Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) beef


beef
őstag

Nem a megfelelő zsebnél próbálkoztak itthon.

(#2) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Észtországban a blakPanther OS

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#3) gabor7th


gabor7th
addikt

Most hallok erről először, pedig mint írják 20 éve probálkoznak... Mindenesetre nemcsak Magyarország az ami nem nagyon akar alternatív operációs rendszerekkel kísérletezni.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#4) leeroy869


leeroy869
csendes tag

Annyira pro a cucc, hogy a videóban az egyik helyen az urlben hiányzik a t betű :)

(#5) Fred23


Fred23
nagyúr

Nahát, még lehet kommentelni! Vajon estig így marad? :D

(#6) #72042496


#72042496
törölt tag

FB a napokban dobott fel egy threadet, amiben azt kérdezték, miért utálják annyira a blackPanthert, és ennek kapcsán jutottam ehhez a linkhez.

Tényleg elég khmm... alternatív lehet a cucc. Sok szerencsét vele az észteknek, szerintem szükségük lesz rá. :D

[ Szerkesztve ]

(#7) Zotya84


Zotya84
őstag

"... kereskedelmi forgalmazását." Ez mit akar jelenteni? Pénzért adják, azaz értékesítik?
Csak mert, ha igen, akkor ez hogy is van:
"...nem az általuk felkínált, teljesen ingyenes blackPanther OS került bele..."?
Nekem nem fér össze a kettő csak?
Mert a honlapjuk bűzlik a szennytől, ahelyett, hogy letölthető lenne (függetlenül attól, hogy mennyire értek velük egyet, vagy sem.)
Így hogy akarják népszerűvé tenni, ha még le sem tölthetem az elvileg ingyenes szoftvert?
Ugyanolyan pocsék véleményem lett róluk ez alatt a pár perc , mint ami miatt ezt lépték meg.
És annyira nem is ingyenes.

Ezek sértődött gyökerek kisfiúk. És nem ingyenes a rendszer, ne is írjatok ilyet.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#8) freeknight


freeknight
őstag

Az lehetett a probléma forrása hogy nem tejeltek vissza narancssárga zsebekbe. Aki még egy fideszes oligarcha havert se tud felmutatni az annyit is ér ;]

[ Szerkesztve ]

(#9) nevemfel válasza freeknight (#8) üzenetére


nevemfel
senior tag

Ezért én se adnék pénzt. Ha már mindenáron Linuxra akarnék migrálni (ugye, München? :DDD) , inkább egy ismertebb, támogatottabb disztróval próbálkoznék.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#10) freeknight válasza nevemfel (#9) üzenetére


freeknight
őstag

Az mindegy, az analógia akkor is áll :D
Lásd csak a sebességmérésen kívül bármi másra használhatatlan, de legalább aranyárban vett VÉDA rendszert, vagy a hasonlóképp használható oltási regsztrációt és védettségi appot, vagy a KRÉTA-t. Az nem baj, ha szar valami, ameddig a "mi kutyánk kölyke" szállítja :D

(#11) nevemfel válasza freeknight (#10) üzenetére


nevemfel
senior tag

Igen, értem az analógiát, de nagyon felületesen ránézve erre az egész blackpanther témára, itt igazából annak örülhetünk, hogy nem volt korrupció, ezért nem is kísérleteznek ezzel a rendszerre élesben, csupán csak azért, mert magyar fejlesztés.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#12) Somatom válasza gabor7th (#3) üzenetére


Somatom
veterán

Én használtam az Atomos Asus netbookomon. Ez 2009 nyarán lehetett. Onnan tudom, hogy akkor jött ki az Ubuntu ilyen gépekre hangolt verziója, a Netbook Remix, ami kapásból nem kezelte az Asusom n -es Wifijét. A BlackPanther igen. De, hogy a fejlesztőn kívül mi volt benne Magyar, azt nem tudom. Az OS szövegei csak nyomokban tartalmaztak Magyar nyelvet. Ha jól emlékszem, akkor KDE volt az ablakkezelő. Aztán rátaláltam a Puppeee -re. Azóta vagyok Puppyfan.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#13) bambano


bambano
titán

valaki elmagyarázza nekem, hogy pontosan mit is jelent, milyen eredmény, hogy egy forgalmazó felvette a kínálatába ezt az os-t?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#15) Busterftw válasza bambano (#13) üzenetére


Busterftw
veterán

En sem ertem, mi akadalyozta meg oket abban, hogy Magyarorszagon hozzak kereskedelmi forgalomba az OS-t?

(#16) TeeBee73


TeeBee73
addikt

Supported by Wakanda.

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#17) tlac válasza gabor7th (#3) üzenetére


tlac
nagyúr

én nagyon régen hallottam már róla, azon csodálkozok, hogy még léteznek, mert mostanában viszont nem jött szembe régóta

(#18) Lenry


Lenry
félisten

még mindig ez a kedvenc részem:

felveszem a disztrómba a mindent is, és akkor annak az értéke hozzáíródik a disztróméhoz.
csávó egy közgazdasági zseni

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19) waces


waces
aktív tag

a bpos felhasznaloi a tech vilag veganjai. a rendszer mellett pont semmi nem szol (ellene annal tobb minden), mert ha valaki linuxot akar hasznalni, akkor van kb 10 nagy es 100 kisebb, amde jo rendszer. miert is szenvedne ezzel a sz"rral? a legszebb ahogy ivesen szembe mennek a linux filozofiajaval (es nem csak a fizetos iso letoltes es hasonlo huxzasokkal). ezek utan mar csak hab a tortan az elmebeteg "vezeruk" hisztis ovodas kommunikacios stilusa. soha senki nem tudott meg egyetlen egy valos ervet se felhozni a bpos mellett (jo, rengeteget lehet kacagni a hisztijukon, de ez azert csak az elvezeti faktort noveli, de nem valos erv mellette).
(meg mindig nincs 64 bites verzio, szerintem meg mindig nem fut virtualis gepen - ok, ez lehet valtozott, de par eve meg azt hirdettek, hogy a virtualizacio rossz :D :D )

[ Szerkesztve ]

Every living creature on earth dies alone.

(#21) Lenry válasza #20749568 (#20) üzenetére


Lenry
félisten

Megoldásaink mostantól semmi másban nem használhatók, mint a blackPanther OS-ben

jujj jujjjj
összedől a szabad szoftver szcéna ;]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#23) bambano válasza Busterftw (#15) üzenetére


bambano
titán

nem ez a kérdés, hanem az, hogy miféle világcsúcs az, hogy valaki beleírt két rekordot egy adatbázisba.
merthogy az egész hír egy ordas nagy kamu, hogy az észt e-állampolgárokat Magyarországon egy nyíregyházi szervezet képviseli, mind a hat tagjával.

ha a minőséggel elérték volna, hogy valami hivatalos észt kormányzati szerv vagy ilyesmi képviselné, az hír lenne. az, hogy egy tirpák gittegylet talált egy észt boltot, amelynek a tulajait egyszer sikerült annyira berúgatni, hogy felvették a kínálatukba ezt az os-t, az nem jelent semmit, max azt. hogy a pálinkafőzési politikánk minimum dezinformációs háborúra alkalmas.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#24) Penguin95


Penguin95
senior tag

"Ezt a nagyszerű hírt csak az árnyalja be – mint írják – hogy rendszerüket eredetileg elsősorban magyarországi felhasználásra, alternatívának szánták – ám e húszéves törekvésük kudarcos lett..."

Lehet nem kellett volna szektát építeni a rendszer köré, és hagyni az istenkomplexusban szenvedő, gyönyörű magyar névvel rendelkező "Charles-t" szabadon garázdálkodni. Ja, meg talán a hívőknek le kéne állni a debillányozással, meg az ügyfélszolgálatos stílussal.

(#25) bambano


bambano
titán

egyébként meg új mérföldkövet ért el az itcafe: bejutott a kurucinfo-- kategóriába :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#26) Tikakukac válasza bambano (#23) üzenetére


Tikakukac
titán

Nnnaaa, óvatosan a tirpákozással, helóka!

A többi amúgy reális ;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#27) subset


subset
senior tag

Kár, hogy nem lett végre már egy Nemzeti OS -ünk is....

Használj Te is szabad szoftvert !

(#28) Gyok2 válasza subset (#27) üzenetére


Gyok2
aktív tag

NER OS?

Tiszta Windows rendes ház

(#29) hallador


hallador
addikt

Ez a képmutató magyaros duma. Ha jól emlékszem, akkor ezt az OS-t még a Mandrake/Mandriva rendszerről másolták valamikor a 2000-es évek elején, amikor én SUSE 7.3-at használtam, akkor kezdtek kapálózni. Szóval mit dumálnak. A másik, hogy a Linux Mint-et lehet fikázni, de mikor én utalok nekik rendszeresen, akkor kapok egy köszönő levelet Clement Lefebvre nevében, hogy a megfelelő kóddal, hogy mehetek a fórumba, ha akarok. Persze ez csak a hanyatló nyugaton szokás. Ezt mindenféle nemzeti baromkodás nélkül. Értem én, hogy a nemzeti öntudatot fel kell húzni még az éti csigára is ezzel lóvét összeherdálni. De miért kell valamit fikázni, ami amúgy azért jobban működik.
A Mint működik, és közben jó fejek is.
Meg azért a Mint mintha fejlesztett volna egy kettő igen népszerű kezelő felületet, meg egy halom programot is, ameddig a BP OS mit is fejlesztett?

Aztán a Mint mit tehet róla, hogy behúzták egy ilyenbe?

Ehhez képest ilyet kell olvasni, hogy a másolat másolata meg ilyenek. Miért BP OS-t hortysztánban, orbanosztában írták, ja neeeeem... Meg a tököm.... Értem már miért nem vagyok otthon, na az ilyen felesleges feszültségkeltés miatt, amikor a nagy magyar nemzeti öntudat a biztosítékot, persze a biztosítékot is az unió fizette.... :(((

De rühellem ezt a mentalitást Ehhez értenek otthon széthúzás, lehúzás, irigység, szarháziság

Remélem nem haragszanak a nemzeti elvtársak, ha olyanra költöm a pénzem ami nem szittya magyarkodásból akarnak megélni, hanem munkából a szemetek, dolgoznak....

Ehhez is van egy kiváló idézet:

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes jövőnkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes jövőnkben nem bízik, az áruló.

A különbség, hogy virág elvtárs hithű kommunista volt, ezek csak ugatnak róla...

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#30) mandroo


mandroo
tag

Nem vagyok mai gyerek. Még Commodore-64-gyel kezdtem. Az összes Win-t kipróbáltam.
Win 98SE, Win XP, Win7. Ezeket több ezerszer telepítettem. Igen, haladok a korral, Win10-em is van még. Nem szeretem. Kerestem egy magyar nyelvű Linux-ot, a feleségem miatt. A Mint-re esett a választás. Evvel egyidőben találtam rá a BP-OS-re . A Mintet csak letöltöttem, de fel sem telepítettem, mert a BP nekem nagyon tetszik. 3 különböző gépen próbáltam ki, tökéletesen működik.
Nem érdekel, hogy mi folyik a háttérben. Jól teszi a dolgát, csak ez számít. A döntés mindenkinek a saját kezében van, amit el kell fogadni és tisztelni kell. :R

[ Szerkesztve ]

(#31) waces válasza mandroo (#30) üzenetére


waces
aktív tag

magyar nyelvu disztro van a szutyok bpos mellett is boven. raadasul ahol a bash parancsokat leforditjak ott eleg komoly baj van a fejekben. konkretan semmi pozitivuma nincs a bposnek, ugyan annyi erovel lehet valasztani barmilyen mas, valoban komolyan veheto disztribuciot

[ Szerkesztve ]

Every living creature on earth dies alone.

(#32) st3v3np3t3r válasza #72042496 (#6) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Hát, valahogy meg tudom érteni az erős negatív kritikát...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#33) Lenry válasza mandroo (#30) üzenetére


Lenry
félisten

ezzel nincs is semmi gond.
azzal az arrogáns türhő hozzáállással van a gond, amivel a disztró fejlesztője áll mindenkihez. lásd az előtted lévő összes hozzászólást és linkeket

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#34) #72042496 válasza st3v3np3t3r (#32) üzenetére


#72042496
törölt tag

Elsőre voltak fenntartásaim, hogy mennyi az igaz vajon, nincs-e valahogyan kicsavarva. De az látszik, hogy gyakorlatilag a teljes közösség is okkal határolódik el ezektől a bohócoktól.

[ Szerkesztve ]

(#35) Penguin95 válasza mandroo (#30) üzenetére


Penguin95
senior tag

Félreértés ne essék, mindenki azt használ amit akar. De szerintem nem túl bölcs dolog egy zárt rendszerről egy zárt, és a botrányait leszámítva névtelen rendszerre váltani.

Windows esetén ha bajod van, rogyásig van az internet segítőkész emberekkel és válaszokkal, amit bármilyen nyelven elérhetsz. Linux Mint esetén ha bajod van, a helyzet ugyanez, csak kisebb a segítők tábora. Viszont BlackPanther esetén vagy mész ketrecharcot vívni egy általános Linuxos csoportba, vagy mész a hívőkhöz.

Ráadásul ha valami olyasmit szeretnél telepíteni, ami nincs benne a BP tárolóiban, akkor magadra vagy utalva, mert nem fognak segíteni külső forrásból telepíteni. Ezen felül ha használod a terminált, de később rendszert váltasz, igen kellemetlen meglepetés fog érni, mivel az összes többi Linux parancsértelmezője angol nyelvű, tehát az eddigi tudásod mehet is a kukába.

Ez a legfőbb bajom ezzel a rendszerrel. Szabadságot ígér, miközben mégjobban bezár.

(#36) ekkold


ekkold
őstag

Tizen-huszon éve amikor ismerkedni kezdtem a linux-al, kipróbáltam egy csomó féle olyan linuxot, amelyik tud magyarul is. Többek között pl. a Blackpanher-t, UHU-t, Ubuntut, Mint-et, XUbuntut, Kiwi-t (meg még jónéhányat ami nem tud magyarul). Elég hamar világossá vált, hogy nem olyan verzió kell ami kizárólag magyarul tud, hanem olyan ami nemzetközileg támogatott, ÉS tud magyarul IS, mert annak a problémáira sokkal hamarabb lesz megoldás, könnyebb információkhoz, frissítésekhez jutni. Manapság meg egy csomó olyan linux van ami tud magyarul.

A Blackpanher akár jó is lehetett volna, de rossz irányba ment, és már azelején sem volt igazán jobb, mint más linuxok. Nekem legjobban az XUbuntu jött be, ez jelenleg is telepítve van.

Annak idején a BeOS is tetszett, nagyon jól indult, de aztán leálltak a fejlesztésével. Aki nem ismerné: kicsi villámgyors rendszer volt, aminél a minél jobb multimédia kezelést tűzték ki célként (ami egyébként az akkori linuxoknak meglehetősen gyenge pontja volt).

[ Szerkesztve ]

(#37) ubyegon2 válasza Tikakukac (#26) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha már tirpák érzékenység..... :D

Programajánló
Tirpák Fesztivál 2021 - Népi ízek találkozója és bogrács- és grillbajnokság

Szerencsére a feketePárduc az nem tirpák, viszont hűdeungarische! Uberalles.

[ Szerkesztve ]

(#38) Tikakukac válasza ubyegon2 (#37) üzenetére


Tikakukac
titán

Ismerem a helyet, amúgy nem is főznek rosszul :B

Vannak bizonyos szavak amit lehet jól és rosszul is használni, szövegkörnyezet függő.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#39) ubyegon2 válasza Tikakukac (#38) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ismerem a helyet, amúgy nem is főznek rosszul

No majd lecsekkolom, ha legközelebb arra járok, most 3 hét alatt csak a szomszéd megyéig jutottam. :)

Vannak bizonyos szavak amit lehet jól és rosszul is használni, szövegkörnyezet függő.

Hát ez igaz valóban. Mondtam már valakinek, hogy te nagyon okos vagy! és megsértődött! :D

Ez a bP is talán a világ legjobb magyar Linux disztrója.....no de hogy éppen a neve legyen a legmagyarabb....persze a nagymagyar disztró fejvesztője aszondta, azért ez a neve, hogy külföldön is megismerjék. De mér' könyörgöm? Ha eccer nagymagyar, akkor nem le kéne éppen szarni a külföldi népeket? :W Az biztos, hogy valakik nagyon hülyék, vagy akik nem értik ezt a műmagyar elmebejt vagy.....no persze az aranyszarvas mellett a fekete párduc is ősmagyar állat ugye, akkor nem is lehet több kérdése a zembernek.

(#40) Rowon válasza Tikakukac (#26) üzenetére


Rowon
veterán

:DDD :DDD :C

Atyavilág, 2 év elteltével találtam rá erre a cikkre... valaki magyarázza el nekem, hogy ki az, aki hajlandó fizetni ezért a rendszerért?

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.