Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Ismerős sztorik. Főleg a buszos. :D
Múltkor zúztam le Bajára Pestről a halfőzőre. Sejtettem hogy sokan lesznek úgyhogy gondoltam fél órával indulás előtt már ott leszek, hogy legyen jó kis hely. Aha meg amit én gondoltam. A 8:30kor induló buszra 7:56kor már annyian vártak, hogy egy buszba nem is fértünk volna el, és ez meg is lepte a sofőrt, nem is tudott mit kezdeni a helyzettel, elkezdte felengedni az embereket. A fele busz már megtelt, erre mögöttem egy bácsi felkurjant hogy "nem úgy kellene felengedni az embereket, hogy akik többet mennek, azokat előre"? Sofőr erre: "ekkora tömegben képtelen vagyok kiszűrni kik mennek Bajára, és kik mondjuk Soltra." Én még épphogy felfértem, de istentelenül irritált a tömeg, épp ezért nem is szeretek buszozni, de sejtettem hogy a tömeggel nem úszom meg. Már majdnem megtelt a busz, odajön hozzám egy nő, aszondja nekem: "bocsánat de ez az én helyem volna, mert én elővételben vettem meg a jegyet. " Mondom neki "hogy ezt a sofőr sporttárssal tessék megbeszélni, aki képtelen volt megoldani hogy a Bajaiakat engedje előre, én meg biztos nem fogok 4 órát állni mire odaérünk." Kérdeztem merre megy? Válasz: Kiskunlacháza. "Na mondom akkor azt kitetszik bírni mellettem, mert itt egy ülőhely." Mormogott egy sort, azt leült, 5 percig bírta, erre fogta magát és leült a lépcsőre. Mondom neki, ennyire látványosan nem kéne szenvedni, ha ennyire böki a csőrét hogy kell ülnie a külső sorban 15-20 percet, akkor tessék üljön ide, ezt az időt állva is kibírom. Ő nem köszöni, ő neki jó ott. Hát mondom ahogy gondolja....

Na épp ezért nemszeretek buszozni. Főleg nem ekkora távot. Plusz a hely is szűkösebb, nem lehet kimenni a mosdóba amikor kell, meg kell küzdeni az ilyen elmeháborodotakkal, de őszintén mondom, amióta a MÁV felemelte a jegyárakat, és nekem az út több mint 5000 forint ICvel Bajára, azóta inkább azt mondom hogy kibírom. Azért ez kemény, hogy 10k oda vissza, csak mert egy picit kényelmeebben akarok utazni. Alig várom hogy én is letegyem a jogsit.. :))

All→M8

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.