Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Én imádom a vékony cuccokat, de ez a négymagosság ezekkel a korlátokkal kissé erőltetett. Nem életszerű a felhasználási mód.

(#2) XuChi


XuChi
addikt

621000.- :C

Elgurult a gyógyszer úgy látom :D :))

[ Szerkesztve ]

(#3) schawo


schawo
titán

Nem, nem luxustermék, mert ez mezei egy notebook. Az árazás, na az luxus.

Melleseleg jutott rá egy darab (hagyományos) USB aljzat. :C Ha 3 lenne rajta, akkor kétmillióba kerülne a noti?

És került bele 4 fölösleges mag. Pont kettővel több van benne, mint amennyit ebben a házban le lehetne hűteni. De milyen smafu volna már egy 2-magos procit tenni egy 600000 forintos gépbe. Rögtön csak 300ezret lehetne érte elkérni. És kéne belerakni egy plus USB-t, hogy újra 600 lehessen az ára. Valahogy így működhet a Lenovo marketingesek feje. :Y

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4) edward2 válasza schawo (#3) üzenetére


edward2
addikt

Egy 2 éves i7-6500U-s Spectre-m van a HPtól. Aki az utóbbi években vett ilyet annak ezek a laptopok nem nagy előrelépést jelentenek. Majd meglátjuk mi lesz a kaby lake-Gvel.

(#5) Nartaas


Nartaas
tag

Állítom 200-al többet kerül mert "2in1":D Holott ezek a félmegoldások egyáltalán nem azok. Nem kell nekem csudazsanér úgy sincs semmi értelme csak drágítja mert hát ezt is képesek fícsőrnek eladni.

(#6) zarayg


zarayg
aktív tag

mikor jönnek rá a gyártók, hogy ez a hajtogathatós laptopok okádékok?

btw, mi ez az ár?

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 36-30/935-51-87! || Szépen kérlek! Ha írok PM-et, akkor legyél hajlandó válaszolni rá! Köszönöm.

(#7) lsc


lsc
nagyúr

Eljutottam a táblázatig, megláttam az árat, majd megnéztem az utolsó oldalt, ennyi volt. Ajánlott ennyiért, mennyit fizettek, most komolyan?

Az élet kegyetlen .

(#8) edward2 válasza Nartaas (#5) üzenetére


edward2
addikt

(#6) zarayg is

Szerintem ez legyen a ti problémátok. Én 2 éve használok 360as laptopot és soha többet nem fogok másmilyet venni, mert nagyon jó.

(#9) noPublicFG


noPublicFG
senior tag

Nekem bejön. Igazán az ára sem vészes.

[ Szerkesztve ]

plus ça change, plus c'est la même chose

(#10) Nartaas válasza edward2 (#8) üzenetére


Nartaas
tag

És használtál már igazi 2in1-t is? Csak mert lehet utána meg arra mondanád ezt:P

(#11) Pxs


Pxs
aktív tag

Jelenleg egy i7 CPU-s Lenovo ThinkPad Yoga 14-et használok, amit nagyon eltaláltak, de a sima Yoga sorozat a TrackPoint hiánya miatt nem győzött meg. Illetve szomorú, hogy a vékonyság oltárán feláldozták a könnyen és gyorsan cserélhető akku lehetőségét. A pofátlan árazásról is le lehetne már szokni...ez még csak nem is üzleti sorozat.

'The key to success is just that - standing up one time more than falling.' Regisztrált: 2005-09-29 21:12 - fanatikus tag

(#12) edward2 válasza Nartaas (#10) üzenetére


edward2
addikt

Az igazi 2in1-ek ennek az árnak még rátesznek egy 10-20% extrát. Tehát lehet hogy jobb de annyira azért nem.

(#13) emvy


emvy
nagyúr

Aki az arrol panaszkodik, mutasson hasonlot sokkal olcsobban. Legyen 4K, 16G RAM, 512 SSD, erintokijelzo, meg ilyen akkuido.

Van ez, a Dell XPS 13 touchscreennel, a HP x360, X1 Yoga... az x360 olcsobb, ennek viszont jobb a megepitese.

Viszonyitaskeppen: egy csucs X1 Carbon (hasonlo felszereltseggel, meg a ketmagos procival) 800k korul van. Macbook Pro 13", tavalyi modell: hasonlo.

while (!sleep) sheep++;

(#14) emvy válasza Nartaas (#5) üzenetére


emvy
nagyúr

Miert nincs ertelme ennek a zsanernak?

while (!sleep) sheep++;

(#15) rankesz


rankesz
veterán

Hát valahogy nem érzem a kényszeres váltást Dell xps 13 9360-ról...
Bár a touch screen azért hiányzik a MS surface pro után

[ Szerkesztve ]

(#16) phain


phain
tag

Aki kiakadt az áron annak tetszeni fog ez a video, :D főként, hogy a kommentelől nagy részénél szintén jelentkezett a probléma.

(#17) ElEvEn11


ElEvEn11
senior tag

Ami nekem érthetetlen az a méret. Ekkora felbontáshoz állítom nevetséges ez a méret. A barátnőm és Én is grafikusként dolgozunk és nemrég vettük a sorozatból egy 15-öst. Éppen azért, mert ez még elfogadható kompromisszumnak tűnt. Hát... azért van, amikor folyik az ember szeme. Komolyan! Néha bolhacirkusz az egész és hiába méretezett az UI, attól meg a programok menüi válnak ocsmány naggyá és kicsivé a szerkesztési felület (Photoshop, Illustrator, InDesign kombó, After Effects-re még csak nem is gondoltam!). Csak akkor igazán jó, ha tényleg kihajtod és elkezdesz rajta rajzolni, alkotni. Akkor érzed az előnyét, de persze van ennél jobb cucc is, ha csak rajzolni szeretnél. Igaz, az nem egy ilyen 2in1 gépben, hanem szimpla Wacom táblában. Egy szó mint száz; iszonyat drágán (kb. 500e Ft) vettünk egy néha jól használható, de erősen kompromisszumos munkagépet. Ha a szükség nem így hozza, akkor tutira inkább építek egy asztalit, vagy veszek egy nagyobb kijelzős laptop+Wacom tábla kombót. :U

[ Szerkesztve ]

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#18) atike


atike
nagyúr

De most komolyan... Ennyit kérnek érte, és:

"Szokásos méréseinkből látszik, hogy az i7-8550U szépen teljesít, ahol azonban a kijelző felbontása is beleszól a végeredménybe, a 4K-s panel bizony láthatóan visszafogja a megjelenítés sebességét. Ennek, illetve az Intel UHD Graphics 620 képességeinek fényében ezt a Yoga 920-at nem is nagyon ajánlanánk játékra, de 1-2 éves programokkal, közepes minőségi beállítások és 720p felbontás mellett még elviselhető fps-értékekre számíthatunk."

4K-s panel, Intel UHD620-al? Nem játszani kell első sorban nyilván, de akkor is...

Mekkora buli már 4K-s panelen 720p-n nézni a lebutított grafikát... :)

(#19) #87809536


#87809536
törölt tag

Nem igazán a témába vágó, de ha már a képen is van: van olyan ember akit a tetves matricák nem idegesítenek a tapipad mellett? Egyszerűen nem értem minek kell...

(#20) XuChi válasza #87809536 (#19) üzenetére


XuChi
addikt

Nekem első dolgom egy új notebook-nál, hogy leszedem őket :D

(#21) smc


smc
addikt

Szerintem egyáltalán nem baj, hogy 4K panelt is raknak ekkora gépekbe.
Egyértelmű, hogy nem játékra vannak kitalálva ezek a gépek, nem is gémerek miatt rakják bele. Egyszerűen sokkal jobb minőséget kapsz az olvasáshoz, multimédiához, amire ezek a gépek valók. Meg persze az is jól jön, hogy egy weboldalt, vagy egy excel tábla méretét felére csökkentheted és olvasható marad. (200%-os nagyítás mellett, ami alap ezeknél a gépeknél.)

A 2in1 részére pedig, valóban érdekes téma. Sokáig használtam ASUS T100-at, Surface Pro 1-et typecoverrel, és most a Book-ot, de az esetek 90%-ában laptop módban. A surface-eket használom csak "tablet" módba, ha rajzolok rá, mert minden máshoz egyszerűbb ha ott a billentyűzet és persze meg is áll a lábán. A ceruzák nem tudják helyettesíteni sajnos a tapipadot, mert a windows ilyen szempontból borzalmasan el van maradva. Az érintő jó és hasznos, sokszor laptop módban is használom.
Szóval aki nem igényli az aktív ceruzával való munkát, annak nem feltétlenül éri meg a 2in1, vagy foldable notebook extra felára.

Viszont a felbontást kritizálni nevetséges, megveheted kisebbel is ha nincs rá igény, de itt legalább elérhető, nem úgy mint a legtöbb hagyományos notebooknál, ahol még manapság is örül az ember ha fullHD-t kap és nem szutyok HD ready-t.. A skálázás pedig elfogadható szintre fejlődött a 10-es windowsban, nem mondom, hogy tökéletes, sajnos sok régi program nem kezeli megfelelően, de ez nem feltétlenül az OS hibája.
Photoshop-ot is frissítették végre ha minden igaz, ahol már állítható a skálázás.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#22) Janus27


Janus27
tag

Akárki akármit mond, ez így rohadt drága! 1 azaz EGY db. USB port?????? Vicc
A másik dolog: a Kaby Lake-R egyetlen lényeges újítása az eredeti Kaby Lake-hez képest a fejlesztett kijelzőmotor natív HDMI2.0-val, erre pont HDMI port nincs rajta?!

[ Szerkesztve ]

(#23) xedos


xedos
addikt

Volt Yoga2pro-m. Szerettem. 200%-on 1600x900-asnak felel meg. Persze nem minden progi tudta jól kezelni, de fotóknál-videónál eszméletlen szép volt. A 4magos proci ezekbe a vékony gépekbe agyament ötlet. Pár másodpercig tudja a teljesítményt utána durván visszavesz. USB csatik- idióták a gyártók. A Lenovo meg mindig lépéshátrányban volt... később váltottak SATA-SSD-ről NVME-re, DDR3-ról 4-re stb...
Nézegettem a Yoga 3 Pro-t, a 900-at végül vettem egy 700-ast. Utána eladtam és féláron vettem egy Xiaomi Air 13-at. Igaz a felbontás csak 1920x1080, de megfelelően erős proci ssd stb... igaz garancia kínában :-)
Az érintő kijelzőt ritkán használtam, így arról lemondtam. Cserébe van egy erősebb vga-m: Mx150 - World of tankshoz megfelel :)
Amúgy pont a Xiaomi Pro 15.6"-os notinál olvastam, hogy az új i5-8250 hosszabb használat mellett erősebb, mint az i7855...

Amúgy rájöttem, reménytelen hogy olyan gépet építsenek ami minden szempontból OK - nem érdekük... ugyanúgy mint a telefonoknál...

[ Szerkesztve ]

(#24) Nartaas válasza emvy (#14) üzenetére


Nartaas
tag

Én fölösleges dráígító gimmicknek érzem. Emiatt ráírhatják hogy 2in1. Vagy legyen leválasztható a kijelző vagy nem kell erőlködni.
Akinek 2in1 kell annak jobb a leválaszható, akinek meg nem fontos ez a ficsőr annak jó a sima megoldás is, minek fizetne többet. Nem értem, hogy miért és kinek lehet előnyösebb ez a félmegoldás a másik kettő tükrében.

(#25) edward2 válasza xedos (#23) üzenetére


edward2
addikt

Igen ezért is félek már előre mi és hogyan fog kimaradni a kaby lake-gvel épített laptopokból. Vagy nem fog kimaradni semmi csak 3000 eurónál fognak kezdődni.🤔

(#26) emvy válasza xedos (#23) üzenetére


emvy
nagyúr

Az X1 Carbon szerintem a kategóriájában kompromisszummentes.

while (!sleep) sheep++;

(#27) xedos válasza emvy (#26) üzenetére


xedos
addikt

Ő... kivéve az ára... :-)

(#28) Ed_007 válasza schawo (#3) üzenetére


Ed_007
aktív tag

Jó az a négy mag, ami a marhaság, hogy a hűtést nem tették mellé.
A leszabályzott órajel elég gáz...

(#29) Ed_007 válasza smc (#21) üzenetére


Ed_007
aktív tag

+1

(#30) schawo válasza Ed_007 (#28) üzenetére


schawo
titán

Egy ennyire tömött házba nem lehet jobb hűtést tenni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#31) Duree


Duree
veterán

Csak a garanciális háttér rondít bele a remek összképbe.

[ Szerkesztve ]

duree54

(#32) MaCS_70 válasza Nartaas (#5) üzenetére


MaCS_70
félisten

"Nem kell nekem csudazsanér úgy sincs semmi értelme csak drágítja mert hát ezt is képesek fícsőrnek eladni."

Mindig is csodáltam ezt a hozzáállást: ha én valamit nem használok, mert mondjuk nincs rá szükségem, vagy nem esik kézre, esetleg nem értem, akkor annak már eleve és általánosan "nincs semmi értelme".

Én például nem játszom a számítógéppel, ergo az összes játéknak és játékeszköznek "nincs semmi értelme".

Elárulom, hogy a 2in1 eszközöket azért "képesek fícsörnek eladni", mert sokan szívesen használják, pl. mi is családilag. Nekünk bejött, kényelmesnek, ezért hasznosnak tartjuk -- én már nem szívesen vennék más notebookot. Persze tudom, "nincs semmi értelme".

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#33) nylontacsko


nylontacsko
senior tag

...és az Apple túlárazott :D

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#34) Ixion77


Ixion77
őstag

Néhány válasz az itt olvasható zsigeri fröcsögésre azoknak, akik fontolgatják egy 920-as vásárlását:

- Ár: A 9X0 sorozat felett már csak az X1 van a Lenovónál, tehát top kategóriáról beszélünk. Ahhoz képest az ára nem vészes, más gyártók hasonló kategóriájú termékei hasonló, vagy még magasabb árúak (MS Surface Book, Dell XPS 2-in-1, Apple iMac Pro, stb.)
- A Lenovo magasabb ár + gyakori akciók üzleti modellt követi. Lehet venni azonnal drágán, vagy akciósan olcsóbban. Pl. múlt karácsony körül az 1Gb NVMe SSD + 16 Gb Mem + 9550U + UHD + Wacomm toll + 4 év garancia verziójú 920-as bruttó volt 650eFt az Emagnál (27% ÁFA-val együtt).
- A komolyan vehető külföldi review site-ok egyöntetű véleménye szerint jelenleg a Yoga 920 a 2-in-1 kategória királya. Az elérhető legjobb. Non-plus ultra. Finish, konyec, nincs jobb. Ezért sem 300e.
- Mindenki eldöntheti maga hogy kell-e neki 2-in-1, és érintőkijelző. Én pl. kipróbáltam, használtam, és szeretem, szerintem jó dolog.
- A 14 colos kijelző 14 colos. Felbontástól függetlenül lényegesen kisebb mint egy 27 colos monitor. Komoly munkára nem való. Amúgy a 15.4-es se.
- A 920-asban levő UHD kijelző nem csak felbontásban nyújt többet, de kalibrálásban, fényerőben és színtelítettségben is. Top kategória. Sokkal jobb a végeredmény mint a HD változaté, a 300e alatti árkategória kijelzőiről nem is beszélve. Ugyanaz a felbontás, mint az előhívott fényképeké. Fotósoknak eredmények bemutatására tökéletes. Nyilvánvalóan nem játékra való.
- A portok száma alacsony, de manapság nem jellemző hogy sok portot használna az az átlag laptop user. Mégis mire?... Ha valakinek mégis sok kell, akkor rádug egy dock-ot a Thunderboltra és lesz annyi portja amennyit nem szégyell.
- A 4 magos processzor bizonyos esetekben komoly (+30-50%) előny. Pl. egy programozói IDE elindításakor jelentős mennyiségű munka párhuzamos zajlik a háttérben külön szálakon, amin sokat segít a +2 mag. Mivel nem tart sokáig, nem számít hogy 1 perc után már throttingolna a rendszer, mivel addigra már ismét idle módban van... Egyre több program van és lesz több szálra optimalizálva (már a böngészők) is, így a következő években az előny egyre nőni fog. Az ilyen számítógépek nyilvánvalóan nem 24/7 videókódolásra, Bitcoin bányászatra, vagy alkalmazásszervernek valók.
- A hűtés a legjobbak egyike amit valaha ilyen laptopba raktak. Az átlag felhasználóra jellemző használat mellett a használati idő 95%-ban teljesen néma, mégis nagyon fürge és reszponzív.
- "a 4K-s panel bizony láthatóan visszafogja a megjelenítés sebességét" - pár éve ugyanez az ostobaság FHD-val ment. Különbség csak és kizárólag benchmark pontokban, és játékokban érzékelhető. Desktop használatban _semmi_ érzékelhető sebesség különbség sincs egy HD/FHD/4K/5K kijelző közt. Ami érzékelhető, az az hogy a nagyobb felbontáson a jól skálázódó programok (pl. böngészők) szebb, élesebb képet biztosítanak.

Néhány egyéb infó ami ebből a tesztből kimaradt, de komolyabb reviewkból tudni lehet:
- A Qualcomm Wifi + Bluetooth vezérlő a gép leggyegébb eleme, érdemes azonnal lecserélni egy Intel 8365-re. Nagyon egyszerű cserélni, és jelentéktelen költség (kb 5eFt+Áfa). Ugyanez a Qualcomm/Killer szutyok van más gyártók top modelljeiben is (pl. Dell XPS), ott is cserélendő. Garivesztést nem okoz, panasz esetén maga a Lenovo is Intelre cserél... Gondolom valami üzleti elkötelezettségük van a Qualcomm felé, mivel maguk is tudják hogy az a kártya selejt... Lehet, hogy nem véletlen hogy ezt az egy dolgot igazán egyszerű cserélni a gépben...
- Az SSD cserélhető, de az alaplap belső oldalán van a csatlakozó, így borzasztó macerás a cseréje.
- A Thunderbolt portok a maximális, 40Gbps változatúak, így külső videókártyák használhatók ha valakinek a 3D teljesítmény extra fontos, vagy sok monitort használ.
- Néhány szériával (pl. az USA BestBuy-ban nov-dec során árultakkal) minőségi gondok voltak: ferde gépház, vibráló kijelző, laza billentyűk. Gariban cserélik.
- Állítólag a magyar billentyűzetből kimaradt a háttérvilágítás. Ez nem biztos infó, én is csak másodkézből kaptam. A mi cégünknél nem jellemző a magyar kiosztás.
- Barna (bronze), szürke (silver) és sárga (copper) színekben érhető el. Ezen kívül vannak még üveg fedelű (star wars és egyéb) lifestyle változatok.

Ha bárkinek kérdése van privátban kereshet. Van nálunk ilyen gép, nap mint nap használom és elégedett vagyok vele. Egyértelműen a legjobb laptop ami valaha is a kezeim közt járt.

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#35) smc válasza Ixion77 (#34) üzenetére


smc
addikt

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#36) phain válasza MaCS_70 (#32) üzenetére


phain
tag

Nekem pl a munkámhoz megváltás.

(#37) Freiherr válasza smc (#35) üzenetére


Freiherr
őstag

😆

XXX

(#38) lukacsa82


lukacsa82
újonc

Azt megjegyezném, hogy mint minden csak Magzarországon drága. Én a Bestbuy-tól rendeltem az enyémet (sw limited edition, i7, 4k, 16gb, 500gb ssd) $1400-ért, ami átszámolva ~ 350.000Ft, ami nagyon baráti.
A gépre semmi panasz, prémium minőségű, gyors, a 4k kijelző hihetetlenül szép. Csak ajánlani tudom.

(#39) smc válasza lukacsa82 (#38) üzenetére


smc
addikt

Nekünk ez nem igazán segítség, vagy esetleg annyiért ide is kihozzák? :)

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#40) schawo válasza lukacsa82 (#38) üzenetére


schawo
titán

Bb-ról is 1500 usd + áfa (kivéve persze ha épp áfamentes államban laksz).

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#41) Ed_007 válasza Ixion77 (#34) üzenetére


Ed_007
aktív tag

No végre egy korrekt szakmai hozzáállás.

A 910-est néztem anno, az a versenytársaihoz képest halványabb volt (kisebb fényerejű és sápadt a 3200x1800 felbontásnál), azért is nem azt választottam, hanem X1-est. Az sem fényerőbajnok, de kicsit jobb. A 920-as fényességben állítólag előbbre lépett, az olvasott tesztek alapján.
A dokkoló sajnos nem megoldás a kevés portra, a Onelink+-t alig valaki dícséri, viszont sokan szidják, azért is nem rendeltem. A meghibásodásokon túl vicc, hogy ha külső 4K kijelzőt hajtasz vele, azt csak 30Hz-el frissíti.
Magyar billentyűzettel USA-ban akciósan nem lehet rendelni - legalábbis ilyen lehetőséget nem találtam, és e-mail-es érdeklődésemre is ezt a választ kaptam.
A nagy Enter-es magyar billentyűzet egyébként is kérdéses - legalábbis anno nekem azt mondták (910-nél, Magyarországon), hogy nem hozzáférhető, csak "hosszú Enter-es verzióban". Persze lehet, rossz helyen kérdeztem (több márkakereskedésben, személyesen és e-mailben is).

A 910-est eléggé megforgattam kézben, nagyon mutatós és minőségi darab volt. Ha az utód a kijelző színeinek telítettségében és fényerőben előre tudott lépni, valamint nagy Enter-es magyar világító billentyűzettel is hozzáférhető, főnyeremény lehet. Már csak egy hozzáillő külső VGA ház kell és kész az álomgép (persze, hűtőpadot alá ilyenkor :-P ).

(#42) lukacsa82 válasza schawo (#40) üzenetére


lukacsa82
újonc

$1300-ra volt leakciózva kb. 1 hónapig, most fogyott el a napokban. A sima verziót látod most $1500-ért.
Amúgy NY államban vettem adóval $1416 volt a vége.

Ez a verzió amit vettem: (Lenovo Yoga 920 Limited Special Star Wars Edition - New Hope poster. ) Best Buy exclusive sorszamozott. 4000db keszült csak ebből a verzióból.
https://www.youtube.com/watch?v=blbhJt47thE

[ Szerkesztve ]

(#43) domel


domel
tag

Szerintetek ebbe a notebookba már javított i7-es processzor került? Vagy majd lelassítják ezt is 30%-al???

Domel

(#44) schawo válasza lukacsa82 (#42) üzenetére


schawo
titán

Az úgy igen jó vétel volt. :C

Európa sajnos pc-ben szívás, notebookban meg extra nagy.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#45) phain válasza lukacsa82 (#42) üzenetére


phain
tag

A HP garancia az eu-ban is érvényes ?

(#46) sajti_pajti


sajti_pajti
tag

Nem igazán értem, hogy mi ez a sápogás: van rajta 3 db USB, ez miért kevés?
Egyébként nekem 910-em van és imádom.

(#47) lukacsa82 válasza schawo (#44) üzenetére


lukacsa82
újonc

Jaja én is örülök neki. Eredetileg $1800-2000 között mozgott, annyiért már nem érte volna meg. A feleségemnek vettük, én most az X1 Carbon 6. generáció megjelenésére várok. Már 5 éve nyúzok egy Lenovo Y500-at, már ideje lecserélni. Legszivesebben a P szériából választanék, de úgy tünik idén nem frissítik sajnos.

Nem csak az EU-ban, mindenhol szívás normális gépet venni. Az Y500-at még Mo-n vettem 230eFt körül, megszolgálta az árát. még elmenne 2-3évet de már vannak gondjai.

domel: Én úgy tudom nem javítanak már a sorozotgyártásban lévő procikon, de lehet tévedek. Szerintem már csak a 9. gerneráció lesz javítva hardveresen. Amúgy a 30% csökkenés csak a régi 3-4. generációs prociknál van, az új generációnál úgy tudom 5-10% max.

[ Szerkesztve ]

(#48) phain


phain
tag

Előttem lévő hozzászólók akik nemrég vették a gépüket amazonról vagy bestbuy tól azokhoz szolna a kérdés, hogy ilyenkor mi van a garanciával ? Gondolom azt itthon érvényesíteni esélytelen.

(#49) sajti_pajti válasza phain (#48) üzenetére


sajti_pajti
tag

Nekem ugyanazt mutatja a releváns Lenovo support oldal az itthon vett Yogabookra, mint a külföldről vett Yoga910-re (mármint, hogy még mind a kettő garanciális időn belül van).
Részletesebb infók amúgy itt:
[link]

(#50) lukacsa82 válasza phain (#48) üzenetére


lukacsa82
újonc

A Lenovo oldalán a gép vásarlásakor tudsz hozzá venni nemzetközi garanciát. A bestbuy-nál nem tudom, de azt is el tudom képzelni hogy utólag is tudsz ilyet vásárolni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.