Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) poli27


poli27
veterán

Még jó hogy a nagy samu monitor a Mediában is csak 330k... jó nagy akció! :W Értem én hogy fizetnek ezekért a bemutatásokért, de azért ne baxxuk már át az embereket.... A második oldalon nem jó a link.

[ Szerkesztve ]

(#2) XuChi


XuChi
addikt

Intel CPU-k ára elképesztően magasak :W

i3 50k ??? Okok 4 magos meg ez régen i5 volt, de akkor is!!!!!!!!

(#3) hypno skate válasza poli27 (#1) üzenetére


hypno skate
senior tag

Pláne jó, hogy csak át kell ballagni a Duna-Pláza másik végébe
...már akinek 100 méter séta megér 60K-t. :DDD

...meg ha ott átvehető lenne. Viszont legalább ingyen kiszállítják.

[ Szerkesztve ]

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#4) cent11 válasza poli27 (#1) üzenetére


cent11
csendes tag

Itt csak 300k, kérdés mennyire valid az oldal.
https://www.grx.hu/shop/monitorok/lcd-monitor/samsung-c49hg90-49-super-ultra-wide-screen-ivelt-qled-gamer-monitor?gclid=EAIaIQobChMIy6a35Oan2gIVrr3tCh2iLwFQEAAYAyAAEgKlA_D_BwE

XBO GT:G Mike97 Steam : G Mike97 Oculus: GMike9704

(#5) XuChi válasza cent11 (#4) üzenetére


XuChi
addikt

Linket ha lehet a link gomb megnyomásával ilesz be, ez így nagyon gáz :D

[ Szerkesztve ]

(#6) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ha SSD-el jön a gép miiiiért drágább mintha én tennék bele és levonnám a HDD-árát. Why? :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#7) milkabrams


milkabrams
őstag

TN monitor/100k?

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#8) ribizly válasza XuChi (#2) üzenetére


ribizly
veterán

Most nem igazán van az az időszak, amikor gépet érdemes fejleszteni / vásárolni.
Én is inkább várok, mert ami CPU, RAM és VGA fronton most történik az rettenetes.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#9) Sunnam válasza ribizly (#8) üzenetére


Sunnam
tag

CPU fronton mi a rettenetes?

Ja hogy egyesek szerint csak Intel processzor létezik? Szörnyű... ;)

(#10) XuChi válasza Sunnam (#9) üzenetére


XuChi
addikt

Ha egyszer z370 lapom van, hiába is szeretnék AMD belepaszírozni..... Nah meg az más kérdés, hogy nekem AMD nem kell :U

(#11) rmmm


rmmm
tag

220eFt-os noti és 4GB RAM :C :N :(

(#12) Taranti válasza XuChi (#2) üzenetére


Taranti
senior tag

Nem igazán magasak, csak jobban meg kell nézni.

i3-8100 3,6GHz, 6MB cache: ~32.000
i3-8300 3,7GHz, 8MB cache: ~49.000
i5-8400 2,8-4,00GHz, 9MB cache: ~53.000
i5-8500 3,0-4,10GHz, 9MB cache: ~68.000

Szóval a most kijött darabok némileg jobbak, de ehhez képest brutálisan túlárazottak. Fölösleges velük foglalkozni.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#13) Joci10 válasza pusszycat (#6) üzenetére


Joci10
őstag

Gondolom, a 'normál' árrésen kívül rámegy a szerelési/szervizelési költség, illetve a garancia megtartás költsége (bizonyos helyeken, bizonyos notiknál az egyszerű alkatrészcsere (gép házának megbontása miatt) is garanciavesztéssel jár).

(#14) Mamuska


Mamuska
őstag

Láttam azt a Benq monitort, a színek pocsékak rajta, mondjuk talán nem is fontos. A tulajnak van egy 250 ezres WQHD 165Hz IPS G-Sync Asus Rog monitora is, de Cs:go meg hasonló játékokat csak a TN paneles Benq monitoron játszik mert sokkal gyorsabb mint az ilyen IPS-es gémer monitorok.

(#15) Brekk válasza Mamuska (#14) üzenetére


Brekk
addikt

Azért ezekkel az állításokkal vitatkoznék. A sokkal gyorsabb erős túlzás sztem elig gyorsabb, és a benq kalibrálva hozza azokat a színeket amik kellenek, csak a betekintése gyenge.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#16) Mamuska válasza Brekk (#15) üzenetére


Mamuska
őstag

Azt mondta valami 600fps-el játszik CS:GO-ban a BenQ monitorral, és a BenQ monitorral jobban megy neki ez a játék. Úgy tudom CS:GO-ban vagy dupla annyi fps kell mint amennyi a monitor frissítési frekvenciája. Amúgy sosem játszottam ezzel a játékkal nagyon, ezt csak hallottam.

Hát nem tudom, nekem nagyon pocséknak tűnt a képe, és a tulaj is ezt mondta, hogy sokkal jobban szereti az IPS Asus ROG képét. Persze lehet kalibrálással szebb lesz. :K

(#17) ribizly válasza Sunnam (#9) üzenetére


ribizly
veterán

Kötözködni azt megy ugye? Gratulálok! :C

Mégis miben nyújt ma többet gaming-re bármelyik Ryzen a mostani i7-3770k@4.2GHz-hez képest 1440p-n? A múltkor néztem, hogy a Wildlands-ben max 58%-on pörög, míg a VGA 100-on.
Persze vannak játékok, amik lehet profitálnának a több magból (GTA V, BF1), de még mindig nem értem miért szólsz be... :(

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#18) Freiherr válasza poli27 (#1) üzenetére


Freiherr
őstag

Nettó átb@szás.Mondjuk az is hülye, aki egy ilyen tételnél nem néz utána az áraknak.

XXX

(#19) #52588800 válasza XuChi (#2) üzenetére


#52588800
törölt tag

Már gyűjtenek a perköltségre.

(#20) bencze válasza XuChi (#5) üzenetére


bencze
senior tag

"illessz", magyarul nem tudni szégyen, hacsak nem más az anyanyelved.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#21) Def26


Def26
félisten

"Ha túllépünk a szokatlan képarányon és a 3840x1080 pixeles felbontáson, akkor egy HDR600 tanúsítvánnyal rendelkező, VA panelre épülő kijelzőt kapunk, FreeSync támogatással és két HDMI, egy-egy DisplayPort és mini DisplayPort bemenettel, kétportos USB hubbal és maximálisan 144 Hz-es frissítéssel. A gigantikus képernyőt tartó állvány széleskörű beállítási lehetőségeket kínál, persze pivot nélkül."

Ez most melyik monitor?

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#22) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

(#2) XuChi: Én egy i5-2500K-t(OC@4,6GHz) cseréltem i3-8350K(még nincsen OC, gyári alap 4GHz-en használom még csak). Több FPS akartam 1-2 játékban. Kb 40-100FPS-el erősebb helyzettől függően. lowFPS helyzetekben számít. Erős a coffee lake i3 szerintem. Én nem számítottam, hogy ennyivvel erősebb lesz. Ha azt nézzük, hogy mennyibe kerülnek előző gen. i5-k, akkor is megéri. Ha csak az árat nézzük, akkor én is sokallom.

(#16) Mamuska: Nem feltétlen kell dupla FPS. Az egy kalkulált érték, mikor optimális hatás érsz el vsync nélkül, hogy a megjlenített kép és az periféria inputja az input laggal együtt mivél kisebb értékben üssön el. (Egy ilyen tömör mondatban nem biztos, hogy érthető volt. Vannak input lagg/képfrissítés témában magyarázó videók youtube-on.) Összességében a minél több FPS egyre reszponzívabb játékélményt ad.

Ebben a felső kategóriás Benq 240Hz-es monitorban van olyan opció amivel villogtatható a háttérvilágítás, vagy 1-1 sötét kép beilleszthető 1-1 renderelt kép közé? Most, hogy 144Hz-es monitort használok (Ebben van ilyen opció) tapasztaltam, hogy hiába a nagy frissítés, ha nincsen meg a CRT korszakból tapasztalható "pulzálás", a TFT-vel mosódó képet látok, ami nem annyira értékelhető, kontrasztos gyors mozgásoknál. Ha bekapcsolom a 120Hz natívra a 240Hz-es opciót, akkor a sötét képek beillesztésével és a Pulzáló háttérvilágítés miatt ugyan könnyebben kifárad a szemem (mint régen a CRT korszakban), de sokkal kontrasztosabb a gyors mozgás is.
Kérdés, hogy ebben a Benq monitorban van ilyen opció? Nem látok a Benq weblapján ilyen infót. :(

Ui.: (#20) bencze: Megértetted mit írt? Igen. Javítsd ki, és kész, nem kell bunkónak lenni. Egy élő nyelvről beszélünk, amit a legtöbb ember legtöbb, szót szóban használunk, nem leírunk. Semmi más nem következik a helytelen írásból, mint az, hogy nem tudja, hogyan kell leírni és nem az, hogy nem tudja a magyar nyelvet. A nem tudás, kicsit komplex fogalom ebben az értelmezésben, lévén, hogy rengeteg szabály és szó, szófordulat, ami alkotja a magyar nyelvet, ami ráadásul alakul is attól függően, hogy kik és hogyan alkalmazzák a hétköznapi nyelvben.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#23) Sunnam válasza ribizly (#17) üzenetére


Sunnam
tag

Még mindig nem tudom, hogy pontosan mi a rettenetes CPU fronton. :F

(#24) Aprósólyom válasza ribizly (#17) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Én csak CS GO-val, PUBG-vel játszom. i5-2500K(4,6GHzOC)-t cseréltem egy i3-8350K(egyelőre nonOC, 4GHz). Mind2 játék esetében kb. 50-85% között ugrált a proci kihasználtság, mégis az upgrade hozott 30-100FPS többletet a játéktól és a szituációtól függően egy GTX 1060 társaságában. Több lett, mint vártam én is. Arra világítok rá, hogy sajnos csak a CPU és VGA terheltség összehasonlításából túlzó következtetés, hogy lesz-e több FPS-ed vagy nem. Ez csak akkor releváns, hogy ha CPUkat hasonlítassz össze egy VGA mellett, hogy melyik CPUra van jobban optimalizálva a játék. A CPU felépíteése mellett Kb. hasonló mértékben a játék függvénye is, hogy a 7. gen Intel jobb-e az 1. genhez képest, nem csak önmagában a CPU-jé. Én jelentős és érzékelhető változást tapasztaltam.

Jevons paradox

(#25) Seirei


Seirei
tag

Acer KG221Q monitornál a beszúrt kép durván ferdítés tekintve hogy rohadtul vastagabb káva van a 22-esnél :(((

(#26) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

A cpu-k ár-teljesítmény mutatója nagyjából jó,kivéve az i3 8300.Mert a +100Mhz nem ér ennyi plusz pénzt.Ám ez a szokásos Intel árazás.

[ Szerkesztve ]

Wasabi...

(#27) zdanee


zdanee
őstag

2018 van srácok, akármennyire jól néz ki egy notebook, nem szabad ajánlani, ha nincs benne SSD. Ez manapság nagyon alap elvárás és rengeteget számít, ráadásul a 256GB-s SSD-vel szerelt notik kb egy árban mozognak az 1TB-s HDD-vel szereltekkel, ha minden más paraméter egyezik. Ne reklámozzunk HDD-only gépeket! Ha valaki még mindig ragaszkodik ahhoz, hogy az összes létező sorozat összes részét letöltse, meg mellé a fél internetet, akkor is tegye azt egy SSD-s gépen és egy külső 1-2TB-s HDD-re, nincs olyan scenario, ahol a HDD-s gép jobban ajánlható az ugyanolyan, de SSD-snél.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#28) szabi__memo válasza zdanee (#27) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Egyetértek

(#29) poli27 válasza zdanee (#27) üzenetére


poli27
veterán

Miért kéne külsőre? Én is olyan notit vettem, amiben van egy 96gb m.2 ssd meg egy 1tb os wincsi!És az ára se volt vészes...

(#30) pusszycat válasza poli27 (#29) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Majd a wincsit kicsrélheted 2 TB-ra, az M.2 meg 512 GB-ra idővel,legalább is én folyton tuningolom a laptopom. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#31) csako válasza Def26 (#21) üzenetére


csako
veterán

Gondolom amiről egy sor kihagyásával felette írnak: Samsung C49HG90 391 000 forintért.
Vagy nem stimmel a leírás hozzá? :D

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#32) #16939776 válasza ribizly (#17) üzenetére


#16939776
törölt tag

Bele akadtam valahol egy tuningolt 2600K vagy 3770K és 5 évvel frissebb alapórajeles CPU-kat összevető tesztbe. Ott a frame-time grafikonon kimondottan szőrösnek mutatkozott, igaz az FPS-el nem volt baj.

[ Szerkesztve ]

(#33) poli27 válasza pusszycat (#30) üzenetére


poli27
veterán

Nem kell , bőven elég amire kell :) Van mellette 1 asztali gép meg egy szerver is sok tárhellyel :)

(#34) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Ezek a nagyon keskeny monitorok azért nem túl széles réteghez szólnak.... :(

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#35) poli27 válasza Fryskitt (#34) üzenetére


poli27
veterán

Én 2 hete vettem egyet 34" Lg de már nem adnám, játékra is és munkára is tökéletes, mintha 2 monitorod lenne!

(#36) Fryskitt válasza poli27 (#35) üzenetére


Fryskitt
addikt

Na ja, ha elég nagy... de annyi keret meg nincs rá. :O

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#37) haxiboy válasza Fryskitt (#36) üzenetére


haxiboy
veterán

Munkaeszközön általában nem spórol az ember :)

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#38) Fryskitt válasza haxiboy (#37) üzenetére


Fryskitt
addikt

Nem azért mondtam. Persze hogy nem. Igazából csak elmélkedem, van egy notim, az pont elég arra, amire kell, nem köt a munka levelezésnél és információfogyasztásnál jobban a gépekhez.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#39) Alchemist válasza Fryskitt (#34) üzenetére


Alchemist
addikt

Duál monitoros munkához nagyon jók.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#40) tibaimp válasza rmmm (#11) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Mit képzelsz, drága a ram... :B

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#41) NandoXXL válasza Alchemist (#39) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Nem ég ki a szemetek tőlük? Én vissza raktam a második monitort a cégnél a helyére, fáradt volt tőle a szemem. Vagy nem kell esetleg intenzíven figyelnetek a monitort?

(#42) winhate


winhate
őstag

Ezt a marketing dumat!
"A szemünk a legfontosabb érzékszervünk, hiszen a külvilágról származó információk túlnyomó részét (körülményektől függően 60-80 százalékát) a látáson keresztül érzékeljük. Ennek megfelelően nem érdemes spórolni a monitor vásárlásakor,"

Kegyetlen, szinte erzem hogy nekem meg kell vennem a tobb mint 300k ftba kerulo monitort hogy megovjam a szemem vilagat es tokeletes latvanyvilag taruljon elem.
Ja nem... :DD

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#43) haxiboy válasza winhate (#42) üzenetére


haxiboy
veterán

És a pillanat amikor rájössz hogy egy 8 bites monitor egyazon szín összesen "szupersok" 255 árnyalatát képes megjeleníteni, felbecsülhetetlen. (pl Fehér - Fekete átmenet (szürke)

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#44) ZnVjaw0K válasza haxiboy (#43) üzenetére


ZnVjaw0K
tag

És amikor kiderül hogy jónéhány még annyit se tud:D
És mostanában nem divat ráírni hogy dither-ezik. Észrevenni is nehéz a 60Hz-es random dither-t. (Mondjuk amit tudatosan odafigyelve is nehéz észrevenni, az tényleg nem zavar.)
De volt már olyan laptopom, kb 8 éve, ráírták nagy betűkkel hogy krvajó LED lcd kijelző (vagy valami hasonlót), aztán csodálkoztam amikor láttam a static dither négyzetrácsot/pöttyöket filmnézés közben. Color picker-ben minden második szín ditheres volt.

(#45) kromatika


kromatika
veterán

A RAM és VGA árak miatt szerintem a gép építést most nagyon meg kell fontolni.

(#46) mepet


mepet
addikt

Tyű az az LG monitor azzal az ocsmány vastag kávával... Marha olcsó viszont, ez igaz.

(#47) haxiboy válasza kromatika (#45) üzenetére


haxiboy
veterán

Jelenleg játékra én azt mondom nem is érdemes gépet építeni. Fele annyiból ki lehet hozni ugyanazt az élményt úgy hogy géped is lett, meg egy izmos konzolod.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#48) jozefgucci1 válasza haxiboy (#47) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Jah csak nem mindenki tud és akar konzolon játszani . Próbáltam az Xbox One-t , több Fps játékkal és egyszerüen nem ment. Még szerencse , hogy az öcsém megvette .A gyerek sem szerette ha nem Forza ment rajta csak porosodott . Hiába aki bill+egér kombóra állt rá az nehezen vált .

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#49) Busterftw válasza jozefgucci1 (#48) üzenetére


Busterftw
veterán

Plusz PC-seknek ott a Steamlink, ha kanapé/nagy TV élményt akarnak.

(#50) winhate válasza haxiboy (#47) üzenetére


winhate
őstag

Xeon pl ? :)

http://pouet.net/prod.php?which=5633

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.