Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#314) Butthead válasza g85j (#313) üzenetére


Butthead
csendes tag

Ilyen kis dioptriánál szerintem nem érdemes. Már csak azért sem, mert (idézet Leo Angart: Szerezd vissza éleslátásodat c. könyvéből):

„A lézeres sebészet a legújabb fejlemény a látásproblémák mechanikus megközelítésének terén. Ennek során az történik, hogy a korrekciós lencsét mintegy „rávésik"a szaruhártyádra. Mivel a szaruhártya mindössze fél milliméter vastag, mindennemű műtéti beavatkozás jelentősen meggyengíti a szövetet. Ez a sebészeti beavatkozás elkerülhetetlen következménye. Az ezt követő komplikációk pedig látáskárosodást okozhatnak. Továbbá az éjszakai látásod valószínűleg komolyan romlani fog, úgyhogy megeshet, hogy sötétben nem is tudsz majd a volán mögé ülni. Az Egyesült Államokban és Kanadában folyamatban van azoknak a törvényeknek a megalkotása, amelyek eltilthatják a lézeres szemműtéten átesett embereket az éjszakai vezetéstől. Németországban a jogosítvány megszerzésének egyik követelménye a speciális kontrasztvizsgálatok elvégzése. Sok ember, aki átesett a Lasik lézeres szemműtéten,* megbukik ezen a vizsgálaton, következésképpen nem szerezhet vezetői engedélyt. Egyesek pedig azt veszik észre, hogy a lézeres szemműtét után olvasószemüveget kell hordaniuk, így ők gyakorlatilag az egyik szemüveget egy másikra cserélik.”

És még mielőtt azzal jönne valaki, hogy ez baromság, elárulom, hogy a legjobb cimborámnál is pont ez a helyzet. Ő a ’90-es évek második felében műttette meg a szemét, sokáig rendben is volt, nem kellett neki szemüveg (még most sem hord), viszont az utóbbi pár évben nemcsak én vettem észre nála, hanem a saját bevallása szerint is romlott a látása éjjel és szürkületben. Volt, hogy éjszakai vezetésnél én (szemüvegben) sokkal hamarabb észrevettem az út mellett gyalogló kivilágítatlan embert, mint ő.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.