Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-02-20 14:01:13

LOGOUT.hu

LG Optimus L7 II

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2251) Imi1981 válasza bepe79 (#2250) üzenetére


Imi1981
veterán

Persze tudom én ,pont most volt nálam egy galaxy young hogy csináljam meg ,hát az igazi büntetés volt :) Advance volt nekem is de akkor még használható volt ,de akkor még az l7 2 is pörgős volt . Sajnos gyorsan elavúlnak az alkalmazások meg google szolgáltatások egyre nagyobb ramigénye miatt .
De a hangsúly azon van ,hogy kolléga írta hogy A3-ról váltana vissza ! Szerintem A3 után már nem tudnám ezt elviselni ,azért ég és föld a két teló! Nekem most lg G2 mini van de ez elég fürge Kis jószág főleg az l72 mellett .

[ Szerkesztve ]

(#2252) Balathruin válasza bepe79 (#2250) üzenetére


Balathruin
veterán

S Advance pedig szerintem ehhez képest villám volt, persze nem teljesen gyári rendszerrel mert az hulladék (ezen se az van). Nálam van egy ideje és minden téren borzalmasnak bizonyult. Nem kényelmes (szögletes, csúszós), akku alig bírja (3 óra SoT is lehetetlen vele, ugyan úgy használom mint az Advancet, az minimum 3-mat tudott), kijelző nem vészes, de a RAM baromi kevés (pedig a Samu is 768MB-s), tárhely egy vicc, GPU kegyetlenül gyenge és a jack dugón átjövő jel is problémás (súg).
Rendszer az S Advanceon javított gyári (SamiOS, korábban sima gyomlált), L7 II-n pedig amíg nem nálam volt addig gyomlált gyári JB volt (akkor is nagyon gáz volt, használtam), most egy átalakított KitKat van rajta.
Szerencsére nem kell már sokáig szívnom vele, le lesz cserélve.

(#2253) csaba17 válasza bepe79 (#2250) üzenetére


csaba17
senior tag

az s advence rosszabb mint ez? :) anno azt akartam venni az lg helyett :)

amúgy múlt hét csütörtökön én is leváltottam egy cubot s600-asra. ég és föld a különbség. igaz eltelt majd 3 év a két technika között de akkor is, árban meg ez olcsóbb volt :)

(#2252) Balathruin válasza bepe79 (#2250) üzenetére
akkor megnyugodtam, bár gondolom itt is felhasználó váltogatja, hogy gyors e vagy sem.
nekem decemberben lett resetelve a gyári rom, februárra lassú lett mint a dög, face helyett face lite van/volt fent, ott nyertem pár mega ramot. de pl most ha megnézem, 60 mega szabad van....
és nincs rajta egy valag program...

[ Szerkesztve ]

(#2254) bepe79 válasza csaba17 (#2253) üzenetére


bepe79
addikt

Hát sokkal. Miért, szerinted nem? :F S Advance-ben szintén csak 768 mega RAM, és el tudod képzelni, hogy abból a Touchwiz mennyit hagy és mennyire használható és gyors azzal az S Advance. Proci meg míg az L7 II-ben Qualcomm Snapdragon, addig az S Advance-ben valami Ericcson-hagyaték hikomat fos, amire már driver-ek sem jöttek ki, és amit nem támogattak az újabb Android OS-ek...
És akkor arról már nem is beszélek, hogy az Advance kisebb kijelző, régebbi (és nem jó minőpségű) SAMOLED, ellentétben az LG szép IPS-ével.
Advance-ban nincs értesítési led sem, míg az LG ezt is megkapta, az akku pedig összehasonlíthatatlan szintén az LG javára.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#2255) Balathruin válasza bepe79 (#2254) üzenetére


Balathruin
veterán

S Advance sokkal kevesebbet foglalt nekem üresen mint ez.
Az a fos novathor gyorsabb az istenített Qualcommnál, Lolli is simán megy rajta.
Szerintem még mindig jobb az az Amoled mint ennek az IPS-e, de annyira nem szólok bele, mivel a fekete az oka.
Értesítési led, kinek mi a fontos, engem hidegen hagy.
Akku pont ebben egy vicc, +1000mAh és nem bírja addig (minimum 3 óra SoT).
Tárhelyről persze elfeledkeztél, ebben a 4GB szart se ér.

(#2256) bepe79 válasza Balathruin (#2255) üzenetére


bepe79
addikt

"novathor gyorsabb az istenített Qualcommnál, Lolli is simán megy rajta"

:DD

Na jó, nekem itt ér véget a "szakmai" topik olvasása..
Azért fejet kihúzni néha a homokból ám!

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#2257) Balathruin válasza bepe79 (#2256) üzenetére


Balathruin
veterán

Ha leírnád mi a bajod a tapasztalatommal és nem csak elhúznád a csíkot az még segítene is.

(#2258) csaba17


csaba17
senior tag

helósztok

ma átmásoltam az lg-ben lévő memkártyáról az uj mobilomra a zenéket. a kártyát az lgből kivettem menet közben. a zenéket át is másoltam, de a mobil már nem ismeri fel a kártyát...
miért?
annyi, hogy link2sd-t használtam, szal biztosan volt 1-2 progi aminek gondja lett, hogy kivettem. mindegy.
leformáztam a kártyák, a két particióból egyet csináltam, a mobilt közben vissza állítottam gyárira.
a memkártyát most sem ismeri fel.
másik 4 kártyát gond nélkül felismer, egyből írja róla az adatokat a tárhely menüben.
mi baja van?
igaz kb eladom a mobilt, de érdekes, hogy egy konkrét kártyát nem ismer fel.

(#2259) KáplárB99


KáplárB99
csendes tag

Sziasztok! Kezdem megunni a CM10.1 romot,lassan, még a telefonváltás előtt visszaszeretném rakni vagy a 4.1-et vagy a 4.4-et.Ti melyiket ajánlanátok? A 4.4-es V20C nem lassú borzasztóan?

(#2260) shifty! válasza KáplárB99 (#2259) üzenetére


shifty!
senior tag

Lassú a 4.4, mégis azt ajánlanám, biztonságosabb az új verzió.

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#2261) KáplárB99 válasza shifty! (#2260) üzenetére


KáplárB99
csendes tag

Rendben! Most felraktam a 4.1-et a Purified stock v1,0-t. Mennyire lassú a 4.4?

(#2262) KáplárB99


KáplárB99
csendes tag

Szóval..mennyire használható?

(#2263) shifty! válasza KáplárB99 (#2261) üzenetére


shifty!
senior tag

Ha az fent van és megy ahogy kell neki, akkor inkább hagyd is rajta. Nem hoz annyi előnyt a 4.4.

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#2264) creatorium


creatorium
tag

Sziasztok, telenor mytv nem működik, a "videót nem lehet lejátszani" felirattal. gyári a rom rajta. Ez a teló nem tudja?

(#2265) csaba17 válasza creatorium (#2264) üzenetére


csaba17
senior tag

esetleg play áruházban kérdezd meg hozzászólásban.
nálam a thome-os tv go ment(2-3 hónapja), miután unrootoltam a mobilt, azóta meg is váltam tőle, eléggé eljárt felette az idő.

(#2266) Espla


Espla
aktív tag

Sziasztok! Azt írja a telefon, hogy elfogyott a belső tárhely. 2 GB.
Nincs rajta semmi zene, kép, alig pár app.
Csatlakoztattam a géphez, hogy megnézzem mi van rajta, bekapcsoltam a system, rejtett fájl kijelzést, lehúztam a tartalmat PC-re TotalCommanderrel, ott viszont amit lemásolt, nem éri el a 150 MB-ot.
Hova tűnt a különbözet? Hogyan lehet felszabadítani? Valami scandisk vagy chkdsk segítene rajta? Most azt se tudok futtatni mert "Ez a gép -> My LG Mobile" alatt érem el.
Mi lehet a megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#2267) Smiro válasza Espla (#2266) üzenetére


Smiro
senior tag

Csinálj szerintem egy gyári visszaállítást és a csupasz telóra kezdd el visszahúzogatni a dolgokat.De kisebb baj lehet, ha csak szimplán beragadt valamelyik progi. Gondolom, újraindítás volt...

(#2268) csaba17 válasza Espla (#2266) üzenetére


csaba17
senior tag

sajnos az a ~2gb tárhely édes kevés.
ha fent a facebook+ messenger ill még 3-4 hasonló app akkor már el is fogyott. ezek magukban is elég sokat foglalnak de az általuk használt gyorsítótáras adatok is levesznek jópár(100) megát.
amíg használtam, a legvégső 2-3 hónapban átváltottam facebook lite-ra mert már majd 300mega üres hellyel még frissíteni sem volt képes mert "kevés a tárhely"...

(#2269) KáplárB99


KáplárB99
csendes tag

Sziasztok!
Eljött a telefon váltás ideje.
2,5 évet szolgált az LG , váltottam Zuk Z1-re. Teljesen más kategória, meg vagyok vele elégedve.
A teló a családban marad, úgyis most döglött be bátyám S Advance, neki az iPod mellé jó lesz.
Köszönök minden segítséget a telóval kapcsolatban, a topicot fogom még olvasgatni szerintem.
További szép napot! :))

(#2270) DinsdaleP


DinsdaleP
csendes tag

Üdv!

Sok év használat után, amikor már mindenem tele volt a telefon lassúságával és társaival, gondoltam hogy itt az ideje egy Cyanogenmod 10.2-re váltani, ami sikerült is bravúrosan, gyors, gyönyörű, minden. Viszont... lenne egy olyan problémám, hogy facebook messenger hívás esetén - és sehol máshol! - használhatatlan, a hangom először mintha folyamatosan lassítva visszahangozna, majd teljesen érthetetlenné és halhatatlanná válik idővel. Valakinek akad esetleg valami ötlete, hogy mégis mi a fenétől lehet ez?

(#2271) Smiro


Smiro
senior tag

Sziasztok, probléma: vagy navigál - gps jelet fog -, vagy tölt. A kettő együtt nem megy neki. Ahogy leveszem töltőről, azonnal jelet fog. Mindegy, hogy autós, vagy hálózati töltő. Töltőn nem fogja a műholdakat, szerintem ki is kapcsol a helymeghatározás. Mi lehet a kórság? :R

[ Szerkesztve ]

(#2272) csaba17 válasza Smiro (#2271) üzenetére


csaba17
senior tag

érdekes probléma.
nálam 2 éve olyan volt, rokonnál, szabolcs megyében, hogy ha töltőn volt a mobil akkor nem volt hálózatom...
ahogy lehúztam lett.
nem értettem akkor sem ill most sem. mert a villamos hálózatban nem hiszem, hogy akkora eltérés lenne fejérben mint a magyar-román határ mellett.

(#2273) bepe79


bepe79
addikt

Kicsit elfogott a retro feeling, így újra előszedtem a dobozából a makulátlan állapotú kis L7 II-met, és újra beröffentettem. Pöccre indul, az akksi csak félig volt "kiürülve", de azért most feltöltöm, az alkalmazásokat amiket nem használok (Play Movie, Újságos, Play Könyvek, Play Zene. etc.) letiltottam, eltávolítottam a frissítést róluk, és kikapcsolatam az értesítést rájuk, hogy ne is akarja újra frissítgetni őket. A fennmaradt appokat most frissítem, hogy naprakész legyen a rendszer, és azon is erősen gondolkodom, hogy a SIM-emet, meg a 32 GB-os Sandisk-emet visszapakolom bele, mert hiányzik a Jelly Bean (Lollipop A3-omon nem jött be annyira), meg hiányzik az értesítési led.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#2274) laracroft válasza DinsdaleP (#2270) üzenetére


laracroft
aktív tag

Szia!
Dobnál egy linket a Cyanogenmod 10.2-re?

Vagy ez lenne?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#2275) Smiro válasza csaba17 (#2272) üzenetére


Smiro
senior tag

Az, most szervizben keresik a megoldást.

(#2276) csaba17 válasza Smiro (#2275) üzenetére


csaba17
senior tag

kíváncsi leszek mit hoznak ki belőle. arra is gondoltam, hogy más az áram frekvenciája. de tudom, hogy a max eltérés is nagyon nagyon minimális, mármint ami a fali dugaljból jöhet. szóval tényleg nem tudom nálam mi okozhatta.

(#2278) Smiro válasza #41133696 (#2277) üzenetére


Smiro
senior tag

Ez miért érdekes? SBH 52-t használok... van különbség. (mondjuk árban is, 3x annyi)

[ Szerkesztve ]

(#2279) Smiro válasza csaba17 (#2276) üzenetére


Smiro
senior tag

Nem tudták megoldani. Azt vettem észre, hogy a saját töltő kábelével nem csinálja, minden más kábellel (Sony, Nokia és töltőhöz adott komolyabb kábel) igen. Szóval triviális a megoldás, szerencsére a bolt/szerviz nem kért pénzt :R

(#2280) #41133696 válasza Smiro (#2278) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ugyanazt a Sony Model MH755 fülhallgatót tartalmazza. Az érdekes az benne, hogy a gyári ha valakinek elszakad, vagy egyszerűen nem szereti a vezetékes megoldást, akkor egy ilyennel jobban jár.

(#2281) m_balint2002


m_balint2002
tag

Sziasztoook! Egy gyors kérdés ha bejon a szoftver és ott a telepítő "varázsló" (mikor beallitasz mindent/nem jut eszembe más szóval/) megakad egy sajnossal és egy hibauzenettel majd eltunik az egész kép világít a panel és ez megint elorol. Előzmények CM telepítés megvolt csak épp a root maradt ki mert azt nem dorgoltek az orrom alá így kimaradt a rendszer szépen elindult futott de nem volt elég jó így úgy döntöttem az egészet elorol kezdtem a gyári rommal és most itt vagyunk. Hibauzenettel. Mit tehetnek vele?

"Szeretnék hasznos tagja lenni a csapatnak."

(#2282) m_balint2002 válasza m_balint2002 (#2281) üzenetére


m_balint2002
tag

Bocsi. Óriási hévbe írtam. Az a lényeg, hogy miután bebootol a telefon, feljon az első lépéses beállítások és itt egy hibaüzenetet bedob majd (amit nem lehet elolvasni),elsötétül a kép (a panel közben világít) és van hogy újra bejön ez a beállítás dolog, de ezután szintén feljön a hibaüzenet és minden kezdődik elölről.

Előzmények röviden: CM rol akartam visszalépni az eredeti szoftverre (Csak nem volt root) így gépről felraktam majd ez a hibaüzenet fogad (gondolom a kernel miatt van ez az egesz aztán kitudja)

Recovery (+CWM) sajnos nincs a CM telepitese miatt. (ha lenne, egy backup restorral helyrehoznam.)

Szóval ez a kerdesem. Lehet valamit kezdeni vele így szoftveresen? Gépről esetleg?

[ Szerkesztve ]

"Szeretnék hasznos tagja lenni a csapatnak."

(#2283) m_balint2002 válasza m_balint2002 (#2282) üzenetére


m_balint2002
tag

Megoldottam. Egy gyári 4.4 felrakassal sikerült. (4.4.4-es CM-rol próbáltam vissza menni)

"Szeretnék hasznos tagja lenni a csapatnak."

(#2284) Thowra123 válasza m_balint2002 (#2283) üzenetére


Thowra123
tag

Ha most minden jó, csinálj róla egy full mentést. Főleg az NVRAM miatt. Hardbrickelt telefon is javítható de sokat segít ha van mentés :).

(#2285) razorka777


razorka777
veterán

Üdv.
Megvan valakinek bármelyik stock rom a telefonra?
Az összes link halott, amit találtam.

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#2286) Thowra123 válasza razorka777 (#2285) üzenetére


Thowra123
tag

Az összefoglalóban lévő firmware linket nézted?
Nekem elindult a letöltés. [link]

(#2287) razorka777 válasza Thowra123 (#2286) üzenetére


razorka777
veterán

A végén ugyan oda jut, a letöltős oldal már halott.

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#2288) Thowra123 válasza razorka777 (#2287) üzenetére


Thowra123
tag

V10J, V20A, V20C és Neutronic_Nuke van letöltve nekem.
Eredetileg a V10J volt rajta ha jól emlékszek, azt lehetett rootolni.
Talán az volt a leggyorsabb is (főleg ha ki lett gyomlálva).

(#2289) csaba17 válasza Thowra123 (#2288) üzenetére


csaba17
senior tag

a V20A illetve a V20C nekem is megvan, utóbbi 2x is megvan, de az egyik 89megával nagyobb mint a másik, nem is értem miért :)
ha kell akkor írd hogy melyik. feltöltöm valahová.

(#2290) col


col
addikt

Üdv kedves Társak!
Mostantól végleg elhagytam az android platformot, szóval ezt követően ebben a forum topicban már nem leszek.
Nektek további kellemes és hasznos időtöltést, sok sikert. Üdv :)

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#2291) Faaaguuu


Faaaguuu
csendes tag

Sziasztok!

Nincsen véletlenül meg valakinek a LGP710 V10J eredeti magyar verziója kdz formátumban (végül is az is jó lenne ami nem magyar például az angol) ?

A telefonon V20C van ezt nem tudom rootolni, ezért nem tudom felrakni a cwm recoveryt így nem tudok Purified Stock verziót telepíteni.

De esetleg ha valakinek van root eljárása a V20C romra azzal is elégedett lennék.

(#2292) awayalone


awayalone
csendes tag

Sziasztok!

Rég óta tulajdonosa vagyok egy ilyen LG Optimus L7 II P710 telónak, sokat megszolgált már, azonban pár napja érdekes dolgot kezdett csinálni, illetve nem csinálni.
Nem tudok róla eltávolítani egy alkalmazást sem, telepíteni sem. Boot gond nélkül megy. Mikor viszont eltávolítok egy alkalmazást, akkor úgy tűnik, hogy letörölte, azonban mikor újrabootol minden marad ugyanúgy, még a wifi, és egyéb beállítások is háttérkép stb. un úgy marad, magyarul nem tudok változtatni semmit. Telepítésnél un. ez van, kirakja az ikonokat, de nem fut az új alkalmazás, restart után meg szintén nincs ott.
Gyári alapbeállításnál nem is indul újra. A Volume- + Quick gomb + Power gomb-al bejön a kis android robot, de semmi nem történik, ismét marad minden un. úgy.
Tegnap megpróbáltam a 20C gyári firmwaret feltenni emergency módban. Végigmegy minden, hiba nélkül, mégis ismét nem változik semmi. Szerintem behalt a belső flash memória író része, és már csak read only, de lehet én csinálok valamit rosszul, vagy esetleg nem lehet vírus?

Segítségeteket előre is Köszönöm!

(#2293) Thowra123 válasza awayalone (#2292) üzenetére


Thowra123
tag

Üdv!
Érdemes lenne felrakni egy CWM-et és abból próbálni ezt azt mentés után (IMEI ne vesszen el...).
Esetleg egy CM romot kipróbálni. Nekem a fényerő csinált ilyet, hiába állítottam át, feloldás után fullon ment. kb 3x raktam újra ugyanazt a rendszert mire megjavult.

(#2294) col


col
addikt

Elhagyom a topicot, köszi az eddigi és korábbi beszélgetéseket :)

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.