Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Ez egy nem gyenge társadalomkritika, amivel teljes mértékben egyetértek.

Akár még ezt a hosszabb írást is tovább lehetett volna vinni.. Leírnám a véleményem, de elkalandozok, jó messze, mert hozzá fűződik a dolog és ebből (is) indulhat ki ez az egész história, hogy mért vannak például ilyen jogvédő szervezetek akik futnak a pénzük után:

Legalábbis én arra gondoltam, hogy talán azért vagyunk ott most ahol, mert kezd a világ túlnépesedni. Ez azzal jár, hogy egy ember élete már nem annyira értékes mint mondjuk akkor volt mint amikor 5000 ember élt a Földön... Oké, nagy a különbség, még túlzó is de a lényeg akkor is itt van hogy például feladok egy álláshirdetést és bőven sokan jelentkeznek, függetlenül attól hogy milyen a gazdasági helyzet, ember mindig lesz, aki megcsinálja, ahogy népesedünk egyre több és több. De valaki betölti az állást arra, amit én feladtam hirdetést és ottmarad a sok tizen-X vagy huszon-X, esetleg nem lehetetlen hogy száz-x ember, aki állás nélkül marad, legalábbis amíg nem keres mást... Opcionálisan arra is gondolhatunk, hogy ha ő ebben már nem talál magának helyet, talál máshol, míg egyre több és több hely töltődik be, és ugyanígy növekszik az emberek száma is.. és akkor eljön az a pillanat (elég hamar), amikor ki kell találni valami újat (céget, szolgáltatást stb), amit továbbvisznek és már van konkurencia is, újabb emberek dolgoznak ott, akik újabb gyerekeket nemzenek, és egyre többen vagyunk. Az ilyen-olyan állások betöltődnek, nem marad mindenkinek elég hely, mert már mindenre van ember, és egyre nehezebb érvényesülni az ilyen-olyan diplomával/szaktudással, mert rajta kívül már elég sok másik embernek is van, így az ő tudása már nem ér annyit, ő is egy pont lett a tömegből. Így nehezebb megkeresni a pénzt, nehezebb talpon és/vagy életben maradni. Ezért küzdenek érte, míg önző és kapzsi lesz a társadalom, akinek nincs, az nyomorog, viszont akinek van annak egyre több lesz (mint pl nagy cégek vezetői), és több a bevétele mint a kiadása, így ül a pénzén, és nem forog vissza a gazdaságba. Egyre több az ember, egyre kevesebb a pénz (arányaiban), és eljön egy pont, amikor a gazdaság nem képes több embert eltartani. Így akik nehezen keresik meg a pénzt, spórolnak másra, és ahol lehet ingyenes alternatívákat használnak, vagy kihasználnak bármit, amivel jobban járnak, akár egymás kárára is...
Így eljutottunk oda, ahonnan kiindultunk.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.