Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  [Re:] ''lovaggá ütik Bill Gatest'' (téma lezárva)

Hozzászólások

(#51) peace&love válasza laxius_ (#50) üzenetére


peace&love
aktív tag

Jó, OK. De az éremnek mindíg két oldala van. Ez pont olyan mint amikor a pápa azt mondja, hogy písz meg minden... pont ő...
én sem rajongok az öregért a fehér martens-ben de azért nem mondanék sose olyat mint a Barangó haverom a tilosba, ha érted mire gondolok.

Szóval peace&love érted, engem nem zavarna az se ha szenté avatnák, csak osszon le jó sok lóvét a rászorúlóknak...

Ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz!

(#52) sequator


sequator
senior tag

hmm, sztem részlet kérdés, h megérdemli-e vagy nem. (szvsz nem, de mindegy)
a mögötte húzódó elv a lényeg: ha pénzed van bármit megvehetsz, még lovag is lehetsz, erről szól ez a mai világ és ez a szomorú:(

Sautia

sequator

(#53) peace&love válasza sequator (#52) üzenetére


peace&love
aktív tag

Minden csak hozzállás kérdése. Én speciel, ha a Délibe vagy a Moszkva téren vagy akár itthon is, ha leszólít egy homeless, vagy egy tararojos kölyök, mindíg adok egy papírkétszázast vagy valamit. Tudom, hogy eliszza, de az már az ő döntése. Abból legalább egy sz..r helyen lehet venni egy liter tablettásat az is elég valameddig...

Ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz!

(#54) Den válasza Club (#39) üzenetére


Den
veterán

tegyük fel, hogy bg adózás előtti jövedelme/nyeresége lenne 5mrd dollár és 20% adót kéne fizetni (csak has számok az egyszerűség kedvéért)

1. bg nem adakozik, befizet 1mrd-t az államnak marad neki 4mrd
2. bg adakozik, az adózott jövedelméből, államnak 1mrd, adományra 1mrd, neki marad 3mrd
3. bg adakozik, de ''leírja az adóból'', akkor az 5mrd-ből rögtön megy 1mrd jótákonyságra, a maradék 4mrd után fizet 20% adót azaz 800k dollárt, marad neki 3,2mrd azaz 800k-val kevesebb mintha nem jótékonykodott volna.

akkor ez most miért nem adakozás?

www.simson4t.hu

(#55) laxius_


laxius_
tag

Den. Ez nem teljesen igy megy.
Az adakozast leirhatja, es az neki nem teljesen veszteseget jelent.Sot.

dolgozni csak pontosan, szépen...

(#56) laxius_ válasza peace&love (#53) üzenetére


laxius_
tag

Erdekes amit mondasz a homeless-ekrol. Szoval. Ha adsz neki egy 200ast akkor ha piat vesz rajta ami az o dontese, meg kozelebb kerul a halahoz, lehet epp az az uveg bor oli meg, mert ugy kesz a maja, amit abbol vett amit te adtal neki.
De ugyanakkor te csak segiteni probaltal. Erdekes.DE en mar szurom az adakozast, mert hidd el artani is tudsz vele.Bar ebbe most biztos belekotsz,de ha kivancsi vagy kifejtem bovebben.

dolgozni csak pontosan, szépen...

(#57) rog


rog
addikt

én nem értem a nagy fejcsóválást. hiszen a lovagi cím már jó régóta nem jelent semmit! a világon sehol senem.
csak angliában maradt fenn egyedül kultusza, de ott a bal oldalon mennek az autók, és a király egy nő. és ez sok mindent megmagyaráz..


(#58) peace&love válasza laxius_ (#56) üzenetére


peace&love
aktív tag

Megint csak a negatívumokat látod... mindegy. Pedig csak az empátiáról szól az egész dolog.

Ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz!

(#59) peace&love válasza rog (#57) üzenetére


peace&love
aktív tag

:C

Ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz!

(#60) laxius_ válasza rog (#57) üzenetére


laxius_
tag

Rog :)))

dolgozni csak pontosan, szépen...

(#61) Club válasza Den (#54) üzenetére


Club
őstag

Vannak bizonyos adományok, amelyeket leírhat az adóból.(lásd mo-n is pl asszem az alapítványi hozzájárulás).
''3. bg adakozik, de ''leírja az adóból'', akkor az 5mrd-ből rögtön megy 1mrd jótákonyságra, a maradék 4mrd után fizet 20% adót azaz 800k dollárt, marad neki 3,2mrd azaz 800k-val kevesebb mintha nem jótékonykodott volna''
Na itt a bibi, ugyanis:
A fennmaradó 4Mrd-ból valóban befizet mittomén (asszem Mo-n az adója max 60%-ával csinálhatja ezt, jelen esetben legyen ez mondjuk 800millió) egy alapítvány számlájára, akkor marad neki valóban 3.2Mrd ÉS ITT JÖN a varázslat:
Az Adóból azt a 60%-ot ő adójóváírásként leírhatja.----->tehát, 3,2Mrd+800Millió(adójóváírás), és kész is.
800 milliós hozzájárulássával, meg ugye 20-30 alapítványba ha ezt odaadja, ezáltal a sajtóban elég nagy ''reklámot''kap, de persze ő csak mint lovag szerepel.


[Szerkesztve]

(#62) Club válasza rog (#57) üzenetére


Club
őstag

Na igenjó:)
Még a végén kiderül hogy Anglia nem jó hely.
Az lenne még csak komoly...

(#63) laxius_


laxius_
tag

A negativumokat latom? Ez kerlek nem igaz. Es nem is a kotozkodes a tervem, nem szeretek igazan.
Hidd el en mindig megprobalom mindenben a pozitiv dolgokat latni.
De sajnos vannak emberek akiken nem lehet segiteni. Legalabb is nekunk es igy nem. A 200ft. Ha mindig adod, mondjuk akkor adakozol havi 5000et pl. De lehet sokat mondtam, de maradjunk ennel. En kb ennek otodet teszem sajnos.
Az 5000 az kerek.
Ha ezt minden honapban odaadod egy olyan szerevezetnek aki jora hasznalja ( nem egy olyan alapitvanynak, akinek a fonoke mercivel jar, es a te 5ezredbol tankolni fog, hanem olyannak aki tudod hogy segit - na ilyen keves van-) lehet hogy tobbet segitesz mint igy. De isten ments hogy en lebeszeljelek valamirol is. Szep dolog adni es segiteni probalni, hidd el en is megteszem ahol tudok, ha latom hogy tudok.
A masik dolog, ami erdekes.
Van egy ismerosom, mindig nagyon sok borravalot ad, de az otthontalaonoknak (csoves) soha nem szokott adni. Egyszer emlitettem neki mi lenne ha forditva csinalna es fel volt haborodva. Ilyen is van.
De szerintem eltertunk a tematol szoval, ezt ezennel befejezem.
Billi meg hadd legyen lovag. Szerintem amugy tok mindegy, mi lesz a kenyer ugysem lesz olcsobb. Szoval nem erdekel annyira billi fiu.

dolgozni csak pontosan, szépen...

(#64) laxius_ válasza Club (#62) üzenetére


laxius_
tag

Anglia jo hely, csak az eso ne esne :)
----
amugy pedig tolem ugy adozik ahogy akar, de ami nagyon jo, az tenyleg az hogy o legalabb nagyon sokat adakaozik, mint pl a kiskoruakat megronto popsztarunk, akire nem tudok rosszat mondani egyenlore.

dolgozni csak pontosan, szépen...

(#65) Club


Club
őstag

És akkor az lesz majd a Windows-on hogy:Sir Bill Gates?
Duuuuurva.....:DD

(#66) rog válasza Club (#61) üzenetére


rog
addikt

én értem.
ha valaki 1000ft-ot ad egy rászorulónak az jó ember.
ha valaki 10000ft-ot az hős.
aki 100000ft az egy szent.
aki meg 100000000000000000ft-ot az egy adócsaló szemét tolvaj .

ha 2db ember életét megmenti az a kurva rákgyógyszer amit a bill gates adományának köszönhetően sikerült kifejleszteni, akkor én speciel leszarom hogy őneki hány százalékkal marad több pénz a zsebében. és szerintem már ő is. mert rájött elkölteni úgy sem tudja. a gyerekeinek úgysem ad egy meghatározott összegnél többet. hát cégeket alapít/vesz, befektet, adakozik. egy csomó dolgot amivel akarattal, vagy véletlenül, de egy csomó ember életét jobbá teszi. szerintem ezért kap lovagi címet, díszpolgárságot és habcsókkarikát piros szallaggal. nem azért mert gazdag, hanem mert jó dolgokat (is!) csinál.
ha én gazdag lennék mint ő ugyanezt tenném, és szerintem te is.

(#67) Den válasza laxius_ (#55) üzenetére


Den
veterán

át én pár éve utánakérdeztem akkor azt mondták az adóalapot csökkenthetem.

www.simson4t.hu

(#68) Club válasza laxius_ (#64) üzenetére


Club
őstag

Tudod nekem az adakozás nagyon tetszik, és amit tudok teszek én is, hozám mérten.
Csak én eddig azt hittem hogy valaki ''Lovag'', az igenis egy megtisztelő cím, mégpedig azért, mert az illető azt valamivel kiérdemelte.
Na most avval, hogy a fent említett adózással ezt megoldja, ettől valahogy nem érzem hogy lovag lenne valaki, aki ügyesen csinál magának ingyen reklámot.
Ha most azt a pénzt nem osztaná szét, hanem odaadná az államnak, az állam ugyan-úgy odaadhatná adakozásra.
És akkor az összes képviselő Sir lenne?
Ez elég érdekes:)

Ja.... és hogy el ne felejtsem.
Az árvaházakban, kórházakban, mindenhol az mondják majd:''Bill adakozott nekünk, ő egy csodálatos ember''
Tökéletesen elismerem hogy kőprofi üzletember, és nem irigylem tőle amilye van, mert meglépte, megcsinálta, megérdemli.
De akkorsem értem hogy attól hogy jó üzletember valaki, attól miért lesz lovag?

(#69) laxius_ válasza rog (#66) üzenetére


laxius_
tag

Szoval. En nem mondtam hogy adocsalo tolvaj mert ennyit ad! Ez egy remek dolog.
Mi mast csinalhatna annyi penzzel. Egyike azoknak, aki joba is befekteti a penzt-adomanyok-
DE: Azert ne avasd mar szentte kerlek, mert sem en sem tudjuk, hogy mellette milyen ember. Honnan tudod hogy kinek mennyit ad, ezzel mennyit segit kinek, kiket pnezzel titokban, es pl a windowsaval hatraltatja a fejlodest bizonyos teren.
A fejlodes pedig fontos.
Szoval kerlek ne avasd szentte mert ennyire nem egy remek ember. Maradjunk abban hogy szep ha ad, tolem akar kiraly is lehet egy lakatlan szigeten, de ettol meg nem szeretem.

dolgozni csak pontosan, szépen...

(#70) laxius_ válasza Club (#68) üzenetére


laxius_
tag

Azert lesz az, mert ma a penz hataroz meg mindent, az pedig az uzletemberek kezeben van. A penz a mozgatoja mindennek, es jelenleg mindenki az egeszsegen es a boldogsagon kivul penzt szeretne. A penz nagy ur! Ránő mindenki fejére, es az iranyit nem a billi, vagy a tobbi.
Mindegy. nem teljesen ezt es igy akaratm mondani

dolgozni csak pontosan, szépen...

(#71) Club válasza rog (#66) üzenetére


Club
őstag

''aki meg 100000000000000000ft-ot az egy adócsaló szemét tolvaj''
Én ilyet sosem mondtam.
Csak nem gondoltam, és ez meglepetésként ért, hogy ha valaki jó üzletember, és jól csinálja amit csinál, akkor ő azért lovag.
Valóban, és is így csinálnám, avval az apró különbséggel, hogy én nem fogadtam volna el a lovagi címet.
Mert az a cím, szerintem nem erről szól.
''ha 2db ember életét megmenti az a kurva rákgyógyszer amit a bill gates adományának köszönhetően sikerült kifejleszteni, akkor én speciel leszarom hogy őneki hány százalékkal marad több pénz a zsebében''
Evvel tökéletesen egyet értek.
:C

(#72) Club válasza laxius_ (#70) üzenetére


Club
őstag

Értem mire gondolsz, de sajnos ez elég szomorú. :(

(#73) Den válasza Club (#68) üzenetére


Den
veterán

''Ha most azt a pénzt nem osztaná szét, hanem odaadná az államnak, az állam ugyan-úgy odaadhatná adakozásra.''

Erre csak Bell komám kedvenc mondását tudnám idézni :)

www.simson4t.hu

(#74) rog válasza laxius_ (#69) üzenetére


rog
addikt

nem neked mondtam. és nem avattam szentté.
képzeld el, hogy milliomos vagy. valahogy azzá lettél lényegtelen.
a millióidat befekteted, egy részüket eladakozod stb.
ezzel egy csomó mindenkin segítesz.
most képzeld el, hogy nem vagy miliomos.
pénzedet befekteted, adakozol stb.
egy pár emberen segítesz.

melyik esetben van a ténykedésed több ember hasznára?
szerintem az első esetben. na ezért kapja ő a kitüntetést és nem te vagy én.
ez totál független attól, hogy ki a jó vagy a rossz ember.
és ezért zavar, hogy mindenki ezen lovagol, hogy húú gates egy féreg, minek annak lovagi cím! inkább egy seggberúgás járna neki.
a másik ami inkább vicces, de ezt már írtam, hogy lovagi címet kap az fáj nekünk.,, ami már angliában se jár semmivel. ráadásul ha külföldi kapja, akkor még a sir -t se használhatja. max annyit ér mint egy tiszteletbeli tűzoldó plecsni a szekrényben.

(#75) Club válasza Den (#73) üzenetére


Club
őstag

''Ha most azt a pénzt nem osztaná szét, hanem odaadná az államnak, az állam ugyan-úgy odaadhat adakozásra.''
:)

(#76) rog válasza Club (#71) üzenetére


rog
addikt

igen. ezért nem azért kapja mert üzletember, hanem a pozitív dolgokért amit tesz.
pl elton john és beatles is kapott. ők se csak a reklám miatt, hanem mert az a testület aki előterjeszti az uralkodónak a jelölteket, és az valszeg az uralkodó is, úgy itélte meg, hogy ezeknek az embereknek a ténykedése hasznára vált angliának.

(#77) Club válasza rog (#76) üzenetére


Club
őstag

Igen, erre emlékszem.
De valahogy ezt sem értem.
Én nekem a lovag valahogy mást jelent.
Mindegy tenni nem tudok, és nem is akarok ez ellen a lovaggá ütés ellen.
Ha ez így gondolja aki adja, az ő dolga.
De ezek után a lovag szó egészen mást fog már jelenteni a szótáramban.

(#78) laxius_ válasza rog (#74) üzenetére


laxius_
tag

Ok, tobb penzbol tobbet segit, es mivel neki van a legtobb mint szemely, neki jar a lovagi cim, mert a legotbbol lehet a legtobbet segiteni.
De ugyanakkor vannak dolgok ahol lehet hogy art. Es ezert irtam a fejlodest is erted?
De valamennyire egyetertek veled, csak van a billnek rossz oldala is nem is kicsit.
Hidd el o is ugyanolyan gerinctelen mint a tobbi.
De nem akarok itt pocskondiazni, mert semmi ertelme. En kis hal vagyok, mindeg az is maradok, es a birkak utjan kell jarnom sokszor.Es mivel a penz az ur, ezert minden ember kiszamithato, es iranyithato is egyben.Es a penz iranyit mindent!Talan egy ket dolgot nem tud csak iranyitani.

dolgozni csak pontosan, szépen...

(#79) laxius_ válasza Club (#77) üzenetére


laxius_
tag

a lovag szo mar nagyon nagyon regen elvesztette igazi jelenteset a mai vilagban

viszont valami azert szep - billi fiu azert tesz az asztalra a penzen kivul mast is amiert sokaig emlekezni fognak ra(most nem a kekhalalra gondolok). es biztos vagyok benne, hogy nem csak a penzt hajtja, mert o mar tulnott ezen, hanem mellette meghatarozo alakja is akar lenni az emberisegnek, es sok helyen segit a penzzevel, nem csak az adakozasban. Ez tutti. Biztos hogy sok fejlesztes aminek elonyit ma is elvezed az o penzebol van, es ez jo.

dolgozni csak pontosan, szépen...

(#80) rog válasza laxius_ (#79) üzenetére


rog
addikt

na erről van szó. ezért kap lovagi címet és nem a windowsért.

(#81) aer


aer
tag

OFF

Paul Allent miért nem szídja soha senki? :))

(#82) TheVeryGuest válasza Club (#65) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

Esetleg
''Holy Windows In Association of the Vatican''
;]

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#83) TheVeryGuest válasza rog (#74) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

Azért vegyük azt is figyelembe, hogy W. Gates még életében soha nem korlátozta saját lehetőségeit önként. Mikor volt olyan, hogy bevallották: ''igen köcsögök voltunk, vettünk egy még el nem terjedt szabványt kicsit átalakítottuk, feltuningoltuk, persze, hogy ne legyen kompatibilis az eredetivel, elterjesztettük, aztán kivetettük rá a sápot''. Szóval a pénzcsapon ömlik neki a pénz és néha egy vödörrel odaönt belőle másoknak. Ha ezért lovaggá ütés jár, akkor mondjuk azért, hogy a Windows nyílt forráskódú legyen szenté is avatnák.

Az adakozás WG esetében szerintem kb. olyan, mint a bűnbocsátó cédulák vásárlása volt régen. Neki mondjuk szüksége is van rá mert ugye közismerten az üzleti élet cápája. Szóval ezzel a pénzért némileg javít saját maga és a vele azonosított cég megítélésén.

Mellesleg utálom az olyan embereket akik azért adakoznak, hogy jó embernek érezzék magukat. Aztán úgy meghatódnak maguktól, hogy milyen jó emberek is ők. Persze a pár százassal mondjuk a nyomorult egy nappal tovább húzhatja. De ez nem megoldás, csak pont arra jó, hogy 0 büszkeséggel ne dögöljön éhen egy újabb napig.

Mellesleg Mo-on lassan már saját kamarája is lesz a tarhálóknak. Néha én is szoktam adni, de csak, hogy megerősítsem magamban az érzést, hogy átbasznak. Legutóbb a Kálvin térnél vágtak le 2k-ra, hogy ''ellopták mindenemet és vonatjegyre kell Miskolcra''. Adtam pénzt meg a névjegyemet. Azóta is hozzák meg telefonálnak. Apám szokta azt csinálni, hogy ha tarhálnak ''ennivalóra kell'', akkor aszondja a csókának itt egy bolt, bemegyünk oszt veszünk valamit. Hát mit mondjak eddig még nem sok pénzbe voltak neki. Tízből kilencszer inkább nem kérik. Szóval ennyit a rászorulókról.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#84) peace&love válasza rog (#66) üzenetére


peace&love
aktív tag

ott a pont.

Ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz!

(#85) peace&love válasza TheVeryGuest (#83) üzenetére


peace&love
aktív tag

nulla empátia.



Ha te lennél ott, te is inkább meginnád, és mindenkinek aki a ''menjünk be a boltba'' szövegel jönne, gondolatban többször is elvágnád a torkát, miközben azt mondanád:
Nagyon szépen köszönöm, és elnézést a zavarásért, isten fizzesse meg a jóságát, és elnézést, hogy élek...

szomorú

Ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz!

(#86) rog válasza TheVeryGuest (#83) üzenetére


rog
addikt

van sapka nincs sapka...

(#87) Warlock_42


Warlock_42
senior tag


Mit ne mondjak szépen egymásnak estetek az adakozós dolgon. A poén az egészben az, hogy a Prog.hu és az újságok szerint egyáltalán nem az adakozásaiért kapta, hanem a gazdaságban betöltött szerepéért. Gondolkodjatok már, miért érdekelné az angol királynőt, hogy BG mire ossza a pénzét Amerikában? Szerintem ez csak egy bizonygatása a mostanában erőltetett amerikai-angol jópajtásságnak.
A Sir előnévvel meg el lehet sütni egy-két jó poént (a Prog.hu-n olvastam: $ir Bill Gate$ ez nagyon tetszett ;] ) de nem használhatja miután nem brit állampolgár.

What does the free fall feel like? Asks the boy with a spark in his eye Know why the nightingale sings Is the answer to everything

(#88) rog válasza Warlock_42 (#87) üzenetére


rog
addikt

ezt mondtam én is.
de csak úgy magamnak, mert más nem olvasta... :)

(#89) peace&love válasza rog (#88) üzenetére


peace&love
aktív tag

de én olvastam, csak nem erre reagáltam, belelovalltam magam egy kicsit itt a flood-ba de sebaj, ez a fáradt gőz, itt még a moderátornak is van véleménye...
amúgy én azt olvastam hogy az adakozásaiért kapta, vagymi...

[L]http://www.msnbc.msn.com/Default.aspx?id=4057742&p1=0[/L]

ez van a cikk végén. azér van ott valami, nem?

Ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz!

(#90) kamikaze boci


kamikaze boci
őstag

A gyerekeire viszont alig 10 millió dollárt akar hagyni (a cikk és a pontos adatok az indexen).
Nyilván elméletet is gyártott hozzá, de szerintem inkább meg kellene tanítania a gyerekeit felelős módon gondolkodni, akkor nem kellene őket félteni a nagy vagyontól.

egyéb állatfajták

(#91) peace&love válasza kamikaze boci (#90) üzenetére


peace&love
aktív tag

azér' engem adoptálhatna.... :) :) :) :)

Ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz!

(#92) Warlock_42 válasza kamikaze boci (#90) üzenetére


Warlock_42
senior tag


Biztos hívő Linux-osok a kölkek. ;] Vagy ha eddig nem voltak azok akkor most lesznek...

Csak vicc volt! Mielőtt valaki fejbevágna egy W95 hibajegyzékkel. ;]

What does the free fall feel like? Asks the boy with a spark in his eye Know why the nightingale sings Is the answer to everything

(#93) peace&love válasza Warlock_42 (#92) üzenetére


peace&love
aktív tag

Tyúúú, hát hogy hű maradjak magamhoz:

attól kódulnál
:D

Ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz!

(#94) zaba válasza HEBI (#1) üzenetére


zaba
tag

Dehogynem, szép, aranymetszés arányú fakereszt! (autómata tárgyeset!)

Red meat can kill ya'. Enjoy!

(#95) peace&love


peace&love
aktív tag

na én off...

Ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz!

(#96) TheVeryGuest válasza peace&love (#85) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

Gondolom te pedig elő szoktad húzni a pénztárcádat odaadod nekik, majd ügyesen leütöd magad hogy azzal se kelljen fáradniuk.
Vagy meghívod őket magadhoz, mert pontosan ilyen emberekkel szeretnéd megosztani a lakásodat.

Szerintem sokkal nagyobb képmutatás pénzt adni nekik, mint amilyen köcsögség nem adni. Ha te mindenkit megtévedt jó embernek akarsz látni, akinek pont az a 200Ft hiányzik, hogy új életet kezdjen az a te dolgod. Vagy inkább azért adod, hogy vegyen egy kettes vegyest megigya beájuljon oszt addig se legyen magánál, kevesebbet szenvedjen, rontsa az utcaképet? Nem értem az empátiádat: ''Nesze vén tróger itt van egy kis apró oszt csá, megyek haza a meleg lakásomba netezem egy kicsit, holnap meg megy a repülőm Hawaii-ra.
Én maradok a jól bevált tételezd fel a legrosszabbat, aztán legfeljebb kellemesen csalódsz hozzáállásnál.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#97) abcug válasza peace&love (#85) üzenetére


abcug
csendes tag

Jólvan, de akkor kérje Tekilára, vagy Hét puttonyosra, hogy minden napra jusson egy :))

[Szerkesztve]

AbcuG! / Astral pc & Delta System Plus4

(#98) TheVeryGuest válasza kamikaze boci (#90) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

Ennek az az oka, hogy a jólét elkényelmesít, elbutít (lásd USA kertvárosok lakossága). Bezzeg akinek semmilye sincs az lop, csal, gyilkol, hogy elérjen valamit. Van motivációja. A Dűnében vannak ide vágó fejezetek. Főleg a fremenekről és a sardaukarokról.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#99) Zsiba


Zsiba
senior tag

Végigolvastam a topicot, bár valahogy sejtettem, hogy itt is a fika megy majd. Mindegy... Azt azért meg lehetne vizsgálni, hogy a ''hűde gazdagok'' közül mennyien is adakoznak, támogatnak alapítványokat, sportot, bármit. Hát igen kevesen. A többség inkább kotlik a pénzén. Ebből a szempontból bizony becsülendő (sajnos így van) ha valaki, aki tud adni, az ad is.

Ha Bill nem adna egy kanyi vasat sem alapítványoknak, nem adakozna, akkor mindenki ezért bántaná. Ha ad, akkor azért mert úgyis leírhatja az adóból, ez neki csak biznisz... pfff.

Van rajtad sapka?...

''One Ring to rule them all...''

(#100) abcug válasza Zsiba (#99) üzenetére


abcug
csendes tag

Nos könnyen ki lehetne deríteni a dolgot. Pl. egy hónapra köcsönadja a számláját és meglássuk, hogy én is lennék ennyire rendes és adakoznék-e lelkesen, vagy csak ülnék rajta, mint kotlós a tojáson ;] Csődbe nem menne, csak picit :C

AbcuG! / Astral pc & Delta System Plus4

(#101) HiperG


HiperG
addikt

Mindenkinek kiosszák már csakúgy? :o

(#102) TheVeryGuest válasza Zsiba (#99) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

Hát, ha a halálos ágyán asszongya, hogy GNUs lesz a Win, akkor azt mondom, hogy nagy király. Persze hatásvadász, de nagy király.
Addig csak egy gazdasági zseni, a belülről rothadó XX-XXI. századi társadalom királya. Többé kevésbé neki köszönhetjük, hogy a SW-Dev kockásinges lusta fanatikusok játékából öltöny-nyakkendős blokkolós igavonó meló lett.

A kockásingesek nevében üzenem, rohadjon meg! ;]

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#103) Polesz


Polesz
addikt

Teréz anyát miért nem ütötték lovaggá? :)

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#104) Zsiba válasza Polesz (#103) üzenetére


Zsiba
senior tag

Ő szent lesz.

''One Ring to rule them all...''

(#105) peace&love válasza TheVeryGuest (#96) üzenetére


peace&love
aktív tag

''Vagy meghívod őket magadhoz, mert pontosan ilyen emberekkel szeretnéd megosztani a lakásodat.''

hát erre most ráb...tál mert volt már ilyen és igenis nálam lekott egy srác aki homeless volt, tényleg, és először csak adtam pénzt, aztán megint találkoztunk, akkor már együtt elmentünk KOCSMÁZNI /csak hogy legyen mibe belekötni/ és a végén mondtam neki, hogy lakjon nálam... igaz csak két hétig maradt, aztán továbbállt, ÉS NEM LOPOTT MEG, sőt én kellett hogy megkérjem, mnden egyes alkalommal, hogy egyél, mert a barátnőm 3 személyre főzött.

Hát ez most nem jött be...
Majd a következő életünkbe azért téged is befogadlak, ha úgy alakúl...

Ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz!

(#106) .:InnoMan:. válasza beeboy (#2) üzenetére


.:InnoMan:.
senior tag

Szerintem is!!! :))

[Szerkesztve]

(#107) TheVeryGuest válasza peace&love (#105) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

''...igaz csak két hétig maradt...''

Pedig de jó lett volna, ha élete hátralévő részét nálad tölti. Még az asszonyt is megosztottad volna vele nem? :))

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#108) concret_hp válasza laxius_ (#78) üzenetére


concret_hp
addikt

Szerinted hogyan árt WBG a fejlődésnek?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#109) peace&love válasza TheVeryGuest (#107) üzenetére


peace&love
aktív tag

Jólvan, tényleg béküljünk inkább ki! Látom te is inkább ezen vagy itt a végére.

/Az asszonyt meg ebbe ne keverjük bele./

Ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz!

(#110) beeboy válasza TheVeryGuest (#83) üzenetére


beeboy
addikt

mármint 2000 forintra???
te jó ég akkor bocsi de balek vagy!

már tőlem is kértek ''vonatjegyre'' azzal küldtem el az illetőt, hogy nyugodtan szálljon fel a vonatra, majd a kalauz kiállítja a számlát.

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#111) beeboy válasza Den (#73) üzenetére


beeboy
addikt

vannak még naiv emberek...

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#112) laxius_ válasza concret_hp (#108) üzenetére


laxius_
tag

Kerlek ugy, hogy a szutykat veszed, mikozben sokkal jobb programok kerulhetnenek piacra, ha lenne ra lehetoseguk.
Pl igy.
Szerinted pl egy Linux projektet a billlgates penzebol hova lehetne fejleszteni ennyi ido alatt amiota a winfos van?
MIndegy. Szerintem hatraltatja a mikrofos a fejlodest, mert a szart adjak neked mikozben vehetned a jot is. Jo, neked lehet nem a szart adja. De a piaci reszesedese mennyi? Ebbol kitalalhatod hany haztartasban van winfos, es kb mennyi ido megy el egy evben a virusirtasra, az ujratelepitesre, a service packok installalasara. Hidd el sok.Plusz amig betolt a szar, az sem semmi.
Na jo tudom, nalad biztos nincs ilyen gond.


valasz mashova:
En a vilag semmi kincseert nem engednek be egy hajlektalant a házamba.
Szerintem ... nem is tudom mit mondjak neked.Inkabb nem megyek bele. De makod van, hogy nem arra ebredtel hogy elmetszi a torkod, mikozban az asszonyt mar megeroszakolta.Na jo ez durva, de akar ez is lehetett volna. Aztan lelep a penzzel. Neki ugysincs vesztenivaloja. Ezert nem tudhatod mi lesz. Csak neked van. Es hidd el nem segitesz semmit sem rajta, ha adsz neki 200at.

dolgozni csak pontosan, szépen...

(#113) vzzoli


vzzoli
tag

Nah! Én már a Westminster apátságból kifele jövet, fetenném egy angol csatalóra, kezébe nyomnám a gyeplőt, oszt irány a közel-kelet. Ott térítsen! :)

If you one door how a mace?

(#114) neduddgi


neduddgi
aktív tag

Tudom, hogy nem leszek népszerű, nem is akarok. Semmi problémát nem látok abban, hogy lovaggá ütik. Azt, hogy a szoftvert nem lehet csak úgy következmények nélkül lopni a profitot bezsebelő cégeknek, az neki, az üzleti tevékenységének köszönhető. Ahogy Bobby Fischernek az, hogy végre a sakkozokat is megfizetik némileg, nemcsak a falábú ingyenélő futball-imitátorokat.
Enélkül az elismerés nélkül a szoftverek ilyen mérvű fejlesztése nem lett volna lehetséges. És tedd a szívedre a kezedet, aki nem profitszerzésre használja a Microsoft programjait, annak van-e bármi nehézsége az ingyen megszerzésben? Nincs. Az Apple többek között ont azért vérzett el a Microsoft ütletpolitikáját követő IBM mögött, mert mesterlemezekkel, hardverkulcsokkal, kötelezően lejáró, és a képviseletnél meghosszabbítandó progikat árult. Következmény: Az Ms progijat ellopták, használták, megismerték, az Apple Mac gép mellé pedig ha beültetsz vkit, azt se tudja mihez kezdjen. Aki profitra termel, annak ki kell adnia a dokumentációt mondjuk egy AutoCad progit ha használ, nem teheti meg, hogy nem regisztrálja, de mit zavar egy otthoni felhasználót, hogy egy SN-ot is be kell ütnie, ha ki akarja próbálni. Linux. ''Ingyenes'' elvileg, de persze ki az a hülye, aki a hardver eszközökhöz mazochizmusból ontja magából a kezelőprogramokat, drivereket. Senki. Ami van kevés, és finoman fogalmazva nem tör a csúcsra. Aki linux-al foglalkozik, az tudja, hogy igazam van, aki csak hallott róla, és nagyképűsködik, az most ocsúdjon föl. Vannak cégek, akik megrendelésre megírják ezeket a progikat pénzért, mire mind megveszed, az ''ingyenes'' linuxod 2x annyiba kerül majd, mint a fizetős Windows, meg a letölthető ''fizetős'' progik. Ja és Linux alatt 3 rendszergazdit tarthatsz ugyanannyi géphez, mint amennyi Windows alatt elég, és mivel a Linux-ból már annyi változat van, mint égen a rosseb, ha egy kilép közülük megnézheted magad mikor találsz helyette másikat. Nem kell irígykedni valakire, csak azért mert sikeres.
Az Microsoft nélkül ma egy sokkal gyengébb, és drágább gép mögött ülnél, ha egyáltalán lenne saját géped, és nemcsak a cégek engedhetnék meg maguknak, mert az, hogy ennyi pénz jutott a PC-k fejlesztésére, az egy pozitív visszacsatolás eredménye, sikeres hatékony szoftver, sok felhasználó, alacsony előállítási költség, még több Pc, több bevétel, még erőteljesebb hardver és szoftver fejléesztés, ...stb

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

1. A Pénz nem boldogít, csak amit veszel rajta; 2. A Pénz nem boldogít, csak ha van belőle elég; 3. A pénz nem boldogít, a hiánya pedig pláne nem.

(#115) perempe


perempe
addikt

http://index.hu/tech/szoftver/ctrl0130/

* Brahms: 4. szimfónia *

(#116) Loha


Loha
veterán

Szerintem itt mindenki irigykedik Bill Gatesre, azért szóljátok le! :) Szóval tarthatna mindenki 3 oprendszert a gépén, meg stb...


Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  [Re:] ''lovaggá ütik Bill Gatest'' (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.