Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gabyka


gabyka
aktív tag

Többször váltottam mindhárom hazai szolgáltató között...akkor amikor ígérték...nem előtte, nem utána, hanem akkor... :U anyáztam volna rendesen, ha máskor.
Mi az a P-T-Y? :B

Szerk.: ja, most olvastam az előzőket...

[ Szerkesztve ]

(#2) Klaus Duran válasza gabyka (#1) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Most Y a neve. Régen meg P GSM

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#3) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem egészen értem, hogy ha a többi szolgáltató nevét kiírtad, akkor a Pannon / Telenor / Yettel miért került csak kezdőbetű-szinten említésre, de mindegy is.
Sok sikert az új szolgáltatóddal.

Amúgy én is gabykával értek egyet.
Ha azt írják/mondják, hogy ekkor lesz a hordozás, akkor ekkor legyen, nem előbb/később. :U

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#4) dugo_


dugo_
veterán

Én még jó 10 éve próbáltam a Vodától átvinni a Telekomhoz, de három hónap huzavona és vagy egy tucat adategyezési hibára futó elutasítás után feladtam. Mindkét szolgáltatónál csak pingvineztek. Elvileg nem azonos formátumban tárolják az adatbázisukban lakcímet és amiatt volt eltérés. Ezúton is minden jót kívánok annak, akinek ehhez köze van/volt.

(#5) nyunyu


nyunyu
félisten

Yettel?

Kollégám anyázott éppen, mert anno a korlátlan mobilnet csomagra volt előfizetve, erre 1-2 éve lekorlátozták 100GB-ra.
Aztán most meg egyoldalúan áttették 25GB-ra, cserébe korlátlan lett beszélgetés, amiből havi 1-2 órát se használ el.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#6) Viktor0610 válasza nyunyu (#5) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A első sztorit megnézném, milyen körülmények között ment az a korlátozás. Sosem hallottam még ilyet.
A másikhoz megjegyzés: kapott értesítést a számlájával, amiben leírta a Yettel, hogy mire fogják váltani. Mivel nem lépett (választott másik tarifát), megtörtént a váltás.

Samsung Galaxy A54

(#7) nyunyu válasza dugo_ (#4) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem emlékszem a Telekom milyen címszolgáltatótól veszi az adatbázist, de a pillangó idején belefutottunk olyan bugba, hogy ha egy egyébként létező címen egy fals emelet-ajtó kombinációra próbáltunk szolgáltatást rendelni, akkor létrehozott egy új cím rekordot, és annak az azonosítóját adta vissza.
Vagyis egylakásos családi ház esetén is sikerült 10. emelet 2. ajtó alá netet köttetni, mert az utca-házszám stimmelt.

Amennyire emlékszem Siebelben ilyen mezőkben van tárolva a cím:
- ország
- irányítószám
- település
- utcanév
- utca típus (utca, körút, tér, stb...)
- házszám
- épület neve
- lépcsőház
- emelet
- ajtó
- helyrajziszám

Simán lehetséges, hogy más CRMben nincs ennyire szétbontva és/vagy másképp van tagolva, aztán onnan akárhogy próbálod automatikusan konkatenálni+tördelni, sosem jön ki a két cím egyezése, hacsak valaki élő ember át nem nézi, és le nem okézza.
(Mostani helyemen ország kód, irányítószám, város, utca, házszám van csak)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8) nyunyu válasza Viktor0610 (#6) üzenetére


nyunyu
félisten

Megszűnt a csomag, és automatikusan átsorolták másikba, ahogy most is.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#9) Viktor0610 válasza nyunyu (#8) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Azért érdekes, amit írsz, mert ilyen sűrűn nem szokott lenni automatikus csomagmódosítás.
Most zajlik egy, igen, de jó pár évvel ezelőtt volt a legutolsó hasonló, nem 1-2 éve.

Samsung Galaxy A54

(#10) nyunyu válasza nyunyu (#7) üzenetére


nyunyu
félisten

Simán lehetséges, hogy más CRMben nincs ennyire szétbontva és/vagy másképp van tagolva, aztán onnan akárhogy próbálod automatikusan konkatenálni+tördelni, sosem jön ki a két cím egyezése, hacsak valaki élő ember át nem nézi, és le nem okézza.

Összes mező konkatenál, aztán két stringre Jaro-Winkler ráuszít, és ha 0.94-0.95-nél nagyobb egyezést mutat, akkor elég jó eséllyel azonos a két cím, max pár betű van elírva bennük.
Legalábbis amikor 2 rendszerben tárolt címeket próbáltam összehasonlítani, és az egyikben 'irányítószám város utcaneve utca házszám' másikban meg 'irányítószám város utcaneve u. házszám' volt, akkor jött ki 0.948-ra.

Persze ez sem véd az ellen, hogy 2.emelet 1. ajtó <> 1.emelet 2.ajtó.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#11) nyunyu válasza Viktor0610 (#9) üzenetére


nyunyu
félisten

Igaz, 2018. ősszel volt a Hello Data -> Blue+ váltás.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#12) KISDUCK válasza nyunyu (#8) üzenetére


KISDUCK
addikt

Én hello datás voltam és pár éve amikor már kivezették a csomagot akkor hívtak hogy hát áttennének valami semmire való csomagba 100gb-os adatkerettel több pénzért, akkor elutasítottam mert jó nekem ahogy van.
Most sajnos beszántottak mindent a hello data maradékával együtt. A korlátlan mobilnetet még képtelen vagyok elengedni, úgyhogy belementem abba amit felajánlottak, drágább lesz hűség mellett kb. 2,5k huffal, de adnak mellé 200 perccel többet amit nem fogok kihasználni. Kellemetlennek kellemetlen, de most nem tudtam jobbat.

szerk.: most látom írtad hogy a blue volt a csomag, nekem is azt ajánlgatták, de az nem volt kötelező.

[ Szerkesztve ]

(#13) gabyka


gabyka
aktív tag

Lassan jöhetnének tapasztalatok is, így elsőkézből :U Mennyire vált be a váltás? Mobilnet/hálózat rendben?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.