Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lapa


lapa
veterán

nem érint a dolog különösképp, de ha jól tudom a noti fronton újdonság a diszkrét grafikus mag automatikus ki/be kapcsolása.

ez akkor hogyan fog működni? tudni fogja a gép, hogy ezekre elég az igp, vagy folyton bekapcsolgatja majd a pár + wattot evő gpu-t csak mert weboldalt olvasok?

nem teljesen világos nekem merre megyünk hw gyorsítás ügyben.

(#2) #41133696


#41133696
törölt tag

Egy kérdés : A tabok elhelyezése változatlan maradt ?:D

Szerk : elolvastam a lényeget, ez csak fejlesztőknek van :)

[ Szerkesztve ]

(#3) Khan13 válasza lapa (#1) üzenetére


Khan13
senior tag

Valószínűleg tudni fogja. Ma már minden IGP tudja kezelni az 1080p filmeket, akkor ezzel is megbirkózik. Ha meg mégis több kapacitás kell, akkor is okosan fogja kezelni. Meg szerintem azért egy CPU+IGP egy weboldalnak legyen már elég :D

(#2) GoodSpeed: Remélem módosítanak rajta, mert 1024-en nekem kevés ott a hely. Legutóbb azt olvastam valahol, hogy így marad.

[ Szerkesztve ]

(#4) Erasmus válasza #41133696 (#2) üzenetére


Erasmus
őstag

ahogy a hírben lévő képen látszik: itt nemhogy tab nincs, de még címsor se

(#5) h-yle


h-yle
addikt

Nem értem miért nem a beta-t frissítik, ha nem a félrevezetés a céljuk. A végleges böngésző sem csak egy csupasz váz lesz.

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#6) leviske


leviske
veterán

Remélem azért "csak" platform preview-t adtak ki, mert a GUI-t kicsit átszabják. Nem kéne sokat változtatni, csak legalább megadni a lehetőséget a felhasználóknak, hogy testreszabhassák.

(#7) euchi válasza leviske (#6) üzenetére


euchi
aktív tag

Egyetértek. Szerintem pl. a tabok füleinek a legfelső sorban a helye, a navigációs gomboknak és a címsornak egy sorral lejjebb. Ez a "mindent egy sorba bedobálás" szerintem nem túl szerencsés. Továbbá eltüntethetnék az ablak tetején lévő üres részt, legalább a teljes képernyős módban, mert tök fölösleges és csak a helyet foglalja.

Persze ezekkel változtatásokkal a GUI pont olyan lenne, mint a Google Chrome felülete. Lehet tippelni, hogy ez a hsz. melyik böngészőből született. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8) HelloWorld válasza h-yle (#5) üzenetére


HelloWorld
tag

Milyen félrevezetés?
A beta is frissítve lesz, MAJD. De előtte - jó szokásukhoz híven - kiadtak egy újabb Platform preview-t.

(#9) pete_21


pete_21
addikt

A betűk kinézetén mikor fognak csiszolni?
Bár ez nem konkrétan IE9-bug, hanem D2D platform, de erre is rá kéne feküdni...

(#10) RocknRolla


RocknRolla
csendes tag

a Google annyi pénzt beletesz még a chromeba, hogy az ie9 csak próbál a felszínen maradni és hasonlítani rá :))

Chrome powa :C

(#11) ntomka


ntomka
nagyúr

"csupán két böngésző, a Chrome és az Opera új verziói teljesítenek jobban"

Pont elég. :DDD És utána még "magyarázzák a bizonyítványukat"! :C :DDD

ツ Headphones on - World off

(#12) ddekany válasza ntomka (#11) üzenetére


ddekany
veterán

Ugye mennyire nem mindegy a megfogalmazás? Pl. lehetett volna ugyan ezt úgy is mondani, hogy az ismertebb böngészők közül Windows alatt csak a Firefox nem veri meg. ;]

(#13) ddekany


ddekany
veterán

Egyébként ha már a cikk említi a Direkt2D-t és GPU-s gyorsítást, oda kéne írni, hogy ez csak DirectX 10-es kártyákon fog GPU gyorsítással menni, sőt abból sem mindegyiken... (Vagy javítsatok ha nem így van.) Gondolom ez az olvasók 95%-ának egyáltalán nem evidens, és ha már cikk, akkor informáljon.

(#14) leviske válasza ddekany (#13) üzenetére


leviske
veterán

Ha jól emlékszem, akkor a MS a Direct2D-t a DX10.1-el vezette be, szóval a Radeon 3000 és a GeForce 300 szériáktól felfele lesz csak támogatott a dolog.

(#7) euchi: Én Chrome-on se tudok megragadni. Zavar, hogy a saját szokásaikat akarják rám erőltetni. Bár tény, hogy ettől függetlenül jelenleg a Google jobban beletalált az alapba, mint a MS az IE9-el. De szerintem nagyon sok visszajelzés érkezhetett nekik ez ügyben, szóval szerintem bizakodhatunk, hogy minimum a lehetőség adott lesz a választásra. A GUI úgysem készült még el, ez látszik a könyvjelzősávon.

(#11) ntomka: És mindezt ugyanazzal a motorral? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15) pete_21 válasza ntomka (#11) üzenetére


pete_21
addikt

Lassan időszerű lenne újratesztelni... [link]

leviske: Szerintem DirectX10.0-val is mennie kell, de elvileg még DirectX9-en kártyákon is simán megy, csak Vista SP2 Platform update, vagy Win7 kell neki.

[ Szerkesztve ]

(#16) kpal


kpal
veterán

Nem tudom hogy az eddig bevált Operat lecseréljem erre :F

(#17) gabor85 válasza kpal (#16) üzenetére


gabor85
őstag

erre még ne:D

(#18) kpal válasza gabor85 (#17) üzenetére


kpal
veterán

Vagy a végleges miatt sem érdemes cserélni sokan mondják az Opera a leggyorsabb.

(#19) Mallon1 válasza kpal (#18) üzenetére


Mallon1
csendes tag

Hát nem. Én már 8-10 éve, Celeron 400-as 128 mega RAM óta nem látok semmi különbséget a sima karakteres weboldalak megjelenítése között.. ez a mai brutál teljesítményű gigaherc fölötti sokmagos és sok giga ramos gépeken nem is tudom hogy merülhet fel presztizskérdésként, hogy karakteres üzemmódban lévő csicska weboldalal renderelését a GPU-ra bízzák??? :W

Ez kb. olyan mint amikor ágyúgolyóval akarunk szúnyogot lecsapni.Elméletileg le lehet, mert jóval nagyobb, de sokkal inkább fogunk mellélőni... Nos ez a GPU rendering legalább akkora mellélövése nem csak az IE9-nek de a többi böngészőnek is... :C

Azokon a fájó pontokon ahol pedig igazán szükség volna a GPU-ra, mint pl. a Flash platform 3D-s utasításainak kezelése, mint egy falat kenyét, pedig SEMMIT GPU SUPPORTOT NEM KAPUNK máig , 2010 novemberéig bezárólag !!!!! Sem az Adobe-tól sem ezektől az okostojás böngészőktől ! :C

[ Szerkesztve ]

Imádom a Windows 7-et... ... lesikálni.

(#20) Mallon1 válasza Mallon1 (#19) üzenetére


Mallon1
csendes tag

Ez a hsz még némi kiegészítésre szorul. Ha pedig már olyan nagyon szükségünk van arra, hogy a GPU által gyorsított webes kontenteken élvezkedjünk arra meg már régóta vannak kicsi, gyors és egyszerűen telepíthető böngészőkiegészítők, mint pl. a unitywebplayer vagy a Macromedia Shockwave Player a shockwave oldalán több ezer jobbnál jobb FULL 3D-s játékkal, amelyek közül a legtöbb elmegy 2002 óta a celeron 400-ason egy GeForce MX440-nyel 64 mega grafikus rammal. :W Mindenféle IDIÓTA DirectX10 , WinFOS 7 és GPU által támogatott böngészők NÉLKÜL

Imádom a Windows 7-et... ... lesikálni.

(#21) negyedes


negyedes
addikt

millisecundumnacik ;]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#22) koxos:8]


koxos:8]
senior tag

Azért a chrome még mindíg simán megenné. :U
De azért harjá. :C

(#23) ddekany válasza pete_21 (#15) üzenetére


ddekany
veterán

Nem ástam bele magamat, de 80% vagyok benne hogy DirectX 9-es kártyákkal (és bizonyos DX 10-esekkel is) "szoftveresen" megy a Direct2D. Más kérdés, hogy mint előttem is említették, mai CPU-kon valószínűleg kb mindegy... legalábbis amíg nem önt el mindent a HTML/SVG alalpú animációk tömkelege.

(#24) hibavissza


hibavissza
veterán

jó lenne, ha a Microsoft kiadna végre egy picit is használható böngészőt. félek ezúttal sem sikerül és maradnak a szavak.

(#25) moonman válasza hibavissza (#24) üzenetére


moonman
titán

ahhoz képest, hogy picit sem használható, a világ nagyobbik része úgy 15 éve elvan vele. elhiszem, hogy zsigerből gyűlölöd a Microsoftot, de nyilvánvaló marhaságokat akkor sem kell irogatni.

(#26) pete_21 válasza moonman (#25) üzenetére


pete_21
addikt

Ha jól tudom, te próbáltad az IE9-et, de nem sokáig maradt fent nálad, mert csúnyák voltak a betűk. Nem tudsz esetleg valamit, hogy a Microsoft hogy áll a D2D javítással, hogy a betűk ne legyenek ilyen homályosak?
Vagy legalább mennyire van tervben, mennyire foglalkoznak vele...?

[ Szerkesztve ]

(#27) HelloWorld válasza hibavissza (#24) üzenetére


HelloWorld
tag

Nem értem, mi a problémád az IE-rel. A 8-as verzió óta nagyon is használható kis böngésző, az átlagusernek egyedül a tabnyitás/oldalbetöltés sebességével lehet vele problémája.
Semmi olyan probléma nincs az IE-rel, amiért ne lenne használható. Valójában a Firefox sem tud többet (sőt!), csak oldalletöltésben gyorsabb, és nagyobb a hype-ja. A Chrome pedig negyedét sem nyújtja az IE-nek.
Az Opera az, ami alapból többet tud.

(#28) moonman válasza pete_21 (#26) üzenetére


moonman
titán

a platform preview 6-ban már szebbek a betűk, ezért úgy gondolom, folyik a munka.

(#29) pete_21 válasza moonman (#28) üzenetére


pete_21
addikt

Köszi a választ. A platform preview rak fel Windows Update-es hotfixet vagy valami patchet?
Mert ha nem, akkor az azt jelenti, hogy nem a D2D-t javítják, csak az IE-vel trükköznek, hogy valahogy szebb legyen. De ez nem lenne túl célravezető, mivel a D2D-ben van a hiba.

(#30) hakosh válasza moonman (#25) üzenetére


hakosh
tag

Ezt úgy mondod, mintha minden IE user megvizsgálta volna a lehetőségeket és úgy gondolta, hogy az IE az, ami neki kell és véletlenül sem arról lehet szó, hogy az emberek nagy részében az a nézet él a mai napig, hogy "a zinternet az a kék e betű".

(#31) amadeus11


amadeus11
senior tag

Lehet cikizni , de sokkal jobb a feelingje mint a 4-es Firefoxnak . Gyorsabb is .

There is a star

(#32) JetiRulez válasza HelloWorld (#27) üzenetére


JetiRulez
őstag

A Chrome pedig negyedét sem nyújtja az IE-nek.
Hiszen pontosan ez a lényege: Az egyszerűség. Annyira imádom, hogy telepítem 2 kattintással és még csak testre se kell szabni, máris lehet böngészni vele.
Az egyetlen negatívum az Office integráció hiánya.

Persze majd kipróbálom az IE9-et is, ahogy eddig az összes IE verziót kipróbáltam a v6-tól kezdve. Csak nem rakok fel a gépre soha bétát. Majd a stabil bizonyíthat nekem. :)

[ Szerkesztve ]

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#33) D1Rect


D1Rect
félisten

Legyen gyorsabb és okosabb mint a chrome, és végre nem kell böngészőt telepítenem.

(#34) ntomka válasza D1Rect (#33) üzenetére


ntomka
nagyúr

Nem lesz gyorsabb, mint a Chrome, hisz ezt ők maguk is elismerték. ;] :DDD

ツ Headphones on - World off

(#35) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Én azt nem értem (bár lehet hogy ez nem számít), de a motorcsónakos tesztvideó marhára nem ugyanúgy néz ki IE9 meg Chrome alatt, a Chrome valahogy kontrasztosabb, erősebbek ott a színek. Nem tudom, ez mennyire befolyásoló tényező.

Én azért várom már, bár remélem vissza lehet majd szabni az IE8 kinézetére, nekem azzal semmi bajom. :)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#36) ntomka válasza Agyzuzo (#35) üzenetére


ntomka
nagyúr

Én meg azt nem értem miért kell ferdíteniük a valóságon mindig. Kb. mint a mosópor reklámok. :N Van már 8-as Chrome dev is, amiben elég szépen gyorsul a grafika, a 9-es dailyről nem is beszélve. Erre önigazolásként előveszik a 7 bétát, ami ráadásul már nem is béta. :N

ツ Headphones on - World off

(#37) pete_21 válasza ntomka (#36) üzenetére


pete_21
addikt

Ha már itt tartunk, az sem igaz, hogy az FF-nél gyorsabb az IE9. Csak hogy azt is védje valaki.

(#38) moonman válasza ntomka (#36) üzenetére


moonman
titán

nem is értem, miért nem a Crome 23-ashoz hasonlítják, ami majd 2015-ben fog kijönni...

(#39) ntomka válasza moonman (#38) üzenetére


ntomka
nagyúr

Nem is értem a legfrissebb fejlesztői kiadást miért nem a legfrissebb fejlesztői kiadáshoz hasonlítják?

ツ Headphones on - World off

(#40) #16820480 válasza ntomka (#36) üzenetére


#16820480
törölt tag

bakker, már 9-es? észre se vettem jó hogy szólsz :D

(#41) Sanyix válasza moonman (#38) üzenetére


Sanyix
őstag

FAIL

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#42) HelloWorld válasza #16820480 (#40) üzenetére


HelloWorld
tag

Na és, milyen új ficsőrök vannak a Google Chrome 9-ben?
Megváltoztatták a címsor betütípusát Comic Sans-ra? :P

(#43) ntomka válasza HelloWorld (#42) üzenetére


ntomka
nagyúr

Pl. a grafikus gyorsítás az MS hittérítésével szemben van olyan jó, mint az ővék? Jah, és ez a kép linuxon készült. :)

ツ Headphones on - World off

(#44) HelloWorld válasza ntomka (#43) üzenetére


HelloWorld
tag

Nem tudom, most szedtem le az IE9-et, mert a 8-as fejlesztéshez. Ha érdekel, próbáld ki.

(#45) F34R válasza ntomka (#43) üzenetére


F34R
nagyúr

Nálam 1000 fityulával is ennyi van chrome alatt ,ez egyedül ami támogtja a HWA-t Az xP-men :P

(#46) ntomka válasza F34R (#45) üzenetére


ntomka
nagyúr

ツ Headphones on - World off

(#47) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Microsoft mérései szerint a SunSpider benchmarkban csupán két böngésző, a Chrome és az Opera új verziói teljesítenek jobban

Hát ezt a mérést elcseszték.

(#48) moonman válasza WonderCSabo (#47) üzenetére


moonman
titán

engem meg annyira hidegen hagy... őszintén szólva már szuperszánalmasnak tartom ezt az egész milliszekundum-vadászatot. és amikor majd eljutunk a 0-hoz, annál gyorsabbat ki fog csinálni? pffff

(#49) WonderCSabo válasza moonman (#48) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Pedig egyre jobban terjed a HTML5, a JS teljesítmény egyre jobban számít. És nem ms-ok, hanem szaggat-vagy nem a kérdés.

(#50) brd válasza Mallon1 (#19) üzenetére


brd
nagyúr

Lényegében azért, mert a tisztelt programozó urak között egyre több a "kókler" (ill. az esetek többségében inkább úgy kellene fogalmazni, hogy eladásra szánt programok (*) fejlesztéséhez ezeket alkalmazzák, mert kisebb a bérköltségük), ezért egyre kevésbé tudnak normális, gyors kódot készíteni (majd a HW lenyomja izomból, amit úgyis megvásárol a paraszt, némi marketinges hatásra). Félreértés ne essék, nem (csak) a jelen programról van szó, hanem az IT szinte minden területéről.

*: Vagy olyanok, amelyek konkrétan nem pénzért érhetőek el, de egy másik, fizetős termékkel árukapcsolva érkeznek, esetleg más platformon/környezetben fizetősek, ezért pusztán presztízsokokból is fejlesztgetni kell.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.