Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) willope


willope
tag

Én várom a lassan 1 éves MM-t.

NOKIA 101(bárcsak lenne Note 2-m) -->LUMIA 720(bárcsak lenne Note 3-am) --> Galaxy Note 4 (Vajon milyen lesz a Note 8)

(#2) Peet


Peet
senior tag

Régen még valamennyire érdekeltek az ilyen hírek, de most már csak legyintek....ááááá
Otthon 3 db androidos eszközöm van amiből egyen 5.01 kettőn pedig 4.4 fut. Ezzel a felállással még büszke lehetek, mert sokan még itt sem tartanak. Értem én, meg örülök is neki, hogy a google fejleszt, de a gyártók nagyon le vannak maradva, reménytelen a helyzet. Ha új androidot akarsz, akkor vegyél új készüléket. Jobb esetben talán 1 frissítést kapsz majd még hozzá mondjuk kb. 1 év múlva aztán ennyi.
Már a Cyanogenmod sem bírja ezeket a verziókat követni.
Véleményem szerint miután már lassan mindenki kipróbálta a tableteket és rájött, hogy pár dologra ugyan jó, de egy okostelefon mellé szinte fölöslegesek, mert a komoly dolgokhoz úgy is PC kell. Szép lassan a tablet eladások vissza fognak esni, mert közel olyan fölösleges dolgok ezek mint a 3D vagy a hajlított tévék.
Ami pedig az okostelefonokat illeti, a legtöbb dologhoz még ma is elég egy Samsung S2 teljesítményű eszköz. Aki játszik rajta, vagy "program mániás" és mindenféle appot felrak, kell neki a sok tárhely, a sok ram, és persze anyagilag megteheti az váltogatja a telóit.
Igazán olyan frissítés, amitől úgy hanyatt estem volna, nem nagyon jött az elmúlt években se hardver se szoftver oldalon.

(#3) jacis


jacis
nagyúr

Nekem nem dobja fel ezt a frissítést még. Várom.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#4) szupermacs válasza Peet (#2) üzenetére


szupermacs
veterán

Nincs semmi baj azzal, ha a gyártók maradnak egy jól megírt verzióval. 2.1, 2.2, 4.0, 4.1.1, 4.1.2, 4.2.2 és 4.4.2 amiket eddig próbáltam és a legutóbbi volt a legjobb eddig. Nem nagyon hiányoznak az újabbak.
Mondjuk barátnőm Z-je pont a 4.4 alatt volt lassú ócskaság, 5-ösnél meg megtáltosodott. De ettől még nem bánom, hogy legalább van egy stabil, használható, sok sok évig még kompatibilis rom a telefonomon.

(Nagyon sok fejlesztő appjai még 2.3--mal is kompatibilisek.)

(#5) stbtamas válasza szupermacs (#4) üzenetére


stbtamas
aktív tag

meg nagyon sok jo app nem kompatibilis 5.0-tol felfele..

ZTE F101, Samsung Galaxy Mini S5570 GT -> Motorola Atrix -> Lenovo P780 -> Meizu MX4 > Oneplus 3 > iPhone 6/6s/7Plus/X > Blackberry KeyOne Black > Nokia 7.1 > Oneplus 6T > Pixel 4 XL 128GB Just Black > Samsung Galaxy S21 > Motorola Edge 20 Pro > Pixel 6 Pro > Nokia X30 5G > Samsung Galaxy S23 Ultra

(#6) jacis válasza stbtamas (#5) üzenetére


jacis
nagyúr

pl?

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#7) aprokaroka87 válasza szupermacs (#4) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

a google eleve probál valamit tenni azért hogy adott esetben te mint user ne érezd azt hogy régebbi oprendszert használsz

lásd pl google play services api,illetve jópár api-t backportolnak

(#8) stbtamas válasza jacis (#6) üzenetére


stbtamas
aktív tag

Peldaul Benq akciokamera app.. nem megy csak 5 alatt... nekem meg meg sok embernek marha hasznos lenne.. csak igy egy gyors pelda.

ZTE F101, Samsung Galaxy Mini S5570 GT -> Motorola Atrix -> Lenovo P780 -> Meizu MX4 > Oneplus 3 > iPhone 6/6s/7Plus/X > Blackberry KeyOne Black > Nokia 7.1 > Oneplus 6T > Pixel 4 XL 128GB Just Black > Samsung Galaxy S21 > Motorola Edge 20 Pro > Pixel 6 Pro > Nokia X30 5G > Samsung Galaxy S23 Ultra

(#9) dozsabalint válasza willope (#1) üzenetére


dozsabalint
senior tag

Hol egy éves a MM? Tavaly októberben jött ki. Épp fél éves lesz csak.

Különben sem értem a Google fejlesztési tempója miatti nyavalygást. 4.4 óta stabilan évente 1 főverzió jön (5.0 óta jó sok fejlesztői előzetessel, hogy a gyártók fel tudjanak rá készülni). Addig félévente jöttek, előzetesek nélkül. Nem tudom, hogy hova kéne még lassítani a Google-nek...

De állítólag az Android N-ben olyan strukturális módosításokat eszközöltek, ami alapján elképzelhető hogy a jövőben a Google fog minden telefont frissíteni, csak az alapot, a drivereket fogják a gyártók adni, de ez még odébb van (nem valószínű hogy N-ben debütál).

[ Szerkesztve ]

(#10) Wesder válasza dozsabalint (#9) üzenetére


Wesder
félisten

Ez mondjuk nagyon kiràly lenne

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#11) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Várom az N-t, de fogalmam sincs mikor fogom megkapni Miui-ra. Nem mostanában.

(#12) Balint1408


Balint1408
aktív tag

A legtöbb telefon még meg sem kapta a 6.0-t de már jön az új.

A térerő veled van!

(#13) Just_Reboot


Just_Reboot
addikt

Pontos changelog nincs?

(#14) dozsabalint válasza Balint1408 (#12) üzenetére


dozsabalint
senior tag

kb fél év múlva. Nem most jön.

(#15) szupermacs válasza Balint1408 (#12) üzenetére


szupermacs
veterán

Ez a kezdetektől így volt.

És örülök annak, hogy a Google foglalkozik azokkal is, akik nem a legújabb rendszerrel tolják.

(#16) csongi válasza dozsabalint (#9) üzenetére


csongi
veterán

Projekt Ara szuksegesse fogja tenni. :C Nekem tetszik, hajra google. Csak az adathalaszat ellen kellene tenni valamit, de hat ebbol el, igy fog celiranyos reklamot nyomni :)

(#17) #79335424 válasza Peet (#2) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az "N" nagy újítása a multitask-multiwindow rendszer szintű támogatása lesz (ha benne marad a véglegesben).

[ Szerkesztve ]

(#18) aprokaroka87 válasza #79335424 (#17) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

ez most tulajdonképpen az a funkció amit már a 6.0-n is be lehet kapcsolni egy build.rop sor átirásával?

(#19) #79335424 válasza aprokaroka87 (#18) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem tudom, mert nincs 6.0 -ám. Erre gondoltam, illetve nézz utána a RemixOS -nek, ami egy külön project, hasonló megoldásokkal.

(#20) aprokaroka87 válasza #79335424 (#19) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

hát izé opera miniben meg akartam mézni
erre ezt kaptam

403. That’s an error.
Your client does not have permission to get URL
/preview/features/multi-window.html from this server. (Client IP address: 82.145.219.9)
We're sorry, but this service is not available in your country. That’s all we know

(#21) jacis válasza aprokaroka87 (#20) üzenetére


jacis
nagyúr

Dobd ki az opera minidet izééé

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#22) #79335424 válasza aprokaroka87 (#20) üzenetére


#79335424
törölt tag

Androidos telóról linkeltem, Firefox beta alól, úgyhogy az oldallal biztosan nincs gond.

(#23) aprokaroka87 válasza #79335424 (#22) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

tudom
a multkor is belefutottam
tehát nem itthon tiltott az Ip cim

illetve pár honapja még ment a dolog...csak furcsálom

(#24) #79335424 válasza aprokaroka87 (#23) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ezt nem tudom, mert én most Németországban vagyok, Telenoros kártyával, roamingban. De nagyon meglepne, ha bárhol tiltott lenne a "hivatalos" Android developer dokumentáció.

(#25) aprokaroka87 válasza #79335424 (#24) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

megtudnád nekem nézni hogy ott müködik-e opera mini böngészőben?

(#26) #79335424 válasza aprokaroka87 (#25) üzenetére


#79335424
törölt tag

Bocs, de most csak ezért nem telepítek mobilnettel még egy böngészőt. Pláne nem egy ilyen mineket. Az Opera köztudottan átküldi a szerverein a weboldalakat adatforgalom csökkentés céljából. Hát nekem ne küldözgessen át semmit plusz szervereken, mert ez a technológia pontosan ilyen hibákat eredményezhet. Inkább Te telepíts egy normális böngészőt és próbáld meg azzal! Sztem nem az a hasznos infó, hogy én mivel tudnám elérni, hogy ne jelenjen meg az oldal, hanem inkább Neked kéne elérni azt, hogy megjelenjen.

(#27) aprokaroka87 válasza #79335424 (#26) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

mobilneten vagyok én is
eddig nem volt vele gondom

(#28) Fall-N válasza aprokaroka87 (#27) üzenetére


Fall-N
veterán

Miért szenvedsz még mindig az O Minivel? Ha annyira kell a tömörítés akkor használd a sima Operát és ott kapcsold be. Sok oldal nem jön be vagy szétesik mini alatt, rendes Operában legalább ki tudod kapcsolni a tömörítést és megnézni úgy.

(#29) secretgarden


secretgarden
aktív tag

Nekem a Motorola Moto G (3. generacios) telefonomra szepen felment automatikusan az Android 6.0. Nagyon meg vagyok elegedve vele, kulonosen az automata "Doze" funkciojaval. Korabban ha levettem a telefont a toltorol este kilenckor, masnap regger hetkor 80% koruli volt az akku toltotsege. Most meg 96%. Erezhetoen megdobja a telefon uzemidejet vagy 30-40 szazalekkal, a keszenleti idot meg vagy megharomszorozza. (A keszenleti ido ha egyaltalan nem nyul az ember hozza valami 9 nap...) Es az Android 7.0-ban allitolag meg tovabbfejlesztik ezt a "Doze" funkciot.

(#30) secretgarden válasza secretgarden (#29) üzenetére


secretgarden
aktív tag

Memoriakezelese is nagyon jo, atlag 1 - 1.1 GB memoria van hasznalatban (a 2GB memorias / 16GB hattertaras telefon verziom van). Lefagyas se volt meg egyszer se, Play Store se doglott be ugy hogy ujrainditast igenyeljen (Android 4.0-4.4-en elfordult joparszor). Szoval szerintem jol elkeszitett rendszer.

(#31) szupermacs válasza secretgarden (#29) üzenetére


szupermacs
veterán

Mit csinál ez a Doze funkció? Mit kapcsol ki a telefonon? Tudsz írni róla valamit?

(#32) secretgarden válasza szupermacs (#31) üzenetére


secretgarden
aktív tag

Itt van rola egy jo cikk, angolul: http://www.androidcentral.com/inside-marshmallow-what-doze-how-do-i-use-it-and-what-does-it-do itt pedig egy masik jo cikk, magyarul: http://android.hu/doze-igy-kimeli-az-akkumulatort-az-android-marshmallow
Gyakorlatilag "alvo" uzemmodba kapcsolja magat es minden app-ot ha nincs hasznalatban a telefon, pl le van rakva par perce mar egy asztalra. Az ertesitesek azert atjonnek. Nagyon jol mukodik. Az Android 7.0-ban ezt allitolag tovabbfejlesztik majd, hogy akkor is mukodjon, ha a telefon hasznalatban van, de bizonyos app-okat epp nem hasznalsz. Allitolag ott meg 20-30% akku uzemido noveles varhato majd.

(#33) szupermacs válasza secretgarden (#32) üzenetére


szupermacs
veterán

Jól hangzik, kár, hogy visszafele már nem teszik bele a rendszerekbe frissítésekkel, ha már a gyártók nem akarnak újabb verziókat kiadni.
Csak kérdés számomra még mindig, hogy adott hardverrel a KitKat, Lolli, MM az optimalizáltabb? (Most az N-t nem írom, mert csak fejlesztői verzió.)

(#34) secretgarden válasza szupermacs (#33) üzenetére


secretgarden
aktív tag

Ez jo kerdes, nem tudom ra a valaszt. Mindenesetre a MM meglehetosen jonak tunik olyan szempontbol is, hogy az en telefonom erosen kozeposztaly (vagy inkabb also-kozeposztaly), semmikepp sem egy Samsung S7-szeru erogep, ehhez kepest minden villamgyorsan mukodik rajta, semmi keslekedes sehol. Persze ez lehet annak eredmenye is, hogy a Motorola rendszerek altalaban majdnem-stock-Android rendszerek, nem tesznek ra tul sok extrat, nem ugy mint pl Samsung ami azert jo erosen testreszabja, TouchWiz, bloatware ezerrel stb.

(#35) szupermacs válasza secretgarden (#34) üzenetére


szupermacs
veterán

Abban egyetértek, hogy Samu sok vackot pakol fel amiről azt gondolja, hogy kell mindenkinek. De egy root után törölhetőek gondolom. Nekem erre eddig nem volt szükségem, ami nem kellett azt tiltottam és többet nem futott.
Az viszont nekem tetszik, hogy a TW tud olyan funkciókat, amiket a stock 4.4 nem tud. Használom is őket, mert tetszenek. Ilyenkor van értelme saját felületnek, ha vannak hozzá saját funkciók. De amikor sok gyártó csak átrajzolja az ikonokat és giccsessé teszi, meg átrendezi az oldalakat azzal nem tudok egyet érteni.

Motorolával szerencséd volt úgy látszik, én is gondolkodtam rajta régebben. Az első Moto G tetszett a kis mérete és formája miatt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.