Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) BenceShearer válasza Zayl01 (#250) üzenetére


BenceShearer
aktív tag

Nem ezt mondtam. Azt, hogy az Optimus One kijelzője szerintem sokkal jobb.

Negatív kritika...még nem mondanék, nincs meg régóta. Eddig nem találkoztam nagyon zavaró hiba jelenséggel.

(#252) jooker82 válasza Zayl01 (#248) üzenetére


jooker82
nagyúr

Az a led amit ráraknának az annyit érne hogy semmit...én az arenámon egyszer sem használtam...kb másfél méterig hat sötétben,de akkor sem közeliti meg a vakut...ugyh ez nálam nem kizáró ok...az egyedüli xenonos tel ami androidps az egy motorola...de az lényegesen drágább..és rondább is...

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#253) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Igen! Megkapom Karácsonyra a Galaxy S-t! Ez lesz az érettségi ajándékom is megelőlegezve!:D

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#254) jooker82


jooker82
nagyúr

[a chicről egy teszt...]

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#255) Prien


Prien
addikt

Csak kár,hogy itt sem esik szó,hogy mennyi RAM /ROM van a Chic-ben...Mintha ez nem lenne lényeges. Pedig szerintem okostelefonnál az. De az egész neten nincs erről egyértelmű infó. Van,ahol 256-ot írnak, máshol 418 Mb-t. Segítsen valaki! :)

A kevés is több a semminél.

(#256) Inarus válasza Oppenheimer (#253) üzenetére


Inarus
addikt

Grat és egyúttal köszönjük az ide vágó megszólalást. :C

(#257) Tompkins


Tompkins
tag

Nagy nap ez a mai!
Állítólag mára várható MA-s teszt! Ezt erősíti meg az is, hogy a kedvenc videómegosztó oldalunkon már fönt van az MA-s videóteszt!

Már várom az írásos részt is!

[ Szerkesztve ]

(#258) yogurt válasza Tompkins (#257) üzenetére


yogurt
csendes tag

jaja, zsíííír :DDD

Uff!

(#259) stefi68


stefi68
addikt

Tényleg ma kellene, hogy megjelenjen a MA-s teszt, de én még ezt az előzetest sem láttam: [P500 előzetes]

Azt írja vékony a kijelző .... :F

Nagyon kíváncsi vagyok a tesztre....

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#260) Zayl01


Zayl01
tag

Nekem ugy tunik mintha egy kicsit akadozna mar menuben is, meg a bongeszo alatt a nagyitas is, lehet egy erosebb proci kellett volna bele. Na de azert a full tesztet megvarom. Egyebkent ezt a telot neztem ki magamnak vagyis ez is lehet jo alternativa.

(#261) stefi68 válasza Zayl01 (#260) üzenetére


stefi68
addikt

Mi az ami még szóba jöhet ilyen áron?

Egyébként IGEN én is ezt néztem ki az első androidos telefonomnak még szeptemberben!

Ahhoz képest még elég türelmesen várom a tesztet, bár voltak már fellángolásaim, hogy na most megrendelem.
Főleg amikor a múlt héten megtudtam, hogy a Vodánál valószínű nem is lesz idén....

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#262) Zayl01 válasza stefi68 (#261) üzenetére


Zayl01
tag

Hát én itt egy kicsit feljebb tettem a mércét vagyis olcsóbbat néztem ki de úgy gondolom megéri az a plusz pénz, emígy még a Galaxy S3 amit nagyon nézegettem, de az olcsóbb, meg a HTC Wildfire, de annak meg a kamerája és az alakja nem tetszik. Úgy hogy most dől el hogy nekem is ez-e lesz az első okos telefonom avagy se.

(#263) Tompkins


Tompkins
tag

És meg is érkezett a várva várt TESZT!!!!!!!!!!

Szerintem ezen fórumot is ott kéne folytatni.

No, megyek, elolvasom. ;)

(#264) Bargab válasza Zayl01 (#262) üzenetére


Bargab
tag

Elősször egy galaxy 3at néztem ki de ez valahogy jobbnak tűnik. Ha jön a T-hez akkor beruházok rá.

(#265) Oppenheimer válasza Inarus (#256) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Ha visszaolvasol, akkor láthatod, hogy eredetileg ezen telefon mellett döntöttem volna, de úgy tűnik most más a helyzet. :P

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#266) talpalavalo válasza Bargab (#264) üzenetére


talpalavalo
aktív tag

Elméletileg fog, azaz külföldön konkrétan Angliában már kapható a T-nél tehát szerintem maximum jövő első negyedévében idehaza is bekerül a repertoárba, bár nem minthogyha a maga 60 ezer forintos kártyafüggetlen árával és az ahhoz tartozó tudásával nem lenne eléggé meggyőző...
Engem egy valami zavar de nagyon az az A-GPS :S

(#267) Inarus válasza talpalavalo (#266) üzenetére


Inarus
addikt

Az A-GPS, vagyis a cellainformációs és adatforgalom alapú rásegítés a pozícionálásra miért is zavar? :U

(#268) MikroTikker válasza Inarus (#267) üzenetére


MikroTikker
tag

Lehet, hogy azért zavarja, mert fél, hogy az amerikai kormány a cellainformáció alapján megtalálja, mikor illegálisan vizel közterületen mondjuk :D
Bocsánat, amúgy nem akarok indulatokat szítani - úgyhogy leszögezem, hogy csak vicceltem ;)
Engem leginkább az érdekelne, hogy lesznek-e majd rá frissítések, vagy várhatunk arra is, mint a Duke Nukem Foreverre :F Mert oké, hogy most elég friss ez a dolog, de azért az ember - legalábbis én - hosszabb távra vesz telefont, mint pár hónap. Mondjuk, ha lenne több pénzem, akkor lehet, hogy megvenném mindig a legújabbat :DDD

(#269) redina24 válasza MikroTikker (#268) üzenetére


redina24
csendes tag

Tényleg elég szimpatikus, bár nekem LG-m még sose volt, így nem tudom mennyire megbízható. Nekem a Nokia 3210-es után mindig csak Samsungom volt, nagyon szeretem, így alapból én erre indultam el a keresgélésben, de nyitott vagyok más márkákra is, ha jók a tapasztalatok vele kapcsolatban.
Én jópár évig használnám az új telót, ha beruházok rá, így nem lenne mindegy, hogy meddig bírja.. ezzel kapcsolatban vélemény?

(#270) jooker82 válasza redina24 (#269) üzenetére


jooker82
nagyúr

Hardveresen nem szokott gond lenni az lg telefonokkal...szoftvert nézve meg az android elég megbizható..
Nekem már a 3. LG-m a mostani..A leghosszabb ideig másfél évig volt nálam a viewty de gyári fóliával karcolás nélkül hibátlanul és árán felül adtam el...

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#271) majkel válasza talpalavalo (#266) üzenetére


majkel
tag

Ezt én sem értem miért is zavar, ez csak egy plusz feature ami segíti és gyorsabbá teszi a pozicionálást. Egyébként valóban, a 60 ezres bevezető ára elég baráti, de mi lesz akkor mikor hetek múlva beáll "normálisra" és már 50-ért elvihető lesz. A hülyének is jobban megéri, mint egy Galaxy 3 (a Galaxy Spicánál meg főleg jobb... bár annál jobbat nem nehéz összehozni).

(#272) MikroTikker


MikroTikker
tag

Milyen ez az új LG telefon? Gondolkodom egy okostelefonon, de nem nagyon értek hozzá.
Androidos, meg 2.2-es szoftver. Tudom, mit jelent általánosságban, de konkrétan ennél a telefonnál ez miben nyilvánul meg,?
Jobb az üzemidő, gyorsabban tölt???
Az ára picit magasnak tűnik nekem, de gondolom, idővel úgyis lentebb viszik majd.

(#273) talpalavalo válasza Inarus (#267) üzenetére


talpalavalo
aktív tag

Ohhh ez csak az én hülyeségem, nem érdemel több szót :)

A 2.2 hogy miért jobb? Ez is kb. hasonló jellegű kérdés volt mint az én kijelentésem, de szummázva az a lényeg, hogy a 2.2 gyorsabb és sokkal jobban dolgozik a meglévő erőforrásokkal, tehát kevesebbet fog fogyasztani, ergó tovább bírja az aksi ;)
De ami a legjobb, hogy sokkal több alkalmazás fog menni, ugyanis van ami el sem indul, 2.2 alatt ;)
És ez a lényeg ;)

(#274) kenguroo válasza talpalavalo (#273) üzenetére


kenguroo
tag

Érzed ezt a paradoxont?

De ami a legjobb, hogy sokkal több alkalmazás fog menni, ugyanis van ami el sem indul, 2.2 alatt

itt van a válasz, hogy mi az előrelépés az andriod 2.2-ben, szerintem az egyik legfontosabb, hogy működik a 10.1-es flash.

(#275) redina24 válasza majkel (#271) üzenetére


redina24
csendes tag

Ez tényleg jó ár, a tesóm egy samsung jetet vett szintén 60 körül pár hónapja, az is ügyeske, bár csak az alapfunkciókat ismerve mondom, azt nem tudom, frissítgetve mire képes.
Én bízom még egy erős árzuhanásban a karácsonyi hisztéria után.. ;)

(#276) lexxa83 válasza kenguroo (#274) üzenetére


lexxa83
csendes tag

Köszönöm a linket kenguroo. Viszont van valami amit nem értek benne: ha most valóban gyorsabb, mint a többi verzió, tehát ténylegesen, akkor jól értem, hogy az adatforgalom is gyorsabb a GSM vétel miatt. Tehát a 3g gyorsabb, a net gyorsabb és mint hallottam WIFI-spotként is használható a készülék, akkor ezzel jó kis hálópartikat tudunk teremteni a cimborákkal, nomeg a GPS is használhatóbb lesz, mint a korábbi verziókon. :C

(#277) kenguroo válasza lexxa83 (#276) üzenetére


kenguroo
tag

hát ebben nem vagyok olyan biztos, vagyis én speciel nem tudok olyan játékról amit lehetne tolni az okos telefonnal hálóban! Lehetséges hogy van nem vagyok kompetens a témában! :D

(#278) majkel válasza kenguroo (#277) üzenetére


majkel
tag

Pahh... :D Tényleg nincs:
http://mobilarena.hu/hir/skies_of_glory_android_vs_iphone.html

Van több is, de szerintem ez a legjobb. Múltkor egy iPod Touch ellen játszottam, bár az én kis középkategóriás vasamon nem fut olyan jól, kicsit több kakaó kéne neki, de Optimus One-on még nem próbáltam. Majd legfeljebb karácsony után ha öcsém végre el tudja dönteni, hogy milyen telefont is akar venni... :)

[ Szerkesztve ]

(#279) kenguroo válasza majkel (#278) üzenetére


kenguroo
tag

Pont azért írtam, hogy nem vagyok kompetens a témában, mivel nem szoktam játszani! :D
Nem gondoltam volna, hogy már itt tart ez a dolog, igazából egyáltalán nem szoktam játszani, de ennek már elég ütős játékélménye lehet! :D

(#280) MikroTikker válasza kenguroo (#274) üzenetére


MikroTikker
tag

Lehet, hogy megint butaságot mondok, de az, hogy flash is lesz rajta, nem fogja jobban enni az adatforgalmat a böngészés közben? Mármint, hogy akkor a flash tartalmakat is letölti majd mindig az oldalakról - gondolom - ami a nem valami olcsó (legalábbis számomra) mobilnet mellett nem mindig kellemes következmény... :U
Vagy ez a flash dolog ettől független? Meg ugye a böngészőben ki is lehet kapcsolni? :F
Egyébként egyéb pozitív változásokat is von maga után a dolog? Úgy értem magát a flash-t más téren is használja egy telefon vagy csak a netezési élményben nyújt pluszt?

(#281) horatiocain válasza MikroTikker (#280) üzenetére


horatiocain
csendes tag

Javítson ki valaki okosabb, ha rosszul mondom, de a flash nem abban merül ki, hogy mindenféle villogó hirdetések meg egyéb hasztalan dolgok jelennek meg a képernyődön, hanem például a netes videók lejátszását támogatja, illetve bizonyos oldalakon az alapvető használathoz is szükséges, amit enélkül bajosan tudsz elérni. Bár mobilon még nem találkoztam vele, hiszen én ennyire friss Androiddal még nem futottam össze, de egészen biztos vagyok benne, hogy le tudod tiltani, ha éppen nincs rá szükséged, mert csak olvasgatni akarsz, nem pedig különféle animációkat nézegetni ;)
Úgyhogy nem kell ettől félni - persze fel kell készülni, mielőtt bekapcsolsz egy netes telefont, mert ettől függetlenül jelen pillanatban is csomó olyan program futkározik az okostelefonokon, amik hajlamosak önállóan adatforgalmat generálni - ezeket gondosan le kell tiltani, hogy ne lepődj meg a számlát kézhez kapva :( Úgyhogy csak óvatosan! Bár a szolgáltatótól is függ, mekkora ennek a veszélye, van aki túlszámláz másnál az előfizetésbe foglalt korlát elérése után lelassítják a kapcsolatot - mindkettőnek van előnye és hátránya is, netfogyasztásnál tehát inkább az előfizetés ügyes megválasztása a fontos :K

(#282) viola49


viola49
csendes tag

Hát, milyen jókat látok itt. Csupa jót. Mondjuk a mobilos internettől nagyon félek. Egyébként is nagyon drága, meg amilyen analfabéta vagyok, és nem értek hozzá,. De annyit mégis, hogy csatlakozhassam az előttem szólóhoz: igen, nem csak azokat a zavaró élményeket okozza a flash, hanem rengeteg netes videó lejátszását is lehetővé teszi. Na, ha nekem végre lesz ilyen telefonom, keresek valakit, aki majd szépen mindent beállít rajta, és akkor nem lesz gond vele. Mert a képeken nagyon jól néz ki:)

Nincs második lehetőség!!! :P

(#283) kabostitanil válasza viola49 (#282) üzenetére


kabostitanil
csendes tag

A mobilnet hihetetlenül hasznos számomra. Igaz, hogy nem szabad nagy mennyiséget letölteni a mobilról, mert ha túlléped az adatforgalmat , akkor szépen fizethetsz, de sima levelezésre menetrend megnézésére kiváló. Otthon meg szépen letölthetsz a korlátlan internet előfizetéseddel :D Nem kell csodákat várni a mobiloktól, még a felső kategóriásoktól sem, örökké azok sem lesznek jók, de rengeteg hasznos alkalmazás van rajtuk, ami megkönnyítheti az életed. :))

Nagyon el van fáradva ez a világ. Ráadásul punk zene nélkül az élet olyan mint a sör hab nélkül!

(#284) jooker82 válasza kabostitanil (#283) üzenetére


jooker82
nagyúr

Van olyan mobilnet is amelytől nem kell félni...nekem 1000 ft 50 mb kb jó 3 hétre elég,úgy h videót nem nézek utána valamelyest lassul..de nincs túlforgalmazásii dijj.tehát 1000 ft a vége akármennyit netezek..

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#285) talpalavalo


talpalavalo
aktív tag

Ti melyik navigációs rendszert használjátok rajta? Úgy értem, ami Android alatt is fut, van hozzá rendes magyar map (ami helyesen is működik, és jelzi az utakat, nem csak a főutakat :S), és a felbontása is olyan, hogy kezeli az Optimus One...
Én Tom-Tom-ot használtam ,de nem az igazi, a közép Európa térképe, kicsit karcsú :S

(#286) kenguroo válasza talpalavalo (#285) üzenetére


kenguroo
tag

Én Navigont használok, tökéletesen működik (Desire 2.2). Olyan részletes magyar térkép van hozzá, hogy még a Mari néni zöldséges bódéját is mutatja a "Marosi dűlőben". (Nem vicc, vidéken használtam és ilyen részletességgel mutatta a dolgokat még egy 4. rendű úton is.)
Fogalmam sincs, hogy ezzel a felbontással hogyan működik, ki kell próbálni.

(#287) viola49 válasza kabostitanil (#283) üzenetére


viola49
csendes tag

Az biztos, hogy az okostelefonok valódi okossága az internetben rejlik.. vagyis a lényeg mobilitás és az internethozzáférés adta lehetőség együtt!

Nincs második lehetőség!!! :P

(#288) kenguroo válasza viola49 (#287) üzenetére


kenguroo
tag

Hát ez így van, nem is tudom már melyik cikkben olvastam, de a cikkíró nagy igazságot mondott: ha valaki egy okostelefon-t vesz internet nélkül, kb olyan mintha laptoppal akarná beverni a szöget a falba - arra egy kalapács is elég. :)

(#289) majkel válasza viola49 (#287) üzenetére


majkel
tag

Na, azért ez nagyrészt igaz, de ennek ellenére szükség lehet arra, hogy ki tudd kapcsolni az internet elérést. Meg én is használtam már Androidos okostelefont úgy fél évig, hogy nem volt aktív mobilnet kapcsolatom, mert melóban, egyetemen és otthon is volt Wi-Fi az ezeket a helyeket összekötő útvonal meg kb 20 perc járásnyira volt... így meg minek.

De tény, hogy az Android előnye akkor mutatkozik meg igazán ha van mobilneted.

(#290) talpalavalo válasza majkel (#289) üzenetére


talpalavalo
aktív tag

Nem az a lényeg, hogy milyen neted van hanem hogy legyen és mint írtad is Neked is volt akkor...
A Navigon-ról is hallottam már, most az iGO-t nyüstölöm...

A múlthéten egyébként az egyik barátom vett egy Optimus One-t és hát noh.... Jó-jó, de nekem különösebben nem tetszik, nem a tudása mert azzal nincs gond csak a formája, számomra kicsit "gagyi" hatása van :S

(#291) Forchalad válasza talpalavalo (#290) üzenetére


Forchalad
tag

Szerintem nem gagyi, jól néz ki, de ízlések és pofonok. Amúgy meg a pénzért amit kifizetsz egy jó készüléket kapsz, szóval nem lehet rá panasz. Azoknak akik még ismerkednek az okostelefonokkal illetve az androiddal tökéletes választás. Itt az ember mindent megtanulhat aztán jöhetnek a komolyabb készülékek is:) LG elég rendesen belehúzott a mobilok fejlesztésébe is lsd 2X, szóval nem csak a tv-k terén bizonyít:) A Wifi hotspot funkció jól működik?

"Az első pohár után olyannak látod a dolgokat,amilyenek. A második pohár után olyannak látod őket, amilyennek szeretnéd őket. A harmadik pohár után olyannak látod őket, amilyenek valójában." Oscar Wilde

(#292) majkel válasza Forchalad (#291) üzenetére


majkel
tag

Ez a frontális megközelítés a korábbi (mára már elavult struktúrájú) mobil operációs rendszerek esetén igaz volt, manapság már nem. Itt az árban már nem a nagy vízválasztó, hogy milyen funkciókat kapsz közvetlenül, hanem milyen teljesítményt.

A számítógépeken is tök ugyan az az operációs rendszer futhat egy olcsóbb és egy drágább gépen, szóval a tanulási és a megszokási fázisban ez egyáltalán nem mérvadó.

Meg összességében az is elmondható, hogy egy jó középkategóriás Androidos mobil és egy felsőkategóriás között, csak hardverileg van eltérés, funkcionalitásban ugyan azt hozzák, hozhatják. A 2X is csak annak jó móka aki szeretne játszani is a mobilján... közben kifizetsz érte egy konzol+HDTV vagy számítógép árát... nem biztos, hogy megéri.

(#293) MarduK666


MarduK666
csendes tag

Sziasztok!

Egyik ismerosom egy hete vett egy LG P500-as telot.
A problema a kovetkezo, a kijelzo es a fedlap koze bement a por!(nem a folia ala, nem is kosz)
Mas tapasztalt mar ilyet? Kulfoldi forumokon azt irjak h tervezesi/gyartasi hiba.
Viszont jolenne tudni itthon hogy lehet az ilyet rendezni. Gari meg boven van ra, viszont mukodesben(eddig) nem okoz problemat, viszont iszonyatosan idegesito.
Meg ha gariban meg is tisztitjak, ez a problema forrasat nem fogja megszuntetni, masik keszulek se(gyanitom nem orvsoltak a hibat).
Szoval, mit lehet tenni ilyen esetben?
Elore is koszi a valaszokat!

Don't know, don't care...

(#294) lalajos


lalajos
csendes tag

egy nyaralásos probléma: WI-FI hálózat WEP jelszava hexadecimális, első karaktere máris egy backspace. hogyan tudom beadni a telefonnak ezt a jelszót?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.