Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Integra


Integra
titán

ami nyílván valóan európában nincs, de még az usa-ban sincs mindenhol. ha meg van, horror árért. 16-32 gb lassan a standard fizikai tárhely a telefonban, mit szopózzon az ember cloud-dal? ugyan már...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2) stvnppp válasza Integra (#1) üzenetére


stvnppp
senior tag

Azoknak azért jól jöhet, akik 16-32 GBot simán teleraknak, és ezzel telítik a telefont... Hallottam már ilyenről... Plusz ez egy alternatíva a fontosabb adatok tárolására, figyelembe véve, hogy a wp-s telefonoknál nincs SD kártya hely.

Az más kérdés, hogy mennyire lehet ezt kihasználni 3g lefedettség nélkül, de ez nem is a microsoft baja.

(#3) Integra válasza stvnppp (#2) üzenetére


Integra
titán

próbálom józan paraszti ésszel végig gondolni, hogy tömök meg egy 32 gigás telefont, mivel...
segíts már :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4) debrejo válasza Integra (#3) üzenetére


debrejo
senior tag

flac-al meg hd filmekkel ;] :Y :W
No de viccen kívül, én is használok egyfajta felhő alapú adattárolást, és bár nem tudom hogy működik ez wp-n nekem olyan hogy bárhonnan elérem ahol van net illetve bármilyen böngészésre képes device-ról. Például a telefonnal lőtt képeket fellövöm ide (automatán megteszi amint wifit talál, 3G-n nem szinkronizál, így van beállítva), de van 1-2 doku ami melóhoz kell, azok is fent vannak a "felhőben", hogy bárhonnan elérhető legyen. Ez inkább adattárolás, tudom. Persze józan paraszti ésszel végiggondolva enélkül is meglennék...

[ Szerkesztve ]

(#5) LordX válasza Integra (#1) üzenetére


LordX
veterán

A horror ár tyúk-tojás probléma. Azért nincs olcsó mobilnet, mert nem használja senki. Ha nem használja senki, nem fogja érdekelni a szolgáltatókat, hogy "olcsósítsák". Ebből az ördögi körből csak úgy lehet kitörni, ha van extra szolgáltatás, mint pl. a SkyDrive. Egyébként tényleg horror ár? A Telenornál gyakorlatilag korlátlan forgalom kb. 600 Ft/hó-ért.. Persze 1 fecske nem csinál nyarat.

Egyébként a cloud storage-ban nem az a plusz, hogy extra tárhely, hanem hogy mindenhol elérhető (nem csak a telefonról), és elérhető marad számodra akkor is, ha átmennek tankkal a telefonodon.

(#6) debrejo válasza debrejo (#4) üzenetére


debrejo
senior tag

Lejárt a szerkesztési idő, ehh. Ami jó benne, hogy ha egy olyan gépen módosítok amin rajta van ez a felhő kliens, automatán leszinkronizálja a telefonomra a változtatásokat.

[ Szerkesztve ]

(#7) Воланд


Воланд
titán

helyes, legyen is kihasznalva, ha mar ott van.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#8) Integra válasza LordX (#5) üzenetére


Integra
titán

világos, de nézzük megint józan paraszti ésszel:
mi az ami neked nélkülözhetetlen adat: zene? film? játék? ezek a fontosak, amiket mindenhonnan el kell tudnod érni? élet halál kérdése? ne már..
vagy netán dokumentumok? ha pedig igen, akkor mely dokumentumok azok, amiket nem tudsz 32 gigán tárolni vagy 16on? ha pedig annyi a dokumentumod, akkor azt bizisten nem cloud-on fogod a fontossága miatt tárolni. ha pedig mégis, nos, hülyének lenni alanyi jog, de kétlem, hogy egy ép eszű ember azokat az adatokat meg ott fogod tárolni. telefonod, vagy pendrive mindig adott, van.
tehét mit akarsz tárolni ott amire a telefon nem elég? főleg úgy hogy még egy év és már 64 gb lesz a telefonban.. nincsen értéke a tárhelynek, ezt kell megérteni, szarért húgyért kapsz rakás gb-ot, amin nem kell osztozkodnod másokkal.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9) crey válasza LordX (#5) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Ha a korlátlan forgalom alatt az okostarifa csomagokra gondolsz, akkor azért azt is tudod, hogy az csak a böngészésre és levelezésre vonatkozik. Ha már letöltesz, vagy akár az applikációk töltenek a háttérben, az már beleszámolják a multimédia keretedbe.

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#10) DemonDani válasza LordX (#5) üzenetére


DemonDani
addikt

600ért ad a t-home is... 1 fecske van aki nem ad 600ért ;)

(#9) crey
arra gondol, hogy adnak 50mbot a feltöltőkártyásoknak, de ha lejár akkor is csak lelassítják, szóval mindig van neted 30napig 600ft perkálása után. Persze az már az ilyen alkalmazásra mint a skydrive nem jó.

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#11) djzolko válasza Integra (#8) üzenetére


djzolko
tag

Most tényleg az a baj, hogy kapsz 25gb-ot, amit vagy használsz, vagy nem? Miért kell mindenbe belekötni? Adatátvitelre is tökéletes a felhő, jelenleg pl. dropbox-ot használok sokszor számítógép -> telefon között, és elég gyakran saját magam és egy másik ember között. Azonkívül 16 gb-ból 6-8-at is simán lefoglal, ha fel van telepítve néhány ország térképe például. Teljesen embere válogatja, hogy ki mire használja, ki mire nem, de nehogy már te mondd meg, hogy hasznos-e Bélának, vagy hasztalan.

(#12) Integra válasza djzolko (#11) üzenetére


Integra
titán

az a baj veled okostóni, hogy az egész folyamat lényegét nem látod, nem érted.
nyílván nem neked szólt az észrevételem, mert nincsen agyad hozzá. az meg vicc, hogy majd te mondod meg nekem, hogy mit írhatok le és mit nem... :)
lépjünk.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#13) FoxiestFox válasza Integra (#12) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Mondjuk ebből tényleg visszavehetnél picit. ;)

(#14) djzolko válasza Integra (#12) üzenetére


djzolko
tag

Jaja, most, hogy mondod.... :)

A felhő alapú tárhely akkor sem haszontalan. Ha csak egyetlen egyszer hasznát veszem, akkor már üdvözlöm a fejlesztéseket. Csökött agyúaknak jól jöhet. A dropbox-nak rengetegszer vettem már hasznát, ezért én örülök neki, hogy ilyesmit integrálnak egy rendszerbe. Csak legyen a megvalósítás is korrekt, egy alapötlet még kevés a sikerhez.

[ Szerkesztve ]

(#15) LordX válasza crey (#9) üzenetére


LordX
veterán

A 3G-s adatforgalmam kb 99.9%-a HTTP. Ha valami olyat akarok, ami nem az, azt meg amúgy is olyan helyen érem el, ahol van wifi - na bumm, nem nézek TeCső-t a buszon...

(#16) LordX válasza Integra (#8) üzenetére


LordX
veterán

Pont a lényegét nem vetted fel a hozzászólásomnak, fuss neki újra. Nem azt mondom, hogy ez mindenkinek kell (nem mellesleg nekem se!), viszont jó pár embernek hasznos és kényelmes.

(#17) LordX válasza DemonDani (#10) üzenetére


LordX
veterán

Nem, az Okostarifára gondoltam.

Egyébként az összesnél ha elérted a limited, akkor lassítanak gyökkettő alá, de azzal egy 3 soros emailt nem lehet megnézni, szóval ne gondoljuk arra "szolgáltatás"-ként..

(#18) djzolko válasza DemonDani (#10) üzenetére


djzolko
tag

Milyen sávszélre korlátozzák? Eléri az edge sebességét legalább? Mert akkor legalább böngészni lehet vele, lassan, nyugodtan. :)

A mobilinternet elérés előbb utóbb (inkább előbb) jóval nagyobb teret fog hódítani, mint ma. Valaki írta, én is úgy gondolom, hogy meg kell a technológiát barátkoztatni az emberekkel, sokaknak a mobilnet még mindig idegen, nem használják, sőt kifejezetten elzárkóznak tőle. Nem lesz ez mindig így. :)

(#19) bendzso válasza djzolko (#18) üzenetére


bendzso
senior tag

T-nél 32kb/s fel és le egyaránt, hát nem túl sok mindenre használható, de azért m.mobilarena, m.facebook, levelezés működik használhatóan még. :)

(#20) stvnppp válasza Integra (#12) üzenetére


stvnppp
senior tag

omfg, mi lett itt!!! :(((

(#21) Integra válasza LordX (#16) üzenetére


Integra
titán

írtam én bárhol is hogy senki se használja? szerintem sehol :)
de az, hogy csak azért mert lehet és ingyen van, és boldog boldogtalan rohan az adatait feltölteni és kiadni 3rd party számára... főleg az nevetségesen olcsó adattárolás korában, ezt azért furcsállom, de lelkük rajta, engem nem érdekel különösebben. viszont szomorú, hogy megmutatja, hogy kb mennyit számít a legtöbb embernek az adatvédelem. nem véletlen, hogy a nagy szolgáltatók folyamatosan terelik bele a 'zembert abba, hogy úton útfélen kiadja az adatait.. a legtöbbeknek már fel sem tűnik, azt sem tudja, hogy mit jelent a személyes adatvédelem. és ez elgondolkodtató.
ja, és semmi sincsen ingyen, soha nem is volt.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#22) Blindmouse válasza Integra (#21) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Ja, biztos jobban tudod, mint a microsoft, hogy mi kell az embereknek, mert miliókat költesz te is piackutatásra.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#23) Integra válasza Blindmouse (#22) üzenetére


Integra
titán

szövegértelmezés nem erősséged igaz?
mi köze van az adatvédelemnek ahhoz, hogy a microsoft mit kínál fel az embereknek?
az ég világon semmi.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#24) djzolko válasza Integra (#21) üzenetére


djzolko
tag

Na látod, hogy tudsz tisztességgel beszélni egy másik emberhez. Vitatkozni jó, mert sok mindenki megértését segítheti, fejleszti az emberek gondolkodásmódját, ésatöbbi, ésatöbbi, de a nincs agyad okostojás óvodás stílus.

Mindazonáltal úgy gondolom, az írott és online sajtónak köszönhetően kicsit túl van már ragozva az adatvédelem. Ma már mindenkinek van email címe, mindenki kap és küld emaileket, azok az adatok is valakinek a kezében vannak. Ha hotmailed van, a micro-nál, ha gmailed a google-nél, ha saját domaines, akkor a tárhelyszolgáltatódnál. A felhő részben már hozzátartozik mindenki életéhez és az esetek többségében a cégek ezeket az adatokat a törvényeknek megfelelően kezelik.

Most hirtelen nem tudom, mire használnám a skydrive-ot, de egész biztos találnék neki való feladatot, ha wp7-eznék. Személy szerint addig, amíg ez rendszer, ez a program, vagy fene tudja mi nem bukja el, én bizalmat szavazok neki. Ezernyi fényképem van fent a google szerverein, amiket küldözgettem, vagy kaptam, illetve a picasa-n, ezek mind olyanok, hogy bármikor bárki előtt vállalom érte a felelősséget. Lehet a neten úgy élni, hogy nem teregeted ki a szennyesedet, és akkor nincs félnivalód, viszont élhetsz az újdonságok kényelmével (adott esetben) és paranoiás sem leszel. (Az E/2 általános esetre értendő) Például egy ilyen jegyzet szkennelő programnál (ami a hírben szerepelt) kifejezetten hasznos, ha mondjuk az elkészült pdf-et szinkronizálja a szerverrel, pc-n már nézegetheted/nyomtathatod is. Ki kell még alakulni a megfelelő online kultúrának, de a jelenlegi fejlesztések szerintem megmutatják az irányt. Az én fiaim már nem fogják winchesteren tárolni az adataikat, erre fel mernék tenni egy korsó sört.

[ Szerkesztve ]

(#25) LordX válasza Integra (#21) üzenetére


LordX
veterán

Öhm, saját kulccsal lokálisan betitkosítod, a szolgáltató kb. annyit tud meg az adataidról, hogy mi a fájl neve..

(#26) a.sebi


a.sebi
őstag

Sziasztok tudtok abban segiteni hogy mikent tudom megosztani a telefon mobil netjét....internet tethering vagy wifi hotspot nak hivjak a dolgot...sehol nem találom ..omnia 7 mangoval

(#27) Воланд válasza a.sebi (#26) üzenetére


Воланд
titán

settings --> internet sharing

fuggetlen keszulekekre meg nem tette elerhetove a samsung, meg egyes szolgaltatoknal sem elerheto.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#28) a.sebi válasza Воланд (#27) üzenetére


a.sebi
őstag

Jah akkor ez a baj nagyon szepen koszi a segitseget
.esetleg valami progival helyettesothető?

(#29) Воланд válasza a.sebi (#28) üzenetére


Воланд
titán

programmal nem. de itt van, hogy hogy kell megcsinalni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.