Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nozs23


nozs23
addikt

Legnagyobb valtozas a magyar arat erte. 330 helyett 470 az iPad Pro belepo.

(#2) #76500480


#76500480
törölt tag

320ert vettem az M1es 11’ Prot. Vastagon fog az a pencil….. :U 12’ Pronál legalább elhagytak már a PWM technológiát :F

(#3) Bakus válasza #76500480 (#2) üzenetére


Bakus
tag

Januárban 540-ért vettem a 12.9" prot, wifi+cellular 256GB.
Most eszerint kerek 8 kiló lenne :Y. +260 ezer :Y

[ Szerkesztve ]

"A víz örök, de a gép változik"

(#4) ErwinChico


ErwinChico
tag

Számoljátok már újra 260-as USD-árfolyammal. "Kinek mit intézett a kormánya". Nem is értem, hogy ez - feltehetően - felnőtt embereknek miért kérdés. Lehet jönni 23-án.

Cogito ergo sum sollicitus.

(#5) kchris78 válasza ErwinChico (#4) üzenetére


kchris78
veterán

ennek nincs itt helye szerintem hogy hova lehet menni 23-an, foleg hogy mas topicba is ugyanezt masolod.

(#6) milkabrams válasza kchris78 (#5) üzenetére


milkabrams
őstag

Attól még tény, hogy minek köszönhetjük a magasabb árakat...
most képzeljétek ide a "forintban kapom a fizetésem" mémet.
Ha bármi másban kapnád a fizetésed, akár szomáliai shillingben, lényegesen nem lenne drágább az új almás tablet.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#7) janeszgol


janeszgol
félisten

Jó drágák. Meglepődtem a 2 TB-os verzión.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#8) sfefe válasza ErwinChico (#4) üzenetére


sfefe
őstag

Minek? iPhone -t venni?....

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#9) nozs23 válasza kchris78 (#5) üzenetére


nozs23
addikt

Az ennek nincs itt helye bolcsesseg legalabb ilyen faraszto.
Nehogy belegondoljunk hova melyrepult a Forint az elmult egy evben, inkabb frocsogjon mindenki az Applere.
Persze a teljes kephez hozzatartozik a rekord eros USD is, nem csak a rekord gyenge Forint (amit a magyarok onkent es nevetve kertek sajat maguknak).

(#10) Essentials


Essentials
aktív tag

Az a kemény hogy tavaly nyáron 510 ezerbe került a 128-as 5G 12,9inch-es iPad-em, most viszont az M2-es isőközi ráncfelvarrás 640K. Gyakorlatilag ugyanazt látjuk, mint a telefonoknál, a bejelentésig nem nyúltak az árakhoz. :Y

(#11) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Nincs Apple cuccom, kívülről figyelem a bemutatókat, sejthető volt, hogy megszalad az ár. Igazából csak azt nem értem, hogy a nagyobbik Pro mondjuk billentyűzettel kinek éri meg ennyiért, mikor abban az ársávban már van M2-es Macbook Air is ? :U

B.Cs.

(#12) hegedus001 válasza ErwinChico (#4) üzenetére


hegedus001
aktív tag

Én ott leszek! :)

Eladó iPad Mini 6th Cellular 10/10 állapotban érdeklődni privátban.

(#13) lajos82 válasza ErwinChico (#4) üzenetére


lajos82
tag

+1

(#14) kchris78 válasza milkabrams (#6) üzenetére


kchris78
veterán

igen de ez csak az egyik fele a dolognak a masik fele az hogy az euro is pariban van a dollarhoz kepest az 1.2 helyett erdekes ezt ilyenkor senki sem hozza fel meglepo modon.

[ Szerkesztve ]

(#15) kakuk.tamas válasza bollokcs80 (#11) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Akik fotókat szerkesztgetnek? Teljes PS van a tabra, meg minden egyéb. Tervrajzokat csinálni? Térképeket? Az ilyen embereknek 2-3 munka után free van a cucc.

Szerkesztettem az Air-en videót már LumaFusion-nal, és cerkával, vagy ujjal sokkal kényelmesebb, mint egérrel.

Annak a vágódeszkának (szerintem) jobban megvan a helye a piacon, mint a mininek. Ezt a tabot nem a “halandók” veszik tartalomfogyasztásra.

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#16) Gerybut


Gerybut
tag

2020-as Pro-m van....és még jóóó sokáig az is marad :C
Persze az is elég mindenre IS, nameg fele annyiba került, mint ezek, a fizetésem viszont nem lett a duplája, ne is menjünk bele...
Mik ezek az árak!!! :Y

Samsung Galaxy S23 Ultra | Apple iPad Pro 11"

(#17) Gerybut válasza kakuk.tamas (#15) üzenetére


Gerybut
tag

Én full halandóként vettem, csak youtube-ot nézek rajta, netezek, meg ha van valami aktuális game (pl Diablo Immortal, LoL) azok hasítanak rajta.
Nameg jó kis NBA közvetítést nézni rajta....
Cserébe sokáig jó lesz, mert "alig használt" a cucc, van amikor 1 hétig tölteni sem kell :C
Ennyiért biztos nem vennék, az igaz....

Samsung Galaxy S23 Ultra | Apple iPad Pro 11"

(#18) ribarszki válasza ErwinChico (#4) üzenetére


ribarszki
őstag

Te mikor néztél rá a dollár/euro árfolyamra? Nem is értem, hogy feltehetően felnőtt embernek itt mi a kérdés? Szaladj tünteti :W

(#19) xsjado93 válasza ribarszki (#18) üzenetére


xsjado93
senior tag

[kép]
Az alma igazán lehetne annyira nagyvonalú, hogy továbbra is 1:1-ben váltja, mert érdekes mód, amikor a dollár volt gyengébb az eurohoz képest, akkor nem voltak alacsonyabbak az eu árak.

Aki meg tüntetni megy, az jól teszi. 12 év 2/3-os kormányzással ennyire lezülleszteni egy országot nem kicsit bicskanyitogató. Én nagyon bízom benne , hogy most megvalósul a társadalmi szolidaritás és összefogás, mert a lóf@sznak is van vége…

Your life is a lie.

(#20) ribarszki válasza xsjado93 (#19) üzenetére


ribarszki
őstag

Nézz rá a font és euro kontra dollár árfolyamra 1 éves intervallumban.

(#21) xsjado93 válasza ribarszki (#20) üzenetére


xsjado93
senior tag

Nézhetem 2 évesben is. Okés, hogy erősödik a $, de az alma mindig 1:1-ben váltotta, akkor is ha az euro többet ért, mint most a dollár hozzá viszonyítva. Éljen a kapitalizmus.

Your life is a lie.

(#22) taletale


taletale
tag

Én Január első napjaiba vettem a 12,9” 2TB Wifi+cell verziót, megvagyok teljesen elégedve vel. Billentyűzet - ceruza rajta, de az hogy 15% “gyári” tesztek során ennyivel gyorsabb az M1 az M2-höz képest elhanyagolható.

Lenne hozzá normálisan megírt programok amik nem omlanak csak úgy össze akkor azt megértem. PL ha 1-2 órás videót összevágok és elkezdem kirendelni akkor kifagy a fenébe az app és indulhat újra az 1-2 órás renderidő.
Remélhetőleg a 16.1 iPadOS hoz egy kis fejlődést.

Amúgy meg más Android gyártó is felvehetné azt a terméktámogatást mint amit az Apple csinál. 5 év terméktámogatás. (Mondom úgy hogy Andorid telefonom van és iPad 12 Pro-m van)

OnePlus 5T 8/128GB -> OnePlus 9Pro 12/256GB

(#23) Derrewyn válasza xsjado93 (#21) üzenetére


Derrewyn
senior tag

Figyelmen kívül hagyod, hogy az amerika ár nettó, míg az európai ár bruttó. Persze így sem feltétlenül pontosan ugyanannyi a kettő ellenértéke, de jóval kisebb a különbség, mint ami elsőre látszik.

(#24) Tschubi


Tschubi
tag

Az árral kapcsolatban én ezt olvastam: "Az árak nem csak itthon, a szupergyenge forint miatt tűnnek horrorisztikusnak, a 450 dolláros amerikai induló ár is elég nagy ugrás az előző generációhoz képest, ami 330 dollártól volt elérhető a megjelenésekor."
Szóval nem csak a Ft gyengült. És a pro modellnél a 2Tb-s változat 840e Ft felára is indokolatlan. Szerintem

(#25) bollokcs80 válasza Tschubi (#24) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Az Air3-Air4 dizajnváltásnál is nagyot ugrott a kinti ár. Itthon azt hiszem 180 és 240 volt.

B.Cs.

(#26) Tschubi válasza bollokcs80 (#25) üzenetére


Tschubi
tag

Ezek 30%-os drágulások. Sok. :-(
De így is lesz aki megveszi, mert ezt (ezeket) tudja a legjobban használni.

(#27) bostone


bostone
addikt

Az m1 pro-t ideje volt leváltani az Apple-nek, már több, mint egy éves “elavult” technológia.
:DD

(#28) antim


antim
tag

Vettem az asszonynak, örül neki.
Csak a toll 70 ezer forint! Tudnak vslamit ezek az Apple marketingesek.

(#29) kakuk.tamas válasza antim (#28) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

A forintunk a jó. Nagyon sokáig 45-50k volt csak.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.