Hirdetés

2024. június 28., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#121) margithid válasza laci1892 (#120) üzenetére


margithid
veterán

Az a baj, hogy az állami és vállalati ügyfeleken kivül nem sok embernek fontos a biztonság. Ráadásul az állami/vállalati ügyfelek addig használják rendszerint a mobilt ameddig el nem romlik.
Meg ugye ott van iOS és win10 is, ezek is biztonságos rendszerek.
Sajnos az OS10-nek nem jósolok nagy jövőt, annak ellenére, hogy imádom a rendszert. Sajnos a blackberrynek nincs ereje hozzá, hogy számottevő rendszer legyen a másik 3 OS mellett. Egy akkora mamutnak mint a microsoft nehéz növekednie, akkor mit várhatunk a bb-től?

(#122) laci1892 válasza margithid (#121) üzenetére


laci1892
senior tag

Kérdés az hogy az állami és vállalati szféra mennyi embert\ profitot jelent a BB számára. Ugyan is ( de ez igen csak magán vélemény ami nem feltétlen állja meg a helyét gyakorlatban :DD) a Blackberry leginkább szoftveresen sikeres ha jól tudom. (bes12).
Szóval ha nekik megéri továbbra is (HA) akár készülékeket gyártani ennek a szegmensnek akkor még egy ideig fent maradhat akár a qnx.
Mindeközben ha(HA) sikeresen tudnának nyitni egy más cél közönség felé akár az androiddal akkor az hozhat némi sikert a cég számára.

Bár tény hogy túl sok a "HA"

(#123) lugosi válasza margithid (#121) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"Az a baj, hogy az állami és vállalati ügyfeleken kivül nem sok embernek fontos a biztonság."

Igen, sajnos az átlagembernek csak az első komolyabb pofonig nem fontos. :((

(#124) #79335424 válasza lugosi (#123) üzenetére


#79335424
törölt tag

Van egy pár Androidos eszközöm. Mindegyik rootolt és ha rájövök a módjára, akkor a SELinuxot is ki fogom kapcsolni. Ha vki hozzáférne a bankszámlámhoz, akkor max. rátenni tudna, amit megköszönnék. Van még pár kép a szöszimről a Gdrive -on. Sztem nem dőlnénk a kardunkba, ha nyilvánosságra kerülnének. Kíváncsi lennék arra, hogy pontosan milyen pofonra gondolsz.

(#125) lugosi válasza #79335424 (#124) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Arra gondolok, hogy nem mindenkinek csak egy üres tátongó lyuk a bankszámlája, illetve nem mindenkinek csak játékok és családi fotók vannak a telefonján. Valószínűleg nem te vagy az ilyen termékek tipikus célközönsége, de az átlagembernek már érdekes lehet.

(#126) meridarider válasza Tigerclaw (#36) üzenetére


meridarider
tag

Nem rég adtam el a 930-at. Nem rossz telefon, kicsit nagydarab lett, meg elég gagyi a hangszórója, de kb ennyi. W10 preview-val volt használva, ha egyszer kész lesz egész pofás os lesz belőle. A kamera nagyon ottvan :DD Amúgy gyors, jól bírja akksival. Ajánlom bátran, egy tanács ne színeset/fehéret szerezz be hanem egy feketét.

On: Értem én, hogy isten a BB (volt z10-em tényleg nem rossz), de erre izgulunk, hogy háttérben fut a youtube?

God hates us all.

(#127) lugosi válasza meridarider (#126) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Valójában minden fut a háttérben, amiből nem lépsz ki.

(#128) #79335424 válasza lugosi (#125) üzenetére


#79335424
törölt tag

Természetesen van másik bankszámlám, csak az nem szerepel a telómban. De, jó, akkor fordítsuk meg! Már írtam korábban is, hogy kb. 6 év Androidozás alatt velem még nem fordult elő és az ismerőseim között sem tudok olyan esetről, hogy bárkinek az adatait az engedélye nélkül felhasználták volna bármire. Nyilván, minden rendszer feltörhető. A kérdés az, hogy megéri -e. Sztem a valós kockázathoz kell igazítani a biztonsági szintet. Más szitu, ha tízezer Forintot szeretnék biztonságban tudni és más, ha százmilliót. Szerintem, az átlag user számára az Android biztonságos.

(#129) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

A videót ugyan nem néztem végig, mert az első mondatok után elég nyögvenyelőssé vált, nem kínoztam magam vele, illetve valószínűleg sok újat egyébként sem tudtam volna meg, azért meglepő ez a multitask őrület itt a topikban. :D
Minden okoseszköz képes multitakingra kb a big bang óta.
Láttunk korlátozott és kevésbé korlátozott megoldásokat, ami komolyabban változott az idők során, az a dolog gui-integrációja, illetve gesztusvezérlésének fejlődése.

Azért dobok egy screenshotot a jó régi telóm képernyőjéről, megnyitottam 1-2 szirszart, hogy lásson az is multitaskingot, aki még sosem látott. ;]

(#130) wolfnet válasza vicze (#99) üzenetére


wolfnet
tag

Tisztában vagyok vele, nincs ész osztás, de ezt te is szem előtt tarthatnád. :K Nem ezekben fejlesztek de tudom mi a különbség az sdk és az ndk között, és képzeld el programozok c++-ban. Nem ez volt az alapvető probléma, a sandbox pedig egy virtualizált környezet de mindegy, nézz utána. :K Mondtam hogy nem ismerem az IOS plattformot, viszont linuxozok reggeltől estig, képzeld tudom hogy a csomagkezelő egy általános szabvány, nem ez volt a felvetett probléma. Ha kicsit utánanézel, akkoriban az Apple 100%-ban azt hirdette hogy az IOS plattform egy saját termék, nem tartalmaz semmi gnu licenszes programot, ennek ellenére akik feltörték, bebizonyították a bíróságon hogy egy mezei debian linux alapjain nyugszik és annak programjait használja, ezért volt "legálisan" a törés az appsotre-ban hozzá.

Köszönöm a kioktatást, nem hülye vagyok. :R

Privátban érdeklődj! :)

(#131) lugosi válasza wolfnet (#130) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ha ezeket a dolgokat értelmesen és pozitívan vitatjátok meg, akkor szerintem sokat tanulhatunk belőle mi hozzá nem értők is.

(#132) wolfnet válasza lugosi (#131) üzenetére


wolfnet
tag

Sajnálom a részemről. üdv :R

Privátban érdeklődj! :)

(#133) Magnat válasza margithid (#121) üzenetére


Magnat
veterán

"Meg ugye ott van iOS és win10 is, ezek is biztonságos rendszerek." - ugye nem azt akarod mondani, h a helyzet annyira fekete-fehér, h
Android=nem biztonságos
IOS, BB, Win = biztonságos?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#134) vicze válasza Magnat (#133) üzenetére


vicze
félisten

Igen azt akarja, csak azt az ici pici apróságot, hogy pl. részben a BB10-ben is jelen van a Stagefright és az Androidos appokkal teljes egészében elérhető a Stagefright sérülékenyég(mivel az Andrid Player része) BB10-en, arról már kussol mindneki.
Az hogy a userek beveszik bármelyik rendszerről, hogy biztonságos csak önmagukat ámítják továbbra is. :(

(#135) Magnat válasza vicze (#134) üzenetére


Magnat
veterán

Plusz ha jól tévedek, a tavalyi fappening botrány sem az Androidot érintette ... ok, h ott konkrétan a cloudon keresztül nyúltak, de közvetve ez is az IOS sérülékenysége..

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#136) margithid válasza Magnat (#133) üzenetére


margithid
veterán

Én nem állítok ilyesmit, de a köztudatban ez van benne.
Amúgy meg szeritnem a sérülékenységek nagy része user error.

(#137) gabezzz222


gabezzz222
csendes tag

Z10 (STL100-1) -en az alábbi dolgokat próbáltam párhuzamosan futtatni:
- natív böngészőben youtube (tetszőleges videoklip)
- FastTube (appworld, ingyenes lejátszóban videoklip)
- natív video lejátszó (valami videó)
- VEVO (amazonról, ingyenes - valami videó)
- AVPlayer (amazonos)

Egyszerre megy a hang folyamatosan mindennek, és ami előtérben van, annak a kép is. Ha pluszban ezekhez további lejátszót indítok, már akadozik, de kíváncsi lennék z30-ra, passportra, és egyéb rendszerek határaira valami hasonló teszten (egyéb videóprogramokkal kiegészitve).
Mint felhasználó, nekem ez elég látványos demonstráció.

(#138) vicze válasza gabezzz222 (#137) üzenetére


vicze
félisten

"látványos demonstráció"
Csak éppen semmi értelem nincs az ég világon, mert semmi köze a rendszer tudásához.

Futtass 10 böngésző fület + 2 játékot(értelmes méretűt, ne egy AB-t) párhozamosan folyamatosan váltogatva újratöltés nélkül. Az már valami.

(#139) Syl válasza vicze (#138) üzenetére


Syl
nagyúr

Most miért rontod el a játékát? ;] :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#140) Tigerclaw válasza vicze (#138) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

"Az már valami", de az is távol van az életszerűtől. Sosem várnék el a telefon hardvertől, OS-től ilyen szintű tudás, még közelítőleg sem. Pár böngészőablak, egy zenelejátszás a háttérben, egy dokumentum "szerkesztése" és esetleg valami lightos játék, de ez is inkább csak stressz-tesztnek. Az átlagember a telefont telefonként használja, nem pedig számítógépként. Jó dolog a svájci bicska, de mégis van otthon rendes kés, csavarhúzó, fűrész, reszelő vagy épp olló.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.