Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#42) bkercso válasza Hieronymus (#41) üzenetére


bkercso
nagyúr

Akkor az irodalom sem tudomány? Mert a verselemzés oda tartozik. Szerintem Neked kéne megérteni, hogy nem csak természettudomány létezik. Ilyen alapon a társadalomtudomány felét is elbagatelizálhatjuk.

Egyébként most szerintem ugyan azt mondjuk. ;) Nevezetetsen, hogy a vallás nem (természet)tudomány. Én csak az ellen emeltem szót, amikor természettudósok tesznek valláshoz kapcsolódó kijelentéseket. Hawking harcos ateizmusa (ő nevezi így) szerintem vallás és nem tudomány. Amit a fekete lyukakról, Ősrobbanásról és időről mond, az tudomány.

Nem akarom OFF-ba vinni a topikot, ezt az eredeti témához tartozónak gondoltam, ugyanis a tudomány tekintélyével teszi vallási állításait. Akármekkora tudós, a tudományos gondolkodásba beletartozik, hogy ezt észrevegyük. Én látom a másik oldalt is, amikor keresztény tudósok tudóskodnak a 6000 éves emberiség mellett; az is vicc.
A többit megbeszéltük máshol (sokat tanultam beőle amúgy :R ).

Aki ateista akar maradni, azzal Neked ezen a fórumon sincs dolgod.
Addig szoktam vitatkozni ateistákkal, amíg ők is vitatkoznak, felsőbbrendűnek vagy igazabbnak gondolván a hitüket. Ha belátták, hogy az hit, akkor csak akkor folytatjuk, ha ők is vevők rá. Onnantól ez nem tudományos vita, hanem hitvita, ami szintén nem illegitim, így nem kell kriminalizálni.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.