Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Nagyon durván drága.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#2) #95590400 válasza Jim Tonic (#1) üzenetére


#95590400
törölt tag

elkezdtem olvasni a cikket. az árnál abba is hagytam. :)
amúgy az intel 4500mhd-ja igen csak fenntartásokkal tudja a hardveres hd támogatást. a szabvány h264-el szépen elboldogul, de a x264-nél a legtöbb esetben vsync problémái vannak, és nem minden profilt szeret. a legtöbbnél azért van szép blokkosodás.
ja, és kb. az mpc-hc-val produkál valami értelmeset, az összes többi felejtős. de abból is csak a béta verziók.

[ Szerkesztve ]

(#3) vfeco


vfeco
aktív tag

Szép, erős de nagyon drága! A cikk tetszett.

(#4) dabadab válasza Jim Tonic (#1) üzenetére


dabadab
titán

Es raadasul ennyiert a HTPC szoftverbol csak a demoverziot kapja meg az ember. Siralmas. Meg fizetos EPG?... Meg meg a tavoli eleres is penzbe kerul?... Most komolyan, ezek ennyire hulyenek nezik az embert?
Es akkor meg ott van a zajos huto, a 7200-as HDD meg a tap, ami valoszinuleg szinten melegedik rendesen, mert nem latom rajta a 80+% plecsnit.

Magyarul meg a szerintem minden normalis HTPC SW jo ideje tud. (Ez az Ansys vajon sajat fejlesztes vagy vmi meglevo cucc atskinelve?)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#5) szab.tam


szab.tam
nagyúr

kívülről nagyon szép! :C

ami a belsőt illeti: hát igen. a htpc építők sokkal olcsóbban, sokkal minőségibb alkatrészekből összerakják a magukét. de ez már csak így van: aki nem tud / szeret bütykölni, megveszi drágábban a rosszabbat...

még az első beállítás utáni hd gyorsítás pedig sem volt túl meggyőző. szerintem itt a proci számolt mindent. hogy ti állítottatok be valamit rosszul, vagy más volt a probléma, már nem fogjuk megtudni....

akkor meggyőzőbb lett volna, ha ugyanazt a filmet berakjátok kikapcsolt dxva mellett, és ha ott magasabb lett volna a cpu használat, akkor ok, de gyanítom, hogy nem....

ez szépen hangzik:

"Kijelenthetjük, hogy a Bluechip HTPC S7 alkalmas 1080p High Definition anyagok lejátszására."

a trabanttal is megkerülhetjük a földet, csak nem mindegy hogyan....

tessék végre megérteni, hogy a htpc, igp-s htpc alaplaplaponál a dxva az egyik, ha nem a legfontosabb kérdés. és ahol 20-30%-on megy egy ilyen proci, ott nem nagyon van dxva. és látszólagosan kis proci terhelés mellett könnyebben megcsúszik a hang, pillanatokra megakad a film.....

működő dxva mellett az E1200 dual celeronom jóval alacsonyabb terhelésen jár... egy E7300-nak pár %-on kéne mennie.....

de nagyon pofás darab, hifi cuccokhoz is kifejezetten jól illeszkedik. több ilyet csinálhatnának, kb. 140-180k-s ársávban... :)

ja, és várunk minél több ilyen htpc-tesztet! szeressssük őket! :R

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#6) hackeeeee válasza dabadab (#4) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az sem kizárt. Tudásra nem lenne rossz gép, de ennyiért tényleg eszméleten drága... :\

Véleményem szubjektív...

(#7) shteer válasza szab.tam (#5) üzenetére


shteer
titán

talán még én is elviselném a látványát a nappaliban :K

..szerintem jónak tűnik

(#8) hackeeeee válasza shteer (#7) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Csak egy kicsit, kicsit nagyon olcsóbban. :D

Véleményem szubjektív...

(#9) N4ri87


N4ri87
senior tag

Ha már HTpc, miért csak DVD kompatibilis? Lehet, hogy hülyeség, de én egy ilyen PC-től elvárnék egy blu-ray olvasó/dvd író kombót

C805

(#10) proradeon


proradeon
őstag

Hat ennyiert mar igazan rakhattak volna bele egy erosebb, DXVA kompatibilis videokartyat. Nekem valahogy sokkal szimpatikusabb, hogy a videokartya dekodolja a video-t. :)
Nekem pl. DXVA-val kemeny 3-5% a CPU terheles FullHD lejatszas eseten.
Meg mindig ugy vagyok vele, hogy ha HTPC kellene nekem, inkabb rakok ossze magamnak. 250k-ert.. olyat, hogy megszolal. :) (Ez max olyanoknak jo, akik bemennek boltba, megveszik, hazaviszik, orulnek)

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#11) szab.tam válasza N4ri87 (#9) üzenetére


szab.tam
nagyúr

miért? mert akkor nem jönnének ki 300-ból sem. :DDD

mert akkor elvárható lenne a bluray lejátszás teljes támogatása, 1.3 hdmi-n keresztül már hangot is kéne tudni kitolni, (truhd, dtshd), stb.... 300? 350k!!! (ilyen árképzés mellett...)

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#12) Alex91


Alex91
félisten

Azert megnyugtat, hogy nem csak az Apple arai magasak, ha valami atlagostol elterot nyujtanak :D.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#13) DesertDog


DesertDog
tag

Megnyugtató a tudat, hogy az áltatlam másfél éve épített HTPC van ilyen szép, kevesebbet is fogyasz, tud is ennyit, és ki is hoztam 150 000 körüli Ft-ból. :DD

(#14) ThaBoss


ThaBoss
senior tag

nagyon szép darab, de az ára... :Y
Egy AMD-s megoldás is jó lenne, meg hanyagolhatnák azt a Vistát, mert az is biztosan nyomott az árba rendesen.

(#15) hackeeeee válasza DesertDog (#13) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

És még annál olcsóbban is ki lehet hozni. Manapság a HD-s videókarik elég jó áron vannak. Annó még elég drágák voltak. :)

Véleményem szubjektív...

(#16) Latency


Latency
senior tag

Ha valaki rászánja az időt akkor egy kis hozzáértéssel fel ennyiből is kihoz egy gyakorlatilag ugyan ilyen gépet. A HTPC szoftver pedig vicc, egy XBMC kétszer körberöhögi és az ingyen van, rakunk alá egy ubuntut és a szoftver kérdés letudva.

(#17) hackeeeee válasza Latency (#16) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ennyiből? Jóval olcsóbban. Itt mondjuk azt kell megfizetni, hogy lényegében hazaviszed, és használod. De mondjuk akkor is drága...

Véleményem szubjektív...

(#18) szab.tam válasza hackeeeee (#17) üzenetére


szab.tam
nagyúr

azt írta, hogy "fel ennyiből " - fele ennyiből, gondolom....

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#19) hackeeeee válasza szab.tam (#18) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jam azon átszaladtam, akkor bocs. :) Szal igen, fele ennyiből.. Sőt, ott az ion, vagy olyasmi atom-os lap, amin van pci-e csati, abba egy HD-s vga bele, aztán már jó is....

Véleményem szubjektív...

(#20) dabadab válasza hackeeeee (#17) üzenetére


dabadab
titán

"lényegében hazaviszed, és használod."

...aztan lefagy, aztan szoftvert frissitesz, aztan vacakolsz a videokartya beallitasokkal, aztan meg mindig nem jo (csak hogy a teszt kozben felmerult problemakat szedjem ossze).

DRM is theft

(#21) stevve válasza szab.tam (#5) üzenetére


stevve
nagyúr

és avman kolléga

Nem értem a felháborodást. Az X4500HD jól boldogult az összes HD cuccal, nem értem, mi a baj. Sehol csúszás, sehol blokkosodás.

Ez kissé zavaros:

"a szabvány h264-el szépen elboldogul, de a x264-nél a legtöbb esetben vsync problémái vannak, és nem minden profilt szeret. a legtöbbnél azért van szép blokkosodás."

Ha egy profil nem szabvány H.264 profil, az a kódoló szoftver hibája. Az x264-gyel kódolt tartalmak is H.264 szabvány szerint készülnek. a tesztfilmek között volt x264-gyel kódolt is, mov is és mind ugyanazt produkálta.

Nem állítom, hogy a legjobb megoldás, de elbír simán az 1080p filmekkel.

dabadab:
Probléma volt vele, ez igaz, de remélem kis körültekintéssel mindet kiküszöbölik eladáskor. :)

"Magyarul meg a szerintem minden normalis HTPC SW jo ideje tud. (Ez az Ansys vajon sajat fejlesztes vagy vmi meglevo cucc atskinelve?)"

EPG-t is? Szerintem a legtöbb nem nem. Az, hogy a menü magyar, a kutyát nem érdekli. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22) lsc


lsc
nagyúr

Feleslegesen erős proci, tudásához mérten nagyon drága . Viszont tud magyarul .

Az élet kegyetlen .

(#23) szab.tam válasza stevve (#21) üzenetére


szab.tam
nagyúr

"X4500HD jól boldogult az összes HD cuccal"

a problémám ott van, hogy nem vagyok meggyőződve, hogy valóban az igp dolgozott, és nem csak a proci....

Isc: "Viszont tud magyarul ."

én is tudok magyarul, mégsem vagyok drága...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#24) #72042496


#72042496
törölt tag

Az iMon cucc már évekkel ezelőtt is tudott magyarul. Ez tényleg akkora szám, hogy külön meg kell említeni a címben? Csak mert azt hittem, valami extrával fogok találkozni ennek kapcsán, de sajnos csalódnom kellett. :)

Kíváncsi lennék, ha már HTPC, mennyire halk, de van egy olyan érzésem, hogy ennél az asztali gépem pl. csendesebb. Ja és szerintem is nagyon drága. De legalább jól néz ki, manapság már ez is valami. :)

(#25) DesertDog válasza Latency (#16) üzenetére


DesertDog
tag

Latency!
XBMC/Ubuntu pároson meg lehet valahogy oldani az iMON távirányító/VFD meghajtását?

(#26) dabadab válasza hackeeeee (#19) üzenetére


dabadab
titán

Ja, most rendeltem egy komplett ionos gepet (mondjuk haz nelkul, de azt leszamitva minden benne van (alaplap, cpu, gpu, tap (mondjuk most eddig az alaplap tartalmat soroltam :) ), ram, ssd, taviranyito)), 60k (ha nem kisert meg az OCZ Throttle, hanem egy sima 4GB-s pendrive-rol menne a rendszer, akkor meg ~53k).

DRM is theft

(#27) stevve válasza szab.tam (#23) üzenetére


stevve
nagyúr

Van a tesztben egy rész, ahol leírtam,hogy a C'n'Q bezavart, így biztos, hogy kell alá proci... viszont egy gyengébb proci mellett is megy az. Nyilván nem P III-ra kell gondolni, IGP lévén. :)

Balika911:
A szoftver magyar fejlesztés, nem az iMon a lényeg.

[ Szerkesztve ]

(#28) hackeeeee válasza stevve (#21) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az oké, de mire hazaviszi a júzer, összerakja, és csak tapasztalja a hibákat... Mert ami boltokba kerül, azt kétlem, hogy frissítgetni fogják... Főként az üzletekben...

@dabadab: Gondolom a Zotac lap. ;]

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#29) proradeon válasza dabadab (#26) üzenetére


proradeon
őstag

A prohardver-es teszt alapjan az iON se sikerult olyan jol, mint ahogy azt elore beharangozta'k :U De meg mindig jobban megeri, mint ez... ;)

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#30) Solten


Solten
addikt

Mi az a dzsunka tápegység benne? :) Plusz jó drága. Nem tetszett plecsni.

Saor Alba

(#31) dabadab válasza stevve (#21) üzenetére


dabadab
titán

"EPG-t is?"

EPG-t is, konkertan a port.hu-rol szedi a mythtv a magyar (es a roman) EPG-t. Ha erdekel a tema, szeretettel varunk vmelyik HTPC-s topikban ;]

DRM is theft

(#32) Szőröstalpú


Szőröstalpú
tag

Nekem a 75k-s ház a megdöbbentő :Y ami ráadásul marha nagy is.
HTPC-nek én egy mac mini kinézetű gépet tudnék elképzelni (tényleg, az mennyire lehet alkalmas htpc-nek?)

(#33) lsc válasza szab.tam (#23) üzenetére


lsc
nagyúr

Legalább egy előnye legyen ;] .

Az élet kegyetlen .

(#34) dabadab válasza proradeon (#29) üzenetére


dabadab
titán

"A prohardver-es teszt alapjan az iON se sikerult olyan jol, mint ahogy azt elore beharangozta'k :U"

Inkabb ugy mondanam, hogy a prohardveres teszt nem sikerult valami jol (rudi hulye szoftvereket hasznalt) :D Az egymagos Ionom XBMC-vel gond nelkul boldogul a killasample-vel is.

DRM is theft

(#35) dabadab válasza DesertDog (#25) üzenetére


dabadab
titán

Az XBMC-s forum szerint igen.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#36) szab.tam válasza stevve (#27) üzenetére


szab.tam
nagyúr

bakker! észre sem vettem, hogy te csináltad a tesztet. :B
akkor biztos minden jó volt. :R
(htpc, dxva témában veled szemben pozitív diszkriminációs elfogult vagyok...) :DDD

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#37) stevve válasza dabadab (#31) üzenetére


stevve
nagyúr

Ismerem a progit, de nekem jó néhány hónapja még nem akart magyar oldalról frissíteni... ezt nem is tudtam. :B No mindegy, itt a hangsúly a magyar szoftveren van.

szab.tam:
köszi... :B :R Igyekeztem mindent jóra belőni. :K Tényleg nem tapasztaltam problémát vele.

A CPU órajelét, feszültségét is vissza lehetett volna vágni, hogy megnézzem, meddig megy még a HD, de ilyennel ált. talán egy HTPC felhasználó nem foglalkozik.

[ Szerkesztve ]

(#38) DesertDog válasza dabadab (#35) üzenetére


DesertDog
tag

Aha közben én is megtaláltam. Pedig már régebben is kerestem, úgy látszik akkor rossz feltételekkel... :B

(#39) zozo_srac


zozo_srac
csendes tag

érdekes, hogy a szoftverről mindenki elfeledkezik :)
ebben van egy fullos vista!

ez egy prémium termék igényes embereknek. egy aston martin sem olcsó mulatság :) akinek az nem megfizethető, annak ott van a suzuki. vagy épít magának egyet... ;]

szerintem.

''Der Mensch is eine Krankheit für die Welt. Und wir ... bringen die Heilung.''

(#40) dabadab válasza stevve (#37) üzenetére


dabadab
titán

"nekem jó néhány hónapja még nem akart magyar oldalról frissíteni..."

Pedig a tv_grab_huro tobb, mint negy eve letezik.

zozo_srac: nem feledkezik meg senki a szoftverrol, csak a Vista egyreszt tok folosleges ide, masreszt meg maga a HTPC szoftver erosen kerdeses, ezen kivul az egyetlen premiumkategorias cucc az egeszben a haz (amit ok is ugy vesznek).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#41) stevve válasza dabadab (#40) üzenetére


stevve
nagyúr

Ja, így persze... de ez az xmltv, nem a szoftver maga. :P Ennél azért kicsit többet tud a HomeSys. :D

[ Szerkesztve ]

(#42) GeoPhoto


GeoPhoto
tag

Az okés hogy HTPC meg minden, de amikor egy kb 150e-s notebook körberöhögi (procit nem számítva), fele/harmada fogyasztással, akkor tényleg csak a kinézetért fizetnek az emberek +100 ropit?

Nekem Xbox classic mellett van tuning PC meg noti is otthon, de a három együtt a 82cm-es LCD TV-vel pluszban nem kerülne most ennyibe....

Tudom a prémium kategóriában nem így számolunk, de akkor is.

Szerintem az ideális HD lejátszó elemei:
- Dual core notebook (1.6GHz felett barmi)
- Igazi gyorsítós videókártya (azaz ATI v. Nvidia)
- USB-s távirányító, esetleg DVB tunerrel egyben
- Oprendszer igény szerint :) + XBMC

A gép mehet 0-24-ben, a tévézés nélküli időkben elfut rajta a torrent, hogy mindig a legfrissebb Linux ISO-ink legyenek :)

Nekem az LCD kijelző nem hiányzik, meg a világító gombok sem, sőt az sem baj, ha a készüléket sem látom (Akár a tv hátára is ragaszhatjuk)

(#43) hackeeeee válasza GeoPhoto (#42) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jó de az milyen már, ha csak egy notit berax a tv alá? :D Amúgymeg, ami a mozizás vágyát kielégíti, sztem egy olyan noti nem 100ezer ft-os kategória, azért kicsit több... :)

Mondjuk tény, 150k körül, v felett már vannak olyan notik, amiben már hd szériás ati van, HDMI kimenettel, és akár már tudja ugyanezt. De az akkor sem olyan... Mondjuk olyat még nem láttam, hogy noti lenne berakva HTPC-nek... :DDD

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#44) dabadab válasza stevve (#41) üzenetére


dabadab
titán

Persze, a mythtv is tobbet tud (a screenshotok alapjan a HomeSysnel is), csak az xmltv-t hasznalja grabber backendnek ezer eve, szoval ha az xmltv tudott magyarul, akkor a MythTV is.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#45) zsolt320i


zsolt320i
senior tag

én mindig is szerettem magam összeállítani a gépem.
az előző az egy:
Athlon X2 5600+ 2,9 Ghz
Gigabyte GA-MA78G-DS3H
KingMax 2*1Gb
Corsair Cx 400
Pioneer 216D
Thermaltake BNS 7000 DH101 (használtan)

És a Következő:
Athlon II X2 240e 14K
Gigabyte GA-MA770T-UD3P 20K
Saphire 4670 ultimate passzív 18.5K
KingMax 2*1Gb 10K
Corsair Cx 400 14K
Pioneer 216D 5,5K
Thermaltake BNS 7000 DH101 18K (használtan)

Ez pont 100K és nagyon jó és szép kis gép! :)

[ Szerkesztve ]

(#46) DesertDog válasza GeoPhoto (#42) üzenetére


DesertDog
tag

Leírtad a HTPC konfigomat. :DD

hackeeeee!
Nem kell azt a notit berakni a TV alá. Elég pl ezt egy C2D mobil-al egy szép házban.

[ Szerkesztve ]

(#47) stevve válasza dabadab (#44) üzenetére


stevve
nagyúr

Ebben nem vitázok veled, mert én nem ismerem annyira, a MythTv-t (talán ha kétszer járt nálam a gépen), igazat adok neked. :K A HomeSys se a legjobb a világon, de magyar és egész jó lett, ez lett volna a lényege a mondandómnak. :)

[ Szerkesztve ]

(#48) GeoPhoto válasza DesertDog (#46) üzenetére


GeoPhoto
tag

Na úgy látom nem vagyok egyedül :)

Az Xbox előtt egyébként a PC-m volt összekötve egy 10m-es HDMI kábellel a tévével, és még miközben a feleségem internetezett a tévén ment a HD-s film. Mivel az ATI kártyának külön hangcsippje van még az audióval sem volt probléma, nem hallottam az alap windows csipogásokat a filmek alatt :)

(#49) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

Mire jó egy 250e Ft-os HTPC? Miért ne építsek ebből egy komoly PC-t, ami HDMI kimenettel és távirányítóval megtámogatva éppúgy használható multimédiás célokra, meg még minden egyéb másra? Én naivan azt hittem eddig, hogy a HTPC egy olcsó alternatívája a házimozi / hif-fi kombónak.

(#50) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Apáám, ez nagyon drága :O

"Tévétuner, tápegység, egyebek" ;)

...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.