Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-02-20 14:01:13

LOGOUT.hu

LG Optimus L7 II

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Most egy rövid ideje figyelem a telefonokat ,de azt észrevettem,hogy ilyenkor szokott kezdődni a ,hogy "Miért csak ennyi memoria van benne"! :DDD

Szerény megítélésem szerint az Y 300 sokkal szebb.

"a gombok nem lötyögnek" az a három? ;] :)

[ Szerkesztve ]

(#2) kekkola


kekkola
senior tag

Egy copy-paste hiba a tesztben
" Értékelés: Huawei Ascend Y210"

O+8T

(#3) winss


winss
tag

1 hete kb 1 tízessel többért vettem 4x HD-t és az mégis csak sokkal jobb.

(#4) BloodRay


BloodRay
veterán

Közép kategóriába ha esik még az ára kicsit, jó lesz ez szerintem.
Egyébként az értékelésben azt írtad, hogy lényegi fejlődés a kétmagos proci és az NFC az elődhöz képest. NFC viszont tudtommal volt a "sima" L7-ben is. :)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#5) satz18


satz18
őstag

Én is arra a konklúzióra jutottam, ami a végén elhangzik. Y300 drágábban.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#6) dokee78 válasza satz18 (#5) üzenetére


dokee78
félisten

Drágábban jobb minőségben.
Ha csak a 2 közül lehetne választanom,akkor inkább többet fizetnék ki az Optimus L7II-ért.
+256 RAM
+szebb kezelőfelület
+szebb,minőségibb készülékház

(#7) berbatov2


berbatov2
senior tag

Most csak szerintem ellentmondásos, hogy ár/értékre 9 pontot kapott?

(#8) Ádám16


Ádám16
addikt

Nagyon szép!
És ahogy a cikk is említi, nyitóárról van szó.

(#9) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

az Optimus L7 II személyében a második generációs L széria legerősebb tagját tisztelhetjük - az nem az L9 II lesz?

<< Heimdal >>

(#10) SerkyKrisz1 válasza dokee78 (#6) üzenetére


SerkyKrisz1
csendes tag

Hát én igazából +512mb-ot raknék bele :)

Tel.:O6 2O 523 92 59 Minden hétköznap reggel 8tól elérhető vagyok.

(#11) Baggins86 válasza winss (#3) üzenetére


Baggins86
aktív tag

Én is kb 1 hete vettem 4x HD-t, frankó teló, csak elég pofátlanság, hogy az 1Gb ram-ból 680-at eszik a rendszer üresjáratban gondolom a szuper LG felületnek köszönhetően...

(#12) kengyel


kengyel
nagyúr

A készülék teljesen rendben van. Az ára egy kicsit lejjebb adja ,jó vételnek számítana. És amit kiemelnék a kamerát, szerintem jó képeket készít :)

kengyel

(#13) DS39 válasza dokee78 (#6) üzenetére


DS39
nagyúr

+ az Y300 egy bughalmaz.
(olvasom a topikját, és elég sok idegesítő hiba merült fel)

amúgy szép ez az L7 II, de jelenleg egy S Advance jobb vétel. (mondjuk Telenornál JB-vel)

az Xperia M lehet majd ennek a kategóriának a győztese.

[ Szerkesztve ]

(#14) apuc


apuc
őstag

Inkább egy Xperia L.;-)

(#15) J.J. András


J.J. András
őstag

ebben nincs giroszenzor :??
és lesz Dual-SIMes megoldás :???

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#16) batai15 válasza Baggins86 (#11) üzenetére


batai15
félisten

akkor nem láttá még htc onex, vag samu se telót. itt 180-200 meg van szabadon.

(#17) krisztian112 válasza J.J. András (#15) üzenetére


krisztian112
senior tag

Már van dual SIM-es megoldás, sőt az még hamarabb is lett tesztelve, ha elolvastad a cikket.

Huawei P10 lite

(#18) szkita


szkita
tag

Ezzel a hátlap dologgal vitatkoznék. Nekem nyikorog és még csak nagyon erőltetni se kell...A másik meg a kamera: anno egy K750i-vel szebb képeket készítettem mint ezzel. Annyira nem bánkódok miatta, SE-ről váltottam (elég régóta "márkahű" voltam) és már bedepiztem a 'letisztult' menürendszertől. Persze ha cikknél maradok, nekem sikerült Y300 árban hozzájutnom. Nem mellesleg ez kisebb, viszont a képernyő nagyobb.

(#19) dokee78 válasza DS39 (#13) üzenetére


dokee78
félisten

Xperia M,ahogy látom a Galaxy Ace3-at is lenyomja,mind kinézetben és erőben is.

A cikk alján van linkelve a Dual SIM-es teszt

[ Szerkesztve ]

(#20) fojuzer


fojuzer
aktív tag

Hm- kicsit drága,igaz hazánkban,kis vásárlo erö nagy bevétel-Profit a cél.ía lakosság Mép többsége szerlny életvitelü/CSORÓ/ tehát nem feltétéenül,ezekre költi //Rezsi Csökkentös/ megtakaritásait.Ki-Ki-pénztárca-Bank szla telisége.szab határt,vágyak viszont lehetnek,enélkül is! :R ;]

föolvaso

(#21) J.J. András válasza dokee78 (#19) üzenetére


J.J. András
őstag

köszi, megvan .... :R

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#22) saca23 válasza DS39 (#13) üzenetére


saca23
aktív tag

hello
Ezt meg honnan veszed hogy a y300 bugos?
Azért mert egy két ember bénázik vele az nem bizti
a telo bugja.
Nekem 3.hete van meg és nálam bug mentes.
A készülék anyaga minöségben jó pár hello kitty kinézetü samut ver.,majd nézd meg élöbe.
Ez az lg jó telo de nem hinném hogy ennyivel többet ér rajta a márka felirat rádásul ez a telo is a könnyen
koszolodo karcolodó müanyagból van. Érdemes lenne megnézni fél év mulva hogy fog kinézni föleg a hátlap.
Mellette szol a picivel több ram meg a márka név de ennyi.

(#23) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Talán az az előnye a Y300, Ace 3, S Advance, Sony M-el szemben, hogy azonos készülék méretnél 4,3" a kijelzője.

[ Szerkesztve ]

(#24) dokee78 válasza pinnacle (#23) üzenetére


dokee78
félisten

Én úgy vagyok vele,inkább legyen több RAM és erős hardver.
Persze tetszik ez az LG nagyon is,egyedül a SOC-al nem vagyok kibékülve.
+IPS panel
+szép kezelőfelület
ahogy korábbaan már írtam is.

Persze jön még az Optimus F3 is!
4 inch IPS

2011-ben is az akkori SE pakolt egyedül erős SOC-ot a középkategóriába;lásd Mini,Mini Pro LwW (MSM8255)
Most 2013-ban itt lesz az Xperia M egy Krait SOC-al.

[ Szerkesztve ]

(#25) G.Peter


G.Peter
aktív tag

Miért erőltetik ennyire az MSM8225-öt? Az a 2 Cortex-A5 mag elég gyenge, az Adreno 203-ról meg ne is beszéljünk. Mindezt 65e Ft-ért... Az Y300-ban még el is megy fele ennyi pénzért.

(#26) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Azért a 720p-s videó nehogy már nagy elvárás legyen egy középkategóriás telefonnál 2013 közepén :((( .

Laci

(#27) zkosaras válasza pinnacle (#23) üzenetére


zkosaras
aktív tag

Valóban dicséretes hogy a 4,3-as kijelzőhöz képest viszonylag kompakt lett, de mindennek jól odavágtak a WVGA felbontással. Ez ma már kevés.
Ezeket a lakkozott hátlapokat mikor felejtik már el? Ennél a modellnél főleg gáz, mivel elölről szvsz tök pofás lett.

(#28) prolad


prolad
őstag

Ennyiért sokallom,összességében okés, kijelző,akku rendben van, ram is elég,de valami erősebb processzort is rakhattak volna bele.L9 II-re leszek majd kíváncsi.

(#29) adabra válasza zkosaras (#27) üzenetére


adabra
senior tag

A "viszonylag kompakt" kifejezés legfeljebb a magasságára igaz. A szélessége - ami szerintem fontosabb - kifejezetten soknak számít (66.6 mm).
Ezek 4.3" -as Androidos telefonok max 65mm-s szélességgel.

(#30) dokee78 válasza adabra (#29) üzenetére


dokee78
félisten

1 mm nem olyan sok különbség. :N

(#31) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Tudom ez szubjektív, de vmi hihetetlen, hogy mennyire nem tud a Mobilaréna pecsniket osztani, ez egy tetsziket simán megér, és lemegy 45-50re akkor bizony jó alternatíva lehet a huaweijel szemben, mert ez legalább nem másfél évig fog üzemelni (nem csúcsmárka az lg sem, de legalább nem egy huawei meg zte szint). És ebben legalább 768Mb RAM van, ami kva sokat jelent szemben a huawei 512Mbval, amibe felesleges a 2 mag, mert a RAM miatt alig használható.... Persze ide is jó lett volna 1Gb, de legalább nem 512

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#32) DS39 válasza saca23 (#22) üzenetére


DS39
nagyúr

nincs iránytű, gyenge a kamera, folyamatos az autófókusz állítása videózás közben, a mikrofon elnémul hívás közben, nincs app drawer, és a gyári launcher pocsék (ez egybehangzó vélemény a topikban), a viber csak egy bizonyos verziója megy rajta, és még biztos van egy-két apróság amit olvastam csak most nem ugrik be.
720p-s videót nem bír lejátszani (nem mintha sok értelme lenne) de más kétmagos elbírja simán a középkategóriában. nem biztos hogy pont az L7 II topik az amely hivatott erre, de pont az ilyenek miatt éri meg plusz 15-20k-t egy márkásabb telefon, amely minőségben, agyaghasználatban, ergonómiában tud egy prémium érzetet adni.

de azt aláírom ha az ember új telefont akar venni most, és kártyásan/függetlenül nem szánna rá többet 40k-nál, akkor az Y300 a jelenlegi legjobb választás, mert ilyen árban szintén 512 MB RAM-os, de egymagos cuccokat kapni.

(#33) Švejk


Švejk
őstag

Nem olyan vészes ez. Tisztességes iparosmunka, kicsit még drágán, de igazából semmi baja. Egy S Advance szintját lazán eléri, és sok mindenben jobb is nála. Például az S Advanceben az U8500-as proci nem egy túl babrálható darab. Ebben sokkal jobb a Qualcomm. Tehát hogyha az S Advancevel lesz egy árban, mondjuk 55 ezer, jó vétel!

(#34) Hadeska22 válasza GeryFlash (#31) üzenetére


Hadeska22
aktív tag

'de legalább nem egy huawei meg zte szint'..hát gondolom neked is sok ZTE és Huawei telefonod volt :K ...biztos tudod...ha már ennyire frankón megmondod tutit -->hogy amit a kínaiak gyártanak azok szarok :D...
A Nokiákat is Kínában szerelik össze... több gyártó modelljeivel egyetemben...

Lenovo k900-asra is azt mondád hogy szar mert kínai és nem egy szint egy LG csúcstelefonnal szemben ?:D...? :F ..nem minőségi és hasonlók ?.

A telefon nem rossz 768 ram szvsz kevés, de szerintem az y300 sem jó vétel (persze akinek FB-ra kell... annak jó :) ) ,de inkább +5-10 ezerrel többért egy LG O4X HD..alig használtan egy HTC One S vagy mostanság 50-55 ért árusított HTC One X 32GB-os....és azzal tovább, elégedetten ellesz a vásárló.

[ Szerkesztve ]

B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

(#35) GeryFlash válasza Hadeska22 (#34) üzenetére


GeryFlash
veterán

Bele találtál, haveromnak most szart a bladeje, másfél év után, nem tud hívásokat és smst fogadni :C Huawei meg volt a testvéremnek (y200), az is a gari után 1-2 hónappal ment tönkre, szóval igen, vannak tapasztalatok, a Lenovot nem tudom hogy kevered ide, nem azt mondtam, hogy minden kínai szar, hanem ezek az új márkák... ja elfejetettem, ismerősöm apjának meg a Skateje esett szét....

Azt, hogy hol szerelik össze nem érdekel, mindent Kínában, de ha már alapból szarnak tervezik és inkább beleraknak egy 2magos procit, ami mondjuk ram hiányában semmire nem jó, de legalább a minőség is rosszabb...

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#36) Hadeska22 válasza GeryFlash (#35) üzenetére


Hadeska22
aktív tag

blade (gondolom v1.0)... skate...Huawei y200..csupa közép vagy felső kat. mobil ' :D...:D....hát ha ez a tény megnyugtat egy Sony ,LG, Samsung is u.úgy meghal (ebben a kategóriában..)..szóval nem specifikusan a ZTE és Huawei hibája... (Gondoltam én naiv hogy valami mostani (aktuális')modellt fogsz felhozni példának ha már hozol.. de..nem.. :( .)

Blade 3 ( na jó lehet hogy ennél még igen )és grand X IN-nél sehol nem fogsz találkozni ilyen gondokkal... és az új grand S ,X IN 2 stb.meg bőven hozzák a többi gyártó által képviselt minőséget, ha néhol nem jobbat...

az 512 ram kevés lehet esetekben.. de elhiheted hogy az emberek mai napig sokan még azt sem tudják kihasználni.. vagy ha szerinted a 0.facebook vagy egy Facebookos alkalmazás sokat zabál..akkor emelem kalapom :D.. Az angry birdsről nem is beszélve... a zenelejátszót meg sem merem említeni :DD..

Attól még egyiket sem venném meg, mert a tavalyi csúcsok közül mint az előző Hsz-emben is írtam..bőven akadnak versenyképesebb ajánlatok...

Lenovo-t meg úgy keverem ide hogy lényegében az is kimeríti a 'új márka ' fogalmát a telekommunikáció világában... de mégsem nevezném szarnak egyik modelljük sem... mert egy A820 is simán a földbe döngöl lényegében bármit ebben az árkategóriában.. lehet hogy 'nincs garancia ' .. de ha már garancia, akkor megnyugtatlak hogy egy ZTE készülék gariztatása 3x zökkenőmentesebb mint egy LG,HTC-é...(gondolod nagyon szívesen elmondom miért-privibe)

B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

(#37) Csapoati válasza Hadeska22 (#36) üzenetére


Csapoati
nagyúr

A facebook es a messenger 88 es 69 MB-t eszik most epp nalam. Ez kb ki is nyirja egy 512-es telefon szabad memoriajat. 4.0 folott nem veletlen mondanak min 1 GB memot, a 768 mega hatareset.

Ja a fenti kolleganak: a volt Blade-em tobb mint 2 eve megy hiba nelkul, a Grand X In fel eve.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#38) Švejk válasza Hadeska22 (#36) üzenetére


Švejk
őstag

A Grand X-ről igenis vannak rossz tapasztalatok. A gyártó nem frissíti 4.1-re, de egyéb problémák is előjöttek.
A Blade III egyenesen katasztrófa. Egy ismerősömnek december óta van, utálja iszonyúan, lassú mint a dög, lefagy, semmi se fut rajta. Amióta megvan, háromszor járt vele szervizben, ledobálja wifiről, néha, ha kedve van, újraindul, tehát nem jó. Inkább egy Xperia Tipo. Nem is vár tőle túl sokat, lévén, hogy egy 30.000-es telefon, de valamennyit bírnia kell, ez meg még azt se tudja.
Nem, nem vagyok kínai telefon-hater, teljesen bizonyos, hogy a következő telefonom is Kínából lesz, talán egy Zopo vagy ne adj Isten ZTE, de nem kell elfogultnak lenni se a nagy gyártókkal, se a kínaiakkal szemben. Mert lásd be, a nagy gyártók tudnak olyat, amit a kínaiak még nem. Tudnak optimalizálni, tudnak frissíteni, tudnak támogatni.
Az meg hogy a Blade 1.0-s vagy sem, semmiképp se elfogadható, hogy sz*r legyen.

(#39) GeryFlash válasza Hadeska22 (#36) üzenetére


GeryFlash
veterán

A garizatatást meséld el privibe :)

Új modellekhez nem volt szerencsém, de nem értem, ha régen szarokat gyártottak akkor most miért javulna a minőség, ez elég ritka, és nem is igazán a kínai mentalitást jellemzi.

A lenovot egy szóval nem bántottam, én arra idegen testként tekintek Kínában, pedig nekem is voltak fenntartásaim az IBMnek a pc-s részleg lepasszolásánál, de az alaptalan volt, a zte meg a huawei sztem meg igenis szar, de majd utánaolvasok fórumban az új modellek tartóssága iránt.

Amúgy meg néha nem csak közvéleményt kell nézni, pl.: nekem 3év alatt 9 (betűvel írott kilenc) samsung termék meg tönkre, azóta olyan szinten megvetem a márkát amennyire lehet, tőlem lehet a legjobb ár/értékarányú cucc, nem fogom megvenni. Másoknak meg ugyanez az LGvel van, nekem meg minden Lg termékem működik, nem tudom a termékek tartóssága min múlik, lehet csak a szerencsén.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#40) Azie


Azie
őstag

Ezért a pénzért L620/L520, picit többért pedig 720.

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#41) Hadeska22 válasza Švejk (#38) üzenetére


Hadeska22
aktív tag

Nem vagyok elfogult, csak csupán azt szeretném ha az emberek elfogadnák valahára hogy a Kínai telefonok igen is jók lettek az elmúlt években (nem az a felfogás 'hogy óccó szar kínai').Sajnos Az egyik kijelentéseddel tudnék vitatkozni..mert a HTC habár nagy.. a userekre szarik telibe...Örülj ha kapsz egy frissítést..)..és a szervizelési gondjaikról ne is beszéljek... a többi gyártó azért jobban áll..de egyiküket sem nevezném kiemelkedőnek. Talán a Samsung az egyetlen gyártó aki habár az alsó kategóriás készülékeit leszarja (mint mindenki..).. de a legtöbbet frissíti ( Igen.. az Ace2 is megkapta a 4.1.2-t :D.. mielőtt valaki ezt felhozná :D ! )

Amúgy igen... a JB Grand X IN-re már késik vagy 5 hónapja.. a legutolsó FW is nem rég lett feltöltve(május 15?..) és csupán egy kisebb bugfix...de reméljük jön rá 4.1 :)...

[ Szerkesztve ]

B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

(#42) DS39 válasza Azie (#40) üzenetére


DS39
nagyúr

ja, de nem egy ligában játszanak, úgy érzem :)
aki 60 körül keres Androidos telót, nem hinném hogy elégedett lesz a WP-vel és fordítva.

(#43) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Végül is kicsit drágácska még, de abszolút nincs túlárazva. Samsungot sem, HTC-t sem kapsz ennél olcsóbban ebben a kategóriában.
A kínai telefonokhoz meg más kérdés hasonlítani. Ennyi erővel a Samsung, és az összes többi nem kínai gyártó túlárazza a készülékeit.
A teszt jó lett köszi. A képek nem is olyan rosszak.

(#45) rootkiller


rootkiller
őstag

Az akku nagyon is jó, de elfért volna benne 1GB RAM!

Artengo TR 990 Pro

(#46) jooker82 válasza rootkiller (#45) üzenetére


jooker82
nagyúr

Ehhez a procihoz,bőven elég,szép folyamatosan fut.

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#47) gabe8719


gabe8719
senior tag

Ez így ennyiért simán túl drága, 50K-ért feltöltőkártyásan már vállalható lenne.

Így azért durván odacsap majd az Xperia M, de az L7II jelenlegi árát nézve az Xperia L-ért sem kell arányaiban sokkal többet kiadni, pedig az azért hiperűrugrás ehhez képest.

Az idei LG kínálata egyébként kifejezetten tetszetős, de ha házon belül ennyi pénzért vennék most telefont, inkább egy pár ezressel többért (akár alig használtan) L9 jönne szóba, de a 4X HD alig használt ára sincs messze innen egyáltalán.. Pedig az azért...

Ennek masszívan esnie kellene még.. Ennyiért ez így minden, csak nem versenyképes.

A T árazásához meg nem szólnék semmit mert nem tűri a nyomdafestéket, náluk aztán hónapok kellenek, mire valami "hiperszuper akció" keretében normálisra fog esni az ára. :(((

[ Szerkesztve ]

(#48) t.imi


t.imi
addikt

Lg-vel az a baj, hogy még szánalmasnak sem nevezhető a frissitések kiadása. 2x- nek 2012.12 hóban érkezett 2.3 után pl.

[ Szerkesztve ]

(#49) GeryFlash válasza t.imi (#48) üzenetére


GeryFlash
veterán

Régi demagóg, nézd meg az újabb modelleket, mind JB-vel jött

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#50) Švejk válasza t.imi (#48) üzenetére


Švejk
őstag

A 2x óta rengeteget fejlődtek már. A 4x-et is rendesen frissítik, sőt, még az erősen vérszegény L7-re is kiadták a 4.1-et. Ez azért nem annyira volt jellemző rájuk korábban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.