Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Frankiee


Frankiee
csendes tag

Nagyon klassz, de ki az a Mircike? :F :DDD :R

(#152) icecave válasza Frankiee (#151) üzenetére


icecave
nagyúr

A menyasszonyom beceneve :)

(#153) tildy válasza icecave (#142) üzenetére


tildy
nagyúr

Igen, omnel igy. Nekem is ez van.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#154) tildy válasza tildy (#153) üzenetére


tildy
nagyúr

Neem amúgy majdnem újraműtét lett, 1 éves kontrollon 0.7 volt az egyik szemem. Bár teljes lelki nyugalommal feküdtem volna újra lézer alá.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#155) tildy válasza tildy (#154) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem tudtam már szerkeszteni, itt a link: [link]
3 évig volt nyomonkövetve az eredmény.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#156) Ghostface válasza MaciG (#136) üzenetére


Ghostface
senior tag

Nem. Egy hónap azért akkoriban még javasolt volt, de megtudtam beszélni a háziorvossal meg a főnökömmel hogy kicsit tovább maradnék ha nem gond. :)

PSN: Nifty_Ghostface

(#157) krexim


krexim
csendes tag

Sziasztok,

tök véletlenül idetaláltam. :) Mondjuk annyiban nem véletlen, hogy pont lézeres szemműtétre készülök és "adatokat" gyűjtök.
Az IntraLasik tűnik szimpatikusabbnak (még úgy is, hogy majd 2* annyiba fáj) azonban vannak olyan kérdések amik felmerültek.

Lebeny leválás:
- OK, hogy erős ütés pl. leválaszthatja, esetleg bungee jumping szerű hatások.Ezt a rizikót vállalom, illetve nem bungee-zom. :) Azonban pl. sehol sem találtam arra nézve infót, hogy egy véletlen vagy szándékolt vízbe ugrás során, ha a szemem nyitva van, az okozhat-e gondokat?
- Egyáltalán a víz mint olyan okozhat-e gondokat? Nyilván nem az első néhány (akár 6) hónapban gondolom, hanem később, amikor az ember már lazít a gondosságon. :)
- Aztán, az oké, hogy az első időben nem nyúlok a szememhez, de később nem zárom ki, hogy fáradtság miatt, ha nem is megdörzsölöm, de azért hozzá nyúlok. Egy ilyen okozhat gondot?
stb.

Mondjuk, ha ilyen jellegű problémákkal kell szembenézni, akkor lehet, hogy inkább PRK lesz (persze amennyiben a vizsgálat sikeres).

Persze tudom, hogy majd a dokik megmondják, de gondoltam, hogy jobb az infókat több forrásból is gyűjteni. :)

Köszi és üdv.

(#158) icecave válasza krexim (#157) üzenetére


icecave
nagyúr

Hát én tavaly 9 napon keresztül játszottam ugrálósat mólóról a Szelidi tóban, mégsem lett semmi baj :)

(#159) krexim válasza icecave (#158) üzenetére


krexim
csendes tag

Feltételezem előfordult, hogy a víz alatt nyitva volt a szemed, ha csak pillanatokra is. :)

(#160) icecave válasza krexim (#159) üzenetére


icecave
nagyúr

Persze, természetesen, de nem volt para belőle. Az ember egy szemműtét után tudatosan jobban vigyáz a szemére persze, ez majd készség szinten kialakul a hónapok, évek alatt.
Mint ahogy az is, hogy részegen nem kellene belenyúlni a szemedbe kivenni a kontaktlencsét, mert lekapod a lebenyt :D

(#161) krexim


krexim
csendes tag

Még két dolog eszembe jutott. Mondjuk lecsúszom a Kamikaze csúszdán. Esetleg hullámvasutazok. :) Ha már jól látok. :)

(#162) krexim válasza icecave (#160) üzenetére


krexim
csendes tag

:DD :DD :DD
Oké, majd észben tartom (ha tudom) :D

(#163) icecave válasza krexim (#161) üzenetére


icecave
nagyúr

Mivel az Intralasik-et egy pár éve már megcsinálják vadászpilótáknál is, így nem hiszem, hogy egy csúszda, vagy egy hullámvasút gondot jelenthetne. :K

(#164) krexim válasza icecave (#163) üzenetére


krexim
csendes tag

Mondjuk az egy meggyőző érv. Ott kicsit nagyobb gyorsulásoknak vannak kitéve a lebenyek, mint mondjuk ha én akár elesem snowboarddal. :)

Köszönöm a válaszokat, jóéjt.

(#165) tildy válasza krexim (#164) üzenetére


tildy
nagyúr

Ha snowboardozol, én inkább PRK-ra mennék a helyedben. Ki lehet bírnia 3 nap fájdalmat, hatékonyságra ugyanolyan mindkettőnek, meg kell gondolni, hogy azért az egy-két nap (fájdalommentesség) kedvéért kiad-e plusz százezreket az ember.

Focusmedical meg anno leírta magát előttem azzal, hogy amíg az intralasikjük nem volt, kőkekényen nyomatták a lasiket- beszétlék rá az embereket, mert az volt a drágább eljárás a prkval szemben - , és akkor is azzal jöttek , hogy a páciensek x százaléka a Lasiket választja és az milyen jó .
[link]

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#166) icecave válasza tildy (#165) üzenetére


icecave
nagyúr

Az OM meg nyomatta a PRK-t, mert nekik az "feküdt" jobban. Ilyen alapon aki bármilyen sportot végez, ne vállaljon be intralasiket...
Én a kondiban nem 20 kilóval guggolok, nem is annyival nyomok, mégsem pukkant le a lebenyem az erőlködéstől. Persze értelek, hogy snowboardozás közben is lehet baleset, de ilyen alapon azzal is kockázatot vállalok, hogy kimegyek az utcára, mert pofáncsaphat egy faág. MINDENNEL kockázatot vállalsz, csak nem mindegy mekkorát. Persze, nekem mindegy, ki mit csináltat, mivel mindenki csak egyiket csináltatta életében, így nem tud mindkettőről érdemben nyilatkozni :D Ezért én sem vagyok pártatlan.

(#167) tildy válasza icecave (#166) üzenetére


tildy
nagyúr

Csak éppen a PRK olcsóbb volt a páciensnek. :U

Te magad is mondtad, mennyire nem veszélytelen eljárás a sima Lasik. Az aki emellett kőkeményen kardoskodott- az FM ezt tette, talán még a hírlevelüket is elő tudom szedni - az nekem nagyon nem tud hiteles lenni.

Tudod arról amit mondasz nekem mindig az jut eszembe, mikor a nőgyógyász elküldött melegebb éghajlatra, hogy de hát ez a legkisebb hormontartalmú gyógyszer, ez mindenkinek jó.
Na de nekem nem volt az.

És lehet , hogy csak mondjuk 0.000001 % az esélye a lebenyleválásnak, én nem akarok az a 0.000001% sem lenni, ha van olyan módszer ami 0%-ot ad erre.

Nagyon úgy gondolom, hogy a focus mit sem változtatva a korábbi módszerein egyszerűen anyagi okokból beszéli rá a pácienseit a drágább beavatkozásra .

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#168) icecave válasza tildy (#167) üzenetére


icecave
nagyúr

Megértem amit mondasz, nyilván másképp nyilatkoznék,ha pl. én lennék a 0,0000001 hibaszázalék. Sima lasik-et én sem vállaltam volna be, az biztos.
Nagyonis jól tudom, milyen ez a kis százalék, mire én rájöttem arra, hogy allergiás vagyok a Hidroxi-metil cellulózra, már mindegy volt, félig-meddig romba döntötte az életem, de ezt most nem fejteném ki ha nem baj. Elméletileg senkire semmi hatása, hát rám meg pont van. Továbbra is azt mondom, hogy aki nem tud együtt élni a gondolattal, hogy a - bár nagyon kicsi - van esélye annak, hogy egy jól irányzott erős ütés hatására felszakadhat a lebeny, ne csináltassa meg. Én, mint 2 éve intralasikkel műtött átlagember azt mondom, én nem bántam meg a kezelést, sőt, örülök, hogy ezt csináltattam. Persze, mit is mondhatnék, mivel mint írtam, vagy ez, vagy az alapon érdemben nem tudok nyilatkozni, melyik a jobb, mert csak egyiket "próbáltam".

(#169) tildy válasza icecave (#168) üzenetére


tildy
nagyúr

Mondjuk ha jól tudom , van olyan aki hiába azt akar, nem lehet neki intralasiket, pl. akinek kicsi szaruhártya vastagsága.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#170) icecave válasza tildy (#169) üzenetére


icecave
nagyúr

Igen, ez így van, bár az utóbbi 1-2 évben már vékonyabb szaruhártyával rendelkezők is csináltathattak. Mondjuk nekem ez nem volt gond, nekem olyan vastag, mint egy rinocérosz bőre :D
Nekem lehetett mindkettőt, és sokat is gondolkodtam, melyik legyen, átrágtam magam a reklám mögé is, szóval nem a maszlag alapján döntöttem annó.

(#171) tocsa válasza icecave (#166) üzenetére


tocsa
senior tag

Az egyik linkelt mutetes videoban (vagy nem emlekszem, talan tovabb linkeltem kapcsolodo videokra) a kommentek kozott egy csako durva hangnemben leugatta azokat akik felhoztak a lebeny dolgot. Azt is elarulta ez az eszleny illeto, hogy o boxol (vagy valamilyen kozdosportot vegez), es meg semmi baja nincs pedig mar jo par eve volt az intralasik-es mutetje...
Hat...
Meg nincs gondja...
Gondolom mikor komplikacio adodik majd ebbol (azaz sikerul bekapnia egy olyan kemeny utest, ami tenyleg pont betalal a szemebe), akkor mar nem lesz ideje a visszaterni a kommentekhez es bocsanatot kerni.

Mind1 is, mindenki maga donti el, hogy milyen kockazatokat vallal. En egyelore maga a mutet kockazatat sem vallalom be. Tudok en szemuveggel is elni.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#172) Manitou válasza tocsa (#49) üzenetére


Manitou
addikt

Nekem mikor először szemüveg kellett ( 19 voltam), akkor alapból úgy indultam, hogy mindkét szemem -1,50 Cyl és 0 dioptria Ez kb pár nap alatt alakult ki, egyik napról a másikra szinte, elég durva volt. Nagyon hosszú idő volt mire viszonylag megszoktam a szemüveget. Aztán ez változott - 0,75D& -1,50Cyl aztán megint volt egy kis változás
-2,00 és -2,25-re a cylinder egyik és másik szememnél.
Jelenleg mindkét lencsém: -0,75D & -2,75Cyl 11 év elteltével, hogy szemüveges lettem.
De szerintem már megint erősebb kéne. Én mindig úgy járok, hogy elkészül az új szemüveg, aztán 2-3 hónapon belül megint leromlik valamennyit a szemem, aztán azt a szintet tudom tartani több évig is. De ha most csináltatnék egy olyat ami tuti lenne, megint az lenne szerintem hogy pár hónap és gyenge lenne :F :W

(#173) dragonfx


dragonfx
veterán

nekem se ártana sajna távolra pláne sötétbe nem jól látok.kb 1.5es a szemem sokak szerint ez még nem vészes.de engem zavar hogy cosmo ismi jobban lat.
ez az eleslatas.hu amit reklámoznak valaki ismeri?
mennyia cekk vége kb 500k?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#174) tomsics


tomsics
senior tag

Én is nagyon gondolkodom rajt,csak 2 dolog tart vissza:
1:nagyon sok pénz(ez a kisebb gond)
2:hegesztő vagyok és ugye ott hogy óvnám meg az UV fénytől
Amugy én is pont az OptikMed-et nézegettem

░▒▓█ MITSUBISHI-GALANT-DIESEL █▓▒░ / G Laci /

(#175) dragonfx válasza icecave (#148) üzenetére


dragonfx
veterán

az egészséges szem nem 0ás???
nekem 1.25öt és 1.5öt mondtak bal jobb szememre?nekem nem is érdemes ezek szerint.mégis valaki árakat írhatna.

ja és nagyon félek hogy megvakítanak ha elbaxnak valamit :O :O

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#176) schwanz


schwanz
tag

Jó cikk, azon gondolkoztam el, hogy milyen durva, hogy nekem ~150 ezerből megvolt a két szemem anno 2000-ben, nyilván az alap módszerrel, ami két napig nem volt túl kellemes, de azért túl lehetett élni. Azóta is jól látok.

Szvázi tag

(#177) icecave válasza dragonfx (#175) üzenetére


icecave
nagyúr

Ha előbbre is olvastál volna, ott írtam, hogy nem dipoptrát írok, hanem az 1,0=100%, ez az átlagos egészséges szem, ehhez viszonyítva írom, amit írok.

(#178) Gabor970


Gabor970
addikt

köszönöm az írást!

-2.75-ösek a szemeim, én is sokat gondolkodtam a műtéten. Jelenlegi szemüvegemmel úgy látok, mint a sas. Rendszeres, hogy szemüveg nélküli kollégáim még nem tudnak valamit elolvasni, amihez nekem meg sem kell erőltetni magam. Leírásod olvasása után továbbra is úgy gondolom, az eddig 30 év szemüvegben eltöltött időt követheti a következő 30 ilyen :-).
Gond nélkül olvasom szemüveggel a tábla legalsó sorában levő tényleg apró betűket. Ha jól értem, neked a műtét után az egyik szemeddel a második sort, míg a másikkal csak a harmadikat sikerül. (1.2 - 1.5)

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#179) tildy válasza dragonfx (#175) üzenetére


tildy
nagyúr

az 1.25ot a visusra mondjak. A visus pedig az, mennyire latsz , a szemeszeti tabla alja alapbol azt hiszem 1.0 .
Gabor : rosszul erted. a piros vonal alatti masodik sor 0.7. Icecave a legalso szam alatt is meg vagy kettot el tud olvasni ( ez ugy lehet, hogy szamitogeppel nezik, es adnak meg ket kisebbet)

Az olyan embereknek, mint te , nos pont ezeknek sikerul 1.2 visusra vagy joval afolle a szeme.

En ki nem allhattam a szemuveget, parasodott , stb.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#180) XZoli válasza szosziangie (#78) üzenetére


XZoli
aktív tag

El kell keserítselek nagyon kicsi az esélye, ha nem lett volna szürke hályog a szememen akkor is kicsi esélye lett volna a műtétnek sajnos a pluszosoknak nem kedvez az a műtét, de csak biztosat a doki mondhat a vizsgálat mindenűt ingyenes semmit nem veszthetsz . Jelentkezz a honlapjukon

[link]

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#181) icecave válasza tildy (#179) üzenetére


icecave
nagyúr

Lehet keveri a dioptriát és a visus-t.

(#182) XaoS


XaoS
csendes tag

hi 19 eves vagyok..most volt egy eve h megcsinaltattam az optikmednel a szememet...azota is tökéletesen latok..:) teljesen meg vagyok vele elégedve :) a bal szemem -6 a jobb -5.50 volt :) ajanlom mindenkinek aki megeheti maganak

udv

(#183) madd dogg


madd dogg
senior tag

InterLasik műtét után mennyire "terhelhető" a szem? Nagyon szeretném megműtteni a szemem, mert mind2 6 dioptriás, de szeretnék utána is aktívan sportolni. (úszni, és edző terembe járni). Olyat is hallottam, hogy egy fejes ugrás a vízbe is megárthat. Nekem már volt autóbalesetem, és mivel a későbbiekben a pályaversenyzés meghatározó lesz az életemben, valószínű fogok is még csapódni. Ebben az esetben PRK? vagy hagyjam a fenébe az egészet?

(#184) Rickazoid


Rickazoid
addikt

Köszi ezt a leírást, hasznos volt olvasni. Meg a fórumot is átfutottam.
Mondjuk azt hittem több fajta megoldás van, illetve biztonságosabbak, igaz sose néztem még utána, eltelik még pár év, amire belevágok. Viszont legalább már tudom, hogy a PRK-n kívül ne is érdekeljen más, ha egy nap vissza akarok térni a Kyo világába - arról nem is beszélve, hogy amiatt is kelleni fog, mert igen nehéz dolog a kumite úgy, hogy az orrodig se látsz.
Egyébként említették itt egy-két helyen, hogy a PRK után nagyon kell kímélni a szemet akár egy-két héten keresztül is, ez mennyiben megalapozott, mik a tapasztalatok? Amióta van számítógépem, sose töltöttem még úgy egy napot se, hogy ne ültem volna le elé pár órára - emellett sok film, mindent gépen olvasok, gép előtt tanulok, plusz a telefonomon sose nagyítom a szöveget (3,7" kijelző).

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#185) tildy válasza Rickazoid (#184) üzenetére


tildy
nagyúr

Elso hetet jobb ha kihagyod, masodik heten en mar dolgoztam ,gep elott.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#186) BemAnyó


BemAnyó
senior tag

Nagyon jó kis cikk, bár azt ki lehetett volna hangsúlyozni hogy az egyetlen eljárás ami után fojtathatsz küzdősportokat, vagy bármi egyebet ahol hirtelen nyomás érheti a szemed az a PRK, ai intralasik -nál egy nagyobb ütésnél (vagy egyéb hirtelen nyomásváltozásnál) leválhat a szaruhártyád, nekem azt a optikmednél a doki meg is erősítette, mivel én (igaz csak hobbi szinten) járok bokszolni, és nem szívesen hagynám abba nekem ez fontos kérdés volt, ezzel kapcsolatban találsz infókat guglival, de a legfontosabb hogy a kezelő orvos is ezt igazolta, pl egy légzsák is veszélyes lehet akár, ezt nem árt megfontolni. Én emiatt tuti PRK fogok csináltatni remélhetőleg még most télen összejön rá a zsé, bár sokkal lassabban gyógyul és állítólag bitangul fáj az első egy hétben és kb egy hónap mire megint látsz rendesen, de ha már elszántam magam akkor ez nem fog eltántorítani.

(#187) icecave


icecave
nagyúr

madd dogg, BemApo: Ha visszaolvastok, többszörösen kitárgyaltuk, amit leírtatok :K

(#188) fpy_ válasza icecave (#187) üzenetére


fpy_
aktív tag

Érdemes a 10-15 évvel ezelőtt műtötteket megkérdezni, mert sajna hallottam olyan, hogy visszaromlik a szem és többet nem lehet megcsinálni a műtétet.
Plusz mivel a szemromlás is lelki okokra vezethető vissza mint valamennyi, nem veleszületett betegség, a lézeres beavatkozás visszafordíthatatlan folyamat ebből a szempontból, azaz nem tud a szem "magától" helyrejönni ha megoldódik a romlást okozó lelki probléma.

(#189) icecave válasza fpy_ (#188) üzenetére


icecave
nagyúr

Mivel a szemed romlása egyéni genetikán és adottságokon múlik, ezért persze, hogy romolhat, ahogy a műtét előtt is. Senki nem mondta, hogy ha megműtteted, nem romolhat vissza. Miért is lenne így? A műtét egy dolog, de az, hogy a szemeddel mi történik később, annak okát leírtam az első mondatban.

(#190) BemAnyó válasza icecave (#187) üzenetére


BemAnyó
senior tag

én konkrétan a cikkből hiányoltam ;)

(#191) Cathfaern válasza fpy_ (#188) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Többször előjött a topic folyamán, illetve általános téveszme, hogy mitől is romolhat az emberi szem. Alapvetően két oka van:
1. Genetika. Gyakorlatilag nem megfelelően fejlődik az emberi szem, torzul, és ezért romlik a látás. Értelemszerűen ez a fajta romlás megáll akkor, ha az ember már nem nő tovább (azaz legkésőbb 20 pár éves korra).
2. Szemizmok elgyengülése. Ennek az oka, ha sokáig egy pontba (pontosabban egy távolságra) néz az ember. Tipikusan ilyen a monitor bámulása, vagy a könyvolvasás.

Illetve ezek mellé jönnek a mindenféle balesetek vagy betegségek, de az más kategória.
Viszont ezeket leszámítva más nem rontja a szemet, sem a neon, sem a CRT monitor villódzása. Ezek fárasztják az agyat, emiatt fejfájás léphet fel, vagy amíg ki nem piheni magát az ember, addig látásromlás (mint minden más tevékenység, a látás jósága is függ attól mennyire kipihent az ember), de dioptriára nem rontják a szemet.

(#192) rainmen


rainmen
aktív tag

Továbbra is az a véleményem, hogy a PRK-t válassza az, aki a biztonságra hajaz és kibírja az első 3 napot, ami gázos, valamint tudja magát óvni az UV-sugárzástól.

(#193) szosziangie válasza XZoli (#180) üzenetére


szosziangie
csendes tag

Nah igen, utánanéztem, a lézeres nálam kilőve a +5ös dioptria miatt, sőt lencséből +5,5-öt hordok, ha egy fél dioptriával kevesebb kellene, talán éppen beleférnék, de ettől még lehet h az orvos változatlanul azt mondaná hogy nem....
Őszintén szólva, csak puhatolóztam, mivel emlékeim sincsenek arról hogy milyen szemüveg vagy kontaktlencse nélkül élni, így eléggé megszoktam már a dolgot...Míg másnak az a természetes hogy jól lát, addig nekem az h reggel kontaktlencsével indítom a napot:)
Tulajdonképpen azért olvasgattam meg kérdezgettem utána most is, mert a Drágám szeretné ha megszabadulnék ettől a mindennapos nyűgtől:) Nem mondom, jó lenne, de nem minden áron...

(#194) Bacardi16


Bacardi16
tag

Azt nem tudja valaki hogy hány dioptriától lehet igénybe venni ezt a lézeres műtétet?

(#195) tildy válasza Bacardi16 (#194) üzenetére


tildy
nagyúr

Szerintem icecave leírta a cikkben. 1 dioptria alatt (vagy 1 cilinder alatt) nem műtenek.
szosziangie: ez csak úgy derülhet ki, ha elmészvizsgálatra, és ott mondják meg, hogy tényleg nem lehet. Vannak ingyenes vizsgálati lehetőségek, veszteni nem veszthetsz vele. Az OM-nek meg emlékeim szerint az országban több helyen van kontroll helyszíne. Illetve vanak vidéki klinikák is.
Ngabor pl. emlékeim szerint Debrecenben műtette.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#196) szosziangie válasza tildy (#195) üzenetére


szosziangie
csendes tag

Benevezek majd egyre, ha közelebb leszek Pesthez...(majd a költözés után:) ), aztán majd kiderül mit mondanak.
Az Optik Med oldalán azt olvastam h az első vizsgálat csak kizárólag Budapesten, az Optik-Med Szemészeti Lézercentrumban végezhető el. Csak itt állnak rendelkezésre olyan műszerek, berendezések, amelyekkel egyértelműen eldönthető, hogy alkalmas-e a lézerkezelésre.

Másik dolog a Focus Medical oldaláról:
"Akinek „pluszos" szemüvege van, vagyis távollátó, annak +5 dioptriánál nagyobb korrekció végzése nem javasolt a nemzetközi tapasztalatok alapján.
+3 és +5 dioptria közötti korrekció esetén 20% esély van arra, hogy a későbbiekben
1-2 dioptriás szemüveges korrekcióra szüksége lesz a páciensnek.
Összességében elmondhatjuk, hogy a látás mindenképpen javul a kezelés eredményeképpen. "
Kérdem én, mi értelme van annak h valaki pl a 4-es szemüvegét lecseréli egy 2esre :F
Sok az a 20% szerintem, ráadásul nekem pont a határeset +5 van.

(#197) Rickazoid válasza szosziangie (#196) üzenetére


Rickazoid
addikt

A csökkenésnek úgy lehet értelme, hogy ha valamiért szemüveg/kontaktlencse nélkül kell csinálni valamit, azt sokkal könnyebb kisebb látáshibával - mondjuk küzdősport/harcművészet, úszás (már olyan helyen, ahova nem kell úszószemüveg).. meg nem tudom, biztos van még. Persze nem tudom a távollátás milyen, de nekem személy szerint sokat segítene, ha nem csak 30-40 centiig látnék tisztán, hanem mondjuk 1 méterig.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#198) tocsa válasza tildy (#185) üzenetére


tocsa
senior tag

Ez eleg biztatoan hangzik a PRK-ra nezve.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#199) szosziangie válasza Rickazoid (#197) üzenetére


szosziangie
csendes tag

Végülis igazad van, bár nem űzök ilyen sportokat, de ebben az esetben hasznos lehet:)
A távollátás hülye dolog, nehéz szemléltetni:D Távolra viszonylag jól látok, de nem túl élesen, tehát ehhez is szükségem van szemüvegre ill.lencsére, közelre meg totál homály.... Pl egy újságból max a főcímet látom, a többi egy nagy paca. Ha kb egy méterre tartom, talán már alcímeket is látok:D Az embereket felismerem, de nem látok tiszta arcvonásokat, csak úgy emlékezetből tudom h hogy néz ki az illető:)
Visszatérve erre a kisebb dioptriára cserélésre, ilyen helyzetekre nem gondoltam, csak a napi életvitelre... ( egy emlék: azért aquaparkban próbáltam már milyen "félig vaksin" csúszdázni:D hááááát...elég meredek:D Dehát a lencsét meg kimosná a víz a szememből....)

(#200) rainmen válasza szosziangie (#199) üzenetére


rainmen
aktív tag

Rendberakatod, hogy távolra lássál rendesen, közelre, olvasáshoz meg ott lesz az olvasószemüveg. De a mindennapjaidban annyira nem lesz kombinált a dolog. Viszont mindenféleképpen nézesd meg a szemedet, mert az hogy se közelre, se távolra nem látsz rendesen, az gáz... Lehet, hogy valami okosat tudnak majd mondani. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.