Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Goblin12


Goblin12
őstag

Nem is tudom, de a Note 7 tényleg egy jó telefon, az aksikat meg cserélik oszt elvan intézve. Addig úgy is az Apple csodájától van mindenki oda illetve vicc az a fülhallgató. :C

(#2) twollah1976


twollah1976
őstag

Ívelt kijelző ami még könnyebben törik, sérül.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#3) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Engem ez többek közt azért is zavar mert fóliát már a 2.5D miatt se tudok normálisan a készülékre tenni, itt meg már sehogy sem lesz teljes a védelem. Nem mellesleg a Note7 is nagyon karcolódik a GG5 miatt. Nem értem..

Finn the human

(#4) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Gyanítom,h nem csak a Samsung-nál fog elszaporodni az ívelt kijelző,hanem majd minden márkánál. Ha egyszer drágább és mégis jobban fogy mint a lapos kivitel. :K

Matada2.3: A fólia gyártók sem örülnek...

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#5) mjani1172


mjani1172
addikt

Ha van egy kis eszük meglépik,legalább a konkurencia is labdába rúg.

(#6) #16820480


#16820480
törölt tag

Nem rossz ötlet, az ívelt kijelzők sokkal szebbek a simánál, még ha nem is nagyon van gyakorlati haszna a dolognak.
Illetve remélem máshol is terjed majd, mert a megoldás tetszik, de számos más okból nem vennék Samsung telefont.

(#7) vicze válasza #16820480 (#6) üzenetére


vicze
félisten

Nem tudom én még mindig elsősorban használhatóságra veszek telefont nem szépségre.
Persze tök szépen töri a fényt a hajlítás, és semmit se látsz rajta, meg torzulnak a színek is ugyanott, megfogni meg kb. rémálom, az hogy tuti hogy megnyomsz valamit az 100%.
Ahányszor a kezembe kell vegyem a céges Edge-eket csak a vérnyomásom megy fel tőlük, de a szépséget valahogy nem látom benne.

Olyanok ezek nekem mint a Zsiráf az állatkertben, szép szép de...

(#8) RaveForce válasza vicze (#7) üzenetére


RaveForce
veterán

és semmit se látsz rajta, meg torzulnak a színek is ugyanott, megfogni meg kb. rémálom, az hogy tuti hogy megnyomsz valamit az 100%.

otejoég... :U a superamoled az meg túlszaturált, és köze nincs a természetes színekhez, ugye? ezt még azért tedd hozzá, úgy a teljes ;]

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#9) #16820480 válasza vicze (#7) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ezt lehet szoftveresen kezelni, hogy mit érzékel a szélén a képernyőnek. Tűző napsütésben így is alig látni valamit a képernyőn, de ott mondjuk amúgy is igyekszem keveset napon használni a telefont, mert a saját agyvizem is felforr ott.
Használati eszköz, de legyen szép is, mivel naponta sokat találkozik vele az ember, nem teljesen mindegy azért, hogy néz ki.

(#10) Dave1984


Dave1984
őstag

Ebben az esetben nem lesz több Samsung om.

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#11) vicze válasza RaveForce (#8) üzenetére


vicze
félisten

Hidegen hagy az OLED, ezek pusztán észrevételek, jó pár óra használatból. S7E-nél valamennyit javítottak rajta, de S6E borzalmas.

@sheratan: A napsütéssel nincs gond igazából, az a probléma, ha beltérben sok fényforrás van és össze vissza törik a a fény hajlításon.

(#12) #16820480 válasza vicze (#11) üzenetére


#16820480
törölt tag

Erre csinálhatnának előbb-utóbb matt üveget, vagy volt egyszer valami olyasmi is, aminek a fényáteresztése olyan magas, hogy nem csillan/tükröződik be.

(#13) RaveForce válasza vicze (#11) üzenetére


RaveForce
veterán

s6e-ről nem tudok nyilatkozni. s7e-nél, semmiféle torzulást nem tapasztalok, max egy kis effektet, lapozásnál, hogy felfele mennek az ikonok pl a legszélén, ami inkább fancy :)

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#14) gerii


gerii
addikt

Ezzel egy dizájnváltás is kezdetét veszi majd az összes gyártónál (már ha használják), talán nemsokára a hátlapot is hasznosítják.

(#15) meszike91


meszike91
senior tag

Egyik haveromnak van ilyen telefonja. Valóban szépen néz ki, de nekem nem kéne. Nem látom gyakorlati hasznát, viszont kényelmetlen és sérülékeny.

du, du hast, du hast mich

(#16) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Azért ne szabaduljanak meg a sík kijelzőtől, mert nem mindenkinek tetszik az ívelt.

(#17) Keem1 válasza meszike91 (#15) üzenetére


Keem1
addikt

Nem kényelmetlen. Sőt... Kellemes a fogása élek híján, és keskenyebb, kézbe simulóbb. 3 hónapja használok egy S7e-t, de egy percig sem bántam meg.

(#18) tevike


tevike
senior tag

En pont nem vennek edge-t. Tehat ha igy dontenek akkor 50%-kal kevesebb eselyuk van nalam.

Volt edge plus es sima edgem is, sot note edge is a kezemben.

Szamomra felesleges luxus, szemet gyonyorkodtet, hasznalatban viszont inkabb zavart.

A sima S7 es S6 sokkalta jobb szerintem, hiaba szebb az edge.

[ Szerkesztve ]

- NO PAIN ~ NO GAIN -

(#19) Joe.36


Joe.36
addikt

Spigen tokban használom lassan több 3 hónapja, nagyon szép, nekem nagyon tetszik az S7 Edge.

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#20) Potrien válasza Joe.36 (#19) üzenetére


Potrien
senior tag

Nekem sajnos nem jön be az edge, lehet később megszoknám, de olyan nekem, mint a fecskefarok az autó hátulján :U

(#21) jacis


jacis
nagyúr

Én amíg nem használtam ilyen kijelzővel szerelt telefont nem igazán néztem semmibe. Most már más a helyzet... 😆

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#22) stev3ns


stev3ns
csendes tag

en a nagy araiktol akarok megszabadulni :F szep az edge de 200+ az durva erte

(#23) balgab84


balgab84
aktív tag

Kitünő telefon:-):-):-):-):-)

(#24) #96302336


#96302336
törölt tag

CRT design rulez...

Mikor fog végre valaki olyan telefont csinálni, ami pl. e-Ink kijelzős, és az üzemidőre mennek rá? Nem kell túlcsicsázni mindenféle 234234magos processzorral és 345325Giga rammal, csak egy olyannal, amin egy egyszerű oprendszer is jól fut, de minimum 2 hét, vagy hosszabb üzemidővel rendelkezik. Erre a funkcióra az e-Ink B&W kijelzője pont tökéletes lenne. Egyfajta E-book reader telefon öszvér.

(#25) csasaKKP válasza balgab84 (#23) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Ja, csak marha sérülékeny... :(

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#26) henrik1 válasza #96302336 (#24) üzenetére


henrik1
tag

megvenné vagy ötven ember.

(#27) vicze válasza #96302336 (#24) üzenetére


vicze
félisten

Nem is egy próbálkozás volt, akkora sikerrel, hogy soha többet nem hallottunk róla.
Eink használhatatlan multimédiára.

[ Szerkesztve ]

(#28) joey04 válasza vicze (#7) üzenetére


joey04
titán

a hajlításnál a fénytörés tényleg lehet néha zavaró (note 7-nél már nem), de ez a belenyúlsz, megnyomsz valamit meg a többi bullshit.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#29) cousin333 válasza #96302336 (#24) üzenetére


cousin333
addikt

Van már ilyesmi: úgy hívják, hogy Samsung Galaxy S7(e) + ultra-takarékos mód. :)

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#30) forgonati


forgonati
őstag

A szarnak se kéne az ívelt kijelző. Csak hátránya van, gyakorlati haszna meg nulla. Legalábbis nekem. De biztos valaki kihasználja. Az meg meg is érdemli a görbe kijelzőt...

Keelah Se'lai!

(#31) haxiboy válasza Potrien (#20) üzenetére


haxiboy
veterán

s6-om van, s6e nagyon nem jött be, a hajlításnál a tükröződés az agyamra ment amíg volt nálam egy. Na meg, egy telefon általában hátul íves így mindig sikerült fordítva kivenni a zsebemből. Nem győzőtt meg.

Remélem maradnak a lapos kijelzők, bár nem érzem a váltás szükségességét, de azért ocsmán edge retket sem szeretnéd ha esetleg mégis váltani kényszerülök, mondjuk a support megszűnése miatt.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#32) kengyel


kengyel
nagyúr

Nekem sem kellene az ívelt kijelző, a laposat szoktam meg.

kengyel

(#33) Levente07


Levente07
tag

Nekem is s7e-em van, és semmi hátrányt nem jelent, hogy hajlított. A fogását meg kellett szokni. Igaz előnye se sok van. Bár én használom az edge adta plusz menüt amit oldalról lehet előhúzni, szerintem jó hogy van. Ja és nekem sokkal jobban tetszik mint a sima s7, persze ez egyéni dolog.

(#34) Szakiii


Szakiii
addikt

Szépnek szép, de én se véletlen vettem sima s7et :)

(#35) Potrien


Potrien
senior tag

Érdekes,hogy az lg-nek a homorú nem jött be,a samunak a domború bejött.

(#36) #67656192


#67656192
törölt tag

Megvesztem volna ha nem lehet egy ilyenem (s7e) de én eladtam és visszaváltottam simára.
Szép az edge, bravúros megoldás az 5,5" ilyen szélesség mellett, majdhogynem az s7 szélessége ami csak 5,1",gyönyörű az egész, nagyon jó üzemidővel.
De kényelmetlen, bizonytalan a fogása, a hajlított kijelzőnek gyakorlati haszna sincs, ill nincs szükségem a sima s7-nél nagyobb méretre a nap legnagyobb részében.
Ha csak edge lesz akkor hosszú idő után kicsit körülnézünk a konkurenciánál.

[ Szerkesztve ]

(#37) innovoHu


innovoHu
csendes tag

Nekem S7 edge van és nem zavar semmiben. Jó lenne, ha tényleg haladnának tovább a hajlítással, pl így:
:C :Y :DD

(#38) janeszgol válasza innovoHu (#37) üzenetére


janeszgol
félisten

És miért lenne jó, ha ilyen pufi lenne? Vagy csak tréfáltál? :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#39) innovoHu válasza janeszgol (#38) üzenetére


innovoHu
csendes tag

Így keskenyebb lenne a telefon oldala és jobb kézbe is simulna.

(#40) kengyel válasza innovoHu (#37) üzenetére


kengyel
nagyúr

Ez már durva lenne, biztos nem vennék ilyet.

kengyel

(#41) Viktor0610 válasza innovoHu (#37) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szétperelné őket a Zepöl a használt ikonok miatt. :D

Samsung Galaxy A54

(#42) athomi


athomi
veterán

A fogyasztói pazarló társadalmat fent kell tartani, ahhoz meg mindig kell az új impulzus. :)

(#43) duni84 válasza #96302336 (#24) üzenetére


duni84
aktív tag

pont a yotaphone-t írtad körül. olyan sokat nem értékesítettek belőle, hogy ebbe az irányba mozduljon a piac. én meg személy szerint addig vártam a siswoo r9-re, hogy időközben már rég mást vettem és sajnos mindegyik felett eljár az idő, mire ténylegesen kijön és még az árat is sikerül úgy belőniük a gyártóknak, hogy inkább vegyen az ember valami tök mást :((

#metszéspontok

(#44) csasaKKP válasza innovoHu (#37) üzenetére


csasaKKP
senior tag

És 10 centiről leejted, és annyi is neki. :D

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#45) #96302336 válasza duni84 (#43) üzenetére


#96302336
törölt tag

Ismerem a yotaphone-t, nem olyan megoldásra gondoltam, hogy két kijelző, hanem mindössze egy érintőpaneles E-Ink. Igen, sajnos a piaci igények egész mások, így nem sok remény van rá, hogy ilyen készülék valaha is megjelenik majd.

(#46) Bar1


Bar1
aktív tag

A hajlított kijelzőnek semmi értelme hasznossági szempontból, viszont szép. És ez már önmagában messze elegendő érv a létjogosultságára.

Azonban: a netet böngészve a széleknél ugyan tényleg olyan, mintha egy színes, képes magazint lapozgatna az ember, viszont fényképeket nézve már zavaró a kép alján és tetején lévő torzulás ill. a fénytörés is.
Ezért a valódi megoldás a szinte kávamentes kijelző, pl. a Sharp Aquos Crystal X megoldása tetszik eddig a legjobban:

(#47) Szakiii válasza Bar1 (#46) üzenetére


Szakiii
addikt

csak nézd meg hogy fogja, ez minden csak nem biztos fogás, és ha használni akarod csak így jó fogni, sajna egy bizonyos szintű káva kell hogy jó is legyen használni a telefont

(#48) HarleyCustom válasza Szakiii (#47) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Gondolom nem így tartja állandóan. Nem? Csak a fotó miatt fogja így
Pfff.... :N

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#49) janeszgol válasza Bar1 (#46) üzenetére


janeszgol
félisten

Jól látom, picit süllyesztett a kijelző? Úgy még elmegy. Viszont azt is olvastam ,hogy bitang tré a beszédhangszórója.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#50) Bar1 válasza janeszgol (#49) üzenetére


Bar1
aktív tag

Igen, a hangja nem a legjobb, ha jól emlékszem, bejövő hívásnál is hozzá kell érinteni a fület a képernyőhöz és akkor csak akkor lesz hallható a hang.
De ez csak egy példa, nem a konkrét telefon a lényeg, hanem csak a szinte káva nélküli kijelzőn, itt van egy másik megoldás, ZTE Nubia Z11 fekete-arany kiadás, itt nagyon vastag az üveg, viszont így a képernyőt lapozva a széleknél ugyanígy "megtörik" a kép.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.