Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) atike


atike
nagyúr

Vakarhatják a fejüket a hárombetűsek, lassan mindenhova beszivárog a titkosítás... :DDD Lassan alap lesz... :D

(#2) #06658560 válasza atike (#1) üzenetére


#06658560
törölt tag

Lassan mindenki megy börtönbe.

(#3) celafat válasza #06658560 (#2) üzenetére


celafat
tag

Tegnap egész nap azt mondogatták a hírekben, hogy nem kap börtönt aki titkosított szoftvert használ.

(#4) spammer


spammer
veterán

Erről is lehetne hírezni: Tox

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#5) #06658560 válasza celafat (#3) üzenetére


#06658560
törölt tag

Pedig a kerítést már építik.

(#6) UnA válasza #06658560 (#2) üzenetére


UnA
Korrektor

Értem én, hogy ez poén, de szerintem te is tudod, hogy már az eredeti hír(?) is csak a mostanában szokásos itcafé hangulatkeltő cikk volt.

(#7) PrometheusX


PrometheusX
aktív tag

Remélem idővel megjelenik Linuxra is. :) Barátommal a Tox-ot próbáltuk, de Ubuntu alatt problémáink vannak (elfelejti a beállításokat, nincs tray icon csak mókolás után).

Mindenesetre nagyon jó lenne végre egy kényelmes alternatíva a Facebook Messenger helyett (ami titkosított, és nem adják ki hatóságoknak a beszélgetéseket).

(#8) Syl válasza PrometheusX (#7) üzenetére


Syl
nagyúr

A cikk szerint Chrome kiegészítő is van belőle, tehát linuxon is mennie kell.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#9) Béééla válasza atike (#1) üzenetére


Béééla
őstag

A titkosítás ALAP. Nagyon vicces volt, hogy publikus wifin lehetett anno hallgatni az MSN-beszélgetéseket.
De nem minden tartozik mindenkire, pont. Nem akarok titkosításra váltani, amikor privát dolgokat beszélek meg valakivel.

Főleg hogy a titkosításnak van egy olyan oldala is, hogy nem lehet a nevemben másnak írni, vagy meghamisítani egy üzenetem. (vagy tegye fel a kezét, aki szeretne sittre kerülni, mert a nevében csúnya dolgokat írogattak a neten, vagy csak szimplán kirúgódni a munkahelyéről abban a környezetben, ahol "nagy USB donglékkel" való PRIVÁT viccelődés is harcos feministák haragját és állástalanságot hoz.

Bélabá

(#10) demagóg válasza PrometheusX (#7) üzenetére


demagóg
aktív tag

TOX: ez a beállítás elfelejtés meg a video kezelési probléma valóban megvolt korábban. Most mennyi van még, nem tudom. Chat-re már jó (qTox, többi variánst nem próbáltam). Azért ezek nem akkora problémák (voltak?), hogy pont emiatt ne használja valaki, mert alternatíva nem sok van (főleg megbízható). Ha valakinek valóban igénye van a titkosított kommunikációra, akkor a semminél jobb. Vagy Jitsi. Ha csak játszani kell, akkor marad a bármelyik elterjedt nem titkosító progi. De működik a régi Skype (3.8.0.188), szerver nélkül, Pidginnel és titkosító plugin-nel megsegítve.

A témához: mindenképpen kipróbálom, bár az átállás mindig nehéz, mert a partnereket is rá kell venni. Én se szeretek több kommunikációs progit párhuzamosan futtatni, de majd csak lesz egy mindenre jó megoldás, akár ez is. Mindenképpen kap egy esélyt, de ha még nem kiforrott akkor marad a TOX és a már említett okosított Skype. MegaChat meg úgy tűnik, hogy megállt a fejlődésben.

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#11) -Skylake- válasza spammer (#4) üzenetére


-Skylake-
addikt

ez baba kis cuccnak nez ki, koszi

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#12) -szp- válasza demagóg (#10) üzenetére


-szp-
aktív tag

Ha megbízol a Facebook tulajdonában álló WhatsApp csapatában (nem számít, hogy nem tudod ellenőrizni a forráskódot), akkor azzal is érdemes futni egy kört, a Signal implementációját használják, és 1 milliárd fölötti felhasználói bázissal rendelkeznek, tehát lehet hogy már több ismerősöd is nyomkodja :)

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#13) emelhu válasza atike (#1) üzenetére


emelhu
aktív tag

"Vakarhatják a fejüket a hárombetűsek, lassan mindenhova beszivárog a titkosítás"

Talán nem véletlen :K

Ha egy csepp eszük lett volna, és nem ilyen erőszakosak, akkor jobban kijöttek volna.

Hatás-ellenhatás.

Mivel mindent és mindenkit le akartak hallgatni, így tömegesen elindul a titkosítás, olyanok is használni kezdik, akik eddig nem is gondoltak rá.

Ha nem ilyen eszementek (inkompetens hülyék, vagy nem is a rosszfiúk elleni harc volt a cél [amire én is gondolok]), akkor kevesek használnák pl. a régi jó PGP-t és jobban oda lehetne figyelni a titkosítást használókra (hátha a rosszfiúk is ott vannak közöttük)... de így a hatalmas tömeg, aki titkosítást használ a túlkapásaik ellen, azok közé sikeresen elbujhatnak a rosszfiúk.

Szóval ha lenne értelmes politikai erő és értelmees választói kör, akkor a folyamatot látva sok-sok régi vezetőnek röpülnie kellene, egyszerúen azért, mert kontraproduktívak, vagyis károsak.

[ Szerkesztve ]

(#14) oszi666


oszi666
őstag

Ha nyilt a forráskód akkor hogyan lehet titkosított?

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#15) Béééla válasza oszi666 (#14) üzenetére


Béééla
őstag

A nyílt forráskód azt jelenti, hogy a működése (az implementáció) érhető el.

Bélabá

(#16) #06658560 válasza oszi666 (#14) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ha ismered egy valódi véletlenszám generátor teljes működését, akkor ismered bármely futásának konkrét eredményét?

(#17) #59070464 válasza oszi666 (#14) üzenetére


#59070464
törölt tag

Igazából csak úgy lehet az.

(#18) oszi666 válasza Béééla (#15) üzenetére


oszi666
őstag

De hogyan lehet titkos, ha ismerem a működését? Illetve ha véletlenszám generátor van benne, akkor hogyan tudja az üzenetet kapó dekódolni a titkosítást? Sorry, de én egyáltalán nem értek ehhez Én végpontból csak a titrálást ismerem, a titkosítást nem

[ Szerkesztve ]

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#19) Syl válasza oszi666 (#18) üzenetére


Syl
nagyúr

Ha azt mondom 50, hiába ismered az összeadást, nem tudod melyik két számot adtam össze.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#20) #06658560 válasza oszi666 (#18) üzenetére


#06658560
törölt tag

(#21) Béééla válasza oszi666 (#18) üzenetére


Béééla
őstag

Leírok egy algoritmust, ami teljesen publikus:
- fogj 200 db. szabvány 6 oldalú kockát
- dobj velük
Na tippeld meg, mi lett az eredmény! Ugye hogy nem megy :)

akkor hogyan tudja az üzenetet kapó dekódolni a titkosítást
Nyílt kulcsú rendszereknek olvass utána. A-nak van egy nyílt kulcsa és egy titkos, B-nek szintén, és ezek nem egyeznek (jó esetben). A tud B nyílt kulcsával B-nek üzenetet küldeni amit csak B tud dekódolni, és B is tud A-nak A nyílt kulcsával olyan üzenetet küldeni, amit csak A tud elolvasni.

Bélabá

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.