Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) troviko


troviko
senior tag

Én próbáltam ezt a cuccot, totális bukás ez a billentyűzet. Lényegében semmivel sem jobb, gyorsabb, kényelmesebb, mint egy virtuális billentyűzet a kijelzőn.
Emiatt pont, hogy a lényegét veszítette el a dolog. Amúgy ha ez egy működő koncepció lett volna, akkor anno ezt vettem volna ultrabook helyett. De teljesen használhatatlan, így értelmetlen.

Szerk: trilliárdszor jobban használható egy sima tablet, egy 5 rugós BT billentyűzettel.

[ Szerkesztve ]

https://www.oldtech.hu/

(#2) Syl válasza troviko (#1) üzenetére


Syl
nagyúr

Igen, ez ma még nagyon nyakatekert ötlet. Aztán majd jön az Apple az érintésérzékeny billentyűzetes Macbookkal (már vannak ilyen pletykák) és az egész világ hasra esik előttük... :U (vagy térdre :DDD )

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#3) zetor2000 válasza Syl (#2) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ha használhatóra varázsolják, a Wacom tollal együttes használatra készen, akkor mindenképp.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#4) Tigerclaw válasza Syl (#2) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nem akarom dicsérni az Apple-t, mert az utóbbi időkben az ötleteik fele inkább rossz mint jó, de korábban azért tudtak tényleg nagyot dobni, mert rászánták az időt nem csak az ötletre, de a részletes implementációra is. Ez a megoldás náluk csak amolyan cégen belül demo lett volna, amit meg lehet köpködni, kipróbálni és kijavítani rajta a többtucatnyi hibás elképzelést és konkrét megvalósítást.

Lehet hogy lesz majd a jövőben valami hasonló az Apple-től, de akkor az várhatóan egy másik szint lesz.

Itt szerintem már az alapkoncepció is. Az iOS sem egy "pro" rendszer, az Android még annyira sem az. Felesleges ilyen hardvert építeni Androidhoz. Akkor már inkább Chrome OS.

Az külön nagy bukta, hogy van egy óriási érintőfelület és abból csak egy nagyon kicsi touchpadot sikerült összehozniuk.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#5) szilasz007


szilasz007
aktív tag

En hasznalom mar egy jo ideje.
A billentyuzet az annyira nem gaz. Gyorsabb, mint ha csak kepernyo lenne.
Ez media fogyasztasra tokeletes, utazaskor jo partner. Igen kellemesen szolnak a hangszoroi.
Megszokassal meg akar vakon is lehet rajta gepelni, legalabbis nekem sikerult.

Teljes erteku laptopkent elverzik, de mint egy billentyuzetes, androidos tablet, masodik eszkozkent, megallja a helyet.

(#6) Syl válasza Tigerclaw (#4) üzenetére


Syl
nagyúr

Az tény hogy az Apple nagyon ért a már meglévő, de sikertelen technológiák újracsomagolásához és szinte tökéletesre csiszolni a működését. Legalábbis Jobs idejében így volt. Addig terrorizálta a mérnök/programozó csapatot amíg az a valami úgy nem működött/nézett ki, ahogy azt ő megálmodta.

De nem is ezzel van a bajom. Hanem azzal, hogy a világ térdre borul bármi előtt amin a férges alma szimbólum van.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#7) -Skylake-


-Skylake-
addikt

"A készüléket tetszett díjjal jutalmazzuk – ahhoz, hogy kiérdemelje ajánlásunkat, ezért a pénzért erősebb hardvert (egy Core M például már megteszi), Windowst és kicsit nagyobb kijelzőt, vele pedig használhatóbb billentyűzetet szeretnénk látni a következő modellben."

Szoval tetszett, csak a kovetkezo modell az ne ez legyen kijavitva, hanem egy windows-os, core M laptop. Mindent ertek.

Ez kb olyan mintha beirtatok volna egy iphone tesztbe, hogy : tetszett, csak a kovetkezoben legyen sd olvaso, dual sim, usb type c es ha megoldhato fusson rajta android. Ez most igy mi ? Konkretan a tetszett utan leirtatok MINDENT amitol ez a gep az ami, hogy csereljek ki benne. Nalam ez sokkal inkabb jelentene azt, hogy nem tetszett, de lehet csak nekem tul magasroptu ez a kritika.

Szerk : illetve meg annyit, hogy miutan latjuk mit kifogasoltok (hat ugye kb mintdent csak a markat nem) en szertnem tudni, hogy mi tetszett benne ? A szine ?

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#8) bloggiold válasza -Skylake- (#7) üzenetére


bloggiold
aktív tag

+1

https://fontecone.blog.hu/

(#9) Orcsi válasza -Skylake- (#7) üzenetére


Orcsi
aktív tag

pont ez ugrott be ... csak azt nem értem akkor miért nem nevezik nevén a gyereket ... Yoga900S :C

csak kicsit drágábban .. ;] :O

Same shit, different day!

(#10) Khelben


Khelben
nagyúr

Munka (szövegszerkesztés, internetezés)

:))

(#11) Tigerclaw válasza Syl (#6) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Szerintem már erősen megkopott az Apple neve a vásárlók és a szakma szemében is. Persze csak a racionálisabb, józanabb réteget vesztették el némileg. A kemény "vallásos-fanatikus" mag és persze az árrés az garantálja nekik, hogy üzletileg semmibe nem fognak belebukni, bárhogy is sikerüljön. Ilyen agymosott fanatikus mag nálunk is van, de nem akarok politizálni.

Amúgy abban követendő példa (volt?) a cég, hogy csodavárás helyett megmutatják, abból is lehet főzni kíváló dolgot, ami már most rendelkezésre áll. Követik a fejlesztéseket mind anyagtechnológia, gyártástechnológia, hardver, szoftver, UI terén és ha látnak valamit, amit fel lehet használni, azt felhasználják-lemásolják. Nem csak mernek, de akarnak is kreatívak lenni. Persze azt nem tudjuk, hogy hány még jobb ötlet ragadt be náluk és került zsákutcába az erősen centralizált szervezeti felépítésük miatt. Az látszik, hogy továbbra sincs utódja Steve Jobs-nak és Jony Ive úgy garázdálkodik évek óta, ahogy csak akar.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#12) Tigerclaw válasza szilasz007 (#5) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Mire szoktad használni? Csak arra amire egy átlagos androidos tabletet, vagy munkára is, tehát vannak-e olyan komoly appok, amik ideálisak ehhez a géphez?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#13) Wombath válasza -Skylake- (#7) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Igen, tetszett, mert nagyon könnyű, egész napot kibírt egy töltéssel (tudtam cikket írni, híreket feltölteni képekkel, stb). De annyira nem volt jó, hogy ajánlott értékelést kapjon, mert vannak olyan korlátai, ami miatt az átlagosabb felhasználónak, aki nem annyira hordozhatóság-központú, nem tudom ajánlani, figyelembe véve a 200 ezer forintos árat. És leírtam, hogy mi lenne az, amit változtatni kéne ahhoz, hogy ajánlott legyen: nagyobb kijelző és ugrás a prociban. Windowsos verzió van ebből, szóval az nem változás, a nagyobb kijelző pedig magával hozza a nagyobb billentyűzetet is (ezt egyébként a cikk elkészülte és kikerülése közben a Lenovo meg is lépte). Alternatíva: ne legyen 200 ezer forint. Így érthetőbb?

(#14) -Skylake- válasza Wombath (#13) üzenetére


-Skylake-
addikt

"A készüléket tetszett díjjal jutalmazzuk – ahhoz, hogy kiérdemelje ajánlásunkat, ezért a pénzért erősebb hardvert (egy Core M például már megteszi), Windowst és kicsit nagyobb kijelzőt, vele pedig használhatóbb billentyűzetet szeretnénk látni a következő modellben."

vs

"Alternatíva: ne legyen 200 ezer forint. Így érthetőbb?"

Szerintem ez a kettő teljesen mást jelent. Amennyiben ezek itt szinonimák, akkor én tévedtem.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#15) Den Hadnagy


Den Hadnagy
senior tag

"elsősorban teljesítménybeli problémákkal küzdhet, hiszen sem a Cherry Trail Atom, sem a 4 GB RAM nem ideális partner a Windows 10-nek"

Attól függetlenül, hogy ennyi pénzért lehetne benne 8 giga ram, azt azért nem állítanám, hogy 4 kevés a w10 alá. Egy évig használtam így desktopon, nem tűnt fel, hogy a tesztben leírt tevékenységek közepette memóriahiány lett volna a probléma. Sőt, muteromék laposa még kettővel is elvan, bár az már valóban nagyon vékony.

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#16) Orcsi válasza Wombath (#13) üzenetére


Orcsi
aktív tag

Mit lépett meg a Lenovo ?! erről van bővebb info ?! Előre is köszi. :C

Same shit, different day!

(#17) Alchemist


Alchemist
addikt

Remek tematikus cikk a lebutított beviteli eszközök használhatatlanságáról irodai munkában.
:P

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#18) szilasz007 válasza Tigerclaw (#12) üzenetére


szilasz007
aktív tag

Jegyzetelni szoktam rajta, napközben is, de főleg, mint egy androidos tablet használom. Azért ha munka, akkor az még mindig Windows. Más híján ezzel is el lehet boldogulni szövegszerkesztésre, és társaira. Az a kis alkalmazás pop outos multi task is használható tud lenni... de akkor már inkább windows.

Androidos tabletnek viszont nagyon jó. A 4 giga ram és a 64 giga belső tárhely androidon elég korrekt ebben a mezőnyben. Gyakorlatilag elindítasz egy appot és még napok múlva is benne van a memóriában felfüggesztve, szinte instant a váltás. Továbbá lemásolták a windowsos taskbart androidra is, és így minden honnan kb egy érintéssel lehet váltani az appok között, ami azért kényelmes és elég folytonos.

Viszont média fogyasztásra csillagos ötös. Sztereó, nagyon jól szól és úgy forgatod ahogy kényelmes. Elfut rajta jól az XCom-is, játék terén mi kell még? :p

Az áráról meg igen, itthon 200. Német amazon kihozza 165-ért, házhoz. Persze az német billentyűzettel lesz, amit azért szokni kell, viszont minden magyar gomb meg van rajta. A magyar szitázásért kell gondolom többet fizetni (költséghatékonyság), az áfát, nem is említve. Bár a magyar áfával megy fel 165-re ott az ára :p.

Ezt már szinte mindenhol leírtam, ahol ez a gép szóba került így több reklámot nem akarok ennek tenni. Az én igényeimet lefedi. Ez meg egy sokoldalú androidos másodlagos eszköz volt. Erre szerintem már most is tökéletes.

(#19) ronroli


ronroli
tag

USB 2.0 elírás? :Y

[ Szerkesztve ]

(#20) #82454784


#82454784
törölt tag

Egyébként miért nem lett egy 9.7-es ipad pro-val is összehasonlítva?
Ha jól értettem kb ugyanazt a képességet próbáltátok, mint az ipad-é

(#21) Luser2000 válasza ronroli (#19) üzenetére


Luser2000
addikt

Nem elírás.
Engem cseppet sem zavar, hogy "csak" 2.0-ás, sokkal inkább az bosszant, hogy nem C type a csatlakozó a tableten.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#22) Luser2000


Luser2000
addikt

Nem világos számomra, hogy a teszt, illetve a megelőző hozzászólók a szilvát miért nem a szilvához hasonlítják, miért barackhoz, vagy almához.

Ezt a készüléket (ami HAAALLLLLÓ(!): egy tablet, nem ultrabook vagy notebook) a piacon elérhető, SAJÁT (ha így érthetőbb: "fizikai") billentyűzetes géppel összehasonlítva érdemes/kell vizsgálni.

Nem ismerem a piacot, eddig csak az Alcateltől láttam valami hasonlót (Windows rendszerrel), de ott a billentyűzet rész az önálló darab volt (ráadásul agyament módon abban van a GSM kommunikációs rész is). Ezt leszámítva nem találkoztam még olyan talbettel, amely alapból billentyűzettel lett volna).
Emiatt rossz iránynak tartom azokat a felvetéseket, hogy egy 5ezer forintos külső billentyűzettel jobb eredmény érhető el. A külön egységnek én inkább hátrányait éltem meg, mint sem előnyeit. (Sosincs ott, amikor kéne, nincs feltöltve amikor kéne, stb). Ráadásul külön billentyűzet esetén meg kell oldani valahogy a tablet (képernyő) megtámasztását is. Továbbá egy kézzel sem lehet tartani.

Egy Andrpoios eszköztől ne várjon már senki Windows-os (asztali) funkcionalitást!

Ebben a tesztben is olvastam, illetve valahol már a lapcsalád valamelyik oldalán előjött, hogy a touchpad nem alkalmas a görgetésre. Már ott/akkor is elmondtam, hogy márpedig ALKALMAS. Egyszerűen csak annyit kell tenni, hogy a tapipad felületét egy pillanatra meg kell érinteni az ujjunkkal, majd utána kell fel-le húzkodni.

Én 2. hónapja használom, megtanultam az eszközt önmagának megfelelően "értelmezni", kezelni.

Amit szeretek benne:
- kaptam egy laptop szerűen használható (értsd: kinyitható, önmagát megtartó, valamiféle billentyűzettel rendelkező) eszközt,
- kényelmesebben tudok rajta gépelni, mint ha a kijelzőt kellene taperolni (egyfelől, mert a kezem / billentyűzet nem takar ki hasznos képernyőterületet; másfelől, mert nem kell kb. merőlegesen a kijelző fölé görnyedni),
- ha valamit le kell skicceljek, akkor nem az ujjammal kell hozzá bénázni (kitérő: vettem egy gyári tokot, ami a készülék méretéhez képest elég nagyra sikeredett, de cserébe van hely benne a jegyzettömbnek és a cerkának is),
- távoli hozzáféréssel a céges szerverre felcsatlakozva gyakorlatilag egy mini Windows-os laptopot kapok, még éppen a kezelhetőség határán (apró méret),
- gyors, a memóriájában kényelmesen elférnek a futó programok,
- nagyon kényelmes a Windows szerű tálca megoldás,
- sokkal kényelmesebben tudom ezt használni az irodától távol munkaügyekre, mint ahogyan korábban a tabletemmel tettem.

Amit nem szeretek benne:
- az érintő kijelző érzékenysége néha talán nem a legjobb. Van olyan, hogy egy elemet többször kell megérintsek,
- nagyon sérülékeny a készülékház (vigyázok rá, még semmi baja, de a frász kerülget, hogy könnyen karcolódhat),
- nem C típusú az USB csatlakozója (telefonomon az),
- szerintem a Lenovo Android felülete egyszerűen csúnya.

Kíváncsi vagyok, hogy lesz-e Android 7 rá vagy sem. Amikor megvettem és bekapcsoltam, egymás után vagy 3 frissítést húzott le, az bizakodásra adott okot nekem.

Én most így vagyok a kütyüvel.

[ Szerkesztve ]

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#23) azbest válasza Wombath (#13) üzenetére


azbest
félisten

hát, az biztos hogy durván túlárazott. De a magyar lenovo mobilok árai is duplájába kerülnek a kínai importnak. a magas magyar bérek okozzák biztosan a szorzót az árban. ;]

Például egy konkurens, Chuwi Hi10 pro

10.1 inch 1920x1200 IPS Screen Windows 10 + Android 5.1 (Remix Os) Intel Cherry Trail Z8350 64bit Quad Core 1.44GHz 4GB RAM 64GB ROM Bluetooth 4.0 HDMI Stylus Function

Biztos, hogy gyengébb a support, meg régebbi az android.. de bruttó 85 eft körül már lehet kapni. Más kérdés, hogy az általad felsorolt igényeket ennyiért jobban teljesíthetné ehelyett is egy fapados notebook [link]

(arról nem is beszélve, hogy pl windowson akár fullhd képet is támogatnak a legszutyokabb notebookok is a streaming szolgáltatóknál, pl netflix vagy amazon, ellenben androidon komoly feltételeket kötnek a 480p feletti minőséghez.)

[ Szerkesztve ]

(#24) Luser2000 válasza azbest (#23) üzenetére


Luser2000
addikt

Erről a csúvíről itt egy hosszabb áttekintés, magyarul.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#25) Syl válasza Luser2000 (#22) üzenetére


Syl
nagyúr

> Ezt leszámítva nem találkoztam még olyan talbettel, amely alapból billentyűzettel lett volna).

Nos, akkor itt van példának az én tabletem: Alcatel, Androidos és billentyűzetes.
A táblagép önállóan használható, abban van az sd- és a sim-kártya is.
A billentyűzet saját akkuval rendelkezik (sajnos külön kell tölteni), és blútyúkkal kommunikál a géppel.
A kapcsolatot egy egyszerű és ötletes mechanikus & mágneses rész biztosítja. Így a gép hasonlít egy laptopra. A "szétszedés" egyetlen mozdulat és több méteren belül megmarad a bluetooth kapcsolat a táblagép és a billentyűzet között.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#26) Luser2000 válasza Syl (#25) üzenetére


Luser2000
addikt

Syl! Belinkeled, hogy milyen eszközről van szó? Itthon vetted? (Akkor lehet az lesz, amit láthattam már csak az Win volt a tiéd pedig droidos).

[ Szerkesztve ]

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#27) azbest válasza Luser2000 (#24) üzenetére


azbest
félisten

Egyébként 10 colos tableteket sosem vennék ilyen árakon. Ugyanolyan felszereltséggel 8 colosokat már 100 dolcsi körül is szórják (chuwi hi8 -am van), annyit még megér a kényelem. De ha notebookként akarnék használni valamit, akkor már inkább jobb külön kisebb tablet és egy rendes notebook.

(#28) Syl válasza Luser2000 (#26) üzenetére


Syl
nagyúr

Telenortól vettem gombokért (plusz sok mobilnetet adnak hozzá, meg korlátlan deezert stb.) de már nem árulják: [link]

Amúgy igen, asszem van belőle valami win-es változat is.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#29) szilasz007 válasza Luser2000 (#22) üzenetére


szilasz007
aktív tag

Ez. Ezzel en is egyetertek.
Nem egy sulycsoport.

Ez a gep zsanerral, billentyuzettel olyan vastag, es sulyu, mint mashol egy tablet maga.

Oszinten, ki kell probalni, hasznalni kell. Akinek bejon, az oruljon, akinek meg keves, az nezzen mast, vagy vegyen 3x ennyiert Surfacet :)

(#30) tntmax


tntmax
aktív tag

Ez a Yoga úgy ahogy van YAGNI.

(#31) kenwood válasza -Skylake- (#7) üzenetére


kenwood
veterán

A Galaxy S6 Edge is "tetszett" ertekelest kapott.
Vegulis mindketto ugyanazt a szintet kepviseli az adott teruleten :DDD

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#32) Luser2000


Luser2000
addikt

Sziasztok!

Megtöröm a csendet, talán valaki olvassa is ezt a topikot.

Van 2,5 hónapja egy Lenovo Yoga Book tabletem.

Az elmúlt 1 hétben kétszer is csinálta azt, hogy gyakorlatilag teljesen feltöltött állapotából egyszer csak drasztikus gyorsasággal lemerült. Erről itt van két képernyőmentés.

Ezren az eszközön kívül még nem volt más Lenovo termékem.

Van valami (úgymond) "speciális" Lenovo bug/feature amely okozhat ilyen beakadásokat?
vagy hogyan induljak neki a hibakeresésnek?

Köszi!

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#33) szilasz007


szilasz007
aktív tag

Udv!
Nalam ilyen nem fordult meg elo.
Az tisztan latszik, hogy valami process, vagy alkalmazas beakad es porgeti a gepet.

Most nem juteszembe az app neve, de van olyan program a marketen, ami nezi, hogy mi tartja ebren a gepet. Ezzel talan betudod loni mi akasztja ki

+1. Nekem maj jott egy 300 megas patch. 601, semmi extra, security update.

(#34) Luser2000 válasza szilasz007 (#33) üzenetére


Luser2000
addikt

Szia!

A 161209-es sw jött meg most neked?
Nekem azt jelzi legfrissebb verziónak.
Próbálok valami appot találni a folyamatok monitorozására.

Köszi, üdv.: Balázs

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#35) szilasz007 válasza Luser2000 (#34) üzenetére


szilasz007
aktív tag

Szia!

170225 a build szam.

Appnak, most raneztem, ranezesre a Wakelock Detector [lite] impozansnak tunik a celra :)

(#36) Luser2000 válasza szilasz007 (#35) üzenetére


Luser2000
addikt

Egyenlőre annyit csináltam, hogy feltettem a februári frissítést. Ezzel figyelem. (Nekem úgy tűnt a frissítés során, hogy valami komolyabb hw driver szintű komponensek is cserélve lettek). Ha megint előjön a rejtélyes merülés, akkor csinálok egy hard resetet. Remélem nem lesz szükség rá.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#37) sajti_pajti


sajti_pajti
tag

A [Smart Note] nevű progi segítségével elvben képes felismerni a kézírást.
Német Amazonon képen is látszik (meg gondolom máshol is, de én épp azt böngésztem a gépet keresve).

(#38) #hpq


#hpq
aktív tag

Sziasztok,
Az lenne a kérdésem, hogy az Androidos változaton van mód cserélni az operációs rendszert windows 10-re? Elvileg a hardware ugyan az a windowos yoga book-nak is, azért gondoltam rá.
Előre is köszönöm!

// -

(#39) Luser2000 válasza #hpq (#38) üzenetére


Luser2000
addikt

Van minimális eltérés hardveresen is (BIOS), eddig nem találtak rá megoldást. Vélhetően nem is lesz.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#40) #hpq válasza Luser2000 (#39) üzenetére


#hpq
aktív tag

Köszi szépen akkor nem is próbálkozom vele. :))
Egy Androidos változathoz hozzá tudnék jutni elég baráti áron, de akkor elolvasom a cikket, hogy mennyire váltja ki a windows-t.

// -

(#41) Luser2000 válasza #hpq (#40) üzenetére


Luser2000
addikt

Véleményem szerint (az Androidos) eszköz Windowsos gép kiváltására nem alkalmas. Kompromisszumokkal sok dologra igen jól használható, de előbb-utóbb bele futsz olyanba, amihez Windows kell majd. Ha mondjuk otthon marad win-es gép is, akkor nem probléma.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#42) szilasz007 válasza Luser2000 (#41) üzenetére


szilasz007
aktív tag

Ebben egyetértek. Ez a gép Androidos tabként "erős", tárhely és memória terén. Windowsosként szerintem sokkalta de komolyabb kompromisszumra késztet, már alapból a Windows "szabadságából" fakadóan többet várnál tőle.

(#43) sajti_pajti válasza Luser2000 (#39) üzenetére


sajti_pajti
tag

Dual boot se megy?
Pont azért, mert az androidos verzió BIOS-a ezt nem támogatja?

(#44) Luser2000 válasza sajti_pajti (#43) üzenetére


Luser2000
addikt

Nem.
Ha van kedved elmélyülni a témában, akkor itt kezdj olasgatni: [link]

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#45) sajti_pajti válasza Luser2000 (#44) üzenetére


sajti_pajti
tag

Köszi, igen, közben én is pont erre a szájtra találtam rá, de itt egy másik topikban van egy bíztató leírás: [link]
Jövő héten megkapom az eszközt (Androiddal) és majd meglátom, mire jutok. Ha semmire, az se baj, bár egy MIIX 310-esen nem volt érdemi problémám a Win10-zel (csak arra meg Linux nemigazán akar rámenni)...

[ Szerkesztve ]

(#46) Luser2000


Luser2000
addikt

jött frissítés pár új funkcióval:

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#47) szilasz007 válasza Luser2000 (#46) üzenetére


szilasz007
aktív tag

Hóhó!

Milyen igaz!, Most ránézve nekem is felhozta. Touchpad sose zavart legyen. Átméretezhető ablakok hurrá, double tap to wake, hurrá.

Most már csak az érdekel, mikor lesz ebből Nougat. :p
Bár így is meg vagyok elégedve vele....

Köszönöm az emlékeztetőt!

(#48) Luser2000 válasza szilasz007 (#47) üzenetére


Luser2000
addikt

Fórumokat olvasva a 7-es Android ősszel várható erre a modellre.

(Ez nekem kb azt jelenti: "soha napján", ugyan akkor el kell ismerni, hogy a Lenovo folyamatosan (értsd kb 2 havonta) ad ki frissítést a készülékünkre, így akár még verziót is válthatunk a későbbiek során).

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#49) szilasz007 válasza Luser2000 (#48) üzenetére


szilasz007
aktív tag

Nem sietik el, de nem is vilag vege.

Jutszembe, nektek Wordbe vagy akarhol, a tab, mint gomb mukodik? Nalam bar erzekeli a gombnyomast ,semmilyen kiosztasba nem teszi a dolgat.

(#50) szilasz007


szilasz007
aktív tag

Suti, ma reggel jott egy ujjabb frissites. Security update.

No meg a halo keyboardot is jobban kezeli, gyakorlatilag mi kapcsoljuk be/ki. Pl regen volt az, hogy messengerbe ha valaszolni akartam, magatol feldobta a az on screen billentyuzetet, ami eleg zavaro volt.
Nos, most mar nem.

Elso korbe megijedtem, mert nem is akart mukodni a halo, csak az on screen. Most jobb alul lehet ki be kapcsolgatni, a jegyzetelos ikonnal.

Egyre jobb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.