Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Én nagyon örülök, hogy az AMD most felkészült időben, és egész tűrhetőre is sikeredett a videókártya meghajtójuk, nem úgy mint fél éve a 9.04-nél. Különösen jó, hogy a felfüggesztés (alvás) is megy normálisan, vissza is tér belőle, bár kernelhibára hivatkozva hibajelentést akar mindig küldözgetni, de no para.
Azért még számos bug-ot lehet felfedezni, mondjuk a legidegesítőbb eleddig a Wind U100-on tapasztalt fényerőugrálás. De majd csak jön kis idő múlva mindenre frissítés, javítás, és utána jó lesz.

<-ƘƘ->

(#2) Blue@X


Blue@X
senior tag

Már vártam az új Ubuntut, főleg az Intel VGA-m miatt, mert 9.04 alatt nem volt valami tökéletes a driverje.

(#3) Moreecqa


Moreecqa
tag

Én most töltöm... :)

Már lementettem mindent a gépről, kész az új telepítésre. Mellé felteszem a w7-et is... adok neki még egy esélyt...

(#4) akopacsi


akopacsi
csendes tag

Nálam a Live CD-ről indított rendszer kérdés nélkül visszaállította a BIOS órát (1 órával). Ez akár aztán a HDD-ről futó Windows-nál gondot is okozhatna.

(#5) looser


looser
addikt

Ti hozzáfértek ehhez az oldalhoz? Vagy ez csak bejelentkezetteknek olvasható?
A Kubuntu 9.10 újdonságai

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#6) Nkboy válasza looser (#5) üzenetére


Nkboy
senior tag

Ez van helyette:? http://ubuntu.hu/node/13657

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#7) daninet válasza looser (#5) üzenetére


daninet
veterán

Nkboy megelőzött

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#8) looser


looser
addikt

Köszi *.* :)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9) számvevő


számvevő
csendes tag

Én is nagyon vártam, ki is próbáltam. Sajna fél óra alatt 3-szor lefagyott. Ebből kettő reprodukálható, egyszer pedig, ahogy a művelt német mondja: der Medve - és a kurzor odaragadt.
Még játszom vele, de munkára egyelőre marad a 9.04.
T-Mobilos USB stick megy valakinek 9.10-zel?

"semmi sincs ingyen, csak nem tudjuk, mikor fizetünk érte - de megfizetünk, az biztos"

(#10) harry válasza Kendek (#1) üzenetére


harry
veterán

Na ez jó hír, 9.04 alatt bénáztam én is egy kört az ati driver csodákkal, míg az nvidia pár kattintás után teljesen jól ment...
Majd erre a ONE-ra leszek kíváncsi, mivel van otthon egy kis szerver, amin lényegében vannak a cuccok, és felcsatolva minden további géphez, néha jól jönne a szinkronizálás, akár backup céllal, vagy más miatt, majd ennek utánajárok még.

Notebook-oknál akku üzemidőről van valami hír? Nem ártana egy kis javulás...

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#11) PuMbA válasza számvevő (#9) üzenetére


PuMbA
titán

Kubuntut próbáltad?

(#12) 5h4rK


5h4rK
tag

En meg mindig 8.04 -et hasznalok es nem latom ertelmet az ugradenek.

(#13) PuMbA válasza 5h4rK (#12) üzenetére


PuMbA
titán

Az új vinyómra még én is 8.04-et raktam szeptemberben,de nekem nagyon kerregtette,ezért le is szedtem. 9.10-zel már semmi hangja nincs (gondolom a DeviceKit-re váltás miatt). Gnome-ban is lettek hasznos változtatások (rar kezelése alapból + brasero végre használható + rhythmbox több formátumot kezel + egyéb apróságok sokasága) és az egész rendszer is jóval gyorsabb - viszont a 8.04 betonstabil. Szerencsére nekem még nem volt semmi hiba 9.10 alatt (program halál vagy fagyás).

[ Szerkesztve ]

(#14) Moreecqa válasza számvevő (#9) üzenetére


Moreecqa
tag

Nekem 9.04-gyel csont nélkül megy, én holnap telepítem a 9.10-et utána kiderül.... ha van tapasztalatod vele, lécci írd meg... THX

(#15) VaniliásRönk válasza számvevő (#9) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Az RC nálam is állandóan lefagy, mindjárt kiírom a véglegeset, de nem fűzök hozzá sok reményt, ez a cucc inkább visszafejlődik...

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#21) Moreecqa válasza számvevő (#9) üzenetére


Moreecqa
tag

Nekem megy:) semmi nem fagyott le, pedig még most is LiveCD-t használom egy CPQ6720s notebookon. T-mobilos USB web'n'walk bedug, csont nélkül megy, csak a szolgáltatót és az APN-t kellett leOKézni. Live CD alól írok:)

Kicsit hihetetlen lehet a vinfososoknak, hogy minden megy elsőre command line nélkül...:)

(#22) Tikakukac


Tikakukac
titán

Már vártam nagyon nemsokára települ is, bár 9.04-el sem voltak gondjaim a laptop minden vacakja működött kivétel a távkapcs. Ennél már csak azt vártam jobban mikor keveredik ide egy ablak vagy alma fan, de ezen kívánságom is teljesült :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#23) Moreecqa válasza Atom_Anti (#16) üzenetére


Moreecqa
tag

Nekem is van, meg másoknak is, te szerencsétlen, csak mi vesszük a fáradságot hogy megismerjünk mást is, és nem punnyadunk a winfosban. De használj egész életedben vindowst... Ez az igazi büntetés. :))

(#24) Devid_81


Devid_81
nagyúr

az MS nek volna mit tanulni egy egy ilyen jellegu valtoztatashoz van amikor teljesen uj windows kell...Arra meg varhatunk eveket.
Jovoheten elso dolgom lesz, hogy megy fel ujra a notira a linux :)

...

(#25) VaniliásRönk válasza Moreecqa (#21) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nekem viszont fagy a végleges is. :K Úgyhogy a szokásos: talán majd a következő, lelkesen várom a 10.04-et. :DDD

#24 Devid_81: A dózer legalább működik, ez az (S)OS meg nem. :))

#26 Noddy: Ez is mekkora marhaság, ha törik, ha szakad, kiadják a bughalmazukat ebben a fél éves ciklusban, mi a bánatért nem lehet rolling rendszerű a fejlesztés? :P

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#26) Noddy válasza Atom_Anti (#18) üzenetére


Noddy
senior tag

Neked is :D

Én egyelőre még maradok a 9.04-nél, mindig várok 3-4 hetet mire stabilizálódik a helyzet. Mondjuk nekem nincs szükségem a sok új ficsőrre, egyedül a gyorsabb indulás vonzott volna, de pont azt olvasgattam, hogy a 9.04 egyelőre gyorsabb.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#27) PuMbA válasza VaniliásRönk (#25) üzenetére


PuMbA
titán

"Ez is mekkora marhaság, ha törik, ha szakad, kiadják a bughalmazukat ebben a fél éves ciklusban, mi a bánatért nem lehet rolling rendszerű a fejlesztés?"

Ezeket a sima kiadásokat beta-nak lehet venni. Az LTS-ek mindig betonstabilak (a 10.04 is biztosan jó lesz hiszen dupla annyi ideig lesz beta állapotban tehát dupla annyi idő marad bugjavításra).

[ Szerkesztve ]

(#28) Moreecqa


Moreecqa
tag

Na ilyen a LiveCD csontnélküli web'n'walk mobil Internettel CPQ6720s notebookon:)

(#29) VaniliásRönk válasza PuMbA (#27) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Először is elvileg (!) ez is stabil kiadás, másodszor a régebbi kiadásokhoz egy rakat külső repositoyt kell hozzáadni, mert a stabilitás (inkább a minimális tesztelés) igénye miatt mindenhez csak bugfixek vannak.

#28 Moreecqa: Ne zavarjon, hogy bizonyos hardware-en spontán szétfagy a rendszer, örülj csak tovább a "vebenvolknak", ha megkérlek töltesz fel nekünk videót is "jútyúbra"? :C

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#30) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Csakhogy lássuk, hogy milyen szép és jó, nálam így néz ki belőve a Wind-emen: :)

VaniliásRönk: nem tökéletes persze, semmi sem az. A Windows is sok gépen fagy, meg gondok vannak vele. Itt leginkább az a probléma, hogy rengetegen fejlesztik, elég nehéz összecsiszolni a dolgokat. De azt hiszem a semmiért ez egy nagyszerű operációs rendszer.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#31) PuMbA válasza VaniliásRönk (#29) üzenetére


PuMbA
titán

"Először is elvileg (!) ez is stabil kiadás"

Ja,de csak elvileg. Nekem a 9.04 fagyott szét mindig,de most a 9.10 tökéletesen megy (8.04-gyel meg sose volt baj).

"másodszor a régebbi kiadásokhoz egy rakat külső repositoyt kell hozzáadni, mert a stabilitás (inkább a minimális tesztelés) igénye miatt mindenhez csak bugfixek vannak."

A 10.04 alapból lesz már olyan fejlett,hogy nem kell repo-t hozzáadni (a 8.04-ben elég sok alap dolog nincs meg pl. az OpenOffice olyan régi ,hogy még rosszul jelenít meg egyes MSOffice dokumentumokat).

[ Szerkesztve ]

(#32) VaniliásRönk válasza PuMbA (#31) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ez engem most miért vigasztaljon, vagy bárki mást, akinél fagy ez a kacat?

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#33) spirit007 válasza Kendek (#30) üzenetére


spirit007
senior tag

fasza lett :)
Nekem most töltődik , aztán hétvégén szórakozok vele .

(#34) PuMbA válasza VaniliásRönk (#32) üzenetére


PuMbA
titán

Neked egy friss install Ubuntu 9.10 Gnome-mal fagy? Én is így jártam 9.04-gyel,muszáj volt feltettem egy 8.04-et. Úgy látszik mindig más gépek vannak soron fagyás ügyben,kivéve persze az LTS-eknél.

[ Szerkesztve ]

(#35) Moreecqa válasza VaniliásRönk (#29) üzenetére


Moreecqa
tag

Persze, forgó kockást :))

Kedvedért elmesélem, mi a különbség vinfos és linux között.

Ubuntuból csináltunk szervert a cégnél. Mivel mail, proxy és crm vot rajta, a okostojás biztonsági mgr kitalálta, hogy csak akkor indulhat el a rendszer, ha HP szerverből áttesszük a vinyót egy fujitsu desktopba és a rendszer csontnélkül feláll. Kb 15 pecig tartott a művelet, úgy hogy a raktárból még el is kellett hozni a fujitsu desktopot. És felállt a rendszer hibaüzenet nélkül... Csináld meg ezt vinfossal.

Asszem elég látványos demonstráció volt... :)

Vindózban sysprep-elhetsz egy évig ha hardvert cserélsz, akkor sem biztos hogy menni fog....:)

Szóval, ha fagy az Ubuntu, nem biztos, hogy vele van baj....

De mivel most jött ki még ez is előfordulhat....

(#36) Moreecqa válasza Kendek (#30) üzenetére


Moreecqa
tag

Én is felteszem a wind-re is (U100)

9.04 alatt nem ment a webcam, kiváncsi vok most menni fog-e... Bár annyira nem is hiányzik....

(#37) Leslie_K.

Kíváncsian vártam, örültem is a megjelenésnek, de az istenért nem tudom feltenni... FS Amilo L7310GW notebookról van szó VIA chipsettel, emlékeim szerint már a 9.04 is nagyon nehezen ment fel, Safe Mode Graphics és ACPI letiltása mellett, de a 9.10 az istenért meg sem mozdul. :( Azóta próbáltam a 9.04-es telepítőjét is elindítani, de ugyanott befagy, úgyhogy már végképp tanácstalan vagyok, de ez nem is ide tartozik, egyelőre 8.04.3-mal próbálkozom.
Adtam egy esélyt az alternate 9.10 telepítőnek is, az legalább elindul, de richtig úgy van szétcsúszva a kép, hogy a nagyvilágba kattintgatva eljutottam a particionálásig, ahol viszont már lófüttyöt nem tudtam kivenni a széttöredezett szövegből, úgyhogy feladtam. Lehet, hogy egy Enter megnyomása segített volna, csak a Windows-os partíciót szeretném épen hagyni, a meló egyik részéhez sajna arra is szükségem van.

[ Szerkesztve ]

(#38) Moreecqa válasza Leslie_K. (#37) üzenetére


Moreecqa
tag

Tudom javasolni az ubuntu fórumot... Ott több hozzáértő ember ül...

(#39) VaniliásRönk válasza PuMbA (#34) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Eszem ágában sincs feltelepíteni, már a LiveCD is fagy... egyébként valóban a 8.04 volt az utolsó ami úgy ahogy működött, a 9.04 és a 8.10 is művelt "érdekes" dolgokat.

#35 Moreecqa: A Linux tökéletes. :R

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#40) lionhearted


lionhearted
őstag

Az ubuntu fórumán sok segítőkész ember van, aki esetleg tudja is a hiba okát.

Egyébként, megvalva az őszintét, én is frissítettem, és semmi fennakadás...érdekes.

Tegnap még működött...

(#41) Moreecqa válasza VaniliásRönk (#39) üzenetére


Moreecqa
tag

Tudom :)

(#42) PuMbA válasza VaniliásRönk (#39) üzenetére


PuMbA
titán

Jövő hónapban már próbálkozhatsz a 10.04 LiveCD-kel. Majdnem biztos ,hogy nem lesz fagyás,mivel 32-es lesz a kernel (9.04 alatt nekem a kernel miatt fagyott).

(#43) VaniliásRönk válasza lionhearted (#40) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A 6 éves vason nálam is megy gond nélkül, szóval 5 és fél év múlva a notimra is nyugodtan felrakhatom akármelyiket. :DDD Érdekes? :)) Nem, inkább vicces, csak hogy finom maradjak. ;)

#42 PuMbA: Majd megnézem azt is, eddig is minden verziót kipróbáltam, pedig mindig elhasalt valamin. :)

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#44) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Én is felcsapom a notira WinXP mellé! :DDD Nem volt rossz a 9.04, csak a böngészőben a reklámok gyorsabban mentek, mint kéne.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#45) tom235


tom235
tag

Lehet, hogy kicsit off, de miért nem működik vele a hangkártyámon a line-in? Más is tapasztalt ilyet?

(#46) Noddy válasza VaniliásRönk (#43) üzenetére


Noddy
senior tag

Nálam tökéletesen ment a 8.10, a 9.04. Pedig nem ezeréves vasam van. Igaz hogy hardvere válogatja, de szerencsére már egyre kevésbé.
Amúgy a linux mindig elhasal valamin, de meg kell oldani, win alatt is ha nem teszel fel drivert nem fog menni. Ez linuxon megfelel annak, hogy egy conf fájlban átírsz két sort. Nem nagy ördöngösség. Csak a win alatt már a userek megszokták, hogy win install + driver install + prog install. Addig ubi alatt csak install + configolás + prog install. Sokan szeretnék a linuxot úgy használni mint a wint, de nem úgy kell.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#47) Kendek válasza VaniliásRönk (#43) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Én azt nem értem minek vesződsz vele? Megvetted a Windows-t, tökéletesen megy is, ennyi nem elég? Valamivel mindig lesznek problémák, ezért felesleges minden egyes verziót, ami csak kijön felrakni. Kicsivel jobban kell hozzá érteni mint a Windows-hoz, nem megy minden magától, akármennyire is errefelé haladnak a fejlesztésével. Bug-ok mindig is lesznek, elég nehéz összehangolni ennyi ember szerteágazó munkáját. Ezzel együtt kell elfogadni a rendszert, vagy spórolni a Windows-ra.

<-ƘƘ->

(#48) VaniliásRönk válasza Noddy (#46) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Tényleg? :)) Akkor csak ennyi lett volna? Én barom, pedig ez teljesen triviális és user friendly. :)) Megyek is és configolok... ja hogy közben lefagy? A fenébe. :((( :DDD

Nyűglődtem már épp eleget googlizással, meguntam, majd ha az Ubuntu eljut odáig, hogy legalább nem bugzik nonstop, akkor esetleg megint nekifutok komolyabban, a többi meg támogatás hiányában kilőve, nem fogok forrásból feltenni semmit, a hardware a hobbim, nem a software.

#47 Kendek: Mert csak. :D

"Kicsivel jobban kell hozzá érteni mint a Windows-hoz" A fenéket, ez már nem mentség, ott van a rakás fórum és howto, munkás minden hülyeségnek utánajárni, de meg lehet oldani, a probléma, hogy mindig belefutok valami idióta bugba vagy nem támogatott hardware-be. Na az ilyenek megoldásához nem kicsit kell jobban érteni hozzá, konkrétan nekem kéne megírni a kódot ahelyett akinek ez a munkája.

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#49) Kendek válasza VaniliásRönk (#48) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Itt egy kicsit el vagy tévedve. Úgy hiszem, Te nem fizetsz azért, hogy letöltsd az Ubuntut senkinek, max a netszolgáltatódnak. Ergo akik készítik az egész rendszert, ők max hobbiból csinálják, nem a megélhetés miatt. Ha úgy érzed, hogy meg van hozzá a tudásod, és kellőképpen motivált vagy, nyugodtan csatlakozhatsz a csapathoz. De senki sem tiltja meg azt sem, hogy otthon finomítgass a kódokon.
Tudom hasonlítani a szitut ahhoz, mikor sorozatokhoz csinálják a feliratot lelkes fordítók, de ha csak egy kicsit is késnek, már anyáznak nekik, de megköszönni nem nagyon akarnak semmit. Be lehet ott is állni segíteni, vagy megtanulni a nyelvet.
Ajándék lónak ne nézd a fogát...

<-ƘƘ->

(#50) VaniliásRönk válasza Kendek (#49) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ez nem egészen így működik, vannak ilyen lelkes emberek, de azok akik az Ubuntut fejlesztik (gyk. a Debian instabil változatát gányolják) pénzért dolgoznak, a home usert meg betatesternek használják, ez egy új üzleti modell, erről ennyit.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.