Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #90088192


#90088192
törölt tag

Mi van ha 2db kártya van ben az egyik csak képi a másik csak audio feldolgozást végez?

Lehetséges?

(#2) johnywalker


johnywalker
őstag

"Ezek viszont elengedhetetlenül szükségesek, megfelelnek a normál shader feldolgozók is, hiszen képesek ellátni ugyanazt a feladatot."
Az elejéről sztem kimaradt a NEM szó :K

(#3) Cythyel


Cythyel
senior tag

egyáltalán mi értelme van ennek? ha már a bemeneti hangfolyam is zajos, akkor ott a forrással van a baj, magyarán a játék készítésekor... inkább vennék egy jó hangkártyát és azzal csináltatnám a zajszűrést, már ha egyáltalán van értelme...

(#4) Aucor válasza Cythyel (#3) üzenetére


Aucor
senior tag

A felhasználó mikrofonjának hangját hivatott zajszürni.

(#5) Reggie0


Reggie0
félisten

Kovetkezo hasonloan hatekony es vilagmegvalto otlet: fusson a windows a gpukon :D

[ Szerkesztve ]

(#6) Cythyel válasza Aucor (#4) üzenetére


Cythyel
senior tag

aha, ok... mi a frászt keresne egy mikrofon bemeneti jel a hangkártya helyett a gpu-n? :F

(#7) kavalkád


kavalkád
aktív tag

bámulatos feature

(#8) Ramzy válasza Cythyel (#3) üzenetére


Ramzy
csendes tag

Én kipróbáltam a programot egy 1080ti-n még 1-2 éve amikor ez a cucc megjelent és amúgy nagyon jó! Nagyon szépen szűri a zajt és mindent ami nem oda való.
Annyi, hogy 30% körül zabált a gpu-ból, ami játékokban drasztikus fps csökkentést eredményezett (várhatóan).
Tény, ezért félmillióért meg millióért vga-t venni nem feltétlen éri meg (nekem).

(#9) Aucor válasza Cythyel (#6) üzenetére


Aucor
senior tag

A kérdés jó, valószínűleg az a megfejtés, hogy egy elég számításigényes feladatot (nem sima frekvenciaszűrés, attól kicsit komolyabb, amit ez tud) rábíznak egy olyan részegységre, ami nincs leterhelve nagy általánosságban (Tensor magok az RTX kártyákon, csak raytracingnél vannak használva, illetve még egy-két másik dologra). GTX kártyákon persze érdekesebb, majd elválik mekkora teljesítményvesztést okoz.

Ramzy: akkor esetleg dedikált streamer gépben nem hülyeség ez GTX kártyán sem, de játék mellé inkább RTX kártya kell még mindig úgy tünik...

[ Szerkesztve ]

(#10) Ramzy válasza Aucor (#9) üzenetére


Ramzy
csendes tag

1080ti-nél volt anno 30-35% folyamatos terhelés. Nem kevés... Mondjuk diablozni meg hasonló low gamékkal simán lehet tolni, vagy ha nem kell a grafikai minőség akkor bármivel... :D

(#11) copass válasza Cythyel (#3) üzenetére


copass
veterán

környezeti zajt szűri meg: porszívó, háttérben pofázás,stb.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#12) b. válasza Cythyel (#6) üzenetére


b.
félisten

A mikrofon bemeneti zaját szűri ki. AZ utóbbi idők egyik leghasznosabb fejlesztése a tensor magokra, nincs billentyű kalapálás, gyereksírás stb ha online játszol, vagy classromozol, vagy teams konferencián vagy, Skype stb... Sőt ha hozzád beszélnek a szobában , mondjuk az asszony vagy gyerek akkor is csak a te hangod hallatszik be. Nagyon jó cumó, nem véletlenül dicsérik sokan. teszt : [link]

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#13) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Kell a francnak! Halják csak ahogy fingok meg böfögök! :P

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#14) fatpingvin válasza Reggie0 (#5) üzenetére


fatpingvin
őstag

sírógörcs intensifies

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#15) fatpingvin válasza Cythyel (#6) üzenetére


fatpingvin
őstag

nem egészen erre való. igazából vindózra egy olyan input noise filter megoldás amit a PulseAudio már évek óta tudott amikor ez a cucc kijott. annyi hogy a PA az CPU-ból tekerte a dolgot.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#16) Milaraspa


Milaraspa
lelkes újonc

Ehhez milyen beviteli hardver kell? Minimum kettő mikrofon?

(#17) Semin válasza Milaraspa (#16) üzenetére


Semin
senior tag

Semmi extra nem kell. Egy mikrofon, bekapcsolod használod. Zseniálisan működik, pedig nálam a mic a hangfalak előtt van. Se zaj, se visszhang, se billentyűzet kopogás, se egér kattogás, semmi.

Konkrétan porszívóztak mellettem, és semmit nem hallottak belőle. Durva cucc.

[ Szerkesztve ]

(#18) BBorg válasza Semin (#17) üzenetére


BBorg
tag

Ha próbáltál már zajszűrős mikrofont is, azzal összehasonlítva ez milyen?

(#19) Semin válasza BBorg (#18) üzenetére


Semin
senior tag

Sajnos nem abban a kategóriában kerestem, ezért kellett az alternatíva. Egy SPC GEAR SM900-am van.

(#20) b. válasza BBorg (#18) üzenetére


b.
félisten

Mind típussal jól működik.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#21) BBorg válasza b. (#20) üzenetére


BBorg
tag

He?

(#22) b. válasza BBorg (#21) üzenetére


b.
félisten

Fent betettem tesztet, a zajszűrős mikrofonnal is összehasonlítva, lemérve. Rode NT van benne. [link]

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#23) BBorg válasza b. (#22) üzenetére


BBorg
tag

Köszönöm. Jó teszt. RTX Voice hangzik a legjobbnak :R , de szerintem nem marad el messze a "hagyományos" zajszűrő megoldás sem és lehet, hogy a hagyományosok közül sem a legfejlettebbet szerepeltették. Az nem derült ki a cikkből, hogy ezek a mikrofonok milyen elven zajszűrősek. Úgy képzelem, hogy a legjobb eredményt (RTX Voice szerű technológiát leszámítva) azzal lehetne elérni, ha több mikrofonnal dolgoznak és a beszélő előtti jeléből "kivonják" a környezeti zajokat figyelő mikrofonok jelét.

[ Szerkesztve ]

(#24) Huntszy


Huntszy
tag

Többen nem igazán vannak tisztában a programmal a kommentelők közül. Nem kell semmilyen audio beviteli eszközt a VGA-ba dugni vagy ilyesmi. Egyszerűen Win beállítások között beállítod, hogy a progin follyon át a bemenet és ha bekapcsolod szűri, ha nem kapcsolod be meg csak továbbengedi.

Mint írták nagyon jól használható, tényleg kb mindent leszűr a háttérzajból.

Játék közben én nem próbáltam még mert a discordon be van lőve az activation level úgy, hogy nem hallatszik be a környezeti zaj csak a hangom (gyerek nincs, porszívózni meg nem játék közben szoktunk) így nem tudom mennyire eszi meg a 1070-et. Viszont meetingek esetében zoomon/Gmeetsben nincs ilyen beállítási lehetőség, ott nagyon jól jön h kiszűri amit ki kell.

A másik nagyon hasznos feature amit nem szoktak említeni és ha jól rémlik benne van, hogy nem csak a bemenetet de a kimenetet is tudja szűrni. Tehát ha nem nálad ordibál a gyerek a háttérben hanem a kollégádnál akkor is rá tudod küldeni a cuccot és akkor azt is kiszűri (nyílván csak nálad, a meeting többi résztvevője továbbra is élvezni fogja).

Játék esetében szerintem jobban megéri egyszerűen jól beállítani a voice activation levelt ha megoldható (discord, teamspeak esetében megoldható, más progikat vagy ingame megoldásokat nem ismerek). De játékon kívül fapadosabb meeting megoldásoknál tök jól tud jönni.

Amit észrevettem, és a tesztekből is látszik, hogy azért a te hangod minőségén butít. Annál többet minél nagyobb a háttérzaj. Emiatt aki mondjuk otthonról dolgozik és sokat meetingel lehet megéri befektetni egy jobb minőségű mikrofonba, így ha még butít is rajta az eredmény továbbra is jobb mint egy füllhallgató/webcam mikrofon szűretlen ócska minősége. Persze ez egy befektetés amivel nem magadnak csinálsz jót hanem azoknak akik téged hallgatnak. De ha sokat dolgozol otthonról, nem akarod lelőni a szórakozó gyereket (hisz ez a dolga, hogy jól érezze magát), de azért mondjuk a munkatársaid/ügyfeleid előtt nem akarsz beégni/kímélni akarod őket akkor megérheti egy jobb mikrofon + ez a cucc mert tényleg csodákat tud.

(#25) Huntszy válasza #90088192 (#1) üzenetére


Huntszy
tag

Nem láttam ilyen opciót az appban de egy elavulabb verziót használok és nincs is két GPU-m.

(#26) #90088192 válasza Huntszy (#25) üzenetére


#90088192
törölt tag

Köszönöm :R

(#27) BBorg válasza #90088192 (#1) üzenetére


BBorg
tag

[link]
A fenti linken 6 hónapja tette fel a kérdést valaki, aki kipróbálta két kártyával. Nála akadozást okozott az RTX Voice-on, ha 100%-on kihajtotta rendereléssel a rendszerét. Erre keresett megoldást. Választ nem találtam.
[link] - ez lehet, hogy a megoldás irányába vezet.

(#29) Milaraspa válasza Huntszy (#24) üzenetére


Milaraspa
lelkes újonc

De van valami tanítási folyamat, hogy megtanulja, melyik a hasznos hang? Mert több mikrofon nélkül csak találgathat, mondjuk általános eseteket vesz, de ha neked pont mélyebb vagy magasabb a hangod, az eszközöké is más... szóval érdekes, hogy ennyire jó híre van egy szoftveres megoldásnak.

(#30) #90088192 válasza BBorg (#27) üzenetére


#90088192
törölt tag

Köszönöm, érdekes. Elolvastam, és igen működik 2 kártyával is.
Nekem a laptoban van Nvidia kártya és ugye a prociban az Intel csoda.
Ezért is kérdezem, mert lehet ez megoldás sok problémára. :R

(#31) Huntszy válasza Milaraspa (#29) üzenetére


Huntszy
tag

Jó helyen tapogatózól. AI alapú a cucc, de a model-t nem te traingineled. Azt az nvidiánál már megtettek sokezer órányi felvétellel. Te már csak a trainingelt "kész" modelt futtatod a GPU-on. Ahogy az embernek sem kell két fül ahhoz, hogy meg tudja kölönböztetni a porszívót a beszédtől ugyan úgy a cuccnak sem kell több különböző bemenet ahhoz, hogy a hangból meg tudja állapítani h mit kell levennie és mit nem.

Nincs meg a kellő kvalifikációm ahhoz, hogy mélyebb részletekbe bele tudjak menni. A lényeg, hogy én próbáltam 1 darab mikrofonnal ami jack-el belemegy a gépbe, elindítottam a recordingot windosban és közben ki be kapcsolgattam a szűrést miközben folyamatosan olvastam fel egy szöveget, közben pedig szándékosan volt háttérzaj. Ahogy kapcsolgattam tűnt el/jelent meg a háttérzaj. Egy aprócska programról van szó egyébként így ha nvidia kártya van a gépedben és win fut rajta akkor nem kell 5 perc a kipróbálásához, ajánlom mert meggyőző!

(#32) Huntszy válasza #32839680 (#28) üzenetére


Huntszy
tag

Nem érzékeltem csúszást, de nem mértem rá.

[ Szerkesztve ]

(#33) Yodafon


Yodafon
senior tag

Kepler... kinek van olyan? Fermire mar nem is gondolnak? :( :O

I'm gangsta!

(#34) Bandit79 válasza Yodafon (#33) üzenetére


Bandit79
aktív tag

...de még a TNT2 -re is ,mert Pistikének van a fiókban :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.