb eszkozokben mar mas alapanyagot is hasznalnak, 5-os eseten meg egyszeruen muszaj, ott atvitelerol 32GHz-rol van szo.

[ Szerkesztve ]

(#41) tibaimp válasza Reggie0 (#40) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Köszi! :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#42) Kvg válasza Cifu (#11) üzenetére


Kvg
senior tag

A elméletileg 100X gyorsabb 10Gbit/s re tervezett 5G hez kelleni fog brutális sávszélesség a szerverekben itt lesz értelme a 6.0 nak.

Az 5G hez baromira elavultak a jelenlegi szerverek, ezért is csak 400 700 Mbit/s az elérhető "sávszélesség" a kiszolgáló oldalról.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.