Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Narxis


Narxis
nagyúr

„A felhasználók gyakran figyelmen kívül hagyják a szoftverfejlesztők figyelmeztetéseit, amelyek a biztonsági frissítések fontosságára vonatkoznak. Egyes becslések szerint a számítógépek egyharmada egyáltalán nincs frissítve, sok vírusíró éppen erre épít” – mondta Csiszér Béla, az ESET kizárólagos hazai képviseletét ellátó Sicontact Kft. ügyvezetője.

Valaki mondjon már egy nyomós okot arra, hogy egy otthoni felhasználó miért nem telepíti a Windows frissítéseket. :U Mert egy cég esetében még megértem...

Egyébként a 4.0-ás ESET termékekben be lehet állítani a Microsoft által rangsorolt frissítések figyelmeztetését(kritikus, fontos, ajánlott stb. szinten) és figyelmeztetni fog a Nod ha hiányzik a frissítés.

Thanos was right.

(#2) hackeeeee válasza Narxis (#1) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az a baj, hiába telepít frissítéseket, ha megnyit minden fityfenét, amit mail-ben kap, vagy pl. csevegőprogramokon. (hangsúlyoznám, hogy tisztelet a kivételeknek.)

Meg elég sok helyen alapból kikapcsolják a frissítéseket, win telepítése után. Az átlagjúzer meg, nem tudja, hogy hogy kell azt bekapcsolni, stb... Sztem ez lehet az 1ik indok...

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#3) plömplöm válasza Narxis (#1) üzenetére


plömplöm
őstag

"egy otthoni felhasználó miért nem telepíti a Windows frissítéseket"

hámmer a mikroszoft ellopja ijenkor a titkaikat, megírta a zújság is! és a szomszéd is ezt mondta, és ő ért hozzá.
a másik meg hogy a múltkor egyszercsak eltűnt a háttere és elkezdett fenyegetőzni a vindóza hogy ő lopott, pedig nem is, ő kifizette a szomszéd sanyinak a vindózt! és jött a sanyi és azóta jó mert nem fekete. érted...

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#4) Narxis válasza hackeeeee (#2) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ez teljesen igaz. Akkor akik saját kezűleg kapcsolják ki, miért teszik? Szerintem az első lépés a biztonságosabb internetezés felé, hogy "up to date" a rendszer.

Olvastam/hallottam olyan válaszokat, hogy "mer a májkroszoft kémkedik" és "hazavágja a rendszerem"...

Persze amint megkapja az első vírusát, egyből szar a windows, szar a használt védelmi program, minden szar csak Ő nem.

Thanos was right.

(#5) Narxis válasza plömplöm (#3) üzenetére


Narxis
nagyúr

:DD

Akkor egyre gondoltunk. :)

Thanos was right.

(#6) hackeeeee válasza Narxis (#4) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Igen..ez az 1ik ok, merthát aki nem ért hozzá, az elhisz mindent.

A másik válasz, pedig ott van a #3 kommentben.... :DDD

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#7) Loretto válasza Narxis (#4) üzenetére


Loretto
veterán

Egységsugarú user mindig volt, van, lesz.

Soirée...

(#8) Ramius


Ramius
őstag

Én például azért kapcsoltam ki a frissítést, mert a gép bekapcsolása után kb 3-4 percig használhatatlanul lassú, mert frissítést keres. És olyankor kedvem lenne megrugdosni. 2-3 hetente kézzel elindítom és minden meg van oldva.

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#9) Morden24 válasza Narxis (#4) üzenetére


Morden24
nagyúr

akik saját kezűleg kapcsolják ki, miért teszik?

1-es ok: Mert aki beállította nekik, kikapcsolta (lehetőségek fentebb)

2-es ok: Mert ő nagyon prójúzer, és neki ne csináljon semmit magától a windóz, egyébként is, majd ő megmondja, meg hát sok erőforrást használ a winupdate, nem beszélve arról, hogy ilyenkor az MS kihekkeli a gépéből, hogy melyik játéka warezolt.

Sectumsempra - For Enemies

(#10) Narxis válasza Ramius (#8) üzenetére


Narxis
nagyúr

Bocs! Elfelejtettem írni, hogy azzal sincs baj ha valaki manuálisan telepíti. Teljesen jó az a megoldás is.

Thanos was right.

(#11) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Ezért kell úgy beállítani, hogy te döntöd el, hogy te szeretnéd letölteni, telepíteni. És akkor nincs ezzel gond...

Vagy kikapcsolja, de néha, x naponta megnézni, hogy van e új frissítés esetleg. De 10ből kb sztem ezt talán 2 júzer teszi meg...

Véleményem szubjektív...

(#12) Lenry


Lenry
félisten

meg mert ha frissít, akkor majd jön az "ön valószínűleg szoftverhamisítás áldozatává vált" kezdetű üzenetecske :U :D
én pl mindenhol bekapcsolom... főleg ha r=1 usernél járok... észre se veszi, de annyival is nagyobb biztonságban van a gépe, és ritkábban kell mennem szervizelni :D

más: ennek a dögnek a nevében benne van, hogy Win32.. ez csak annyit jelent, hogy maga a kódja 32 bites, vagy azt, hogy csak a 32 bites rendszerekre veszélyes?
bár gondolom inkább az előbbi

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#13) WonderCSabo válasza Loretto (#7) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Egységsugarú. :)

Vicces, hogy a szgépes vírusokról kezdünk úgy beszélni, mint az elő vírusokról. "tömegjárvány" Sőt a valódi vírust a biosztanár nálunk már a szgépes vírussal magyarázta. :)

(#14) Lenry válasza WonderCSabo (#13) üzenetére


Lenry
félisten

"Sőt a valódi vírust a biosztanár nálunk már a szgépes vírussal magyarázta."

Jézusom! :Y anno az én biosz tanárom gépet nem látott közelről, nemhogy még azzal példálózzon...
így jobban felfogta az osztályotok az anyagot? :)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#15) Morden24 válasza Lenry (#14) üzenetére


Morden24
nagyúr

Lehet, de a WinUpdate = vakcinák példálózásnál már az okosabbak is csak az ablakon bámultak kifelé ;]

Sectumsempra - For Enemies

(#16) szasza_1


szasza_1
senior tag

Melyik volt előbb, ez a vírus, vagy kijött egy hibára a biztonsági frissítés, és erre jött a vírus is? Más részt ez a vírus autorun.inf segítségével is terjed, pedig mintha az MS azt írná az autorun.inf-ről, hogy csak CD-ről indul el automatikusan. Pedig pendirve-ról is simán elindul automatikusan.

(#17) Khan13 válasza szasza_1 (#16) üzenetére


Khan13
senior tag

Nem csak CD-ről. Amúgy meg XP-n kikapcsolható Vista és Win7 alapból nem futtatja az ilyeneket, hanem megkérdezi hogy mit szeretnél. Gondolom nem kell bemutatni: Futtatod az autorunt, lejátszod ezzel-azzal, vagy megnyitod a mappát.

Én is reflexből kikapcsolom magamnál a WinUpdate-et (másnál nem), de csak azért, mert tényleg sokszor lefogja az egész gépemet, és persze mindig a legrosszabbkor. Ha van frissítés, akkor szól, de én majd eldöntöm hogy mikor töltöm le és mikor telepítem. (Ezek persze elég hamar megtörténnek, max 1-2 nap csúszás). Ezt persze 1.0 usertől nem várom el...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.