Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Hurkaleves válasza #11302912 (#298) üzenetére


Hurkaleves
őstag

van most valami új peccs vagy driver a vicser 3-hoz? mert legutóbb mikor játszani próbáltam volna vele az y510p-men akkor minden low-on volt és épphogy hozta a 30 fps-t... (már fent volt az nvidia sli javító drivere meg az 1.04-es peccs)

(#302) #11302912 válasza Hurkaleves (#301) üzenetére


#11302912
törölt tag

Van uj patch. De az SLI az meg mindig szar szerintem hozza. Az en gepemben (y50-70) mar nem SLI van, hanem csak 1 VGA. Szoval szerintem azert megy jobban.

(#303) Hurkaleves válasza #11302912 (#302) üzenetére


Hurkaleves
őstag

akkor még várunk.... :O

(#304) Ric4m0nd válasza Pocok256 (#299) üzenetére


Ric4m0nd
aktív tag

Tudok egy eladó készüléket! :)

(#305) ->Raizen<- válasza capulet75 (#284) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Default minden, 1366 768, high project cars 10 perc verseny után így néznek ki a hőfokok.

Throttlestoppal 3 ghz-re lockolva a cpu összes magját így kezdtem a versenyt ezekkel a hőfokokkal:

Így fejeztem be 10 perc után:

Úgy gondolom 2,7 2,8 ghz-re lehet nyugodtan állítani a cpu-t és akkor 80 fok körül marad játékok alatt.

Amikor a maxwell befűt, 1,8 ghz-re letolja az i7-et a vezérlés jól látjátok ha alapon van minden...

(#306) ->Raizen<- válasza ->Raizen<- (#305) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Nem értem mi történhetett, újraindítást követően rendesen 2,5 ghz-en járt a proci project cars közben default minden a gépet tekintve-> Nagyjából ezekről a hőfokokról meséltem eddig.

10 perc izzítás után:

[ Szerkesztve ]

(#307) Pocok256


Pocok256
veterán

Szerintem is úgy kell tesztelni hőfokot, hoyg a cpu 20%-60% on menynen a gpu meg 80% os loadon megtalálni azt a beállítást ami már egyáltalán nem terheli a gépet majd 5-10 perc fűtés után kipostolni

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#308) ->Raizen<- válasza Pocok256 (#307) üzenetére


->Raizen<-
veterán

A legtöbb játék így terhel. ;) Én meg a prime+ furmark tesztelgetésnek nem látom értelmét, de kinek a pap...

[ Szerkesztve ]

(#309) Pocok256 válasza ->Raizen<- (#308) üzenetére


Pocok256
veterán

Valahoyg nálam 100% ra tudta hajtani a gpu t a cpu t meg 60% fölé anomália ?

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#310) Pocok256 válasza ->Raizen<- (#308) üzenetére


Pocok256
veterán

Vagy azt akarod mondani hogy az i7 es proci képtelen kihajtani a vga at nálad mert az igen durva anomália megint :DD

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#311) capulet75 válasza ->Raizen<- (#308) üzenetére


capulet75
addikt

"Default minden, 1366 768" ???? 10 perc izzítás?

A terheléses teszt, de akár a játék is nálam így néz ki: AMI A CSÖVÖN KIFÉR! Minimum 1-2 óra intenzív játék a maximális beállításokkal ahol megvan min 30fps. Alap az FHD. Folyamatos monitorozás AB-vel és HwInfo-val.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#312) #11302912 válasza ->Raizen<- (#308) üzenetére


#11302912
törölt tag

Hagyjad. Ezek az emberek azt hiszik asztali gepet vesznek. :) Folosleges veluk vitazni. Nem fogjak fel hogy ez nem egy 5 kilos laptop 600.000Ft+ert megis hozza ugyanazt a teljesitmenyt ha ugy hasznalod mint egy ember, nem pedig mint egy droid. 300.000 nem sok egy olyan gepert ami ezt tudja. Aki meg tobb oran keresztul akar jatszani az vegyen asztali gepet. Arra a celra amire kitalaltak a laptop tokeletes. Hordozhato, kenyelmes, nem draga, jo minosegu anyagokbol van, lehet rajta jatszani akar orakig is (csak nem a legujabb jatekokkal ultra beallitasok mellett max). Ennyi. https://www.youtube.com/watch?v=euF4ub9BYNk ahogy ez a video is elmondja. (ez legalabb magyar hatha valaki nem beszel angolul.)

(#313) Muerte válasza #11302912 (#312) üzenetére


Muerte
addikt

Nem vitázik itt senki,a legtöbb embert valószínűleg csak az zavarja (mint engem is),hogy "gamer"-nek van titulálva egy korántsem arra való gép.A linkedben egy 2007-es Half Life 2-vel meg egy 2010-es Tomb Raider-el tesztelték,na látod azokra pont jó,de nem egy W3-ra vagy akármelyik újabb játékra.A 860M-et egy 3 évvel ezelőtt kiadott 680M/7970M is ~20%-kal veri,azok a kártyák és azoknak a teljesítménye felett lévők valók FHD-ra nem egy 860M/960M,legalábbis ha az aktuális egyre rosszabbul portolt komolyabb erőforrást igénylő játékokkal is szeretne valaki játszani.A másik része a hűtés,ami elégtelen komolyabb igénybevételre.

(#314) #11302912 válasza Muerte (#313) üzenetére


#11302912
törölt tag

Nem mindegy mivel "tesztelik" ha leirtuk mind a ketten mar kb. 5x hogy mire kepes a cucc? Ez itt a bibi. Leirjuk mit tud, nem hiszi el senki, mutatunk kepeket, akkor az a baj hogy "epp nem felel meg az en kriteriumomnak mert nem ugy tesztelted mint en." Mindig van valami kifogas. "nem olyan hofoku szobaban tesztelted, nem azt a programot hasznaltad, nem olyan beallitasokkal hasznaltad mint en az 1,5 millios gepemet" es a hasonloak. Azert mert nem ugyanaz a gep. A hutese meg tokeletesen megfelelo mint mar elottem is masok, es kb mindenhol irjak. Az hogy 5 embernek nemtetszik, az ne vegye meg. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#315) Muerte válasza #11302912 (#314) üzenetére


Muerte
addikt

Nekem édes mindegy ki mivel teszteli hidd el...a tényeken nem változtat semmit mert tisztában vagyok a grafikai teljesítményével és a hűtési teljesítményével is.Megértem a reakciódat hogy miért "véded" azt is elhiheted,de azt is hogy én objektíven mondok véleményt bármiről is nem elfogultságból.Egyébként egy prémium pasztával/thermal padokkal szerintem sokat lehetne javítani a hőfokokon.

[ Szerkesztve ]

(#316) #11302912 válasza Muerte (#315) üzenetére


#11302912
törölt tag

Objektiven mondasz velemenyt mint itt masok is akik soha eletukben nem fogtak meg, es nem probaltak ki a cuccot. A teljesitmenyevel nincs gond, a hutesevel se sok. Nekem a WoT futi fel a legjobban. Jobban messze mint witcher 3. Es WoT alatt is kb 71 fokos a proci legalabbis ezt irja az intel extreme utility. Es mivel ez ossze van kotve a VGA-val mert kozos a hutes, meg igy sem veszes egyaltalan. Egyebkent valoszinu hogy egy jobb paszta segitene, mint kb minden hutesnel. A masik, hogy en sem elfogultsagbol mondok velemenyt. Egyszeruen en kiprobaltam, aki meg hurrogja lefele az nem.

Es elkezdtem buheralni a gepemet, megneztem a zsanert meg mindent amit weben lehet talalni hogy eltorik, szetmegy, es hasonlok. Kb 5 darab kep kering a neten errol a dologrol, hogy ez torik el az torik el ez szakad le az szakad le. 5 kep megy korbe-korbe. Namost megneztem ezeket a reszeit a laptopomnak es konkretan nekiestem egy csavarhuzoval feszegetni. Ezek a reszek nem torhetnek el mivel egyben vannak a kijelzo keretevel egeszen korben. Igy lehetetlen hogy csak ugy "levalik" mert elenged a "ragaszto" amikor az osszes kepen lehet latni a fem szegecsek/csavarmenetek helyet.

Ez az idegesito. Itt mar elojott minden. Hogy a PH le van fizetve, azert irt jobb cikket rola. Aztan most teis azzal josz hogy HalfLife 2-vel teszteltek, meg hasonloak. Bakker felmesz youtubera es jatszanak vele nekem 250 jatekot. Mind fut. Egyik alatt sem all le a gep, egyiktol sem gyullad ki, egyik sem nez ki rosszul, egyik alatt sem sul oda a felhasznalo keze a billentyuzethez. Akkor most mi is a bibi?

Egyszeruen annyi, hogy kitalalja valaki azt hogy "jaj a kozos hutes szar" es azon lovagol mindenki.

Lehet, hogy szar de kisebb helyet is foglal. Igy kenyelmesebb a laptop hasznalata arra amire ki van talalva. (mobilitas) Egyebkent azert is tekeri magat visszafele a proci amikor terheled a VGAt es a procit egyszerre, hogy a kozos hutes megbirkozzon vele. Ha pedig mar ultel elotte es hasznaltad, akkor latod tisztan, hogy ezt tokeletesen meg is teszi.

Azt pedig meg hozza se tettem, hogy jo anyagokat hasznalnak hozza, mert van benne fem, es nem ocska muanyag.

[ Szerkesztve ]

(#317) Muerte válasza #11302912 (#316) üzenetére


Muerte
addikt

Nem mondod hogy a hűtés vezérli a proci órajelét :Y Jajj :DDD A mobil Haswell sajátossága hogy hajlamos már 80°C környékén droppolni,azaz visszavenni az órajelet,a hűtésnek ehez annyi köze van hogy elégtelen hozzá semmi más.Ha mérnél egy min.FPS-t 4x 2,5GHz-en és mérnél egyet 4x3,3GHz-en mindjárt megértenéd mi is a probléma.Ha azt állítod hogy nem melegszik át a burkolat 2-3 óra játék után az meg szimplán nem valós.Az én gépem kb.3x olyan vastag (fedlap nélkül!) mint a tiéd és nagy melegekben nálam is kb.45°C-ra felmelegszik a WASD környéke 3 óra intenzív játék után,pedig lényegesen más konstrukció mind hűtésben mind felépítésben,szóval te most nekem fizikai tényeket akarsz meghazudtolni nagyjából...Végülis,nekem8 :D

(#318) #11302912 válasza Muerte (#317) üzenetére


#11302912
törölt tag

Irtam mar egyszer, de latom nem voltal kepes elolvasni. Ezert leirom megegyszer. Ez egy laptop. Nem 600.000Ft. Nem olyan ember veszi meg aki 3+orat jatszik egyhuzomban. Foleg nem ugyan azzal a jatekkal. Engem pl egyetlen jatek sem tud lekotni 30 percnel tovabb. Max EvE online azt meg birja akar 30 oran at is 40 fokon. Azert kerul ennyibe mert masnak talaltak ki mint azt a gepet ami 600k-1,5millioba kerul. De ha belepsz es jatszol egy tankot, vagy belepsz witcher 3ba lenyomni egy kuldetest, vagy tolsz egy dota2-t vagy esetleg lol-t smite-ot vagy akarmelyik ma popularis nem AAA jatekot. akkor maris tokeletes a gep mindenre amit te hasznalsz. Itt nem a geppel van a gond hanem a felhasznaloval.

(#319) capulet75 válasza #11302912 (#318) üzenetére


capulet75
addikt

Honnan tudod hogy más emberek mire használják? Teljesen nonszensz állításokkal jössz, meg ilyen 600-1,5mill gépekkel. Ez mi? Az az érv hogy te nem játszol 3+ órát egyhuzamban? Meg amivel mégis az nem erőforrásigényes?

Aki ezt megveszi az fogja fel hogy belép, lenyom egy-két WoT kört és ki kell lépni mert a gép nem bírja. Aki meg többet akar játszani az droid! OMG!

[ Szerkesztve ]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#320) #11302912 válasza capulet75 (#319) üzenetére


#11302912
törölt tag

Megint beledumalsz okoskodsz. Egyszeru. Ebben az arkategoriaban nincs olyan gep amelyik vekony is, es nem melegszik, de atom teljesitmenyre kepes. Ilyen egyszeru. Hiaba sir-ri mindenki. Mutass egy normalis anyaghasznaltu 300.000Ft alatti laptopot amiben hasonloan eros a hardver. Vagy olyan van amiben jobb a hardver es a hutes de 2x annyiba kerul, vagy olyan ami egy vacak froccsontott muanyag, vagy olyan amiben vacak az osszes hardver, vagy nincs benne VGA egyaltalan. (csak az intel HD vacak)

(#321) Muerte válasza #11302912 (#318) üzenetére


Muerte
addikt

Ez így ebben a formában teljesen elfogadható,senki ezt a részét nem vitatta,csak azt hogy ez a gép nem "gamer",mert azoknak a kritériumoknak nem felel meg,sem hűtésben sem teljesítményben ennyi az egész.Aztán hozzám már az évek során elég sokan fordultak panasszal hogy hát ez gémer és olcsó volt és mégsem birok vele rendesen játszani,most mit csináljak? :O Rengeteg a laikus hozzá nem értő és félig jogosan lettek felültetve az ilyen dolgokkal,mert intenzív több órás játékra naponta az a gép nem való,de aki arra vette??? Engem legjobban ez a része zavar hogy ez pedig gémer!!! Így ajánlja a gyártó is,nem csak ezt van hasonló Acerben,Asusban is...de mitől lenne az :F

(#322) #11302912 válasza Muerte (#321) üzenetére


#11302912
törölt tag

Egy felnott embernek szerintem mar tudnia kellene azt, hogy a reklamnak nem hisz el semmit. Aki csak azert vesz meg egy gepet, mert "gamer" van rairva az hulye. Alap hogy koruljarom a temat, es tudom hogy szamomra mit kell teljesitenie. Ha igy vasarolsz nem buksz bele akkorat. En eszerint valasztottam a Lenovo y50-70-emet (es csajom is.) Tudtuk hogy en fogok tobbet rajzolni rajta ezert kellett az uhd kijelzo. tudtuk hogy o mikrobiologus, ezert ahhoz szukseges dolgokat fog leginkabb hasznalni rajta, neki nemkellett az UHD. De azt is tudtuk hogy mind a ketten szeretunk jatszani neha. WoT, Dota, LOL, DXHR, Witcher, Fallout, Skyrim, Dragon Age, es hasonloak. Erre pedig mind tokeletes a cucc. Raadasul fembol van, nem froccsontott muanyagbol, azert annyira nem is forro, akarmit muvelek vele, Es nem kerul 600.000Ftba mint egy Asus ROG. Es tudtuk hogy mind a ketten sokat utazunk, mert o ausztriaban lakik, enmeg meloba hurcolom a laptopot.

Aki felnott ember, es nem egy kisgyerek vagy semmirekello aki naponta raer 8-10 orat jatszani, annak tokeletesen megfelelo ez a cucc egy laptophoz kepest.

Aki meg "komolyan" akar jatszani annak amugysem lesz eleg egy laptop kicsi kijelzoje, es asztali gepet fog venni bazinagy TV-vel.

(#323) Muerte válasza #11302912 (#322) üzenetére


Muerte
addikt

Ha tudnád mennyi embert "beugrasztanak" ilyen dolgokkal... :DDD Ne magadból indulj ki sosem mert az már eleve nem objektív hozzáállás.

(#324) QwErTy42 válasza #11302912 (#322) üzenetére


QwErTy42
addikt

Te is csak azért vetted meg ezt a gépet, mert jól mutatott a specifikációs listája.
Ekkora teljesítményt egy ilyen vékony házban ilyen hűtéssel nem lehet lehűteni rendesen.
300 rongyért meg uram bocsá' nem azért vesz az ember gépet, hogy 20 percekre üljön le játszani.

400 ezer forint alatt és 3 kg alatt nem igen vannak olyan gépek a piacon, amibe bele kellene rakni a négy magos i7-et.
Amit a Lenovo meg a többi gyártó csinál az parasztvakítás a köbön.
Az továbbra is tény, hogy anyaghasználatra egy hulladék az Asusokhoz képest. Szervize meg jóformán csak mutatóban van.

Mindenkinek világos, hogy miért véded a laptopod: nem akarod beismerni, hogy a döntésed messze nem volt tudatos és megfontolt. Mert ha az lett volna, akkor nem erőltetted volna a semmire se jó i7-et egy ilyen fos kasztniba, hanem megelégedtél volna egy combosabb i5-tel is.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#325) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Azért az vicc hogy itt mi megy. Sebaj, érvekkel, teszteredményekkel fogom alátámasztani azt az állításomat, hogy márpedig ez egy gamer laptop. Y510p gtx 750 sli i7 4700mq vs lenovo y50-70 gtx 860 4 gb i7 4710hq. Pár tesztprogram meg játék benchmark eredménnyel tudok szolgálni a mai nap folyamán itt. ;]

(#326) #11302912 válasza QwErTy42 (#324) üzenetére


#11302912
törölt tag

Leirtam miert vettem. Oda van irva. De te biztosan jobban tudod mint en, hogy miert es mire koltom a penzemet. Az anyaghasznalatrol meg fogalmad sem lehet mivel nem fogtad meg es nem probaltad ki a cuccot. Amit te csinalsz az a parasztvakitas, mert osszevissza dobalozzol innen-onnan indiaiaktol meg minden sopredektol osszehordott informacio alapjan. Foleg a torott zsaner es gyenge zsaner hozzaszolasod volt a szanalmas. Mivel ami neten van es le is van fotozva (foto nelkul kamu az egesz) az osszesen 5 kep ami terjeng a neten torott zsanerrol, es lehet latni hogy az a tag szo szerint kiforditotta a laptopjat, es ugy torte kette. Es uram bocsa az i7 nemcsak jatekokra hasznos. Hasznaltal mar mas programot jatekon kivul? Ezek szerint nem. Valmint egyre csak kurtitod es ferdited amit irok. 30 perceket szoktam en jatszani, es nem eg szenne a gep. Valamint ha 1 orat jatszom akkor sem. De meg sehol nem volt kep se video se semmi arrol sem hogy 8 ora jatek utan is oda olvadt volna a keze barkinek a billentyuzetre. Jaaaaah hogy megint osszevissza dobalozol a kitalacioiddal? Hajra csinald tovabbra is. Mellesleg mint mar irtam, felmesz youtubera es lathatod hogy egy csomoan jatszanak felvetel mellett is orakig gond nelkul.

A legjobb a garancia amit mondogatsz, de mivel nincs ilyen laptopod, errol megint csak fogalmad nem lehet. En mar tobbszor hasznaltam a lenovo garanciajat, es szerintem hibatlan. Arrol nem tehetek ha valaki szandekosan kettetori a laptopjat, aztan meg sir hogy a szerviz elkuldi a verbe.

Egyszeruen nem akarod beismerni, hogy baromira ki sem probaltal egy cuccot, es megis lehet mukodokepes olcsobban mint a tied.

(#327) Pocok256 válasza ->Raizen<- (#325) üzenetére


Pocok256
veterán

Jó csak azok ne ilyen 1366*768 ban fut a mario 1 órán keresztül 25 ös fps limittel dolgok legyenek :D Tolas bele egy jó kis sc 2 öt full grafon vagy witcher 3 at full grafikán persze anynira fullon, hogy a 30 fps azért meglegyen. Vagy tolhartsz egy kis dying lightot is vagy battlefieldet. Ezek megeszik a gépet ha nem min beállítáokkal tolod meg 25 ös fps limittel :D

(#326) Handral
A lenovo gari egy hulladék egy nulla. A laptop garik közül a leges legrosszabb. Itt a telemax publikus értékelése. Az pedig tény és kimért eredmény, hogy a lapto throttlingol vissza vesz és szenved ha ténylegesen valaki játékra használja nem pedig mariozik rajta mint te.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#328) #11302912 válasza Muerte (#323) üzenetére


#11302912
törölt tag

Persze, ezt ertem. De valoszinuleg te is latod, hogy agymosottakkal nem lehet mit kezdeni. Aki vilag eleteben csak disznot vagott, az baromi jol vag disznot, de nem fogja tudni meg azt sem mit kerdezzen egy laptoppal kapcsolatban. Viszont ar/ertek aranyban egy nagyon jo gep ez. milyen konkurenciaja van kb.? Acer V Nitro 17? esetleg. de semmiben nem jobb a lenovonal viszont igenytelen froccsontott muanyagbol egy gyoker felgombos billentyuzettel kicsit olcsobban. Nah bumm.

(#329) QwErTy42 válasza #11302912 (#326) üzenetére


QwErTy42
addikt

Bla-bla-bla... :C

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#330) Pocok256 válasza #11302912 (#328) üzenetére


Pocok256
veterán

Nem érted a lényeget amit magyarázunk ár érték arányba akkor lenne jó ha:
-Nem lenne kritikán aluli a szervíz.
-Nem törne darabokra magától a zsanér.
-Nem árulnák i7 el hisz az i7 es verziója használhatatlan.

Találtam egy vieot is ahol munkára akarják használni :DDD

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#331) #11302912 válasza Pocok256 (#330) üzenetére


#11302912
törölt tag

Tehat jo ar ertek aranyban. Mert a szerviz tokeletes ha nem szandekosan barmolod szet a laptopot, a zsaner csak annak torik el, aki szandekosan eltori mint irtam feljebb. A weben keringo kepek tokeletesen bizonyitjak ezt, es az i7 is tokeletesen mukodik. MI TOBB! pont az a csoka akinek a videojat linkelted mutatja meg, hogy siman megoldja a throttling gondot is. Grat leirtad, hogy jo ez a gep.

https://www.youtube.com/watch?v=H4T0ktDdBJ0 ime a video. jaaah, csak nem az a cime, hogy y50-70 i7 throttling workaround?

https://www.youtube.com/watch?v=vYyQzyZUi_E&feature=youtu.be <-- ezt meg most rendereltem a laptopon kb 2 perc alatt. Ilyen beallitasok mellett akar 1-2 oran keresztul is jatszhatsz es 65 foknal nemlesz magasabb. Tudom, mert 3 nap alatt jatszottam vegig a witcher 3at elsore, es ezen a laptopon. es neztem a hofokokat.

[ Szerkesztve ]

(#332) Pocok256 válasza #11302912 (#331) üzenetére


Pocok256
veterán

Te most ezt direkt csinálod vagy nem tudsz olvasni egy ilyen szervíz tökéletes ?

SZerinted az normális dolog, hogy a user megveszi a gépét és utánna félórát kell buherálnia és napokig forumot olvasgatnia, hogy használni tudja ? :D

Szerinted az normális dolog, hogy egy gép alapból alul tervezett hűtéssel jön ki és agyonfőzi magát ? :D

Mindenesetre itt tényleg befejezem az utókornak megmaradnak a linkjeim a tesztjeim eredményei és eldöntheti, hogy akar e egy olyan gépet ami a teljesítményét képtelen leadni csak annak a 70% át. Akar e egy olyan gépet amit folyamat állítgatni kell és forumot kell olvasgatnia, hogy használni tudja. Akar e egy olyan gépet ami gyári beállítások mellett lefőzi a kávét és saját magát is. Akar e egy olyan gépet aminek a szervize kritikán aluli hulladék. Számodra jó mert te együtt tudsz élni ezekkel a dolgokkal, aki meg megveszi eldönti, hogy neki jó e így.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#333) #11302912 válasza Pocok256 (#332) üzenetére


#11302912
törölt tag

Mindenkinek mas a normalis. Miert szerinted minden ember 8-10 orat jatszik naponta egy laptopon ultra grafikan mindennel 60fpsben? (igen. talan az alienware-eken meg az asus RoG-kon amik meg nem hordozhatoak, es nem is csak gamer, hanem asztali szamitogep kivaltasara keszitettek)

Az a garancia velemenysor mobiltelefonokra vonatkozik es tabletekre amugy. Laptopszervizzel nekem meg nemvolt gondom. Nem kell bevinni se a cuccot. Kijon erte a szallito, elviszi es visszahozza masnap. Nekem meg vadonat uj dobozt is adtak hozza mert kicsit nyomorek volt amiben elvittek.

[ Szerkesztve ]

(#334) capulet75 válasza Pocok256 (#332) üzenetére


capulet75
addikt

Hagyd. Komolyan. :N

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#335) Pocok256 válasza capulet75 (#334) üzenetére


Pocok256
veterán

Nem is érdekel már :D Olyan mint a Handras aplle blogon. Ha jó ha nem jó akkor is király :D Csak őt megértem mert ebből él.

(#333) Handral
Segítek mert látom analfabéta vagy.
3. értékelés ami a leghasznosabb a véleményezők szerint.
"A garanciális javításra laptopot nem hogy javítva, hanem még a leadáskori hibánál egy újabbal, de immáron teljesen használhatatlanul adták vissza.A hibás alkatrészt sem sikerült lokalizálniuk, a szervíz kommunikáció elérhetősége a nullával egyenlő.Pocsék minőségű munka, ügyfelek garanciális igényeinek elhárítása, hogy fizetős javításra kényszerítsék a garanciális eszközöket is. Maximális lehúzás, ez a Telemax.De amit szerettek volna, sikerült elérniük. Egyetlen eszközömet se fogom SOHA elvinni a TMX-hez. Se garanciaidőn belül, azon kívül meg pláne nem."

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#336) QwErTy42 válasza Pocok256 (#332) üzenetére


QwErTy42
addikt

Ezt kifelejtetted: Telemax Tékozló Homár

(#335) Pocok256 Hagyd! Szelektív az információbefogadó képessége. Csak azt a 3 véleményt fogja elolvasni, amik nem karót adtak, a többi 42 vélemény szerinte: júzer error, nem létezik, hazugság. :K

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#337) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Na akkor teszt hegyek! Lenovo y510p gtx 750 sli 8 gb ram i7 4700 mq vs Lenovo y50-70 gtx 860 4 gb i7 4710hq.

Y510p:


3dmark 15


3dmark 03


3dmark 11


3dmark vantage


aida 64 stabilitás teszt


Lost planet 2 default beállítás full hd test a


Lost planet 2 default beállítás full hd test b


Resident evil 6 benchmark 1080p AA off Motion blur on Shadow Texture Screen quality high


Sniper elite benchmark, default minden


Stalker call of benchmark


Avp dx11 bench

y50-70:


3dmark 15


3dmark 03


3dmark 11


vantage


Aida64 stabilitás teszt



Lost planet 2 benchmark


Resident evil 6 benchmark


Sniper elite benchmark


Stalker call of benchmark


Avp dx11 bench

A y50-70 nek jobb a design-ja szerintem, meg halkabb is, és nagyon közel van a gtx 750 sli teljesítményhez, miközben hűvösebb a gtx 860m. Extrém terheléskor sincs throtting mint ahogy azt itt páran állítják tévesen. Játékok alatt 70 fok körül megáll a melegedés, és több óra játék után is használható a gép és nem sül oda a kezem és nem melegszik át az egész burkolat, mint ahogy azt páran állítják tévesen. Hogy az i7 használhatatlan ebben a laptopban? Ezt alá kellene támasztani valamivel, nem csak úgy mindenféle bizonyíték nélkül benyögni ide. Na peace!

(#338) Pocok256 válasza ->Raizen<- (#337) üzenetére


Pocok256
veterán

te ? ez mi

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#339) capulet75 válasza ->Raizen<- (#337) üzenetére


capulet75
addikt

Khm. :U Most végigtolsz pár benchet az miben releváns?

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#340) ->Raizen<- válasza Pocok256 (#338) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Elmagyarázom. A y510p-nél amit látsz ott minden kap terhelést kivéve az intel igp. Itt a y50-70nél még az is 100%on jár. Mit is akartam még írni? Ja igen. Ne mondjátok hogy nem gamer ez a laptop mert sokkal jobban fut rajta a project cars full hd high beállításokkal, mint a korábbi asztali gépemen ami ez volt: fx 6300, r9 280 3 gb 8 gb ram 1 tb wd hdd. A fák átlátszóak voltak és 20 fps alá esett a sebesség pár esőcsepptől is azon a szar gépen! A gta 5 is teljesen tükör simán fut. Ja és jobb ez a gép mint a y510p laptop mert nincs stuttering játékok alatt, meg micro lag amit nem bírtam elviselni. Én nekem elég lesz ez a gép, de gyanítom másnak is, mert jön a low level-t dx12-t vulcant használó játékok kora, és ott bizony a maxwell is jókorát tud gyorsulni. Optimalizáltabb játékok jönnek.

[ Szerkesztve ]

(#341) capulet75 válasza ->Raizen<- (#340) üzenetére


capulet75
addikt

fx 6300 - ez volt a hiba.

Egyébként meg nem ment át amit írtunk. Itt az a probléma hogy ha fogsz egy GTAV-t vagy BF4-et akkor ha beállítod azt a szintet amit még bírna a vas 30-40 fps közt, és tolod 2 órát akkor lehasal a proci meg tűzforró lesz a gép mert ELÉGTELEN a hűtés.

[ Szerkesztve ]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#342) #11302912 válasza ->Raizen<- (#340) üzenetére


#11302912
törölt tag

Figyelj, majd most jonnek a trollok, hogy a benchmark semmitse szamit, mert ki se hajtja a gepet, sott meg se terheli, sott nem is fut program, csak kiir random ertekeket. :) Aztan majd olvasgathatjuk hogy a homersekleti mutatok is kamuk, es csakazert is odaeg az ember keze. Ez a huza-vona megy mar itt par napja. Aki ki sem probaltam oltogatja, aki kiprobalta szereti. Ilyen egyszeru.

[ Szerkesztve ]

(#343) NTonee


NTonee
veterán

Király topic! Még, még, még! Szakadok a röhögéstől. :DDD :C

(#344) ->Raizen<- válasza #11302912 (#342) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Én bele állok a lövésbe! Szeretek a széllel szemben pisálni. Így megy ez, a saját szemüknek sem hisznek. De no problem, én attól még nyugodtan alszom. ;]

(#341) capulet75:
Nem hasal le több óra gta 5 után sem, nem elégtelen a hűtés nincs igazad továbbra sem, az érveket támaszd alá, mutasd. Ja bocs az nem fog menni. :D

(#345) CHaooSS
Csak figyelj, mindjárt keresztre feszítenek! ;]

[ Szerkesztve ]

(#345) CHaooSS válasza NTonee (#343) üzenetére


CHaooSS
őstag

Most tévedtem ide Lenovo tulajként, de nem merek már ide írni semmit mert borzalom ami itt van. Lassan megölik egymást :D

A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd. Daniel Nathan Leone

(#346) Pocok256 válasza ->Raizen<- (#344) üzenetére


Pocok256
veterán

Értem a 90 fokos hőmérséklet ahol a turbor kikapcsolja sőt vissza vesz a rendes órajeléből az teljesen jó hőmérséklet jaja :D

Klikk

Te magad töltötted fel egyetlen egy teszted ahol van hőfok és az is ilyen XD

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#347) #11302912 válasza ->Raizen<- (#344) üzenetére


#11302912
törölt tag

En sem szoktam meghatralni ha tudom, hogy igazam van. :) De szerintuk meger egy jobb szerviz/garancia alvallalkozo +100.000Ftot vagy meg tobbet is. Mert nekem ugyan nemvolt gondom se panaszom a szervizrel, de ettolmeg masnak lehetett. Viszont hogy ebben az arkategoriaban nemsok konkurens van hasonlo minosegben az tuti. esetleg majd az ASUS K501LX jobb lesz de azt meg max elorendelni tudod 220.000Ftert ami tul szepnek hangzik hogy igaz legyen. De majd meglassuk.

(#348) capulet75


capulet75
addikt

Jól van Pistike. Légy boldog a szuper hűtésű, megagaraciás laptopoddal. ;)

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#349) #11302912 válasza capulet75 (#348) üzenetére


#11302912
törölt tag

Rendben Béla. Fizess ki 2-3x annyit ugyan azert. :D (hogy is volt? "mindenki tudja miert veded a gepedet.")

(#350) ->Raizen<- válasza #11302912 (#347) üzenetére


->Raizen<-
veterán

A zsanérra visszatérve! Nekem a gépem 2014 év végi gyártású. 3. tulajdonos vagyok, a gép nem volt szervízben, és épek a csavar környékén a dolgok hátul. :)

(#346) Pocok256: Ne zavarjon, hogy ekkora terhelést nem csinál egy játék, meg program sem. Ez csak egy szintetikus, a valóságban nem létező terhelést csinál, és akkor sincs throttling, alapórajelen marad a cpu, ahogy eddig az összes eddigi i7-es laptopom és nem veszi vissza magát 800 mhzre. Nem fő le mint a kávé és használható marad a gép. Azt hiszem ennyi elég is lesz belőled mára. ;]
Megmutattam hogy project cars alatt 85 fok körül marad a proci 3 ghz-re lockolva. Ez a laptop hűtés minden csak nem szar.
Gta 5 alatt is a legmelegebb mag 74 fok a gpu meg 69 fok 1 óra játék után és 35-60 fps között ugrál a sebesség fullhd-ban. A viszont hányásra. :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.