Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Két perc kettesben vele és megoldom hogy durván karcos legyen. :D
Cserébe megtarthatom?

[ Szerkesztve ]

(#2) zoo8800


zoo8800
veterán

Az a baj, hogy a sarkain nagyon látszik a sérülés. Oké, hogy egyben marad és működik, de egy olyan kis leejtés is meglátszik rajta, ami egy átlag telefonon nem látszik meg.

rip and tear, until it is done

(#3) Rav3n02


Rav3n02
senior tag

Azért ez elég kellemes meglepetés :Y Pedig azt gondoltam, fehér színű készüléken sokkal látványosabbak lesznek a sérülések....

(#4) Juveman


Juveman
tag

Ez a Nokia minőség,de a harmadik videót rossz volt nézni.

(#5) hemaka


hemaka
nagyúr

Soha nem unják meg ezeket a videókat az emberek? :D

(#6) amanoba válasza Rav3n02 (#3) üzenetére


amanoba
őstag

Pedig általában a fehér felületeken kevésbe látszanak a sérülések. :K

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#7) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Ha jól emlékszem erről is kiderült utólag, hogy kamu: [link]
Nehezen hiszem el, hogy ennyit kibírna.

(#8) Peterson_ válasza Juveman (#4) üzenetére


Peterson_
addikt

Nekem az összeset rossz volt nézni:)
Kicsit olyan, mintha horpadna az anyag, de így tök buli: egy kis gitt, csiszolás, fehér festék, aztán helószia:DDD

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#9) Rav3n02 válasza amanoba (#6) üzenetére


Rav3n02
senior tag

hát ez most nekem teljesen új infó :U

(#10) zord01


zord01
senior tag

Le a kalappal a telefon előtt. Nekem kvázi minden téren unszimpatikus ez a cucc, főleg a készüléket övező Nokiás hazugságok után, de ez... ez már valami. Számomra ez az első igazán pozitív vonása a 920-nak (nah persze ez még nem jelenti azt, hogy akár ingyen is kéne...)

Ilyen masszivitás fényében még a tömege is kezd elviselhető köntöst ölteni. A régi "butafonok" simán kibírtak egy-egy esést, de gyakorlatilag az érintőkijelzők megjelenése óta hímes tojásként kell bánni velük (Kivétel a direkt strabatelefonnak gyártott cumók). Üdítő látni, hogy azért össze lehet rakni egy okostelefont is úgy, hogy ne törjön miszlikbe egy 40 centis esést követően.

Azt hiszem ez az első kommentem amiben dicsértem a 920-at, de ez most elvitathatatlan érdeme. Ehhez tényleg gratula a Nokiának, ezt jelenleg más zászlóshajó nem nagyon tudja... (Bár a HTC 8x-ről még nem láttam DT-et)

***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

(#11) Misály válasza zoo8800 (#2) üzenetére


Misály
addikt

Nem latszik meg? Mutass mar egyet:D

(#12) zoo8800 válasza Misály (#11) üzenetére


zoo8800
veterán

mit mutassak azon, ami nem látszik? :D
ha viszont leejtesz egy Lumiát (800, 900, 920), akkor szó szerint behorpad a sarka.

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#13) Misály válasza zoo8800 (#12) üzenetére


Misály
addikt

Iphone meg vegigreped, SGS meg lepattogzik. Nem latvanyos egyik sem:)

(#14) walko válasza zoo8800 (#12) üzenetére


walko
tag

Egy droptestre gondolt, olyan telóval, aminél nem látszik ha földhöz b*sszák.

(#15) saiyajin


saiyajin
senior tag

Szegény lumia, rendesen hazavágták! :DDD

"I don't even close my fuckin' eyes when I sneeze"

(#16) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Nem hiába "nehéz" a modell, van benne anyag :)
Szép teljesítmény, meg kell hagyni!

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#17) zoo8800 válasza walko (#14) üzenetére


zoo8800
veterán

...de egy olyan kis leejtés is meglátszik rajta, ami egy átlag telefonon nem látszik meg (idézet a #2-ből)

nem földhöz vágásra gondolok.
mondok két példát, a SE X8 és a Blade pl. kibírja sérülés nélkül, ha 30 centiről járólapra ejtem.
a Lumiákon ezek meglátszanak. Jó dolog a golyóálló kijelző meg hogy át lehet rajta menni kocsival, de a sarka sérülékenyebb, mint egy átlag telefonnak.

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#18) Kasya


Kasya
nagyúr

A teszt hatasara egyetemi kutatasok celoztak meg az uj Lumiat, hogy megoldjak a rejtelyt, mitol is olyan nehez. Sok millio dollar es faraszto, almatlan estek utan vegul megkaptak az eredmenyt:
"Van benne anyag!"
-- mrlujoak megelozott :)
Amugy, ha mar igy szetbarmolta, elkuldhetne az ifixit-nek belso elemzesre :)

[ Szerkesztve ]

(#19) Misály válasza zoo8800 (#17) üzenetére


Misály
addikt

Itt mintha nem jarolapra ejtenek hanem betonra... Es mintha nem 30 centirol tortenne... Vagy most kossunk bele a semmibe-t jatszunk?

(#20) zoo8800 válasza Misály (#19) üzenetére


zoo8800
veterán

direkt nem akarod felfogni, amit írok?

rip and tear, until it is done

(#21) Juveman válasza eldiablo (#7) üzenetére


Juveman
tag

Ennek a Buff-nak van más telefonnal is "teszt-je".Ez nem ilyen Nokiás izé.Ilyen videókat is csinál.Van teszt-je,S3,iPhone5,Lumia920.Zseb,Mellkas,Fül magasság.S3 zsebből betonra,törik a kijelző keresztben.Lumia,iPhone burkolathiba.Mellkas:S3 pókháló,iPhone pókháló,Lumia semmi.Szerintem elég korrekt tesztek.
Ilyen burkolat sérülékeny hsz-hez meg annyit,inkább az ütődjön meg,mint a kijelző repedjen be.

[ Szerkesztve ]

(#22) SPY0817 válasza zoo8800 (#20) üzenetére


SPY0817
aktív tag

Szerintem te írsz butaságot..

de ezeket a dolgokat akkor lehetne ha a robotkaros egyszerre leejtést csinálnák.. ugyan olyan felülere..

de ez a 30cm itt mind több volt..

de mind1 szerintem jólteljesít ugyan ezek csináltak iPhone5 tesztet az le előzte a Gs3 at.. de nézd meg őket..

Szerintem hétköznapi ejtést lazán kibír egy kis karc szerintem még nem olyan gáz örülj hogy kijelsző nem sérül.. stb..

| Xbox Series X | iPhone 13 Pro | BF5 | Forza Horizon 4-5 | Guild Wars 2 | Valami nagy okosság. |

(#23) Peterson_ válasza zord01 (#10) üzenetére


Peterson_
addikt

+1
Bár nekem amúgy is bejön a modell az emberes tömegével együtt:)

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#24) emvy válasza SPY0817 (#22) üzenetére


emvy
nagyúr

> de ezeket a dolgokat akkor lehetne ha a robotkaros egyszerre leejtést csinálnák.. ugyan olyan felülere..

Akkor sem, ezek kaotikus rendszerek, ami miatt csak statisztikai modszerekkel lehet oket elemezgetni, ergo jopar darabot le kellene dobni..

while (!sleep) sheep++;

(#25) Angel1981


Angel1981
veterán

Az "autós" teszt tényleg elismerésre méltó eredménnyel zárul! :R

(#26) zoo8800 válasza SPY0817 (#22) üzenetére


zoo8800
veterán

Engem egy kicsit sem érdekel, ha egy telefon kibírja, hogy átmennek rajta kocsival. Az se érdekel, ha bírja, hogy gumikalapáccsal püfölik. Ez mind nem átlagos igénybe vétel.
Te milyen gyakran mész keresztül kocsival a telefonodon? Én még nem próbáltam.

Azt szeretném, ha a tök hétköznapi kis baleseteket nyom nélkül bírná. Szerintem gyakrabban esik le a telefon fél méterről, mint öt méterről. Pont ezt nem tudja, mert sérül a sarka. És szerintem ez jogos kritika. 800-asom van, sajnos tapasztalatból mondom, hogy nem bírja. Engem zavar, ha meglátszik rajta a sérülés.

Miért olyan nehéz ezt megérteni? :)

rip and tear, until it is done

(#27) DummyBoy válasza zoo8800 (#17) üzenetére


DummyBoy
senior tag

Ez nem tökéletesen igaz ...

900-asom nem egyszer esett már le és mindig 50 cm feletti magasságról, semmi baja sincs, haverom 800-asa hasonlóképpen...

Lehet hogy te is a "pechesebbek" közé tartozol :)

Ha arra gondolsz, hogy "sérülékényebb" mivel "sarkosabbak" az természetes ... Csak akkor a mondat akkor úgy hangzik helyesen hogy: "a sarka sérülékenyebb mint egy átlag telefonnak - aminek nincs sarka ..."

Találkoztam már pár peches Lumia tulajjal, de a nagy többségnek elég jól bírják a kiképzést :)

[ Szerkesztve ]

Life is shor...

(#28) adamssss


adamssss
veterán

Ez nagyon durva. Ha csak azt vesszük figyelembe, hogy a telefon mindvégig használható marad, akkor le a kalappal. Nyilván, karcolódik a sarka, ha leejti az ember,de mondjuk érdemes kipróbálni ugyanezt pl egy iphone-al...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#29) slyman


slyman
csendes tag

nem vagyok a telefon nagy rajongója, de elismerésem ez az első amit mernék hordani tok nélkül fóliával az elején és nem félnék minden percben attól hogy kiesik a kezemből, az irány jó bár megvan az ára a méret is, talán ha jobban le lenne kerekítve a sarka akkor nem sérülne ott sem....remélem ezt már gyártó is figyelembe veszi ezentúl mert szerintem az embereknek ez sokszor fontosabb mint a fölösleges extrák...

(#30) Misály válasza zoo8800 (#20) üzenetére


Misály
addikt

Hulyeseget igazan nehezemre esik:)

(#31) zoo8800 válasza Misály (#30) üzenetére


zoo8800
veterán

Ha szerinted ez hülyeség, akkor nem fogjuk megérteni egymást.
Én egyszerűen igényesebb vagyok a telefonokkal szemben.

rip and tear, until it is done

(#32) Misály válasza slyman (#29) üzenetére


Misály
addikt

En nagyon csalodnek ha eldobnak ezt a dizajnt, N8 ota ez a nokia vedjegye.

zoo8800: Nagyon igenyes amikor egy zte blade-t hozol fel ellenpeldakent:D

[ Szerkesztve ]

(#33) ronaldo


ronaldo
őstag

Ennek a burkolatát is fröccsöntéssel állítják elő. A kvázi-szabályozható maratást fémes, (vezető) anyagoknál lehet alkalmazni, mivel a maratás hatásmechanizmusa az anód-katód kapcsolatra épül. A polimerek (a PC - polikarbonát is) rossz vezetőképességűek, ezért nem lehet maratni.

Fröccsöntéssel nagyon príma bordázatot lehet kialakítani, az unibody egyetlen hátránya az alámetszés, szóval elég drága és bonyolult a szerszám amivel elő lehet állítani. De ez az egyedüli módja annak, hogy nagy sorozatban, méretpontos, jó felületi minőségű burkolatot állítsanak elő.

Ezt azért írtam, mivel itt a mobilarénán a "fröccsöntött plasztik" általában degradáló kontextusban próbál megjelenni, de mindenesetre sosem pozitív dologként. Pedig a méregdrága luxusautók lámpaburáit is fröccsöntéssel állítják elő, általában PMMA-ból (de PC is lehet), tökéletesen víztisztán átlátszó, szuperfényes felületi minőséggel, elég komoly mérettűréssel. Szóval igen komoly dolog ez, nagyon bonyolult szerszámozással és fröccsöntőgépekkel:

PS: egy PP-GF (üvegszállal erősített polipropilén kompozit) hátlap,vagy épp PC-ABS blendből készült telefonburkolat sokkal ellenállóbb mint az alumínium borítás, sokkal karcállóbb, könnyebb (kisebb sűrűségű), ráadásul a megfogása is kellemesebb érzés. Az egyéb fém borításoknál sokkal könnyebb, megintcsak nincs hideg érzete az embernek ha megérinti, és a karcállóságuk se sokkal rosszabb.

[ Szerkesztve ]

(#34) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Hát van benne anyag az biztos. Hasonló súlyú a Note-om biztosíthatók mindenkit senki nem kap izomlázat.:D

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#35) h3lios


h3lios
addikt

Hát nem semmi, hogy feldobja 5-6 méter magasba és nem törik vagy reped be a kijelző.
Csak a falhoz vágással sikerült betörni, ami meg annyira nem valószínű a való életben.
Abba meg bele lehet gondolni, hogy 1 szilikon tokban szinte elpusztíthatatlan, mert a készülék ház sem sérül és a kijelző sem törik be. :C

B-tag: H3lios#2825

(#36) #06658560 válasza ronaldo (#33) üzenetére


#06658560
törölt tag

Kevered a fogalmakat. Marás, nem maratás. Amúgy ha nem elektrokémiai, hanem sima kémiai maratásról van szó, azt is ki lehet vitelezni, s egyes anyagok esetében a fotomaratás is játszik. Vagyis még müanyagot is lehet, csak legyen aki megfizeti a technológiát.
Az tény, az alapforma az fröccsöntött, de utána rendesen marják nokiáék a cuccot.

(#37) Cyberpunk válasza h3lios (#35) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nincs az a pénz, hogy szilikonozzak. Ez a készülék szép, az csak csúfítaná. Meg nem azért vettem, hogy a következő tulajnak vigyázzak rá.:D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#38) becksim válasza #06658560 (#36) üzenetére


becksim
aktív tag

"azt is ki lehet vitelezni" :Y
Vazze! Az is kivitelezhető!

[ Szerkesztve ]

Nindzsák?? Hol?

(#39) Misály válasza Cyberpunk (#37) üzenetére


Misály
addikt

Vegre valaki! Le a szilikontokkal!

(#40) Cyberpunk válasza Misály (#39) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nálam max kijelző fólia van rajta a készülékeimen mert a kijelzőn nem bírton elviselni a karcokat. Jó Milestone-omon nem volt, s azon karc sem, de az utódokon nem valami jó üveg van/volt. A Note is igényli.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#41) slyman


slyman
csendes tag

tényleg baromság a következő tulajnak szilikontokkal megkímélni a mobilt, viszont ha nem kíméled nem is nagyon lesz következő tulaj, mert a jelenleg használt telefon döppingben ahol hetente jön ki egy telefon. 2-3 év múlva már a szép állapotú sem kell lassan senkinek vagy ha igen nevetséges összegekért...:) nem hogy a karcos leharcolt patkányféreg mobilokért..:)

[ Szerkesztve ]

(#42) Pálin(t)ka


Pálin(t)ka
tag

ez már telefon :DDDD

(#43) Cyberpunk válasza slyman (#41) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát igen,de annyi idő után már amúgy is csak bagóért megy el az eredeti.árához képest. Én meg nem lakom le annyira 1 év alatt.:D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#44) slyman válasza Cyberpunk (#43) üzenetére


slyman
csendes tag

ha csak éppen nem így bánsz vele mint Jim Carrey a kézbesített csomaggal az Ace ventura film elején..:

http://www.youtube.com/watch?v=2Q6_9A90cUk

akkor egy év múlva még biztosan ér valamit..:):P

(#45) h3lios válasza slyman (#41) üzenetére


h3lios
addikt

Én használok szilikon gél tokot és bizony már megvédte a kijelzőt a pókok szorgos munkájától.
SGS+ om van, ami ha pofával lefelé esik akkor garantált a kijelző sérülés, de mivel így a szilikon elnyeli a "becsapódás erejét" nem törik a kijelző. Nekem ez megér 1 minimális kényelmetlenséget. Ráadásul ez nem klasszikus porgyűjtő szilikon, hanem a fényes "csúszósabb". Arról már nem is beszélve, hogy ha a sarkára esik a telefon nem lesz semmi baja + minimális szinten véd az esetleges beázás ellen is.

B-tag: H3lios#2825

(#46) slyman válasza h3lios (#45) üzenetére


slyman
csendes tag

persze tudom én hogy sokat véd igazad van és megéri hogy ne legyen 1 perc alatt 70,000-es károd, éppen azért írtam fentebb hogy ebben vehetnének példát a nokiáról, ami bár nekem sem a kedvencem de erre most adtak és szívesen látnék egy hasonlóan strapa sg4-et is majd, amit nem kell félteni...mert egy ilyen drága telefon leesése után és 120.000 egyforma forint elvesztése után, ami egy másodperc alatt történt lehet hogy én is elbúcsúznék egy időre a kényes okostelefonoktól, még ha megvan a pénzem egy másikra is egyből...

(#47) h3lios válasza slyman (#46) üzenetére


h3lios
addikt

Így már egyet értek veled. Bár a Samsung jó úton halad a hajlítható kijelzővel, ami a szívem csücske lesz.
Nagyon vékony és mivel úgy hajlítható ahogy akarod nem törhet el. Ha bekerül 1 telefonba marad a klasszikus kijelző azzal a különbséggel, hogy úgy ütheted és nyúzhatod ahogy akarod nem esik baja, mivel nem szilárd az anyaga.
Pl. 1 papír lapot sem tudsz "elszakítani" azzal hogy ütöd a felszínét.
Nagyon örülnék neki, ha ez hamarosan bekerülne a telefonokba. Mert ameddig a jelenlegi technikát használjuk addig a legkeményebb üveg is be fog törni.
Itt meg tudod nézni.

B-tag: H3lios#2825

(#48) Misály válasza h3lios (#47) üzenetére


Misály
addikt

Kar hogy a hajlithato kijelzo nem karcallo:)

(#49) zord01


zord01
senior tag

Azért ezt a droptest eredményt elvitatni a 920-tól már tényleg trollkodás. Mert az rendben van, hogy egy 1-es szériás, 60 grammos hulladék, vagy egy strapateló jobban bírja ha leejtik, de ma már egy "átlagos" telefonon (szvsz sajnos) egy 4 colos érintős cuccot kell érteni, és (tapasztalatból) tudom, hogy ha egy ilyen egyszer betont (igen, betont, nem szőnyeget, vagy járólapot) fog, akár csak 50 centiről, az valahol törni fog, horpadni, vagy egyéb (drága) horrorban lesz része. Hatványozottan igaz ez a filigrán csúcsmodellekre, lást SGS3, I5, stb droptest.

Ezekhez a készülékekhez képest hatalmas különbség van a 920 javára. Konkrétan ezen 3 esés után pár karc van, a többi versenyző ilyenkor már szilánkosra tört üveggel heverészett szerteszét. Azért ez ég és föld. A nyilvánvaló tényekkel nem érdemes vitatkozni. Ez egy plusz pont a Nokiának, ilyesmit a többi gyártótól is jó lenne látni.

***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

(#50) h3lios válasza Misály (#48) üzenetére


h3lios
addikt

Erre már biztos kitalálnak valamit. Ugyanakkor a GG sem karcálló csak ellenállóbb velük szemben. Hajszálkarcok garmada látható a kijelzőkön sőt a mélyebbek sem ritkák.

B-tag: H3lios#2825

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.