Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Kedvencem mikor mindig pont abban a pár százalékban vagyok ahol nincs net :U

Egyébként megoldhatnának már olyanokat is, hogy egy egy antenna váltást ne sínylene meg ennyire a netezés élvezhetősége, sok száz km-t utazok, és sokszor a hajam tépem, autópályán, de kisebb városokban is

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#2) Phvhun


Phvhun
őstag

Legjobb lefedettség észak koreában?

(#3) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

A legnagyobb lefedettsége egyébként Észak-Koreának van, 96,38 százalékos

Élhetek a gyanúval, hogy ez Dél -Korea akart lenni? :D

(#4) Dezsike


Dezsike
tag

Persze hogy az egyik leggyorsabb, mert a legdrágább is, így kevesen használják, azaz több sávszélesség jut egy felhasználóra. Amint megfizethetőbb árak lesznek több felhasználó fogja megrohamozni a hálózatot, egyből lelassul majd.

(#5) -szp- válasza Lomha 8V (#3) üzenetére


-szp-
aktív tag

javítva :D :R

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#6) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Az lehet hogy gyors, csak van amikor hamar véget ér az út.

Az ilyen 100,500 mb 1g gb dolgokat már rég kukázni kelenne.

(#7) tomazin válasza -szp- (#5) üzenetére


tomazin
veterán

nekem nem úgy tűnik

mod: f5 megoldotta :)

[ Szerkesztve ]

(#8) papi77


papi77
addikt

Persze,mert Magyarország jobban teljesít! :DD

Az első: NOKIA 1611

(#9) Silεncε válasza Lomha 8V (#3) üzenetére


Silεncε
őstag

Kim után vödörben viszik a 4G-t :)

[ Szerkesztve ]

(#10) User64476 válasza aprokaroka87 (#6) üzenetére


User64476
őstag

Most a telenor elvileg kukázta...

(#11) 8th


8th
addikt

"Magyarországon nagyon gyors a mobilnet"

Nem is a sebességével van a baj. :D

(#12) vhw


vhw
addikt

Hát ennyiért legyen is gyors, ha már sok nem.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#13) mbalint987


mbalint987
aktív tag

A magyar operátorokról sok mindent el lehet mondani, de azt, hogy szakmailag/műszakilag ne lennének az élvonalban, nos azt nem. Gratulálok az eredményekhez nekik!

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#14) Béééla


Béééla
őstag

Kis országot könnyű lefedni :DDD

Németeknél tényleg vicces a lefedettség ÉS a sebesség. Néha a "botrányos" és "überszar" között ingadozik.

Bélabá

(#15) Nite


Nite
őstag

erdekesek ezek a kutatasok :N

ehhez kepest tavaly osszel kassan az aupark mogott majdnem kipukkant az s6 edge, mert 270 megabitet mertem 4G+on ;] de pl. lengyelorszagban a kasprovy csucsan is 4G+ van :U

de legyen... :DDD

Paid my dues!

(#16) janeszgol válasza Béééla (#14) üzenetére


janeszgol
félisten

De most akkor irigyeljük a külföldieket (net ár) vagy nem (lefedettség)?
Mert eddig mindig azt olvastam, hogy bezzeg itt, bezzeg ott. :))

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#17) tibcsi0407 válasza mbalint987 (#13) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Tarifák tekintetében sem maradnak el az élvonaltól. :DDD

https://utdetailing.hu/

(#18) sh4d0w válasza Silεncε (#9) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Vagy ha arra fújja a szél...

https://www.coreinfinity.tech

(#19) scope2007


scope2007
addikt

És a remek sebesség milyen hamar lenyalja azt a havi 1gbot (frissítés, videó - - only wifi)
Utána meg indul a szenvedés

Szóval sebesség korrekt, adatmennyiseg: szánalmas

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#20) janeszgol válasza scope2007 (#19) üzenetére


janeszgol
félisten

Hát igen. Egy rendszeresen netezőnek akkor lehet elég az 1 giga, ha képek nélkül netezik. Úgy meg semmi értelme nincs a dolognak.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#21) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Hurrá, 5 perc alatt le tudom nullázni a lakossági adatkeretemet, és csak 6000 forintot fizetek érte 150 lebeszélhető perccel és saját hálózatban ingyen hívással. Hurrá!

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#22) Krix válasza Béééla (#14) üzenetére


Krix
őstag

Írország kb. ugyanakkora mint Mo, de meg tudom erősíteni, hogy a lefedettség a fővároson kívül k.a.k.a. :(

If it is not broken then don't fix it!

(#23) #75376384


#75376384
törölt tag

kicsit eltértem a témától, így inkább szerkesztem. :)

[ Szerkesztve ]

(#24) scope2007 válasza janeszgol (#20) üzenetére


scope2007
addikt

Így van, még a gifeket is kerülöm durván, csak kép meg szöveg, és nagyon hamar elfogy
Nekem 15napig elég ha ügyesen kezelem, maradék 15nap meg kín xD

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#25) Kékes525


Kékes525
félisten

Lehet hogy gyors, de a magyar fizetésekhez képest drága.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#26) #89874944


#89874944
törölt tag

ez a felmérés egy nagy lóxar...

Mivel itthon ilyen nevetséges fél-1 gigás csomagokat adnak horror összegért, az emberek alig használják a hálózatot. Amikor viszont használja vki, jellemzően szinte egyedül a cellában, így ő megkapja egyedül a full sávszélességét a cellánák.... míg ahol van pénz, és rendes csomagok, ott osztozni kell a sávszélen, például amerikában vagy németben, ott mindenki ezerrel tölt le, így az egy főre jutó sávszél nyilván sokkal alacsonyabb.

(#27) Penge_4 válasza Dezsike (#4) üzenetére


Penge_4
veterán

Arról nem beszélve, hogy mivel elmutyizzák rendszeresen az állami pénzeket, későn fejlesztenek és mivel a telekommunikációs szektor is villámgyorsan fejlődik, mire mi oda jutunk, hogy fejlesztenek, addigra már a korszerűbb technológiát kapjuk.

Olyan ez, mint mikor összehasonlítjuk a gazdag S6-S7 tulajdonost, akinek már az a 15. okostelefonja és a csövest, aki nyert a kaparós sorsjegyen és vett egy S8 Plust, majd azt próbáljuk sugallni, hogy a csövesnek milyen jó, mert neki a telefonja jobb mint a gazdagnak, aki még nem cserélte le a régit, mert nem elsőszámú prioritás.

De hát sírva vigad a magyar...

Ennyi erővel kihozhatjuk azt is, hogy Afrika az M-Pesa miatt fejlettebb mobilfizetéssel rendelkezik sok nyugati országnál, tehát jobb hely.

(#28) Bembee12


Bembee12
aktív tag

Hát igen a Telekom 300 mbit/s-je nem lassú, csak drága.

Nekem 25gb netem van Telenornál (150 mbit/s), havi 4000ft-ért szerintem ajándék

Személyesen már nincs alku *** Az hogy láttál belépve az oldalon, az nem jelenti, hogy üzeneteimet is olvasom *** Android without Root is like donut without sugar, it's tasteless *** Nem szeretek telefonon eladni, írj privátot *** Oneplus 8 Pro*** Viber (ejtsd: Vájber) ***Win10=Spyware, csak az LTSC

(#29) Dr. 444Hertz válasza janeszgol (#20) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Elég az az 1 giga, ha a netezésed 90%-át a PH fórum teszi ki. :)

[ Szerkesztve ]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#30) Béééla válasza janeszgol (#16) üzenetére


Béééla
őstag

Valamiért lehet irigyelni mert ott egy lópikula Lidl mobil (a német) már akkor bevezette az eu-roaming mentességet amikor a nagy szolgáltatók kakkantottak az egészbe. Egy ideig viccen kívül olcsóbban tudtam volna német feltöltős kártyával itthon telefonálni mint hazai kártyással.
Szóval felemás. A németek elmondása szerint vagy Telekom vagy Voda mert a többi lefedettsége meg teljesítménye a bányászbéka tomporának mélységével korrelál.

Bélabá

(#31) cinemazealot


cinemazealot
addikt

Elvetemült gondolat, hogy én bőven beérném mobilon akár 1 megabittel is, mondjuk, 1 GB-os kerettel havi 200 Ft felárért az egyébként netmentes beszéd havi díjamon felül?

Ja, hogy aki nem stream-el videót mobilon, és akinek így nincs szüksége a 150...300 Mbps-os sávszélességre, az le van sz@rva? Én kérek elnézést. :(((

(#32) hemaka


hemaka
nagyúr

[link]
Falusi 4G, 6 ropit lazán megér, főleg hogy ugyanitt a telekom rézen 10megabitet ad kb ennyiért. :DDD

(#33) janeszgol válasza cinemazealot (#31) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem elvetemült, ahogy Hertz kollgéga is írta. Aki szinte csak csetel, annak nem kell több. Erre megoldás a voda bevezetett Social Passa, amit most támadni fognak. Pedig jó ötlet.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#34) Kékes525 válasza janeszgol (#33) üzenetére


Kékes525
félisten

Én streamre is használnám, ahhoz legalább 4GB kell.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#35) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Hát ez fantasztikus (nem mintha érződne a gyakorlatban), már csak az árazáson kéne változtatni, mert röhejes, hogy 2017 közepén kvázi luxusnak számít a mobilnet. Hozzánk is be kéne jönnie az Orange-nak vagy valami másik normális szolgáltatónak és helyretenniük a köcsög Telekomot. 1 hete Lengyelországban 500 forintért vettem 2GB-os SIM-et aktiválással, mindennel együtt, amin még plusz egyenleg is volt és még valamennyit telefonálni is lehetett vele.

[ Szerkesztve ]

(#36) vhw válasza Jhonny06 (#35) üzenetére


vhw
addikt

Hát adatotegyeztetni kellett-e? :DDD

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#37) cinemazealot válasza janeszgol (#33) üzenetére


cinemazealot
addikt

Jaj, Isten ments, hogy én kizárólag szósölmédiára kapjak adatkeretet (vagy akár korlátlanságot), nincs még eléggé elbutulva ez a társadalom? Miért számít eretnekségnek, ha valaki pl. online navigációra, egy-egy útközbeni guglizásra és egye fene, némi üzenetváltásra is szeretné megkapni azt a nyamvadt 1 GB-ot havi kéccázé'?

Egyébként ilyen csak fészbúkozásra használható kiegészítő csomagja nem volt korábban a T-(k)nek is?

(#36) vhw
Heh, május 31-én rendeltem egy Domino SIM-et a Telekom online felületén házhoz szállítással. A személyes adataimat már tartalmazó felhasználói fiókomból kitöltöttem az azokkal egyébként megegyező, de a rendeléshez külön megadandó személyes adatokat, majd kaptam egy visszaigazoló e-mail-t, hogy "Rendelés állapota: Jóváhagyásra vár. Munkatársunk hamarosan keresni fogja a +36... telefonszámon (munkanapokon 8 és 16 óra között) adategyeztetés céljából." WTF?!?! Szerinted hívtak már? Vagy megkaptam már a SIM-et? :U Röhejes...

[ Szerkesztve ]

(#38) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Oszt' VoLTE szinten hol tartunk? Sehol, olyan Magyarországon, mint a Yeti, mindenki beszél róla, de csak egy maréknyi ember látta. VoLTE nélkül nem sokat ér a 4G.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#39) vicze válasza enginev3.0 (#1) üzenetére


vicze
félisten

Akkor soha ne lépj ki Magyarország határain, mert kb. eléggé alá tudom támasztani a térképet eddigi tapasztalataimmal. Kb. a seggem verem a földhöz, ha városon kívül van 4G, a 3G meg annyira túlterhelt, hogy pl. egy reptéren teljesen használhatatlan. Éljen a nagy nyugati fejlettsége. ;] Amúgy az észak európai országokban tényleg szintén nagyon fasz a lefedettsége az erdő közepén is volt 4G. (nekem :P)

A cella váltás problémát én otthon leginkább 3G-n tapasztaltam, de 4G-n már eléggé észrevehetetlen volt.

(#40) SP!T


SP!T
addikt

Wow! Speedtestt! :D

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#41) amoledus


amoledus
aktív tag

Hiaba van eleg savszelesseg/lefedettseg ha gigabyte-onkent szorakoznak meregdraga csomagokkal,ugy tesznek mintha egy giga net aranybol lenne es rengeteg kw energiat igenyelne :D

#ÜDV!# 12-év tapasztalattal vállalok Okostelefon Szervizt Javítást Sony Samsung HTC Iphone LG stb. Budapesten minőségi alkatrészekkel dolgozom ,garanciát vállalok a munkámra ,várom minden kedves érdeklődő jelentkezését ! :)

(#42) joey04 válasza Cucuska2 (#21) üzenetére


joey04
titán

rossz szolgáltatónál vagy. :P

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#43) mark!


mark!
őstag

itt nálunk a telekom legjobb mobilnetjével, LTE-n csak 32/15 kint a pusztában. vicces amikor a mobilnet jobb mint a dsl.. na de már csak 3év és ez megváltozik ;]

>

(#44) mbalint987 válasza fornettisuti (#38) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Parancsolj! Halkan hozzáteszem, hogy nettó hülyeségnek tartom, hogy csak a T-s és méregdrága Samsung-ok használhatják ezt.
De legalább van...

(#37) cinemazealot: A hazai operátoroknál a "remek" szabályozás miatt kisebb káosz van, én a helyedbe rákérdeznék az üfsz.-en.

[ Szerkesztve ]

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#45) aprokaroka87 válasza cinemazealot (#37) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Vajon ha a Prohardver lapcsalád adatforgalmát nem számolná egy szolgáltató mit szólnál?

(#46) janeszgol válasza aprokaroka87 (#45) üzenetére


janeszgol
félisten

Hova gondolsz? Elbutul a társadalom. :)
Mondjuk én az FB-t csak csetelésre használom, kemény 6 ismerősöm van. Sokkal jobb, mint sms-t írogatni. De azt se nézem le, aki azon lóg. Lógjon, persze ha az életét nem hátráltatja vele.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#47) cinemazealot válasza aprokaroka87 (#45) üzenetére


cinemazealot
addikt

Nyilván örülnék neki, de amikor úton vagyok, elvétve szoktam csak fórumozni.

Egyébként pedig valószínűleg nem véletlen, és egyértelműen a társadalmunk eltorzult mivoltát bizonyítja az, hogy egy szakmai és javarészt a szellemi előrehaladást építő tartalommal támogató lapcsaládot+fórumot nem kínálják ingyen a szolgáltatók, míg a több esetben is bizonyított elhülyülést és gyakran uszítást is elősegítő közösségi médiát igen. Hiszen előbbiben számukra nincs annyi pénz, utóbbiban viszont annál több (kép, hang, videó megosztás, plusz a relatíve agresszív reklámozási lehetőségek). És ha már a Facebook leválasztotta a Messenger-t a fő alkalmazástól, akkor hadd hangsúlyozzam, hogy közösségi média alatt nem az üzenetváltást értem (ami egyébként a kapcsolattartás szempontjából kifejezetten hatékony és támogatandó), hanem az "idővonalat" és az azon megtalálható szemetet.

(#46) janeszgol
Megnyugtat (egyben el is keserít), hogy nem csak én gondolom így. :(

[ Szerkesztve ]

(#48) janeszgol válasza cinemazealot (#47) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem akartalak megsérteni. Az írott kommunikáció ma is fontos. Az FB és a hozzá hasonló portálok, fórumok legnagyobb veszélye az álhír keltés. De ez viszont mindenhol előfordulhat, itt is. A társadalom "eldigitalizálódik", de pont ezért lett kitalálva az internet. Az már az egyénen múlik, mihez kezd vele.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#49) cinemazealot válasza janeszgol (#48) üzenetére


cinemazealot
addikt

Nem sértettél meg, miről beszélsz? :) Épp azt mondom, hogy örülök, ha a "maradi" igényeimmel nem számítok különcnek (pontosabban nem egyedül). Csak ugye az a szomorú, hogy ezek az igények mai szemmel már erősen maradinak számítanak.

[ Szerkesztve ]

(#50) mikromanus


mikromanus
veterán

MIre jó a lefedettség meg az irdatlan ELMÉLETI sebesség ha lóf*szt se adnakk normális áron. Semmilyen szempontból nem alternatíva a mobilnet. Még a mezei átlagos nem extrém felhasználásra is alkalmatlan. Vagyis jó lehetne, csak sokszorosa a nem mobil áraknak. 2 GB forgalmi korlát, meg 10 GB a "nagy" csomagokban. Komolytalan. Az egyik játék amivel játszok patchek nélkül kinyírja a "gyors" adatforgalmam 7-10 nap alatt, aztán megy a betárcsázós net minőség kemény 30KB/sec sebességgel az arcomba.:Y

Eközben "bekötött" nettel a legszarabb mobilnetes csomagok árán korlátlan forgalmat meg akár 1000 Mbit/sec sebességet kapsz. (Persze ha ki van építve a hálózat. Azért 200 Mbit fele mobil 2 GB forgalom árán a legtöbb helyen megy Budapesten).

Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.