Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) VaniliásRönk


VaniliásRönk
nagyúr

Nem árt a tudományt is népszerűsíteni kicsit. :))

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2) finest


finest
őstag

Tök jó, lesz mit nézegetni pár napig... ;)

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#3) Jolly Roger


Jolly Roger
csendes tag

Nem akarok kötekedni de sztem a képek címeit megcseréltétek :))

Road to hell this is my life.

(#4) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Vannak szép képek, de csak kicsiben élvezhetőek...

Harrrr!!!!

(#5) VaniliásRönk válasza Jolly Roger (#3) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ez nekem is gyanús volt. :D A Vénuszról még hamis színes képet se nagyon láttam.

#4 Ndruu: Azért vannak szép számmal nagyfelbontású képek is...

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#6) dajkopali válasza Jolly Roger (#3) üzenetére


dajkopali
addikt

Nem, a hiba ennél súlyosabb volt :)
köszi! :R , javítottam

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#7) shtml


shtml
őstag

Egy marsraszállás sokkal méltóbb megünneplése lett volna az 50. évfordulónak. Így még mindig a múltból élnek és a jelenlegi tervekből már most látható, hogy a jövő is elég sanyarú lesz.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#8) VaniliásRönk válasza shtml (#7) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Amíg nincs újra űrverseny addig a NASA sem fog elég forrást kapni nagyszabású tervekhez.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#9) Pukii


Pukii
senior tag

De a a zászlót nagyon bírom a képen :-) Biztos jó nagy szél lehet a holdon :D

''A DDR az a winchester?'' by Ziiip

(#10) tupacamaru


tupacamaru
veterán

Már elérhető a neten a NASA hatalmas, erősen cenzúrázott, fotó- és videóarchívuma :B

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#11) TazLeacher válasza Pukii (#9) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Erről már sok vita volt. De ha súlytalanság van, akkor lényegében véve lebeg. Magyarul le sem kellene magától süllyednie. Ha úgy odaállítod, akkor úgy marad. Nem kell szél, hogy "álljon", ha meg meglököd, akkor meg mozog. Ennyi.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#12) shtml válasza TazLeacher (#11) üzenetére


shtml
őstag

Jaj, a Holdon mióta van súlytalanság???

Egy vízszintes rúdon lóg, amelyet a zászlórúd csúcsára rögzítettek.

Edit:

(#8) VaniliásRönk: Szerintem már akkor sem. Az USA politikusai túlságosan el vannak foglalva a háborúkkal meg a "posztindusztriális" társadalmuk bővítésével. Észre sem veszik és nem is olyan lassan lecsúszik az ország.

[ Szerkesztve ]

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#13) TazLeacher válasza shtml (#12) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Basszus, tényleg. Ott is van grav, csak kisebb. :B

Na, mind1. Majd "kivágjuk". :DDD

Szeretnék én annyira lecsúszóba lévő országban élni...

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#14) kozmate válasza TazLeacher (#11) üzenetére


kozmate
tag

A zászló meg volt drótozva, nem túl jó reklám a lekonyult amcsi zászló a "Nagy Diadal"-on. :)

(#15) TazLeacher válasza kozmate (#14) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Igen, sőt én már arra is gondoltam, hogy műanyag volt...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#16) Pukii válasza kozmate (#14) üzenetére


Pukii
senior tag

Ha megvan drotozva akkor sem lenne oylan mintha fujná a szél hanem teljessen sima lenne a zászló felülete.

''A DDR az a winchester?'' by Ziiip

(#17) Thunderzolee válasza Pukii (#16) üzenetére

Biztosan beépített rezgőmotorja volt.. :D

Am elég, ha hozzáér valaki, máris lebeg; és a súlytalanság, légkör, stb miatt tovább leng, mint itt a Földön nálunk. :)

Jó, h nyilvánosságra hoznak mindent, az internet pont erre való.
Csak gratulálni tudok az ötletnek. :)
Vajon ezt is le lehet majd tölteni full HD-ben? ;)

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#18) edipqe


edipqe
senior tag

tetszik, végre egy jó kezdeményezés a kommunikációs lehetőségek kiaknázására, nem ugy mint a mostani mszp-s kormányportál. ;]

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#19) Pukii válasza Thunderzolee (#17) üzenetére


Pukii
senior tag

De nincs a holdon súlytalanság! És mivel nincs légkör ezért nincs mi mozgassa.

''A DDR az a winchester?'' by Ziiip

(#20) sNORh válasza Thunderzolee (#17) üzenetére


sNORh
addikt

lol..

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#21) Thunderzolee válasza Pukii (#19) üzenetére

Jól van, nem úgy értettem, h teljesen nincs, óvatosan fogalmazva átírom arra, h azért nem számottevő. ;)

Am amit írtam, azt valamilyen csillagászati fórumban olvastam nemrég, nem magamtól találtam ki. Valahogy úgy kell elképzelni, h természetesen nem a légkör mozgatta, hanem ha valaki meglöki, akkor tovább mozog, mert nincs légkör, tehát nincs ami lefékezze mozgását.

De engem speciel nem foglalkoztat, h valóban megtörtént-e, vagy nem, mert szerintem igenis megtörtént. Felesleges ezzel fórumokat megtölteni. Asszem sg.hu-n van egy külön fórum erről: Holdraszállás, megtörtént-e vagy sem?

ps: remélem nem számít reklámnak, azért nem is linkeltem.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#22) nap válasza VaniliásRönk (#8) üzenetére


nap
addikt

"Amíg nincs újra űrverseny addig a NASA sem fog elég forrást kapni nagyszabású tervekhez."
Kína meg India jönnek fel, mint a talajvíz. Amerika meg mással van elfoglalva. Még jó, hogy van X-prize, meg hasonlók.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#23) shtml válasza Thunderzolee (#21) üzenetére


shtml
őstag

ha valaki meglöki, akkor tovább mozog, mert nincs légkör, tehát nincs ami lefékezze mozgását.

És a zászló anyagának belső súrlódása?

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#24) Thunderzolee válasza shtml (#23) üzenetére

:DD

Elmész Te a ... :)) ;]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#25) shtml válasza Thunderzolee (#24) üzenetére


shtml
őstag

Kérlek, küldözgesd a kedves családtagjaidat akárhová, jó?

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#26) dajkopali válasza shtml (#25) üzenetére


dajkopali
addikt

héé, ez vicc vót... :)
nyugi :R

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#27) Thunderzolee válasza dajkopali (#26) üzenetére

No comment.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#28) shtml válasza Thunderzolee (#27) üzenetére


shtml
őstag

Okoskodás helyett inkább válogasd meg a szavaidat, légy szíves. Nem vagyok a haverod, akit viccből elküldhetsz akárhová.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#29) Thunderzolee válasza shtml (#28) üzenetére

Ilyen haver lehet nem is kéne. :(

"És a zászló anyagának belső súrlódása?"

Ezt úgy vettem, csak poénból írod.
Erre válaszoltam, h "Elmész Te a f×nébe". Tele raktam smileyval is, h egyértelmű legyen. Persze nem írtam ki teljesen, mert "csúnya szó".
Gondolom Te ezek szerint úgy értetted, h Elmész Te a jó k×××a a×××dba. Ilyet nem szoktam poénból sem írni, ez poénnak kicsit erős, nyilván ha tele van smileyval, akkor is félreérthető.
És onnét vettem a bátorságot ilyet írni, h "shtml" nickre és a lekötött szemű avatarra (tehát Rád) már emlékszem innét a PH-ról, szoktam olvasni postokat itt-ott Tőled, nem gondoltam volna, h félreérted majd amit írok.
Mindenesetre sajnálom, nem állt szándékomban semmi rossz.

ps:
szvsz a zászló anyagának a belső surlódása annyira csekély, h nem képes annyira számottevően fékezni a zászló lengését, mint a Földön.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#30) shtml válasza Thunderzolee (#29) üzenetére


shtml
őstag

Nem poénból írtam. Nem is értem, hogyan gondolhattad poénnak, amikor egyébként van annyi eszed, hogy ne dőljél be a holdraszállást tagadók idióta érveinek. Amúgy k*rva jót lehet mulatni rajtuk, kár, hogy már nem emlékszem annak a weblapnak a címére, ahol bőszen és nagy okosan felsorolják az "érveiket". De megkeresem az sg.hu idevágó fórumát, ha majd újra szórakozni akarok.

Nem tudom, mennyire függ a kérdéses esetben a belső súrlódás a gravitációtól, vagyis attól, mennyire feszül meg a zászló anyaga. (Gyanítom, hogy nem nagyon, mert a rugalmatlan alakváltozás energiaigénye tudtommal csak az anyag szerkezetétől függ.) Viszont a Hold kisebb gravitációjában a pl. vízszintes helyzetből elengedett zászlónak kisebb lesz a helyzeti - és ebből fakadóan a mozgási - energiája, ezért azonos mértékű súrlódásnak kevesebb energiát kell felemésztenie. Persze a holdi vákuumban meg nincs közegellenállás, de ezt már írták.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#31) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Én csak azt furcsálom, hogy azzal a régi technikával repültek fel a holdra és még épségben vissza is tértek. Mindezt első nekifutásra. Most meg a frissebb technikával felrobbannak a légtérbe az emberkék.

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#32) Rive válasza Inv1sus (#31) üzenetére


Rive
veterán

Én csak azt furcsálom, hogy azzal a régi technikával repültek fel a holdra és még épségben vissza is tértek.
Mint az azóta kiderült, a 'csodával határos mód' elég sok esetben kellett a küldetések sikeréhez, az emberek hazahozásához. Ha kicsit utánakapargatsz, akadnak ott hajmeresztő dolgok.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.