Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Én annó egy normál P4-estől elélveztem volna ha a sajátomnak tudhatom.
16-17 évesen vettem az első gépem (és ez 4-5 éve volt csupán), 1.7Ghz pentium (fura és ritka egy darab volt (állítólag) Zalman hűtővel, ATI 9600 ami ki is ment belőle (Riva TNT2-vel volt helyettesítve kb. fél évig, majd volt egy MX440), 512MB RAM ami upgradelve lett 768-ra, ótvar Mercury táp (akkor még csak sejtettem, hogy életveszélyes), Aerocool Junior ház, alaplap talán Gigabyte vagy Asus lehetett, 120-as Maxtor HDD (ez mai napig megvan, elég régi, de teljesen jól működő darab), LiteOn DVD író. --->nah ezek voltak benne, XP-vel,Vistával és Ubuntuval használtam, én nagyon szerettem! :))

when the sun shines, we'll shine together

(#2) madmaxxx válasza mexicanraven (#1) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Zugárus barátomnak csak a lélekjelenlétén múlott, hogy a fent nevezett tápegység ki nem gyulladt. Az utolsó pillanatban tudta csak áramtalanítani a gépet ami javításon volt nála. Mondanom sem kell következett a többórás szellőztetés. :K

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#3) mexicanraven válasza madmaxxx (#2) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Nekem csak rázott a gép minden fém része! :DD

when the sun shines, we'll shine together

(#4) mrlt


mrlt
tag

Nekem kb. 98-ban érett mondhatni "csúccsá" az akkortályt lévő konfigom.
P2 433MMX, Matsonic alaplap, 128 SD RAM, 5Gb HDD, S3Trio 4Mb + VooDoo II 1000 12Mb.
Nem volt játék ami ne indult volna el, Colin Mcrae rally-tól kezdve a Tomb Raideren át a Screamer 4x4-ig minden ment. Glide-ban meg verhetetlen volt a masina. Aztán cuccok jöttek mentek, végül a gép szinte összes alkatrésze eltűnt/tönkrement mostanra, viszont a VooDoo II még máig megvan. :)

Aztán anyám nyert köztisztviselői távoktásos pályázaton egy gépet 2001-ben.
Amikor megláttam hogy mit hoztak nem hittem a szememnek.
NEC Powermate gép, NEC crt monitorral, P4 Willamette mag, 1,5Ghz, valami MSI lap, 2x128MB SD RAM, 20Gb HDD, Radeon 7000VE 32Mb, ezt a konfigot se tudta pár évig megfingatni semmi. 2001 elején azért ez a gép a 350eFT-os piaci értékével elég szép darabnak számított. Volt is tőle egy kilométeres e-penis-em :DDD :DDD
Aztán később ez is széthordás/buherálás áldozata lett.

[ Szerkesztve ]

Go Pack Go!

(#5) madmaxxx válasza mrlt (#4) üzenetére


madmaxxx
senior tag

A Voodoo kártyákat én is az akkori idők csúcshardverei közé sorolom. Hatalmas áttörés volt a 3D-s gyorsítás terén.

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#6) kmisi99


kmisi99
addikt

2003 vége fele egy intel celeron 2,4Ghz es gép 256MB ram 120GB os hdd 9600 as ati sík képcsöves crt igen csak durva cuccos volt akkor.

(#7) madmaxxx válasza kmisi99 (#6) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Abban az időben talán a 120GB HDD még ritka darabnak is számított.

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#8) Depression


Depression
veterán

Az első a Commodore 64.
A második ilyen hatalmas hardver talán 91-ben az iskolánkban volt egy IBM XT, ment rajta az a 3D-s tetris.
Utána valamikor a 386DX40, és az utolsó non-plus ultra számítógép, amire vágytam az a 486dx2 66-os procival szerelt sz.gép volt.
Ezek voltak olyan nagy mérföldkövek az én világomban. Persze egyikre sem futotta, de ezekről jó volt álmodozni.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#9) madmaxxx válasza Depression (#8) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Valóban ezek voltak az akkori számítógépek fejlődésének lépcsőfokai.

Anno '90 körül kezdtem el (általános iskola 3. osztályban) számítástechnika szakkörre járni. A terem tele volt Commodore +4 és 16 masinákkal és az akkori "legegyszerűbb" monitorral a "Junost (Юность)" kis képernyős tv készülékekkel. 1 db Commodore 64 volt a tanári gép.

[ Szerkesztve ]

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#10) skydragon


skydragon
tag

én amiga 500-al kezdtem az érdeklődést a számtech világával,utána jött szépensorba Pentium 1,2,3stb..mai napig egyik kedvencem a tualatin P3-ak amit már vagy 2 éve tervezek hogy összedobok egy masinát de mindig terv marad :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.