Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Ígéretes. Az ára várhatóan horror lesz. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#2) Interceptor válasza Jim Tonic (#1) üzenetére


Interceptor
addikt

Panasonic a csúcskategóriában az csak jó lehet. Kíváncsi vagyok idén a Samsung(KS9500 SUHD) hogyan jön ki LCD-ben.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#3) Ispy válasza Jim Tonic (#1) üzenetére


Ispy
veterán

Semmi kétség, ebben a panasonic mindig nagyon jó ;]

De aki a tévéjét a megjelenés pillanatában veszi meg, az meg is érdemli. 8-9 hónap és nem kis pénzt lehet majd vele spórolni.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#4) flexxx2


flexxx2
őstag

Az a nappali nagyon jól néz ki, nem csak a falon néz ki szépen egy tv.

(#5) Vincent45


Vincent45
tag

Addig csűrik-csavarják ezt a régi technológiát míg egy szép napon csak utolérik a plazmák képminőségét. :U

(#6) #06658560


#06658560
törölt tag

Ekkora fényerővel milyen lesz a fekete? #meraplaznajobb.
Miért nem központi lába van, hogy forgatni lehessen?

Mekkora a mérete a háttérvilágítást adó ledeknek? Nem lehetne azokat egyenként színszűrő mögé tenni?

(#7) TeamSparks


TeamSparks
csendes tag

1000 cd/m² :Y Korom sötétség, max fényerő, + hegesztőszemüveg. LCD FTW ;]

(#8) Osynho válasza Vincent45 (#5) üzenetére


Osynho
addikt

Ettől azért nem félek. :D

Tök jó ez a szoláriumokat megszégyenítő fényerő, de a valós kontraszt, feketeszint jobban érdekelne.

(#9) Palika71


Palika71
őstag

Mostanában kicsit elmaradtam TV téren, de tényleg vesznek hagyományos LCD-t ebben az árkategóriában OLED helyett?

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#10) Partz válasza Osynho (#8) üzenetére


Partz
senior tag

"Tök jó ez a szoláriumokat megszégyenítő fényerő"

Pedig még mindig csak egy kezdeti érték, amit a jelenlegi költséghatékony technológia, energia takarékosság lehetővé tesz. Az igazi cél 10.000 nit, évről évre ezt fogják közelíteni a gyártók, ezt borítékolom.

Az UHD Premium minősítés 1000 nit csúcsfényesség mellett 0,05 nit feketét ír elő ebben a kategóriában, ez 1 : 20.000-es kontrasztot jelent. Kérdés ezt mennyire hibamentesen képes majd megjeleníteni egy ilyen lcd készülék.

A tévéhez még annyit, egész pontosan 512 local dimming zónával rendelkezik. Egy új "méhkas" szerű led elrendezéssel párosul, amivel az átvilágítást próbálják minimalizálni. Tavalyihoz hasonlóan VA panelt használnak, 99%-os DCI-P3 színlefedettséget ígérnek.

[ Szerkesztve ]

(#11) Duree válasza Palika71 (#9) üzenetére


Duree
veterán

Azért egy jó LCD tévé még azért igencsak piacképes,habár ismerve a Panasonic árképzését és , hogy csúcskategóriáról van szó,lehet drágább lesz mint egy Oled.

duree54

(#12) Interceptor válasza Palika71 (#9) üzenetére


Interceptor
addikt

Az oledekben egyenlőre magas az input lag és monitornak használva nem biztos , hogy olyan tartós(játék, internet, munka), és nincs bfi(full hd film-ek és hd tv adás esetén) sem.

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#13) #94529552 válasza Interceptor (#12) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem olyan magas az[link], viszont tartós.

(#14) krx21


krx21
nagyúr

A lényegről sehol egy szó.... VA vagy IPS lesz???

(#15) Interceptor válasza #94529552 (#13) üzenetére


Interceptor
addikt

50ms feletti érték már kezd sok lenni, maximum 40ms ami még vállalható. Ideális 30ms körül van, vannak lcd-k amik 20ms-el jönnek.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#16) Palika71 válasza Interceptor (#12) üzenetére


Palika71
őstag

Mi az a bfi?

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#17) krx21 válasza Palika71 (#16) üzenetére


krx21
nagyúr

LCD tv-k esetében a háttérvilágítás vibráltatása, az élesebb képért mozgás közben...

(#18) #94529552 válasza Interceptor (#15) üzenetére


#94529552
törölt tag

Hát hogyne, ha valaki érzékeli a 20 ms-ot a vezeték nélküli kontrollerrel. :N
Érdekes, hogy akik használják vagy tesztelik, nekik nem hiányzik a bfi, csak neked.[link]

[ Szerkesztve ]

(#19) BRDragon


BRDragon
csendes tag

Én ezt a TV-t vártam már a tavalyi IFA-n, ennek a kiszivárgott képnek a reményében:
[link]

Persze átnevezték CX900-ról DX900-ra de biztos vagyok benne, hogy ugyanerről a szériáról beszélünk.
(pl. az elérhető méretek is árulkodnak: 58 és 65 coll)

Ha az OLED-eken nem gondolkodnék akkor ezek közül az 58-as lenne a legesélyesebb befutó...
Másik necces pont még esetleg hogy tudtommal a Dolby-val nem állnak (még?) szerződésben, így nem lesz benne Dolby Vision hardver. Vagy azóta már változott a helyzet? :F

(#20) Partz válasza krx21 (#14) üzenetére


Partz
senior tag

Csak elolvasnám a kommenteket. ;)

(#21) Interceptor válasza #94529552 (#18) üzenetére


Interceptor
addikt

Számítógépen játszom, és érezhető a különbség 20 és 50ms között. Gondolom hatalmas tapasztalatod lehet bfi terén ha ilyen bőszen linkelgeted a ph-s cikkeket :N

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#22) #94529552 válasza Interceptor (#21) üzenetére


#94529552
törölt tag

Hogy ki mit linkel, és milyen tapasztalata van, annak semmi köze nem kell hogy legyen egymáshoz, meg ahhoz sem, hogy mit gondolsz. :N De nem is az én tapasztalatomról kellene itt beszélned, hanem a tiédről, hiszen te fikázod az OLED tévéket, ami a felhasználóknak és a tesztelőnek egyébként teljesen megfelel.

(#23) Interceptor válasza #94529552 (#22) üzenetére


Interceptor
addikt

Hol fikáztam én az oled tv-ket? Szövegértelmezés? A srác posztjára válaszoltam, hogy miért lehet hozzáértőbb körökben piaca egy mai csúcs lcd-nek manapság az oleddel szemben. Konkrétumokat írtam le. Nincs valós tapasztalatod a bfi-vel mégis itt erölködsz és bizonyítani próbálod a semmit, mire jó ez most őszintén? :U Ha kötözködni van kedved keress mást.

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#24) Ijk válasza Palika71 (#16) üzenetére


Ijk
nagyúr

Egyszerűen szemléltetve
A villogtatott minta mozgás közben élesebbnek látszik mint a másik

Akik nem szeretik a motion blurt, bekapcsolt interpolációt, illetve crt-hez vagy plazmához szoktak azoknak nem igazán jó vétel bfi mentes lcd vagy oled.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#25) #94529552 válasza Interceptor (#23) üzenetére


#94529552
törölt tag

Igen. Szövegértelmezés. Hát, úgy néz ki, hogy itt más az, aki nem tud szöveget(kérdést) értelmezni:
Mostanában kicsit elmaradtam TV téren, de tényleg vesznek hagyományos LCD-t ebben az árkategóriában OLED helyett?

A helyes válasz az, hogy igen, vesznek LCD-t is az OLED ár kategóriában. Például 65" FHD-t, és felső kategóriás UHD tévéket is.
Van itt OLED topik is, a felhasználók tapasztalata a fontos, akik ismerik és használják is ezeket a tévéket.

[ Szerkesztve ]

(#26) Interceptor válasza #94529552 (#25) üzenetére


Interceptor
addikt

Szerintem ne erőlködj tovább, mert csak egyre mélyebbre ásod magad. :DDD TE vagy az aki engem oled fikázással vádolt, mert képtelen vagy értelmezni amit írtam. A válaszom teljesen helyénvaló volt a kérdésére, és amit írtam az igaz, hiszen én is ezek miatt a problémák/hiányosságok miatt passzolom az oledet egyenlőre.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#27) Ijk válasza Interceptor (#26) üzenetére


Ijk
nagyúr

Természetesen a tény hogy nincs az OLED-ben BFI, ezért rosszabb a mozgóképfelbontása, magas input lag, beégésre hajlamosabb mint az LCD már OLED fikázás. Csak szépet szabad mondani róla. :D

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#28) #94529552 válasza Interceptor (#26) üzenetére


#94529552
törölt tag

Azt tetted, de nem tudni miért, talán olvastál valamit róla, aztán most fogalmatlanul, és ismeretek nélkül durrogsz itt. De elfogadom, mert ilyen vagy és kész, én nem vizsgálom az okát, de csak kötekedsz megint, és nem tudod abbahagyni, de már ismerlek. :(

Vajon miért örülnél? :R A te tévédnek biztosan több a gyengesége, mégsem javítják ki soha.
Most is csak kötekedsz, mint eddig is, olvasd már vissza magad.

Ijk Az OLED használói és tesztelői nem hiányolnak bfi-t belőle, de te biztos mindent jobban tudsz náluk tapasztalatok nélkül, ezt már olvastam a topikban is. Ekkora input lag nekem nem magas, meg másoknak sem, akik játszanak a tévén, én szívesen használnám így. Érdekes módon a displaylag és egyéb teszt oldalak szerint: okay az 50-es input lag, de persze te okosabb vagy náluk is. :C

[ Szerkesztve ]

(#29) Interceptor válasza Ijk (#27) üzenetére


Interceptor
addikt

:R Amúgy nagyon örülnék ha mihamarabb megoldanák a gyengségeit, mert minden másban mérföldekkel jobb mint az lcd.

(#28) Pumma: Komolyan nem értelek téged, hiszen te voltál az aki belémkötött és oled fikázással vádolt. :F Mégis mi rosszat írtam? Szerintem egyszerűen csak unatkozol, engem viszont már kezd fárasztani ez az értelmetlen "vita".

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#30) #94529552 válasza Interceptor (#29) üzenetére


#94529552
törölt tag

Látom, unatkozol. :K
Nem rosszat írtál, csak mellébeszéltél, a kérdést meg kikerülted, ez csak ilyen ál-válasz volt, mindenki látja.

[ Szerkesztve ]

(#31) Interceptor válasza #94529552 (#28) üzenetére


Interceptor
addikt

"Érdekes módon a displaylag és egyéb teszt oldalak szerint: okay az 50-es input lag, de persze te okosabb vagy náluk is." Elnézést erre még szeretem volna válaszolni. Mint fentebb írtam érezhető a különbség 50 és 30ms között. Azokon a tesztoldalakon amiket járatok, a 40ms feletti érték már átlagosnak számít. Az okay az nem azt jelenti , hogy nem fogod érezni a különbséget. A 20-30 ms közötti lenne az ideális, főleg multiban. Viszont kár ebbe belemenni, én elfogadom hogy neked elég, de sokaknak köztük nekem is ez túl sok.

(#30) Pumma : Az hogy 30ms és 50ms között érezhető különbség van, vagy az, hogy nincs bfi az mitől félrebeszélés? Ezek érvek. Amúgy félelmetes , hogy mindig ugyanazokat a jelzőket írod vissza rám amiket előtte írok rólad :d Önálló gondolatod nincs? :N Vagy ez szándékos trollkodás részedről?

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#32) #94529552 válasza Interceptor (#31) üzenetére


#94529552
törölt tag

Mert úgy látom, amikor másokról írsz, akkor mindig magadból indulsz ki. Azt még mindig nem ismerted el, hogy az eredeti kérdést figyelmen kívül hagyva irkáltál félrevezető dolgokat. Linkelhetem újra a kérdést, ha akarod.
Félelmetes? Nem kell félni, nem fog fájni. ;-) :P Még mindig az eredeti kérdés a fontos, nem a rizsa.
De jó, hogy percenként szerkesztgeted. :(( Ezt elnézted megint, mert az idézetet Ijk-nak írtam, aki régi ismerős itt.
Segíteni? Hát segíts magadon előbb, az a fontosabb neked.
Ijk Gondolj egy számra. A teszt nem hány. ;]

[ Szerkesztve ]

(#33) Ijk válasza #94529552 (#28) üzenetére


Ijk
nagyúr

Hány tesztet olvastál?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#34) Interceptor válasza #94529552 (#32) üzenetére


Interceptor
addikt

Össze vissza beszélsz, a kérdésére válaszoltam teljesen egyenes egyértelmű válasz volt. Értelmetlen a veled való "társalgás" a továbbiakban. Rajtad nem lehet segíteni:N

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#35) #94529552 válasza Interceptor (#34) üzenetére


#94529552
törölt tag

Jobb lenne, ha ezután magadnak válaszolnál, mert ez követhetetlen, ahogy össze-vissza szerkeszted az egészet. A személyes vonalat pedig hanyagolhatnád, ha elfogynak az érveid, mert sztem e fórumon nem díjazzák mások minősítését, vagy sértegetését. Rá lehet kérdezni, vagy a szabályzatot elolvasni.

(#36) Ijk válasza #94529552 (#32) üzenetére


Ijk
nagyúr

Számomra inszignifikáns pár júzer véleménye. HDTV-test foglalkozik mozgóképfelbontással például.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#37) #94529552 válasza Ijk (#36) üzenetére


#94529552
törölt tag

Tudom hogy foglalkozik vele. Mozgóképfelbontással sokan foglalkoznak, de csak egy teszt erejéig, és akkor is az első szériából kapott 1 db tévével. Ismétlések kellenének, de mivel annyi féle panelt és elektronikát építenek bele a gyártók egy szériába, amennyit akarnak, hogy azt nehéz követni. A szoftveren is változtathatnak bármikor.

(#38) Ijk válasza #94529552 (#37) üzenetére


Ijk
nagyúr

Teljesen felesleges ismételni, ez nem adott panel típus szórásától függ, hanem hogy az LCD és az OLED sample and hold típusú, a CRT és plazma pedig impulzusos. BFI-t meg azért találták ki hogy interpoláció nélkül is éles legyen a kép.
Valószínűleg a legtöbb embert nem zavarja a sample and hold mozgásmegjelenítése, vagy zavarja a vibrálás, vagy egyszerűen csak nincs tudatában, illetve nem látott impulzusos megjelenítőt 10 éve vagy soha. Csak páran szőrözünk itt azon hogy egy milliós összegű felsőkategóriás tv-nek rosszabb a mozgókép felbontása mint egy 120k-s plazmának, ha még minden másban jobb is.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#39) #94529552 válasza Ijk (#38) üzenetére


#94529552
törölt tag

Hidd el, hogy nem felesleges elmondani, mert nagyon sok függ az összetevőktől, szofttól, és ekkor még nem is a szórásról beszélünk. Sokan nem használnak bfi-t sem, pedig tudja a tévéjük, csak itt te ragaszkodsz hozzá annyira. Tutira megváltozik a véleményed, ha lesz otthon egy OLED. Ja, és nem szőrözünk, csak kötöd az ebet valamiért. A tulajoknak és a tesztelőnek is elhiszem, amit írnak, de azokét meg nem, akinek nincs számottevő tapasztalata OLED tévével.
De sztem hagyjuk ennyiben, mert tudom, hogy te ezen elrágódsz 1000 hsz-en keresztül is, ugyanazokat ismételgetve milliószor, még ha nincs igazad akkor is.

(#40) Ijk válasza #94529552 (#39) üzenetére


Ijk
nagyúr

Mi függ az összetevőktől, szoftvertől? Azt sem tudod miről beszélsz, semmi köze ennek a szoftverhez.
Számos tesztoldal lehozta már hogy mozgóképfelbontásban bizony az OLED ugyanazt hozza mint egy LCD.
Az hogy te olyan tesztet olvasol ahol nincs szó, vagy 2 sorban lerendezik ezt a témát az semmit nem jelent, mint az sem hogy a szomszéd Jóskának nincs baja az OLED-jének mozgóképfelbontásával.
Szerintem is hagyjuk, teljesen el vagy tévedve. Ilyen érvet hogy sokan nem használnak bfi-t akkor meg mit ugrálok itt az nagyon komoly szakmaiságra utal. Ostobasággal meg nem lehet vitázni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#41) #94529552 válasza Ijk (#40) üzenetére


#94529552
törölt tag

"Ostobasággal meg nem lehet vitázni." Hát, ha ez még csökönyösséggel is párosítva van, akkor még úgy sem. Hát, pont ezek miatt nem vitázok veled. Számos tesztoldal, és a szám nélküliek? :C
De azért várom, hogy minden tévével kapcsolatos hír után ugyanezeket beírod-e még ezerszer.

(#42) Interceptor válasza #94529552 (#35) üzenetére


Interceptor
addikt

Ugyanúgy szerkesztgeted a posztjaidat, nekem is 3-szor kell visszaolvasnom. Próbálok úgy írni, hogy megértsd, de még ez sem elég. Amúgy nem néztem el semmit, amit Ijk-nak címeztél arra külön válaszolni akartam. Nem értem, hogy jön ide a személyes vonal, semmi szándékos sértőt nem írtam rólad, csakis az igazat, hogy ez neked fáj az nem az én problémám neked kell megoldanod. Harcolsz itt velem és ljk-val, de ebből már jól nem fogsz kijönni. Az érveimet már az elején leírtam, képtelen vagy elfogadni, hogy nekem sok az 50ms és hogy hiányzik a bfi, a bizonytalan beégés problémájáról nem is beszélve. Te ezt valamiért személyes sértésnek fogod fel, nevetséges.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#43) Ijk válasza #94529552 (#41) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem vitázol csak veszekedni próbálsz. Vitához kellene valamiféle szakmai ismeret, legalábbis abban a témában ahol belemész a kis játékba. Mivel neked lövésed nincs a sample and hold és mozgókép felbontás kapcsolatáról, csak a vakvilágba lövöldözöl szoftverekkel meg tesztpéldánnyal így szó sem lehet vitáról.

Belinkelem az egyik OLED tesztjét, a "Motion" fejezetben szépe ki van fejtve minden, bár kétlem hogy veszed a fáradtságot az értelmezésére, egyszerűbb kiabálni a hülyeségeket.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#44) #94529552 válasza Interceptor (#42) üzenetére


#94529552
törölt tag

Milyen beégést láttál? Lefotóznád esetleg? Kijavítottam a téves képzeteidet, ezért örülhetnél is egy kicsit. Mehetsz az OLED topikba, és ott írhatod ezeket naponta 10x, és majd várjuk a reakciókat. Vagy majd ezt is úgy látom nekem kell linkeljem nekik.
Itt a kérdés: Mostanában kicsit elmaradtam TV téren, de tényleg vesznek hagyományos LCD-t ebben az árkategóriában OLED helyett? Erre kellett volna válaszolni. Nem megy?
A sértegetést választod az érvek helyett újra.
Ijk Nem győzött meg, már ismertem amúgy is, és ez egy egyedi teszt, 1 db készülékről. A többi "számos" teszt merre található? Érdekes, egyre inkább a személyes vonalra térsz te is? Érvek helyett nem elég ez a link, biztos azért. Komolyabb tapasztalatról is várnék beszámolót. Szerinted most melyik a legjobb OLED?

[ Szerkesztve ]

(#45) Ijk válasza #94529552 (#44) üzenetére


Ijk
nagyúr

Tessék, kapásból itt van még kettő: [link] [link]
Persze tudom hogy ez sem elég, mint ahogy az előbb linkelt egyik legnevesebb házimozi megjelenítő oldal sem. A hdtvtest-en nyugodtan megnézheted az összes létező OLED tesztjénél a motion részt, remélem most nem várod hogy mindet egyesével belinkelgessem.
Természetesen a válaszodból nyilvánvaló hogy el sem olvastad, meg sem próbáltad megérteni az egészet.
Érveket már leírtam, szakmai cikkeket már belinkeltem, többet nem tudok tenni, az információt nem lehet senkinek a fejébe beletölteni külső akarattal.
Szerintem most a Panasonic a legjobb OLED, amiért nyilvánvaló nem éri meg annyit kiadni. 2-3 éven belül megoldják a mozgóképfelbontás problémát, legfeljebb BFI-vel. Addig meg vegyék a gazdagok youtube demókat nézni, mást úgysem nagyon tudnak 4k-ban.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#46) #94529552 válasza Ijk (#45) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ár/érték arányban is a Pana?
Valahogy mégis a felhasználóknak hiszek, nem neked, mert te csak guglizod ezeket. Tesztelőktől olvastam, hogy ők olyan dolgokat is beírnak egy tesztben, amit szinte más senki nem is észlel rajtuk kívül, tehát nem számít. Valós tapasztalat a lényeges, ezért is.
Számos az nem ennyi. Ez a 2-3 az csak néhány, általad válogatott darab. Gugli a barátod.

[ Szerkesztve ]

(#47) Ijk válasza #94529552 (#46) üzenetére


Ijk
nagyúr

Abban az 55"-os fullHD LG 500k-ért. Nekem mondjuk 200-ért sem kéne amíg itt az ST50. Most inkább vennék egy BFI-s VA paneles LCD-t emberibb áron, kár hogy az is visszalépés lenne minden szempontból.

Értem, tehát hogy nekem van VA paneles LCD-m ami sample and hold és plazmám ami impulzusos, és az LCD-n eszembe nem jut filmet nézni a mozgóképfelbontás miatt az jó mint valós tapasztalat? És ezek után menjek OLED-et venni a boltba, mert hát igaz hogy ugyanúgy motion blurros a plazma után, de mégiscsak saját magamnak meg kell tapasztalni hogy utána egyem a kefét.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#48) #94529552 válasza Ijk (#47) üzenetére


#94529552
törölt tag

Vennél LCD tévét? Na, akkor legalább erről tapasztalati szinten is beszámolhatsz majd. Fehérmosás nem lesz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.