Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39) Dany007 válasza Crystalheart (#31) üzenetére


Dany007
veterán

Értetlek téged is persze. :) De megint csak azt tudom mondani, hogy te nem a 21. századi Mo.-on élsz.
Persze pont ez az érdekes benned és épp ezért - többek közt - tudod ennyire színesíteni az itteni társaságot.

De azért no, a lényeg az, hogy az álláspontot elég messze van a jelenlegi "modern" városi valóságtól.
Tehát nyilván nem fogom a 2 éves gyereket km-eket sétáltatni minden reggel a mínuszban meg délután haza, hogy elvegyek még félórát az időnkből. Nem csak én, más se.
Ahogy nem fogok random taligát se építeni, hogy cipeljem haza a karton ásványvizeket meg krumplit meg egyebet. Ez falun a 60 éves marinéninél még talán elmegy. Itt még nem láttam ilyet a városban.

"Bocs, az óvodáról mindig megfeledkezem, mi öten nem jár(hat)tunk óvodába. (Azaz én, a legidősebb igen, egy hónapig.) Ez a fene felgyorsult világ... "

Az utsó mondatot nem értem. :) Már én is jártam bölcsibe majd oviba a 80-as évek közepén. Szvsz te sem vagy idősebb nálam. :) És muszáj volt bölcsődébe is járnom, mert apám-anyám dolgozott.
Tehát ennek pont semmi köze szvsz a felgyorsult világhoz. Legalábbis a te születésed óta felgyorsult világhoz, mert már akkoriban is teljesen hétköznapi dolog volt az óvoda meg a bölcsi.
Ilyenkor sose feledd el, hogy te vagy a helikopter. :)

Ami meg a külföldi, Japán meg nyugati tömegközlekedést illeti csak nevetni tudok. :D Amire itthon olyan színvonal lesz, mint most Japánban - értem ezalatt a villámgyors elővárosi vonatokat - na addigra ott már rég teleportálással közlekednek majd az emberek.
Nézzél csak körbe. Olyan szinten le vagyunk maradva - ilyen téren is - , hogy a fejlett országokban lévő tömegközlekedési rendszerek csak álom kategória. És amit látsz itthon Pesten, az kb a csúcs.
Mert pl itt Vp-ben és a környéken is ugyanazok az ikarusz buszok közlekednek, mint 20 éve csak épp párat átfestettek kékre. No meg vettek pár Lengyelből lecserélendő neoplan buszt. Ami tök jó nyáron mert egy deka ablak se nyitható légkondi meg nincs. :) De még a helyközi járatok többsége is ilyen ócska ősrégi.. És akkor vajon mi lehet keleten...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.