Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #65675776


#65675776
törölt tag

És jó szokás szerint szemből le van fojtva a szellőzés. De legalább látszik, hogy RGB LED-esen nem kap elég levegőt a három ventilátor.

(#2) vaakuum


vaakuum
addikt

Kíváncsi lennék rá, a gépépítők mekkora hányadának van szüksége egy ekkora szekrényre a szokásos egy proci, egy vga, +2 memória modul mellé? Nyilván akadnak, akiknek más is lapul a gépében, de nyilván nem az az átlag.
Még fele ekkora térfogatban is fölöslegesen nagy lenne a felhasználók 90 %-ának.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#3) Hawk1979 válasza vaakuum (#2) üzenetére


Hawk1979
őstag

Az átlagos autóhasználók 90%-a egyedül használja a 4-5 személyes autóját...

[ Szerkesztve ]

(#4) zolee5016


zolee5016
őstag

Hmm
1 . Nem drága az igaz
2. Eddig az úgynevezett alsó kategóriás házak secc lemezes anyagával nem egy masszív cuccok voltak,akkor ez a sok műanyag vajon mennyire stabil?
3 .attól hogy látom a cuccom nem megfőzni szeretném.

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#5) tibor72


tibor72
tag


Szerintem ez a modell inkább csak átlagos méretű, a hűtése sem lehet rossz, csak azért mert teljesen zárt(üveg) az előlapja. Inkább csendes szvsz, mint pl.: Fractal Design Define R5 aminek szintén hasonló kialakítása van, ami az előlapot illeti. Ami az RGB világítást illeti, ......talán nézhet ki jól is, egyszínűre állítva egységesen.

[ Szerkesztve ]

(#6) snake1977


snake1977
őstag

Alaposabban szemrevételezve a fotót a házról, az előlap oldalán mesh van ami átengedi a levegőt, valószínűleg az előlap alsó része is nyitott, ezekből azért kap annyi levegőt egy átlagos konfig hogy ne főjön meg, aki meg komolyabb konfigban és tuningban gondolkodik az meg nem egy 40$-os házat fog választani a drága alkatrészei mellé. Megvan a célközönsége ennek a kuckónak is, ránézésre számomra egy picit szimpatikusabb mint hasonló árkategóriás házak. De pár ezressel többért már akadnak jobb alternativák.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#7) DDA40X


DDA40X
aktív tag

Olyan nincs hogy letisztult, "de" RGB-s. Ha RGB-s az már nem letisztult.

(#8) #65675776 válasza tibor72 (#5) üzenetére


#65675776
törölt tag

Csakhogy a Define R5-nél a ventilátorok a ház lemezén belül vannak, ergo a burkolat teljes térfogata üres, van hol (20-30 mm rés) áramlania a levegőnek. Ebben meg a lemez előtt vannak, a ventilátorok és a burkolat között talán 5-6 mm a távolság. Gyakorlatilag megfojtja a ventilátorokat. Szóval nem, nem kapnak elegendő levegőt.

(#9) NandoXXL válasza #65675776 (#8) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Inkább nézd meg jobban:

(#10) tibor72 válasza NandoXXL (#9) üzenetére


tibor72
tag

+1 :R ( Define R5 -m van )

snake1977 : nem tudom mire gondolsz, de ha a komolyabb tuning kimerül vízhűtésben, azt lazán teljesíti szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#11) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Szegényben annyi venti pörög, és csak pár oldalsó szellőzőlyukon tudja beszvni a levegőt. Gondolom nyári kánikulás, tetőtéri üzemelés volt betervezve neki. :D

(#12) snake1977 válasza tibor72 (#10) üzenetére


snake1977
őstag

Én mondjuk egy komplett vizes rendszerre gondoltam, SLI/CF melletti tuningra ahol már jelentősebb a hőtermelés is, és 280mm-nél nagyobb radiátor is kellhet. Mint írtam ez már szerintem az a kategória amihez drágább házat vesznek. Mindenesetre ilyen áron jó vétel lesz az nem vitás. :) (és még "gamer" is :DDD )

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#13) #65675776 válasza NandoXXL (#9) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az nagyon maximum 7-8 mm. De még a Define R5/6 és társainál is jelent 3-4 °C-ot az előlap fentléte, pedig azoknál 25-30 mm a légrés. Tehát az is fogja az áramlást. Akkor a harmad, negyedakkora rés majd bitrosan nem. Volt szerencsém már hasonló megvalósításhoz, mint ez a Deepcool, egyáltalán nem jó.

(#14) tibor72 válasza #65675776 (#13) üzenetére


tibor72
tag

"Az nagyon maximum 7-8 mm" ....vagy mégsem.... :N sokkal több az, mivel a a ventilátorok külső síkja megegyezik a ház külső síkjával és erre jö rá az előlap.

[ Szerkesztve ]

(#15) hajbel válasza tibor72 (#14) üzenetére


hajbel
addikt

A fractal házaknak a szellőzés az egyetlen hátránya, ennek meg az egyetlen előnye lehetne... Jó, monjuk 2 db edzett üveg panelt ennyiért adni ajándék, de sajnos a belsejéről ordít az igénytelenség, pl. gumi, porszűrő, táp kamra hiánya. A kábelmanagement is okádék lehet, godnolom azért nem mutogatják. Sokkal előbb vennék egy phanteks vagy egy fractal házat, mint ezt.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#16) #65675776 válasza tibor72 (#14) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ránézésre az a besüllyesztés max a ventilátor fele lehet. Inkább hagyták volna síkban a lemezt, és belülre rakják a ventilátorokat. A beltérből ügyanannyit vett volna el, mint ez az elrendezés, csak legalább elől maradt volna elég hely.

De majd ha lesznek tesztek, azok megmutatják. Nekem úgy tűnik, hogy ezzel az elrendezéssel a felhelyezett és levett előlap között ~10 °C hőmérsékletkülönbség is lehet, az meg már sok. Nem olyan rossza a helyzet, mint mondjuk a CM Q300P, vagy az NZXT S340, H440 esetén, de azért messze van a Fractal féle megoldástól is.

(#17) hajbel válasza #65675776 (#16) üzenetére


hajbel
addikt

Már a fractalt is bírálták a define széria szellőzése miatt, ezért adták ki meshify c-t például(nagy örömömre).

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#18) NandoXXL válasza #65675776 (#13) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Kérlek nézz utána, ne vagdalkozz 5-6mm max 7-8mm ha ezt bebizonyítod vendégem vagy 3 sörre :R

(#16) daa-raa válasza tibor72 (#14) üzenetére ÚjVálaszPrivát2018-08-07 14:39:04
daa-raa
(Jómunkásember)
Ránézésre az a besüllyesztés max a ventilátor fele lehet. Inkább hagyták volna síkban a lemezt, és belülre rakják a ventilátorokat. A beltérből ügyanannyit vett volna el, mint ez az elrendezés, csak legalább elől maradt volna elég hely.

Ne haragudj:
http://www.deepcool.com/product/dcoolingaccessory/casefan/2013-12/47_623.shtml
http://www.deepcool.com/product/dcoolingaccessory/casefan/2014-01/47_763.shtml

Nézd meg az oldalukat 120x120x25 vagy 120x120x26 ventiket gyártanak, de Delta AFB1212SH is 25mm mint általában.. 5-6mm majd 7-8mm 25 fele az mennyi is? De megsúgom ránézésre 20-30mm hely van, ami nem sok, nem egy szuper szellőzés de ez egy led ház, (divat) nem pedig egy jól szellőző mesh.

[ Szerkesztve ]

(#19) tibor72 válasza hajbel (#15) üzenetére


tibor72
tag

Ami a porszűrőket illeti. Lehet nem sok, de van. A gumikat nem tudom, hogy van e, kábelmanagement van, tápkamrát nem feltétlen gondolom előnynek.
A fractal házaknak a szellőzés .... nekem semmi bajom a szellőzésével.

daa-raa : a kialakítása miatt halk a Define R5 és szerintem ez is. Valamit, valamiért, bár én "agyonszabályzott" ventikkel használom, és ha emelkedik a hőfok akkor a fordulat is, é s ekkor már van hangja, de nem zavaró még ekkor sem. Nem próbáltam még mi a különbség nyitott/zárt előlap közt, de nem is éreztem szükségességét. Jól működik ahogy van. Ahogy írtad is, majd a tesztek megmutatják, viszont a ~10 fok diffit soknak gondolom, így látatlanban is.

[ Szerkesztve ]

(#20) Kean_Sorbo


Kean_Sorbo
őstag

Nincs ennek a szellőzésével semmi baj, ha kell a teljes előlap kicserélhető szűrősre (igaz ez a nagyobb társa): MATREXX 75

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#21) hajbel válasza Kean_Sorbo (#20) üzenetére


hajbel
addikt

Kicserélhető, csak akkor már árban ott vagy, mint egy normális ház, aminek nem ótvar a belseje.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#22) #65675776 válasza Kean_Sorbo (#20) üzenetére


#65675776
törölt tag

Majd ha mondjuk a Hardware Canucks-on lesz róla részletes teszt, akkor térjünk vissza rá. De a tibor72 által berakott oldalnézeti kép alapján a besüllyesztés biztosan nem elég mély egy 25 mm-es ventilátornak. Egyébként a DeepCool valamiért a bontott képeken minden esetben ventilátorok nélkül mutatja a házat.

[ Szerkesztve ]

(#23) hajbel válasza #65675776 (#22) üzenetére


hajbel
addikt

Szerintem egyértelmű, hogy semmilyen vetnillátort nem kapsz vele ennyiért.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.