Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) sunahunter válasza tdd587 (#4) üzenetére


sunahunter
senior tag

Én is szemüveget viselek gyerekkorom óta.
Egyetlen ok ami miatt nem műtettem még meg:
Nem telt el annyi idő a lézeres műtétek kezdete óta, hogy biztonsággal kijelenthető lenne, nincs semmi negatív következménye 30 év múlva sem...

(#302) icecave válasza sunahunter (#301) üzenetére


icecave
nagyúr

Ez biztos, mi vagyunk a "tesztközönség", de valakinek el kell végezni a "piszkos munkát" :D

(#303) Penty válasza icecave (#302) üzenetére


Penty
tag

Ha jól tudom, a 80-as évek végétől végeznek PRK-s műtéteket, így 23-25 év alatt szerintem kinőtte már a tesztidőszakos korát ez az eljárás...

(#304) sunahunter válasza Penty (#303) üzenetére


sunahunter
senior tag

Én akkor leszek a sikerben biztos, ha elémáll valaki, akinek megműtötték, és 20 év múlva sincs semmi panasza emiatt. Autókat is emberek rakják össze, tesztelik is nem keveset, az eredmény meg látható...

(#305) icecave válasza Penty (#303) üzenetére


icecave
nagyúr

Az lehet, de nekem intralasik volt, azt meg nem csinálják túl régóta.

(#306) sunahunter válasza icecave (#305) üzenetére


sunahunter
senior tag

Én is voltam vizsgálaton anno, optic-med vagy mi volt a nevük.
Nomeg nekem -10 dioptriás szemüvegjeim vannak. Az nem eccerű. Joggal fo$ok.

(#307) Penty válasza sunahunter (#306) üzenetére


Penty
tag

Én rövidlátó voltam, 6-os környékén volt mindkét szemem. Most, másfél évvel a műtét után, még mindig pengeéles mindkét szemem. Ha megmarad ez az állapot még sokáig, akkor azt hiszem simán megérte a dolog.

Arra azért kíváncsi lennék, hogyha valakinek 8-10 év múlva kicsit romlik a szeme, akkor azt lehet-e ismét műteni.

(#308) icecave válasza Penty (#307) üzenetére


icecave
nagyúr

PRK-t nagy valószínűséggel igen. IL-t meg nem is engedném. Mivel a szaruhártya nem nő vissza szervesen, csak pár sejtsor "nő oda", így nem lehet még eyszer körbevágni (szerintem nincs az a pontos vákuumos cucc, ami ezt lehetővé tenné", így felkaparnák a több éve már jól rögzült lebenyt). Na, azt nem... persze lehet tévedek, de ha így van, akkor biztos nem vállalnám. Garanciát mondjuk kaptam, kíváncsi lennék, ők mit mondanak, ha újra kellene műteni. Érdekelne, komolyan.

(#309) Boborjan


Boborjan
csendes tag

Sziasztok!

Nekem 9 napja volt IntraLasik szemműtétem a győri SzemPont klinikán. Mostanra a jobb szememmel szinte tökéletesen látok, de a ballal még gondok vannak. Egészen pontosan kissé homályosan látok vele közelre és távolra egyaránt, ill. érzékenyebb a fényekre.. Két szemmel nézve távolra nem olyan zavaró, de olvasásnál már az. A műtét utáni másnapi kontrollon jeleztem is a dokinak, ő azt mondta hogy szárazabbnak látja a bal szememet, és ez okozhatja a homályos látást. De már eltelt 9 nap, és nincs változás, ez aggaszt! Szerintetek ez csak átmenti üzemzavar, vagy valami komplikáció léphetett fel? Tapasztalt valaki hasonló tüneteket? A végleges látásélesség mikorra alakul ki IntraLasaik esetén?

[ Szerkesztve ]

(#310) Pachenkoooo


Pachenkoooo
tag

Üdv!

Mennyiért lehet most megcsináltatni mindkét szemet? A bal szeme 0.75 a jobb 2.75. Optimus azt mondta, hogy mivel ő szemüveggel nem tudta korrigálni,ezért a szemműtét sem fogja tudni...ez mennyire igaz?

(#311) icecave válasza Pachenkoooo (#310) üzenetére


icecave
nagyúr

Árlista

Bár ilyen kis dioptriához nem is érdemes nyúlni, én tuti nem csináltattam volna meg, ha ilyen lenne a szemem.

(#312) Pachenkoooo válasza icecave (#311) üzenetére


Pachenkoooo
tag

Nekem a hez kellene. Jobbal ne. Tudok messzebbről olvasni.

(#313) g85j


g85j
tag

Sziasztok, szerintetek érdemes belevágnom?
A bal -1,25, a jobb -1,5.
Tudom nem nagyon gáz, de pont elég, hogy folyamatosan kelljen a szemüveg :((
Szerintem egy bő éve beállt erre a szintre.

A debreceniekről van valakinek tapasztalata? Én hallottam már ilyen véleményt is és olyat is.
Elvileg ők kezdték el az országban először....

Nyíregyházához ez lenne közelebb és ésszerűbb, de valahogy az optik-med vonzóbb.

(#314) Butthead válasza g85j (#313) üzenetére


Butthead
csendes tag

Ilyen kis dioptriánál szerintem nem érdemes. Már csak azért sem, mert (idézet Leo Angart: Szerezd vissza éleslátásodat c. könyvéből):

„A lézeres sebészet a legújabb fejlemény a látásproblémák mechanikus megközelítésének terén. Ennek során az történik, hogy a korrekciós lencsét mintegy „rávésik"a szaruhártyádra. Mivel a szaruhártya mindössze fél milliméter vastag, mindennemű műtéti beavatkozás jelentősen meggyengíti a szövetet. Ez a sebészeti beavatkozás elkerülhetetlen következménye. Az ezt követő komplikációk pedig látáskárosodást okozhatnak. Továbbá az éjszakai látásod valószínűleg komolyan romlani fog, úgyhogy megeshet, hogy sötétben nem is tudsz majd a volán mögé ülni. Az Egyesült Államokban és Kanadában folyamatban van azoknak a törvényeknek a megalkotása, amelyek eltilthatják a lézeres szemműtéten átesett embereket az éjszakai vezetéstől. Németországban a jogosítvány megszerzésének egyik követelménye a speciális kontrasztvizsgálatok elvégzése. Sok ember, aki átesett a Lasik lézeres szemműtéten,* megbukik ezen a vizsgálaton, következésképpen nem szerezhet vezetői engedélyt. Egyesek pedig azt veszik észre, hogy a lézeres szemműtét után olvasószemüveget kell hordaniuk, így ők gyakorlatilag az egyik szemüveget egy másikra cserélik.”

És még mielőtt azzal jönne valaki, hogy ez baromság, elárulom, hogy a legjobb cimborámnál is pont ez a helyzet. Ő a ’90-es évek második felében műttette meg a szemét, sokáig rendben is volt, nem kellett neki szemüveg (még most sem hord), viszont az utóbbi pár évben nemcsak én vettem észre nála, hanem a saját bevallása szerint is romlott a látása éjjel és szürkületben. Volt, hogy éjszakai vezetésnél én (szemüvegben) sokkal hamarabb észrevettem az út mellett gyalogló kivilágítatlan embert, mint ő.

(#315) g85j válasza Butthead (#314) üzenetére


g85j
tag

Köszönöm a választ, igazából épp ezért vacilálok én is rajta.
Csak már nagyon utálom a szemüveget. Kontak lencsét meg nem akarok, macerás is......

És érdekes az is, hogy az 1ik haver mondta, hogy őt is Debrecenben műtötték és ott a dokik mind szemüvegesek.... :U

Hát nem tudom, de tényleg nem.
A pénz már kb megvan rá, EP kártyán, dehát....

(#316) Hadrianus


Hadrianus
csendes tag

Kicsit megnyugtatott ez az írás, nekem elsején volt femto műtétem, de a fények és a fényudvarok azóta is eléggé zavarnak, még nappal is, ha ránézek egy ablakra, de akkor bízok benne hogy jobb is lesz :C (elvégre még viszonylag messze az 1-2 hónap gyógyulási idő, hát még a fél év)

[ Szerkesztve ]

(#317) icecave válasza Hadrianus (#316) üzenetére


icecave
nagyúr

Lehet frissíteni kellene a leírásomat, meg is teszem, mert 10 év után azéárt romlott a szemem (nyilván, amúgy is romlott volna tovább, csak sokkal lassabban, mint előtte), és most szemüveg kell, jelenleg -0,5 és -0,75. Nem nagy kaland, de azért már gép előtti munkán kívül hordani szoktam.

[ Szerkesztve ]

(#318) Hadrianus


Hadrianus
csendes tag

Basszus, az nagy kár, főleg hogy a marketing ígéret szerint nem romlik vissza a szem :( Remélem azért ha velem is ez lesz, legalább még hordhatok kontaktlencsét, bár ugye elvileg pont ezért kellett többször is alkalmasságira mennem, hogy lássák, megállt-e a romlás De ennyire nem szaladok előre, mert egyelőre minden oké, most azt várom, hogy gyógyuljon :)

[ Szerkesztve ]

(#319) icecave válasza Hadrianus (#318) üzenetére


icecave
nagyúr

Mostmár úgy reklámozzák,hogy meg tudják csinálni,hogy nem romlik vissza, persze érdekelne hogyan "kényszerítik" erre a szemet, ha pl. a szemed genetikájában még ott a romlás lehetősége/esélye.

(#320) Hadrianus


Hadrianus
csendes tag

Hát nem tudom, ugye még garanciát is adnak, de nem igazán értem, hogy tudnák újraműteni a lebenyt. Az elején neked a nappali fények is zavaróak voltak? Főleg beltérben, világosabb, naposabb időben érdekes egyelőre, nameg este kültéren, bár talán kezd javulni.

(#321) icecave válasza Hadrianus (#320) üzenetére


icecave
nagyúr

A garancia is egy nagy kamu, ha fél éven belül visszaromlik, újraműtik ingyen. Az meg pont a gyógyulási idő, szóval tiszta vicc az egész.

(#322) Lenry


Lenry
félisten

Érdekes cikk volt köszi (azt hiszem nem jött szembe az elmúlt 8 évben :D )

Annyi kérdésem maradt hogy írtad hogy a kontrollon a szemed 1.20 meg 1.50 meg ilyesmi volt, és ez jó, de egyrészt ez mi? 1.5 kiló, liter, Hgmm? :D
Illetve ha az átlagemberé 1.00, akkor hogyan lehet jobb az ettől eltérő?
(Nem kötözködés, tényleg érdekel)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#323) icecave válasza Lenry (#322) üzenetére


icecave
nagyúr

Ez úgy van,hogy az átlag látás van meghúzva 1.00-nál. Ez nem azt jelenti,hogy ez a "max", ahogyan minden ember lát, hanem összességében ez az átlag, és ehhez képest van, aki alapból jobban lát, mint mások, pl. 1.2, 1.5 (vehetjük %-nak is, 100% az átlag, ehhez képest van 120 és 150% is).

A táblán tehát ha látod az 1.00 sort, azt mondják minden okés, jó a látásod, de ettől még van, aki látja kisebbeket is.

Aztán javítson ki valaki,ha tévedek, de én ezt következtettem ki az évek során.

Tehát ha te jobban látsz műtét után és úgy marad, örülj neki, mert jobban látsz az átlagnál. Nekem is ez volt és fokozatosan romlott vissza 1.00-ra, majd még romlott, ami miatt már kell a szemüveg.

(#324) SLYM válasza icecave (#317) üzenetére


SLYM
veterán

Így 10 év távlatából mit gondolsz, megérte? Ha 10 évvel ezelőtt újra mennél akkor is ezzel az eljárással műttetnéd a szemed, vagy inkább PRK-val?

(#325) geri1111


geri1111
tag

Sziasztok!
Véletlenül találtam ide, leírom az én rövid történetemet.
Jövő nyáron lesz 10 éve, hogy műtötték a szemem PRK + hullámfront elemzéses módszerrel.
Mivel már jó ideje nem romlott a szemem ezért döntöttem hirtelenjében a műtét mellett.
Műtét előtt a legjobb beállítások melett 120-120 %-os volt a látásom, műtét után közvetlenül a következő napon szemüveg nélkül 140-150 %.!
Túlestem a műtéten, számomra teljesen ok volt minden, egyedül az zavart, hogy műtét során a szaruhártyát dörzsolték, az kicsit kellemetlen volt.
Műtét után felhelyeztek mindkét szememre 1-1 "terápiás"(ha jól emlékszem) kontatlencsét, amit levettek 3 nap múlva.
Na ekkor jött a fekete leves.
Az elkövetkező 3 napban amig gyógyult a szemem nagyon csípte a könnyem a szememet, ez volt a nehéz időszak.
A következő időszakban lassan kezdett élesedni a látásom, voltak időszakok amikor hol picit homályosabban hol élesebben láttam, szorgalmasan csepentettem az előírtak szerint.
Amikor eljött az idő (fél év) és levehettem a napszemüvegemet csodás látvány tárult a szemem elé.
Tudtam én, hogy nagyon jól látok, de a sötétített napszemüvegben azért picit más volt.
Minden teljesen éles volt, még sosem láttam olyan élvesen még szemüveggel sem.
Az elmúlt 10 év alatt egy hajszálnyit romlott csak a látátsom, utoljára talán 8 év után próbáltam viízszintesen a legkisebb betűket elolvasni mindkét szememmel a szemészeten, csont nélkül ment.
Látásom azóta egy hajszálnyit romlott, de most is látok tökéletesen.

Összességében a műtétet nem bántam meg egy pillanatra sem, teljesen más életet élek, sportolok ami nagy előnyt jelent és végre tudok hordani nyáron napszemüveget is.
Az eljárást bármikor ujra bevállalnám kételkedés nélkül, számomra nagyon nagy előrelépést jelentett az életminőségemben.
Remélem néhány embernek tudtam segíteni a döntésben.
Egy valami kimaradt, kb - 3 dioptriás szemüveget hordtam a műtét előtt!

(#326) AsusBoy


AsusBoy
senior tag

Sziasztok.
Első Pesti Lézerközpont árai nagyon kedvezőek.
Nektek van véleményetek a klinikáról?

(#327) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Sziasztok! Kissé lehalt a topic... :(
Érdeklődnék, hogy van friss - egy-két éves - tapasztalat?

(#328) icecave válasza SLYM (#324) üzenetére


icecave
nagyúr

Most látom, nem is válaszoltam... Hát, mivel újra kell szemüveg, ami nem volt olcsó, mert spéci kell (mint kiderült, a műtét miatt a szaruhártyám nem egyenletes felszínű többé, ami még ráadásul az öregedéssel deformálódik is (mármint az egyenetlenség). A jobb szememnél zavaróbb, kicsit a a perspektívát torzítva látom, ami mint 3D grafikus nem valami jó, szerencsére azért nem akadályoz a munkámban, de észreveszem...
Még mindig azt mondom, megérte, mert bár valószínűleg ez bármelyik eljárással előjött volna (plusz az öregedéssel amúgy is deformálódnak a dolgok), azért nagyon nem mindegy, hogy mostanra egy kb. -7+-nál is rosszabb szemmel léteznék, vagy a mostani -0,5 és -0,75-össel. Ezt ugyanis le tudom venni, el tudok lenni, míg előbbi esetben jobb, ha még ismerős helyen sem közlekednék szemüveg nélkül, annyit sem látnék.

(#329) spect80 válasza <Adamsky> (#327) üzenetére


spect80
senior tag

én tavaly nyáron csináltattam meg a Sasszem klinikán a Femto smart eljárással. -4,5 és -5 voltak a szemeim. Az egyik teljesen jó lett, a másikkal kicsit rosszabbul látok, mint előtte kontaktlencsével, de mint kiderült náluk -0,5 dioptriáig "normális" a látás. Kellemetlenség még, hogy azóta nekem éjszakánként úgy kiszárad a szemem, hogy ha éjjel felkelek, csepegeteni kell műkönnyel. Ismerősöktől viszont csak jót hallok róla, szóval esélyes, hogy csak én vagyok kevésbé szerencsés a dologgal. Összességében nekem bejött, de az a hype ami a reklámokból árad nem valós, helyén kell kezelni a dolgokat. Elég sokat tudnék még írni, mi érdekel pontosan?

(#330) <Adamsky> válasza spect80 (#329) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

42 éves vagyok, és a bal szemem +4,0 dioptriás és +2,25-ös cylinder-es, a jobb +3,5 és +1,5.
2019-ben azt mondták, hogy 50 éves koromig nem érdemes hozzányúlni, mert addig még változhat (jobbára romlik) a látás. Ma / most 2021-ben gondoltam teszek egy próbát, és a Focus Medical oldalán rögtön bele is futottam ebbe. Jelentkeztem, visszahívtak, a nő elkezd faggatni, majd mondja ugyanazt a szöveget, mint amit két évvel ezelőtt hallottam egy másik helyen (talán a Sasszem volt). Mondom O.K. és én nem is akarom erőltetni a dolgot (nem hiányzik, hogy rosszabb legyen, miközben egy kisebb vagyont kifizetek), de akkor ne írjanak félrevezető dolgokat az oldalukon. Idézet a fenti link-ről:
" ... egyedülálló abból a szempontból, hogy elsősorban 40 év felettieknek javasolják ... "
A "Kinek javasoljuk?" részben:
"Akiknek a dioptriája mínusz 8 és plusz 5 dioptria kötözz van"
Végül abban maradtunk, hogy menjek be egy pupillatágítós vizsgálatra, és ott majd el tudják dönteni, hogy van-e rejtett (?) dioptriám. Lefoglaltam egy időpontot, de most erősen tépelődök, hogy mi legyen. Gondolom maga a vizsgálat nem veszélyes, ill. nem árthat. Elvileg pontosabb képet kaphatok a szemem állapotáról, mint egy sima látásvizsgálattal. Vagy tévedek?
Sajnos úgy látom, hogy a pluszos szememmel eleve hátrányból indulok ...
Egyébként van "tuti" hely? Én eddig a Focus Medical-ról hallottam jókat és a Budai Szemészeti Központról.

#328 icecave
Ha, nem titok, Te hány évesen műtetted meg a szemed? Milyen volt (dioptria, cylinder) előtte?

(#331) icecave válasza <Adamsky> (#330) üzenetére


icecave
nagyúr

Én írtam a "cikket", amihez ez a topik tartozik, ott van a részletes történet, ha kíváncsi vagy rá :)

Egyébként akkor ezek voltak az értékeim, amire műtöttek:

1. Cycloplegia ( a fénytörési hibát mutatja dioptriában kifejezve) : Jobb: -5,75 Bal: -5,75
2. Cyl ( cylinder, a szemtengely ferdülésének korrigálására szolgáló érték) : Jobb: - 0,5 Bal: -0,75
3. Szemnyomás: Jobb: 15 Hgmm, Bal: 15 Hgmm (ez az átlagos érték)
4. Domináns szem: Bal
5. Schirmer teszt: (könnytermelés)10 mm mindkét szem, ez elég kevés, valahol 16-18 között van az átlag.
6. Pachymetria ( a szaruhártya vastagsága): Jobb: 602, Bal: 592

A cikket magát 2 évre rá a műtétre írtam, olvasva az összegzést, ma kicsit "mosolygok" rajta, hogy hát nem az lett, amit akkor gondoltam, hogy lesz...

(#332) spect80 válasza <Adamsky> (#330) üzenetére


spect80
senior tag

életkor hasonló (41), nekem kb. 4-5 éve nem változott a szemem és kis cilinderem is volt, úgyhogy belevágtam. Nem vagyok szemész, de én is azt mondanám, hogy vizsgálatra mindenképpen érdemes elmenni. Telefonon nem tudják eldönteni, hogy alkalmas vagy-e, ellenben én úgy tapasztaltam, hogy egyáltalán nem kockáztatnak. Ha egy kicsit is kétes a műtét sikere (és ez alatt nem csak a végleteket értem, hogy megvakul az ember, hanem hogy mondjuk a 4-ből max csak 2 dioptriát tudnának faragni), akkor úgyis alkalmatlannak nyilvánítanak. Ismerősök közül többeket elutasítottak ilyen-olyan indokokkal. Volt olyan, akit a túl nagy cylinder miatt, hogy azt nem tudnák megfelelően korrigálni, volt akinek a választott technológia helyett másikat tudtak csak biztosítani, mert egy régebbi szaruhártya sérülés miatt a femto nem lett volna biztonságos. Relatíve rossz hír, hogy az egész folyamatban nekem a pupillatágítós rész volt a legkellemetlenebb. Ahhoz fuvart javaslok, mert én nemhogy vezetni nem tudtam, de rendesen fizikai fájdalmat okozott nyitvatartani a szemem. Ettől eltekintve viszont nem hiszem, hogy ez bármi károsodást okoz, pláne nem maradandót.
Illetve még egy dolog: mínuszos szemnél a műtét után beindul/gyorsul a közellátás probléma,. Amire eddig 5cm-ről tudtam fókuszálni, arra már csak 10cm-ről megy. Viszont nem tudom, hogy pluszos szemnél van-e ilyen mellékhatás. Ezt érdemes lehet megkérdezni

(#333) spect80 válasza icecave (#331) üzenetére


spect80
senior tag

mi lett? :)

szerk.: közben visszaolvastam, látom. Én alapból nem hiszek abban, hogy ez nem változik. Nekem már óvatosabban fogalmaztak a jövőt tekintve. Nem volt egyértelmű kijelentés, hogy mostantól már nem romlik a szemem.

[ Szerkesztve ]

(#334) <Adamsky> válasza icecave (#331) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Én írtam a "cikket", amihez ez a topik tartozik ... "
Ohh... szkúzi! :D Figyelmetlen voltam. :R

#332 spect80
"életkor hasonló (41)" - ekkor volt a műtét vagy ennyi vagy most? Nálad nem volt az a duma, hogy várj míg be nem töltöd az 50-et?

" ... a pupillatágítós rész volt a legkellemetlenebb. Ahhoz fuvart javaslok, mert én nemhogy vezetni nem tudtam, de rendesen fizikai fájdalmat okozott nyitvatartani a szemem."
Na, ehhez képest a nőci nekem csak ajánlotta a kísérőt, ill. azt mondta, hogy nyugodtan mehetek / mehetünk tömegközlekedéssel.

" ... a műtét után beindul/gyorsul ... "
Hát, igen. Ezt vagy bármi hasonlót jó lenne elkerülni. Mert az egy dolog, hogy ha nem túl sikeres a műtét, de ha a tetejében kiderül, hogy X év (mondjuk 5) után még rosszabb is lesz a látásod, mit lett volna műtét nélkül, na az már gond.

(#335) spect80 válasza <Adamsky> (#334) üzenetére


spect80
senior tag

Csak annyi volt, hogy ha nem romlott az elmúlt (nem emlékszem pontosan), talán 0,5-1 évben, akkor már lehet csinálni. Egyik ismerősöm 30 évesen csináltatta meg. nekem csak azt mondták, hogy a közellátás tuti rosszabb lesz, de az korral jár. Ezért is írtam, hogy a te esetedben ez nem tudom hogy alakulna, mert alapból +ost kell javítani.

Világos a szemem, és a napfényt se bírom annyira, ráadásul verőfényes napsütésben voltam vizsgálaton, azért nem volt valami kellemes .De azért ki lehet bírni.

olvasgattam előtte én is, de nem nagyon hallottam olyanról, akinek idővel rosszabb lett, mint előtte volt. Ilyenkor az is kérdés, hogy ha annyit romlik, az a műtéttől volt-e vagy amúgy is bekövetkezett volna.

(#336) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Hmm... vajon a Budai Szemészeti Központtal mi baj lehet? :F Említésre sem kerül a topic-ban.

(#337) headhunter


headhunter
addikt
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.