Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) HawerKing


HawerKing
őstag

Fou.. egy 3ezre aksi 20perc alatt feltolt maxra... lolcsi cserebe 30% al dragabb. Csak en nem latom a jot ebben :F

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#2) jacis válasza HawerKing (#1) üzenetére


jacis
nagyúr

Én sem látom az áttörést.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#3) 8zabi válasza jacis (#2) üzenetére


8zabi
őstag

akár 1500-szor, ez a lényeg

(#4) #72042496


#72042496
törölt tag

A grafén alapú akkumulátorok már vagy 10 éve az aktuálisan következő évben jelennek meg, mindenesetre kíváncsi leszek rájuk, ha egyszer tényleg sorozatgyártható termékké válnak.

A sokkal kedvezőbb tulajdonságokhoz jó lenne beleírni a Li-ion akkuk hasonló képességeit. Anélkül nincs mihez hasonlítani.

(#5) nyisziati


nyisziati
veterán

Nem arról volt szó, hogy ötször-tízszer nagyobb lesz a kapacitás? :F
Ez lett volna a lényeg, a többi rizsa.

(#6) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Valahogy nem esett szó arról, hogy tovább bírják-e ezek az akksik.
Mert ha őszinte akarok lenni, engem teljesen hidegen hagy, hogy a telefonomat fél óra alatt, vagy fél nap alatt tudom feltölteni, csak bírja egy szuflával 4-5 napig, mint a régi szép időkben.

Minden szavam magánvélemény!

(#7) MaCS_70 válasza HawerKing (#1) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az nem látja a jót ebben, akinek tényleg semmi fogalma sincs a kérdésről.

Ha a cikkben írottak megvalósulnak, akkor az egy nagyon fontos mérföldkő lesz az akkutechnikában. Nem forradalmi elvi áttörés, hanem egy hatalmas lépés előre a gyárthatóság, reális piaci megjelenés irányába.

Ez a fejlődés sajnos már csak egy ilyen dolog: nem mindig azonnal kapjuk meg a csodát, hanem általában lépésenként, egy-egy részproblémát megoldva, egy-egy jellemzőt tökéletesítve haladunk előre.

Ez pedig, ha igaz, egy elég fontos előrelépés.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8) MaCS_70 válasza nyisziati (#5) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igazad lehet, nem is kell a rizsával foglalkozni, egyből az 5-10-szeres kapacitásra kell rámenni, a közbenső fejlesztés csak parasztvakítás!

Mindenből egyből a tökéletesre van szükség, a béna mérnököknek nem szabadna apróságokkal, részletkérdésekkel foglalkozniuk!

Egyből legyen 5-10-szeres kapacitású akku, azt találják fel, ne az olyan hülyeségekkel foglalkozzanak, hogy miből van az elektróda!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#9) jacis válasza MaCS_70 (#7) üzenetére


jacis
nagyúr

Te aki tényleg átlátja azt ami várható leírnád konkrétan miért lesz ez majd jobb mint a mostani megoldás? Szépen leírtad, hogy mindenki vakon van de amúgy kb semmit nem mondtál amivel alá tudtad volna támasztani.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#10) hemaka


hemaka
nagyúr

Majd lesz ebből egyszer jobb is. Most ezek a számok annyira nem tűnnek nagy hű meg hának, a mostani 5300as akkut is felpumpálja a töltő egy óra alatt. Bár sanszos, hogy nem bírja ki 1500-szor. :DDD

(#11) atike


atike
nagyúr

Csodás, hogy gyorsabban lehet feltölteni, de "csak" ennyi az előnye...? Nem változik a kapacitás is...? :U

(#12) Somatom


Somatom
veterán

Nézem ezt a 10 -ezres powerbankot. Az USB port méretéből próbálok kalkulálni. Sztem ez összességében nem kisebb, mint az én mostani, Li-Ion 10 -ezresem.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#13) #95462144 válasza atike (#11) üzenetére


#95462144
törölt tag

Elvileg fele akkora helyet foglal és szélsőséges körülmények között (-20fok) sem merül jobban.
A fele akkor a hely jelenthetne nagyobb kapacitást a felszabaduló hely miatt.

Az 1500 töltést elvileg a mostani akksik is bírnak, ha valaki nem birka módjára tölti őket.

(#14) atiska007


atiska007
senior tag

Talán ha elolvasnátok az eredeti cikket, nem írogatnátok ilyen "jó" kérdéseket...
A cikkíró meg egy picit jobban is "lefordíthatta" volna a cikket.

Egy 3000 mAh-s telep nulláról 20 perc alatt tölt 100%-ra 60 wattos teljesítmény mellett, átlagosan 1500 töltési ciklust garantálva szignifikánsan alacsonyabb hőtermelés mellett.

1. Az eredeti (és a lefordított) cikkben nincs szó arról, hogy a 3000 mAh a maximális kapacitás, egyszerűen hoztak egy tesztpéldát, hogy egy ekkora akksi esetén mennyi idő kell a teljes feltöltéshez. Persze az sincs leírva, hogy majd esetleg lesznek telefonokba a mostani méretben, DE 100000000 mAh-s akksik.
2. 1500 töltési ciklus szemben a jelenleg átlagos 300-500 töltési ciklushoz hasonlítva.
3. A grafén előállítási áráról is ír, hogy annak is az előállítási költsége csökken, emiatt szépen lassan majd (valamikor) lecsorog a középkategóriás telefonokba is.

Ezek után még van kérdés?

Mittudomain!

(#15) nyisziati válasza atiska007 (#14) üzenetére


nyisziati
veterán

Kb. 6-8 éve folyamatosan olyan hírek jönnek a grafén alapú aksikkal kapcsolatban, hogy "na majd most megvalósul, hogy megint egy hétig bírja a teló szuflával!".

Erre most, hogy számonkérjük az ígéreteket, még le vagyunk hurrogva, hogy "mégis mit képzeltek?!"

Na mit?! Mégis mit?!
Hogy az iparág váltsa valóra az ÉVEK ÓTA belengetett kapacitásokat!
Ha nem 3000, akkor mennyi? Kisebb helyen elfér, jó, de mennyivel? Lesz helyette 3500? Mert azzal nem vagyunk előrébb.

Komolyan, a mobiliparban a bullshitgenerátor termékét már az űrből is látni lehet, akkora hegyet termelt. :(((

(#16) atiska007 válasza nyisziati (#15) üzenetére


atiska007
senior tag

Ez igaz, hogy miden hétre jut egy akkumulátor cikk, hogy na majd most már, de tényleg.
Nem hurrogtam le senkit, csak az eredeti cikkben ott vannak a válaszok a kérdésekre nagy általánosságban, persze nem részletekre kitérve, hogy akkor hány mAh-s lesz a csúcs.

Tesztelik, létezik, ez már jó hír, mivel ezek már kézzelfogható dolgok, és nem bs, hogy na lám, valamelyik laborban már valamit összeraktak megint, ami adott csillagállás mellett már működőképes, ha kecskét is áldoznak.

Hogy az iparág váltsa valóra az ÉVEK ÓTA belengetett kapacitásokat!
Ameddig lesz eladható lithium és ahhoz kemény üzleti érdekek tartoznak, addig el fogják húzni a grafén alapúak bevezetését. No de inkább húzok egy jó vastag fóliasisakot, mert a gyíkemberek már figyelnek..

[ Szerkesztve ]

Mittudomain!

(#17) nyisziati válasza atiska007 (#16) üzenetére


nyisziati
veterán

"persze nem részletekre kitérve, hogy akkor hány mAh-s lesz a csúcs."
Nahát ez az, az lenne a lényeg. Addig minden ilyen cikk csak egy új csúcs a
Bullshit-dombságban.

(#18) atike válasza atiska007 (#16) üzenetére


atike
nagyúr

Hol van a válasz arra a kérdésre, hogy hogyan fog változni az akkumulátor kapacitása a grafén mivoltától...? :U

(#19) atiska007 válasza atike (#18) üzenetére


atiska007
senior tag

#atike
[Itt]
Írj nekik.

#nyisziati
annyira nem bullshit, mert van már grafén alapú power bank-jük, persz ez még nem az, ami a cikkben van írva

[ Szerkesztve ]

Mittudomain!

(#20) Ribi válasza atiska007 (#16) üzenetére


Ribi
nagyúr

Pont ez a baj, hogy minden általánosságban van csak benne, amit ők úgy gondolnak. Hogy majd egyszer. Teló akksik is több mint 3-500 töltést bírnak, amúgy igencsak eldobálná mindenki a telőját 1 év után. Mégsem ezt látod. A mostani akksi saját bevallásuk szerint sem tölthető úgy mint ahogy leírták. Szóval akkor most bs vagy nem bs.
Ez a tipikus összehasonlítjuk a 10 évvel ezelőttivel, hogy jól hangozzon, aztán már most is csomagolnak 60W töltőt teló mellé. Mire ezek bármit kihoznak, semmivel sem elsz jobb mint a "sima" akksi. Nem mutattak semmit ami alapján hinni lehetne nekik. Aztán jön a crowdfunding és jön a headdesk...

(#21) nyisziati válasza atiska007 (#19) üzenetére


nyisziati
veterán

Köszi a linket.

Ez az oldal... Nem tudom, ránéztem és nem sok bizalomgerjesztőt láttam benne.
Van két átlagos kapacitású power bankjuk, átlagos méretben. Valahogy nem látom benne a forradalmi áttörést... :U
Inkább úgy tűnik, meg akarták pörgetni az üzletet egy kis kamuhír-terjesztésből származó ingyenreklámmal. :(((

(#22) atiska007 válasza Ribi (#20) üzenetére


atiska007
senior tag

Nem mutattak semmit ami alapján hinni lehetne nekik.
Even better news is that the tech is almost ready for mainstream use.

Bár ha MI nem láttuk saját szemünkkel, akkor nem létezik.. :)

Minden esetre a cikk alapján haladnak, van valami működő a kezükben, aztán meglátjuk, hogy mi, mennyi, mikor lesz.

Mittudomain!

(#23) atike válasza atiska007 (#19) üzenetére


atike
nagyúr

Igazad van, csak hogy én arra válaszoltam amit írtál itt nagy felháborodva, hogy minek kérdezünk és miért nem értelmezzük a cikket... Akkor hogy is van ez...? :) Benne volt a cikkben vagy nem...? :) De lapoztam, tényleg az érdekelt volna, hogy mi az összefüggés a grafén és a kapacitás vonalán - de egy fórumtárs már válaszolt itt...

(#24) Ribi válasza atiska007 (#22) üzenetére


Ribi
nagyúr

Igen ez az almost ez olyan mint az almost perpetuum mobile, már 99.5%-nál tartunk, csak az a kicsike kell. :DDD
Valamit kihoztak, ami akár lehet egy sima li akksi is. Vagy ki lesz aki szétkapja és megmondja mi van benne? Ja senki. Meg amit kihoztak nem is az amit leírtak. Akkor? Ha kihoznak valamit ami legalább olyan mint amit lírtak akkor esetleg. De így? Miről is beszélünk? Jó hogy nem ólom akksit hoznak ki és ráírják, ez már majdnem olyan...
Minden héten akksi hír közül ez mivel több mint bármelyik? Mert van egy átlagos grafitosnak mondott aksi?

Plusz ha rákeresel neten, zsákszám van grafén battery. Csak ez az egy típus nincs.
Hmm. Vajon miért? Akkor megintcsak hogy is van ez az egész áttörés? :F

[ Szerkesztve ]

(#25) neoforce


neoforce
aktív tag

Nesze semmi fogd meg jól?😁Vajon egy töltés hány órára elegendő?Nem látom az áttörést különösen mobil piac számára, oké hogy 5 évig bírja napi egy töltéssel.

(#26) Ribi válasza Ribi (#24) üzenetére


Ribi
nagyúr

(#27) Somatom


Somatom
veterán

Néztem a cikkben mutatott powerbankot a piacon. Egy év gari van rá. Annyit bármelyik "hagyományos" powerbank kibír.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#28) Emericus Max


Emericus Max
tag

Ebben csak az a hír, hogy egyszer végre valakik már gondolkoznak a problémán, hogy akkumulátor fronton semmi innováció nem történt az utóbbi évtizedben. Eljutottunk 1 kamerától 7db kameráig, de ugyanúgy minden nap kb. tölti mindenki a telefonját. Én inkább a 7 kamera helyett egy olyan telefont keresnék, ami kibírja napokig egy töltéssel még intenzív használat mellett is és ahol 2 év után nem romlik az akkumulátor teljesítménye a sok töltési ciklus miatt. Persze ez ellentmondás, mert a fogyasztói társadalom és a cégek érdeke az, hogy igenis cseréld le 2 évente a telefonod. Szóval ilyen szempontból nem érdekük jobb telepek fejlesztése, vagy lesz egy megszakító és 2 év után így is úgy is romlani fog a teljesítmény. Vagy mint az Apple-nél, ha jól emlékszem, hogy bekapcsoltak valamit, ami jobban merítette a telepeket az öreg telefonokon, hogy vegyél már újat.
Szóval meglátjuk. A grafén alapú telepek piaca szerintem inkább az elektromos közlekedési eszközök lesznek, mint a mobilok. De ne legyen igazam :)

(#29) Ribi válasza Ribi (#26) üzenetére


Ribi
nagyúr

Kb 2016-2017 óta lehet ilyen "grafén" akksikat kapni, amik tényleges tesztek alapján pont ugyan úgy viselkednek mint a sima akksik. Valszeg azóta időnként előjönnek vele. Lehúzásnak jó, másra nem. Szóval ha lesz független tesz akkor lehet hinni, addig viszont ótvar BS.

(#30) Re-Tech


Re-Tech
aktív tag

Addig amíg nem cserélik le a ritkaföldfémeket az aksikban, nem nagyon lehet minek örülni. Lítium sem egy bárhol előfurduló elem, szintén zenész.
Ha csak annyi az előnye ennek a grafénnak, hogy több ciklust bír és hamarabb veszi fel a töltést, akkor egy rétegtermékékbe való terméket kapunk amig bármennyivel is többe kerül mint a mostani Li-Ion aksik.

(#31) KoNZoLik@


KoNZoLik@
veterán

Én olyan aksit akarok, amit 1x kell feltölteni és utána soha többé :DDD

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#32) Somatom válasza KoNZoLik@ (#31) üzenetére


Somatom
veterán

Olyat bármelyik kínai webshop -ban találsz. Keresd a legolcsóbbat, az olyan lesz! Egyszer feltöltöd, aztán soha többé. ;]

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#33) Diabolis


Diabolis
tag

Továbbra is fenntartom azon véleményem, hogy a technológiai fejlődésünk egyik legnagyobb gátja az energia hatékony, olcsó és egyszerű tárolása. Az előállítása már egészen jól megy, de a tárolása jelenleg nehéz.
Ez nem tűnik egy rossz dolognak (főleg ha kevesebb fém kell hozzá) környezetvédelmi szempontból. De a világot nem fogja megváltani.

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#34) KoNZoLik@ válasza Somatom (#32) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

:C

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#35) pusszycat válasza Emericus Max (#28) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

"Vagy mint az Apple-nél, ha jól emlékszem, hogy bekapcsoltak valamit, ami jobban merítette a telepeket az öreg telefonokon..."

majdnem.. belassították a telefonokat, h az öreg aksik tovább bírják. ;)

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#36) Somatom válasza Diabolis (#33) üzenetére


Somatom
veterán

Vagy, maga a technológiai fejlődés a probléma, mert az energia körforgása évmilliárdok óta működik. Vagyis, működött, amíg nem lett fontosabb a technológiai fejlődés.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#37) Diabolis válasza Somatom (#36) üzenetére


Diabolis
tag

Nem hiszem, hogy a fejlődés probléma lenne. De ez már világnézeti kérdés.

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#38) Giovan!


Giovan!
addikt

Nem értem ezt a felháborodást. Ha nem számolnának be az előrelépésekről, az jobb lenne? Én speciel örülök, hogy hallat magáról a technológia, legalább tudom, hogy haladnak valamerre.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#39) Somatom válasza Giovan! (#38) üzenetére


Somatom
veterán

De, mi az előrelépés? Gyorstöltés a mostani akkukkal is van. Azonos kapacitás mellett a méret sem csökkent észrevehetően. Hosszabb élettartam? Akkor miért csak egy év garit adnak egy grafén powerbankra? Ha egy év után előfordulhat, hogy lehal, akkor ebben sem történt előrelépés.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#40) Giovan! válasza Somatom (#39) üzenetére


Giovan!
addikt

Gondolom nem teljesen kiforrott még a technológia, viszont pl. az, hogy a hosszabb ideig tartó fagypont alatti hőmérséklet nem befolyásolja jelentős mértékben az üzemidőt, már nagy előrelépés szerintem, és nem feltétlenül csak az okostelefonok esetén, hanem mondjuk az elektromos autókban is.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#41) szabogabor10


szabogabor10
veterán

A lítiumot kéne elhagyni az akkukból inkább már.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#42) so_ha


so_ha
senior tag

Ha igazak a Samsung S20 akksi pletykák, akkor a hirtelen megnövekedett kapacitást valahogy el kellett helyezni ugyan akkora házban. Csak nem a Samu fogja bemutatni az első grafén alapú akksit valós termékben? Már korábban voltak erről szóló hírek is, de az utóbbi időben elhallgattak. 3 hét múlva okosabbak leszünk. ;)

(#43) MaCS_70 válasza Giovan! (#38) üzenetére


MaCS_70
félisten

Sajnos ez a színvonal itt, egy elvben valamennyire technikainak számító oldalon is. Elkeserítő.

Itt valamiért "számon kérik" a fejlődést, de bravúros logikával pont azokat a fejleményeket ekézik, amelyek előrelépésről számolnak be.

Persze, joggal lehet kritizálni a hurráoptimista szenzációhíreket, de tessék azokon "számon kérni" bármit is, akik ígértek valamit, amihez nem volt meg a megfelelő alapjuk.

Minimális tájékozottsággal és műszaki tudással, érzékkel felfogható lenne, hogy ennek a jelen hírnek a lényege az, hogy itt van egy tényleges, kész termék, amelyik egy érdemi lépést jelent a fejlődésben, illetve abban, hogy a fejlődés eredményei eljussanak a hétköznapjainkba.

Ehhez képest elkeserítő, hogy a legtöbb reakció nem arról szól, hogy de jó, hogy megint tettünk egy újabb (éppen nem is nagyon kicsi) lépést előre, hanem kesergés arról, hogy ez a lépés nem elég nagy. :(

Aki csak egy kicsit is képben van a témában, az tudja, hogy az akkumulátorfejlesztés korunk egyik legnagyobb tudományos kihívása. Nem véletlenül nagyon lassú a fejlődés -- és éppen ezért az apró eredményeket is rohadtul meg kellene becsülnünk.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#44) 7Heads Drago válasza nyisziati (#15) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Mi a gond??
Szinte alig valamit mond el a cikk. Az egyik legfontosabb dolog pedig az lenne, hogy ezt a 3000-es kapacitást mekkora mérettel és tömeggel érték el egy lítiumhoz képest.
A másik ami köztudott hogy senkinek se érdeke hogy valami olyant toljanak az arcodba ami 5-10 évig jó lesz. A jelenlegi trend az hogy évente minden gyártó kidob legalább 1 csúcs modellt. Kötve hiszem hogy 2-3 évnél többre lenne majd az akku tervezve. Hogy adnák el az új modellt? Naivitás azt hinni hogy majd ez megváltozik.
De amúgy meg én ennek is örülök macs70-el együtt. Már eleve az is nagyon jó lenne ha nem melegedne úgy a telo és nem lenne robbanékony az akku, mint a lítiumnál. :)

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#45) Re-Tech válasza 7Heads Drago (#44) üzenetére


Re-Tech
aktív tag

Ebben a grafén alapú akisban ugyanúgy lítium van, legalábbis a cikk alapján. Ezért picsognak az emberek, mert nem minőségi változásról beszélünk (olcsóbb alapanyag vagy többszörös kapacitás), hanem inkább kapott egy új fizetős skint a régi technológia ami ad +3 agility-t.

(#46) Ribi válasza MaCS_70 (#43) üzenetére


Ribi
nagyúr

Színvonal? Miről beszélsz? Nem nézted a 26-os linket? 1-1-ben ugyan ez a cikk csak 3 évvel ezelőtti. Mégis mit kellene elhinni? Tapsikoljak a kamu szövegnek? :W

[ Szerkesztve ]

(#47) MaCS_70 válasza Re-Tech (#45) üzenetére


MaCS_70
félisten

A lítium egy érdekes probléma.

Egyszerre a lehető legjobb akkualapanyag (könnyebb atommagot nemigen találsz akkumulátorhoz), ugyanakkor egy mérnöki rémálom egy csomó valós veszéllyel.

Úgy 15-20 éve oktatott ki erről egy a témával foglalkozó mérnök ismerősöm. Szó szerint azt mondta, hogy gyűlöl lítiumos rendszerekkel dolgozni, de kénytelen elfogadni, hogy nagyon nagy valószínűséggel ezt a vonalat kell követnünk, mert ez közelítheti meg legjobban a számunkra fontos tömeg|térfogat / kapacitás értékeket.

A jelen állás szerint valami baromi nagy és forradalmi áttörés kellene ahhoz, hogy vagy barátságosabbá tegyük a lítiumos akkukat, vagy valami egészen más energiatárolási sémát tegyünk a hétköznapi felhasználásra is használhatóvá. De ha maradnak az akkuk, akkor sajnos nagyon nagy valószínűséggel marad bennük a lítium is.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#48) MaCS_70 válasza Ribi (#46) üzenetére


MaCS_70
félisten

Láttam az Általad linkelt cikket, már anno két éve is.

És pont erről beszélek. Az akkor nem okozott áttörést -- de ha nem tisztán kamu volt, akkor vélhetően megvolt a maga szerepe a fejlődésben. A fejlődés ugyanis számtalan kudarc sorozatára épülő sikerek útját jelenti. A kudarcok is eredmények, nincs nélkülük fejlődés.

A világunk és a követelményrendszerünk pedig annyira felgyorsult, hogy előrébb kellett hozni az ötletek bemutatását, ami egyébként egy nagyszerű dolog -- feltéve, hogy ezzel a tesztelővé váló fogyasztó is tisztában van.

És igen, szerintem elég gyalázatos színvonalú műszaki fórum az, ahol ez nem triviális.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#49) Giovan! válasza MaCS_70 (#48) üzenetére


Giovan!
addikt

+1, ráadásul akit nem érdekel, nincs kötelezve a témával való foglalkozásra.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#50) blackcoffee válasza nyisziati (#5) üzenetére


blackcoffee
csendes tag

A nagyobb kapacitás szuper de ugyanolyan fontos például ha egy elektromos autót 100%-ra lehet tölteni 20 perc alatt és nem kell a benzinkútnál lógni 2 óráig.
És az sem mindegy hogy 5 év alatt az akku kapacitás esik 50%-ot vagy csak 10%-ot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.