Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) opr


opr
veterán

"a Lenovo és a HP számos üzleti gépet kínál majd az év vége előtt."
Haaaat, ugy legyen. Csak aztan nehogy az legyen, mint a laptopoknal, hogy so-so arulnak ugyan AMD-s gepet is, csak eppen veletlenul valahogy mindig el van rontva valami baromsaggal, amirol uvolt, hogy ennek csak az a celja, hogy az AMD-s konfig ne legyen alternativa az Inteles parjanak.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#2) Gdi


Gdi
senior tag

A9 PRO 3900 12 maggal és 8 x 512 kB cache-sel elég furán hangzik.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#3) Tigerclaw válasza opr (#1) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A letámadást itt úgy kell értelmezni, hogy semmit sem csinálnak máshogy. Ezerrel fejlesztenek és várják hogy hátha rendel valaki valamit. Ez az AMD marketing. Ülnek a langyosban és jól elvannak. Business as usual. Az AMD vezetése úgy csinál mintha non profit alapon működő céget vezetnének.

Kiváncsi vagyok hogy a Surface-es pletykákból mi lesz igaz.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#4) S_x96x_S válasza opr (#1) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> "a Lenovo és a HP számos üzleti gépet kínál majd az év vége előtt."

és már szórják is ki az előző generációt
https://store.hp.com/us/en/mdp/desktops/elitedesk-700-small-form-factor-244032--1
pl "HP EliteDesk 705 Mini" - 764 USD -> 549 USD

az új gen
"HP EliteDesk 705 G5 Small Form Factor " September starting at $669
"HP EliteDesk 705 G5 Desktop Mini" - November starting at $679

A Lenovo modelje:
"That heritage continues with the ThinkCentre M75s-1 small form factor (SFF) and M75q-1 Tiny form factor offering the latest Ryzen PRO processors, up to 12-cores on the SFF model."

(via)

Eredeti AMD-s sajtóközlemény
http://ir.amd.com/news-releases/news-release-details/amd-announces-worldwide-availability-amd-ryzentm-pro-3000-series

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#5) Viszpi válasza Tigerclaw (#3) üzenetére


Viszpi
tag

Nem rég néztem egy cpu eladási statot egy webshopban. Ott már 2x annyi AMD cpu-t adtak el mint Intel, s végre pénzösszegben is bérték őket. Számos 3. gen cpujuk alig beszerezhető, akkora az érdeklődés rájuk. Az hogy a laptopoknál miért van a fent említett valami mindig ocska cuc kerul bele ha AMD-s azt jó lenne tudni... Pontosabban jó lenne ha nem lenne...

[ Szerkesztve ]

Ryzen 2600, 2x 8GB RAM, 250 GB samsung 850 EVO

(#6) Tigerclaw válasza Viszpi (#5) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Igen, a "Do It Yourself" szegmensben szépen fogynak, de ott hozzáértőek vásárolnak. Az OEM-ek viszont akik az üzleti gépeket és notebookokat építik, alig használnak AMD-t, valószínűleg az Intel hatására. Vagy zsarolja őket, vagy lefizeti, vagy mindkettő, de egyértelműen látni, hogy üzletileg nem olyan sikeres a legtöbb szegmensben az AMD, ahol lennie kellene a termékei alapján. A tesztek többsége alapján nagyonn teljesítményű processzorokat árulnak kevesebbért. Ez viszont nem látszik.

Az AMD vezetését viszont láthatóan nem zavarja annyira hogy lépjen valami komolyabbat. Ez pedig nagy baj. Fejlesztésben is vannak problémák, mert nincsenek kifejezetten ultramobil megoldásaik, amik az atom, core-m, celeron ellen jók lennének. Pedig rengeteg gépbe ilyenek mennek mind a mobil, mind a desktop szegmensben, a budget és business vonalon is.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#7) opr válasza Tigerclaw (#6) üzenetére


opr
veterán

Amellett, hogy egyetertek abban, hogy marketing szempontbol az AMD akkor erne el a partra vetett hal szintjet, ha haromszor olyan ugyesen csinalnak, mint most, azert azt is eszre kell venni, hogy mas okai is lehetnek ennek. Konkretan a gyartokapacitasra gondolok, igy se birjak.
Mondjuk ez igaz lehet az asztali szegmensre, a laptop vonalat nem menti fel, illetve amennyire tudom, Epyc-es servert se annyira trivialis beszerezni. Kerdes, hogy ott is a kapacitasgondok okozzak a fo problemat, vagy a mar emlitett balf@szsaga az AMD-nek.

Mobil szegmens alatt itt En nem arra gondolok, hogy nincs ultramobil termekuk, mert amugy igeny az lenne ra, de siman elkepzelhetonek tartom, hogy egyszeruen nincs ra tervezoi kapacitas.
De ez a mar kiadott, de nem elerheto es/vagy direkt elrontott termekeket nem menti fel. Pl neztem az uj lenovo uzleti notikat. Naggyon tetszik! Ryzen-el akartam. Konfiguralgatom, konfiguralgatom, mar £3000 kornyeken jarunk, de bakker, hat mindegy mit csinalok, csak nem lehet bele normalis kijelzot rakni, csak a 250 nit-es valami 5x% sRGB-s borzadalyt, meg a kisebb akksit. Intel oldalon erdekes modon van opcio nagyobb akkura, meg 450nit-es matt FullHD 100%sRGB kijelzore. :W

Inkabb hagytam az egeszet a picsaba, es vettem egy fos acert gyujtosnak valo billentyuzettel, de hatod aron. Ha mar ugyis fost veszek, legalabb olcson jeligevel.
Aztan majd ha osszeszedik magukat a kedves gyartok par ev mulva, akkor majd megint naluk hagyok egy kisebb vagyont. Addig meg sz@rjanak sunt. :U

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#8) Tigerclaw válasza opr (#7) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Valószínűleg szándékos hogy évek óta az AMD notik többsége 3 cm vastga alap műanyag ház, 720p szar kijelző, single channel memória, HDD specifikációval rendelkezik. Ultrabook szerű ryzenes gép alig van, pedig mintha anno ki is találtak volna neki saját fantázianevet az "ultrabook" helyett.

Szerintem is komoly humán erőforrás hiánnyal küszködnek. Elég sok a nyitott pozíció náluk, gondolom főleg fejlesztői vonalon.

Én mostanában nézegettem minigépeket és egyszerűen nincs AMD-s budget minigép a piacon. Valószínűleg veszek egy celeronos minigépet - ami egyébként szerintem tud mindent amit várok tőle - mert nincs AMD alternatíva. Nincsenek system on board megoldásaik se DIY, se OEM barebone megoldásban, pedig elvileg gyártanak a beágyazott szegmensbe is ryzent már. Közben a piacot elárasztják az Intel NUC szerű megoldásai meg kész mini alaplapok gyárilag beforrasztott CPU-val, illetve barebone és kész minigépek formájában. Ha nem tudják rávenni az OEM-eket erre, ők is gyártathatnának saját NUC-ot a foxconnal vagy más hasonló céggel.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#9) opr válasza Tigerclaw (#8) üzenetére


opr
veterán

Igen, ezen mar annyit gondolkoztam, nem ertem, miert nincs nekik valami referencia-keszulekuk. ~2 fajta osszevissza konfiguralhato laptop (egy ultrabook meg egy dtr/gamer), valami mini htpc cucc, meg valami embedded ipari jellegu bizgentyu. Aztan ezekre epitve lehetne csinalni par fasza videot a kulonbozo felhasznalasokrol, plusz nemi megfelelo, de azert europai szemnek is viselheto mokusvakitas, aztan akkora hype lenne -plane most-, hogy ihaj.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#10) S_x96x_S válasza Tigerclaw (#8) üzenetére


S_x96x_S
őstag

>Én mostanában nézegettem minigépeket és egyszerűen
>nincs AMD-s budget minigép a piacon.

A hazai piacon csak egyetlen egy van: "Asrock DeskMini A300" (48eFt) és rugalmasan választható bele bármilyen desktop APU.
tud dual M.2 -őt, és akár egy Ryzen 5 3400G - is bele pakolható ( vagy egy Athlon 200GE )
https://ipon.hu/shop/termek/asrock-deskmini-a300/1721982
https://www.asrock.com/nettop/AMD/DeskMini%20A300%20Series/#Specification

az új (desktop/mobil) APU-k 1 éves lemaradásban vannak.
de már legalább pariban van a teljesítménye az intel 14nm-el ( az AMD-s APU-k 12nm-en vannak)
tudom, hogy ez nem vigasztal meg senki olyat, aki pont gépvásárlás közben van,
de csak most kezdenek beindulni a mobilos dolgok is.

kíváncsi leszek a "Microsoft Surface Laptop 3" -ra, állítólag már Ryzen 5 3550U -val jön,
de itt is talán a 7nm-es APU-k lesznek a nyerők.

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#11) S_x96x_S válasza opr (#7) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> neztem az uj lenovo uzleti notikat. Naggyon tetszik! Ryzen-el akartam.
> Konfiguralgatom, konfiguralgatom, mar £3000 kornyeken jarunk,
> de bakker, hat mindegy mit csinalok, csak nem lehet
> bele normalis kijelzot rakni, csak a 250 nit-es valami 5x% sRGB-s borzadalyt,

lassan kerülnek ki a piacra,
de a jó hír, hogy már teszteltek T495s -t (400 nits) képernyővel.
vagyis aki a közeljövőben keres, annak van remény. ( persze ez rajtad nem segít )
https://www.notebookcheck.net/Lenovo-ThinkPad-T495s-Review-The-AMD-business-laptop-is-good-but-the-fan-is-annoying.435254.0.html

Mottó: "A verseny jó!"

(#12) Ferryman85


Ferryman85
csendes tag

Amd nagyon ül a babérjain pedig penetrálhatná a brand gyartókat igazán. Lehet ők nem ereszkednek le a kékek szintjére úgy mint zsarolás és/vagy megvesztegetés. Ami azért becsülendő. (Bár ki tudjanmi folyik a hátterben...)

Amúgy budgetnek ugyan nem az de legalább mini megoldás és elég sok feature szorult bele:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#13) Akula válasza S_x96x_S (#11) üzenetére


Akula
őstag

sajnos ez van.
kivárás barátom, kivárás.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#14) KROK640


KROK640
veterán

Hm, Ryzen 3-nál 4 magos CPU 4 szállal, az nem túl sok. Főleg h a nagyok 8-12 maggal vannak SMTvel. kezd nagyon elhúzni a felső ház. Bár órajel tekintetében (ami még ma nagyon is számít) szerencsére nem.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#15) KROK640 válasza Gdi (#2) üzenetére


KROK640
veterán

Amúgy tényleg. Szerintem csak elírás. :B

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#16) Tigerclaw válasza S_x96x_S (#10) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Igen, azt a barebone PC volt az egyetlen alternatíva 200GE, vagy 240GE megoldással, de az így hiába nagyobb teljesítményű, már vagy 25k-val drágább és se nem passzív se nem igazán minigép.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#17) Viszpi válasza Tigerclaw (#6) üzenetére


Viszpi
tag

Részemről azt gondolom nincsen elég 7nm-es chipletjük, még ha lenne OEM partner aki építene gépet nem tudnának neki több tíz ezer db-t adni.

Nézd meg ezt:
https://wccftech.com/amd-ryzen-3000-cpu-sales-all-time-high-versus-intel-9th-gen-core/

Csak a 3600-3700 júl aug szept darabszáma több volt mint az előtte lévő hónapokban az összes korábbi CPU típus együttvéve AMD-nél!! Ennek fényében nem véletlenül akciózták szerintem a 2600-2700-at, hogy azt is vigyék, mert akkor kevésbé lesz durva a készlet hiány a 3. gennél... Amúgy nagyon jó látni hogy a 3700x árkategóriában is több ezer darab fogy. Reméljük ez $$-ban is jót tesz most AMD-nek, hogy nem csak a 120$-os CPU-k mennek a budget szériában.
A mostani illetve a közeljövőbeni helyzethez meg tegyük hozzá azokat a több száz ezres EPYC CPU lekötéseket, amik szuperszámítógépekbe mennek, abból most egy párat megnyert az AMD magának. Ezek nagyon komoly lekötött kapacitások adott helyre, amiból se OEM ,se DIY piac nem lát majd semmit...

[ Szerkesztve ]

Ryzen 2600, 2x 8GB RAM, 250 GB samsung 850 EVO

(#18) capulet75 válasza Tigerclaw (#8) üzenetére


capulet75
addikt

Muszáj volt először a diy piacot bevenni, mert ott van az a réteg aki megmondja a többinek hogy mit vegyen. És a Ryzennel eléggé meg lettek győzve.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.