Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Magnum_


Magnum_
nagyúr

jó gép nagyon :K

I humbly and respectfully decline™

(#2) franc0


franc0
őstag

Kérdésedre: sokkal jobb trackpointtal dolgozni, mint touchpaddal. Persze a külső egér mindent ver.
Nyilván újoncnak szokni kell, de azt normális ember nem várhatja el, hogy hosszú évek touchpades tapasztalatát pár nap trackpointozással le lehet nyomni...
Nekem kb 1 hónap kellett.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#3) Magnum_ válasza franc0 (#2) üzenetére


Magnum_
nagyúr

3 hónapig trackpointoztam az X41-en, meg is szoktam, de jobban szeretem a touchpadet :-)

I humbly and respectfully decline™

(#4) Cyberpunk válasza franc0 (#2) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Én is a pöcökegér híve vagyok. Ha tapipad, akkor az legyen méretes ala Macbook-ok.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#5) Magnum_ válasza Cyberpunk (#4) üzenetére


Magnum_
nagyúr

igen, legyen nagy a touchpad...

I humbly and respectfully decline™

(#6) spyduck válasza franc0 (#2) üzenetére


spyduck
nagyúr

Megnézném, h trackpointal lehagysz-e engem egy képszerkesztésben :)

(#7) kromatika


kromatika
veterán

köszi a bemutatót.jó gép nagyon.volt alkalmam használni kb 1 óra idejéig.nagyon tetszett,talán csak a Touchpad méretét tudtam rajta kifogásolni.

(#8) spyduck válasza kromatika (#7) üzenetére


spyduck
nagyúr

De hát az Thinkpadra nem kell ;]

Blablabla :D

(#9) Cyberpunk válasza spyduck (#6) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Más helyzetben meg a pöcökegér a nyerőbb.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#10) spyduck válasza Cyberpunk (#9) üzenetére


spyduck
nagyúr

Mikor?
Egy előnyt mondj nekem, egyet!

(#11) skydragon


skydragon
tag

jó kis vas :D

(#12) Cyberpunk válasza spyduck (#10) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Szokás kérdése amúgy. Én mindig szenvedek, ha trackpoint-ról megyek át touchpad-ra. Macbook-okon jó a nagysága miatt. S ha asztalon vagyok inkább a rendes rágcsáló.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#13) Termi92 válasza Cyberpunk (#12) üzenetére


Termi92
tag

Egér :DDD

(#14) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Jó cikk, valóban kihozza a gép erősségeit. Nekem egy hasonló van, kicsit más kiépítésben (azt hiszem az enyém csak simán T420, minden utótag nélkül), az egy core i5 procival van szerelve meg 4 giga rammal de igazából a belsejéről nagyon sok mást nem tudok.
Munkára használom, a kijelző tényleg jó, a billentyűzet tényleg nagyon jó. Az ujjlenyomat-olvasó nagyon jó ötlet, lehet használni webes jelszavak beírása helyett is. Összességében véve remélem, hogy néhány évet kiszolgál nálam, bár én általában hosszú ideig használom a gépeimet, így bár drága volt, de remélem hogy kitermeli az árát.

(#15) lugosi válasza lugosi (#14) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ja, egy dolog, a trackpad. Látszik rajta, hogy próbáltak rajta olyan multi-touch-os dolgokat megvalósítani, mint a macbookokban van, de nem lett olyan. Egy kicsit nehézkesebben működik, a görgetés különösen. A trackpoint viszont nagyon jó.

(#16) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Jó gépnek tűnik, bár igencsak elbizonytalanító, hogy a cikk végén hivatkozott webshopban két olyan termék is szerepel a laptopból, amit 1-1 piros pixel hibával kínálnak csökkentett áron.

Ez azért igencsak elbizonytalanító.... :Y

(#17) Dr.Byte válasza gekkoXT (#16) üzenetére


Dr.Byte
csendes tag

Nem feladatom "rátok sózni" a gépet, viszont a piros pixelhibát 2-3 percig keresgetnem kellett. :K Szinte semmi jelentősége, hidd el. :)

(#18) [O]-[C]-[B] válasza spyduck (#10) üzenetére


[O]-[C]-[B]
tag

Minden esetben jobb a TrackPoint, ha gyakorlott használó vagy. Anyám 2 hét alatt megszokta és kikapcsoltatta velem a TouchPad-et a T60-ján...
És igen, PS-ozok is TrackPointtal, precíziós munkákra is jó. Kizárt dolog, hogy gyorsabb vagy TouchPaddel, és biztosan hamarabb el is fáradsz, mint én aki a kezét fel sem emeli.

(#19) bigkrisz96


bigkrisz96
tag

Jó kis gép. (Bírom a Lenovokat)
-----------------------------------------------

Jól gondolom, hogy ebben a gépben az NVIDIA Optimus technológia váltogatja a felhasználásnak megfelelően a kártyákat. :F

(#20) fi:zi'k válasza Dr.Byte (#17) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Csak erősen ajánlod.

#18
Én egy féléve pöckölök és jobban szeretem használni mint a touchpadot, viszont intenzívebb használat alatt elég hamar elfárad az ujjbegyem.
Szvsz mindennek megvan a maga helye és felhasználási köre. PS-t max kényszerből használnék pöcökkel.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#21) [O]-[C]-[B] válasza fi:zi'k (#20) üzenetére


[O]-[C]-[B]
tag

A TrackPointnak pont az a lényege, hogy fel sem emeled a kezed ezért kevésbé fáradsz el mint TouchPaddel... :)

(#22) fi:zi'k válasza [O]-[C]-[B] (#21) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Akkor is elfárad az ujjbegyem/ujjhegyem, mivel azzal irányítom a pöcköt.
Esetleg vmi jó tanács? :)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#23) spyduck válasza [O]-[C]-[B] (#18) üzenetére


spyduck
nagyúr

Mernék fogadni, most Macbook Pro van nálam ;]

(#24) Magnum_ válasza [O]-[C]-[B] (#21) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nekem az X41-en fárasztóbb volt használni a trackpointot, mint akár kissebb, akár nagyobb touchpaden egerezni... most egész korrekt méretű a touchpadem és nekem jobb.

na, a szokásos vita... :D

I humbly and respectfully decline™

(#25) [O]-[C]-[B] válasza Magnum_ (#24) üzenetére


[O]-[C]-[B]
tag

Azért mert biztosan a mutatóujjaddal vezérelted és a gombsor (mouse click) így messze van a hüvelykujjadtól, a jobb klikk meg végképp esélytelen. :)

(#26) Magnum_ válasza [O]-[C]-[B] (#25) üzenetére


Magnum_
nagyúr

a középső ujammal használtam

I humbly and respectfully decline™

(#27) spyduck válasza Magnum_ (#26) üzenetére


spyduck
nagyúr

;]

(#28) Magnum_ válasza spyduck (#27) üzenetére


Magnum_
nagyúr

:D

I humbly and respectfully decline™

(#29) [O]-[C]-[B] válasza spyduck (#27) üzenetére


[O]-[C]-[B]
tag

HAHA :Y :B

(#30) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

14,1"-ra nekem az 1600*900 kissé fájdalmas... Nagyítót is adnak hozzá? :)
De különben KÉNE. T30 és T61-em volt, azt is imádtam.

@16 GexxoXT : Az én LG monitoromon kb. 5 éve, amióta megvan, van egy szubpixel hiba.
Még élek, mint látod, nem akkora gond ez :D Sőt, valójában soha nem zavart.
Ha arról lenne szó, hogy kaphatok sokezerrel olcsóbban egy ilyet, mert van egy piros pixel... -> hajrá :D
Ilyen felbontáson meg úgysem látni :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#31) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Egy helyen nagyon vérzik a masina. F.ck the D-SUB.

#30: 14,1"-ra nekem az 1600*900 kissé fájdalmas... Nagyítót is adnak hozzá? Ezt nem értem.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#32) hcl válasza Jim Tonic (#31) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A céges laposom Dell E6420, 15,6"-on 1600*900... Kifolyik a szemem, olyan kicsi minden rajta.

Mutogatni való hater díszpinty

(#33) Jim Tonic válasza hcl (#32) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Hát állítsd át a méretezést. Windows7 alatt 5mp.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#34) mghltm válasza Jim Tonic (#31) üzenetére


mghltm
addikt

hogy mikor fog a d-sub kihalni az uzleti gepekrol, na ez egy nagyszeru kerdes! viszont ott figyel mellette a displayport csatlakozo ;)

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#35) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Nekem nem valami jó a látásom, viszont semmi bajom nincs a T420 képernyőjével. De biztos az akarással van a baj, nem akarom olyanra beállítani, hogy rossz legyen.

(#36) opeter87


opeter87
senior tag

Jó teszt, jó gép! :C

Mindig szokott lenni a tesztjeidnél képgaléria a gépről, most nincs vagy én vagyok vak?

(#37) [O]-[C]-[B] válasza mghltm (#34) üzenetére


[O]-[C]-[B]
tag

Amíg a projektorok nagy része HVGA/QVGA/VGA belbontást tud addig soha...
Nincs is baj a D-SUB15-el...

[ Szerkesztve ]

(#38) hcl válasza Jim Tonic (#33) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Akkor meg minek az ótvar nagy felbontás :) Ráadásul akkor már vagy 1280 vagy fullhádé lenne :)
Nem fikázás volt, csak értetlenkedés.

Mutogatni való hater díszpinty

(#39) lugosi válasza hcl (#38) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem ezeket a gépeket tipikusan munkára használják, irodai környezetben. Ott ezen nem reszelnek ennyit, hidd el.

(#40) hcl válasza lugosi (#39) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ez az.... sok szöveg van rajtuk. Tehát pont szempont lenne a jó olvashatóság. És pont nem erre való a wide kijelző - de persze szinte csak olyan van gyártásban, érteni.
Mondjuk tudok olyan helyet, ahol megvették a drága laptopokat, aztán mindhez külső monitort, mert túl kicsik a betűk, és nem kényelmes a melósoknak :D

Mondjuk szerencsére pont a Lenovo gyárt 4:3-as gépeket is (vagy a T60 volt az utolsó?)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#41) franc0 válasza hcl (#40) üzenetére


franc0
őstag

T61 illetve X61 volt az utolsó

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#42) lugosi válasza hcl (#40) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Tudomásom szerint a betűméret kb bármilyen irodai alkalmazásban könnyen változtatható (ctrl+görgetés), így kb 0.3 mp beállítani a szimpatikus betűméretet. Viszont nagyobb felbontásban a progi eszköztára jobban kifér, az meg hogy egy print ikon fél centi, van 8 mm széles, szerintem mindegy.

A wide kijelzőt én se szeretem, én úgy oldottam meg, hogy a tálca (win esetén) vagy a dock (mac esetén) a képernyő szélén van függőlegesen. És így a felesleges helyből foglal oldalt.

[ Szerkesztve ]

(#43) Jim Tonic válasza hcl (#38) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Azért, hogy éles és részletgazdag legyen a kép.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#44) hcl válasza Jim Tonic (#43) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Irodai munkára, kb. lényegtelen. Éles az 1280-ban is...

@lugosi : Pont ezt mondom, hogy ha megnöveled, akkor meg olyan, mint ha kisebb felbontású lenne.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#45) spyduck


spyduck
nagyúr

Ti amúgy a DPI nagyításról mèg nem hallottatok? Be kell allitani 125%-ra és olyan lesz az aràny mint ha 1366x768-as lenne a kijelző. Amúgy pedig minél magasabb a panel felbontása annál szebb a képe.

(#46) blint63


blint63
tag

Most kaptam egy T430-ast, viszont az üzemideje nem túl acélos, pedig ebben már Ivy i5-3320 van. Wordözgetés, irodai cuccok mellett 4-5 órát bír, amennyit a teszt szerint az előd is bírt videolejátszással. Szerintetek jó benne az akksi, vagy próbáljam megreklamálni?

(#47) franc0 válasza blint63 (#46) üzenetére


franc0
őstag

Használd a Power Managert. Office-hoz nem kell max kakaón mennie.

Látszik, hogy nagyon 2012 van. 2-3 éve ilyen üzemidőt nem megreklamált az ember, hanem a seggét verdeste a falhoz.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#48) hcl válasza spyduck (#45) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hallottunk. Csak ennyi erővel már lehetne kisebb a felbontás is (olcsóbb gyártani).
A szebb képtől meg sajnos még mindig csak Excel marad az Excel (meg TN paneles is marad).

Mutogatni való hater díszpinty

(#49) Magnum_ válasza franc0 (#47) üzenetére


Magnum_
nagyúr

kurva ultrabookom se bír többet 4,5óránál netezés közben (fényerő maxon)
:(((

I humbly and respectfully decline™

(#50) blint63 válasza franc0 (#47) üzenetére


blint63
tag

Hát ja, most így belegondolva, a jó kis HP Compaq anno 1,5 órát bírt minimum fényerőn. :D

(#51) lezso6 válasza spyduck (#10) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Fps, rts, programozás, tehát pl játék vagy szövegszerkesztés, aminél gyakran használod az egeret. A tácspad jópár centivel messze van, mint pöcökegér, aminek eredményeképp lassabb vagy a munkában. Nagy hátranya még az, hogy ha én ölembe veszem a notit, akkor tácspadnál jóval hátrébb van az egész karom így a könyököm neki van szorítva a háttámlának, így egy idő után lezsibbad az egész kezem attól a +10cm-től.

Szerintem képszerkesztésben is jóval gyorsabb a trackpoint, feltéve, ha jó minőségűről van szó. Én a thinkpadén kívül csak a dell-félét próbáltam, az valami gyalázat volt.

(#38) hcl: Azért, hogy több minden elférjen a képernyőn. Pl ide-k, grafikus programok és daw-ok esetén igencsak jól jön, ha nem csak az alap 1366x768-as felbontás érhető el.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#52) hcl válasza lezso6 (#51) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én is így voltam vele, de egy idő után zavaróbb volt, hogy nem látom, mi az.
Ilyenkor már inkább külső monitor. Akkor már van kiterjesztett asztal is.

Mutogatni való hater díszpinty

(#53) lezso6 válasza hcl (#52) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja, de akkor ez a te egyéni problémád. :) Nekem a 15.4"-en 1680x1050-nel semmi bajom nem volt 2 éven át, s sok másnak se. Egyik ismerősömnek pl fullhd van ugyanilyen kijelzőméretnél, szintén jól elvan vele már egy éve.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#54) hcl válasza lezso6 (#53) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mindenkinek más a látása...

Mutogatni való hater díszpinty

(#55) Napfénysüti válasza spyduck (#10) üzenetére

Gépelés közben kell pozicionálni? :)

Egyébként jó kis gép de a sima 420-as verzió itt bent nálunk elég hangos. Ennél mennyire vészes a hűtés zaja?

Més que un club!

(#56) sutszi


sutszi
veterán

Pár hónapja elkezdtem rászokni a Trackpointra...Persze van, hogy "rányúlok" az egérre...olykor még akkor is ha nincs ott, de ez már egyre kevésbé fordul elő.
Touchpad-et pedig már rendesen kényelmetlen használni... lezso: +1.

Pedig az elején úgy nyomogattam a kis bökdöstem a kis piros pöcköt mint majom a rubik kockát...hogy ez meg mi...nagyon kényelmetlen volt, amíg meg nem tanultam használni. Most már atom f@sza. :K :K

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#57) lugosi válasza hcl (#44) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"Pont ezt mondom, hogy ha megnöveled, akkor meg olyan, mint ha kisebb felbontású lenne."

Szerintem nem egészen, mert míg betűméretet növelni - ha nem tetszik - két mozdulat (ctrl+görgetés), addig ha kell a felbontás (kiférjenek a dolgok a képernyőre) azt megfelelő felbontásban nem fogod így megcsinálni. Azon kívül, ha egy nagy felbontású kijelzőn 125, vagy 150%-ra rakod a betűket és úgy nézed, azért szebb is mint egy alacsonyabb felbontású kijelzőn.

Nem nagyon értem, hogy mi értelme lenne visszamenni felbontásban. Nyilván 640x480-ban nagyon jól lehetne látni a betűket, csak egy Mentés ikon lefoglalná a hasznos képernyő nagy részét. Egy tálca alul annyit elvinne mintha egy vastag szigszalaggal leragasztanád a képernyőt.

Mellesleg ha rosszul látod a nagyobb felbontás miatt, akkor egy laptop, lévén eléggé mobilis, bármikor közelebb húzható az ábrázatodhoz... Vagy szömüveeeeeg :D

(#58) hcl válasza lugosi (#57) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szerintem minden kijelzőméretre megvan az a felbontás, amin még élvezhető, és kényelmesen olvasható. Senki nem mondott 640-et.
A méretnöveléssel az a baj, hogy ha egy Wödör doksit olvasol, netán írsz, akkor ha megnöveled a szöveg méretét, akkor ugyanakkora felületre ugyanakkora betűket fogsz begörgetni a fullhádé csodán, mint egy 1024 széles kijelzőn. Ugyanannyi fog kiférni kb.
A melóra használatos programok esetén meg a munkaterület a képernyő nagy része, nem az ikonok. Hogy élesebbek a kontúrok - 14"-on olyan mindegy, annyira kicsi. 19"-on már van értelme a nagyobb felbontásnak, meg 17-en is.
Semmi bajom a nagyobb felbontású kijelzőkkel konzumer gépekben, de munkára nem lenne baromi fontos.
Sőt, irodai munkához inkább a 4:3 passzol.

A közelebb húzással meg az a bajom, hogy annak is van határa, hogy még kényelmes legyen.
Jó, ezek mindenkinél mások, mert mindenkinek más a kényelmes, de nem csak nekem van ezzel bajom.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#59) lezso6 válasza hcl (#58) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Szerintem meg ne gyártsanak több 15 colos és annál nagyobb notit, mert számomra hordozhatatlan, ráadásul semmi értelme 1366x768-as felbontással. Régen 13-14" volt az átlag notik mérete (lásd Thinkpad T20-T42), csak pár éve jöttek be ezek a batár nagy és nehéz tepsik. És csak viszonyításképp: a 12 colos ultramobil notim szélességre pont akkora, mint egy régi (4:3) 14 colos - akkoriban nagy - dög, és ez utóbbiból már több mint 10 éve (!) van 1400x1050 pixeles felbontás.

Attól még, hogy neked nincs rá szükséges, sőt, zavar, a fenti alapján mégis van rá igény. Ugyanez van az általam kifogásolt 15" divat-notikkal is.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#60) franc0 válasza lezso6 (#59) üzenetére


franc0
őstag

Gagyulás, az élet minden területén. A proli meg habzsolja.
Nothing unexpected.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#61) hcl válasza lezso6 (#59) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

@franc0 : Jaja.

Szerintem van a nagy notiknak létjogosultsága - ezek ugyanis DSR-ek, asztali gép helyettesítők, arra valók, hogy tudd hurcolni, ha kell, de legyen kraft is. Többnyire nem ölbeveszed, hanem asztalra rakod. Nincs ezzel gond, de a könnyű notebook kategória eltűnt, csak méregdrága ultrabook van helyette.

Mai napig a kedvencem a Fujitsu S7xxx sorozat, ami kicsi, könnyű. Igaz, nem túl strapabíró, de egy pár tízezer Forintos dologra már csak vigyázok... Ennél már csak T4x kéne jobban (ha meg Core i procival lenne, simán még inkább...)

Mutogatni való hater díszpinty

(#62) Jim Tonic válasza lezso6 (#59) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Egyetértek. Viszont azt is hozzá tenném, hogy 14" az a méret, amin jó dolgozni. Az is jobb volt 4:3-on.

#60: mindenki azt veszi, amit elbír a pénztárcája.

#61: DTR, nem DSR.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#63) hcl válasza Jim Tonic (#62) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én Desktop System Replacer-nek ismertem. DTR az gondolom a Desktop Replacer simán?

Mondjuk a 14" nem mindig túl jó, de ha nagyobb, az már erős kompromisszum. Egy notinál meg azért fontos a hordozhatóság, 15,6-os dolgok meg már elég nagyon szoktak lenni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#64) Jim Tonic válasza hcl (#63) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

[link]. DSR-ről nem is hallottam még. :) Ettől még lehet.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#65) hcl válasza Jim Tonic (#64) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Akkor meg DRC lenne :D:D:D:D Mindegy, érted, miről van szó.
Lehetne Mobile Workstation is, a'la HP.
Volt olyan cég, ahol terepmunkára ilyeneket vettek. Rohadtul kellett bele a Quadro, ahhoz, hogy geológiai adatokat gyűjtsenek... :D De legalább jó nehéz, és keveset megy akkuról.

Mutogatni való hater díszpinty

(#66) Napfénysüti válasza hcl (#65) üzenetére

Tényleg DTR-nek (Desktop Replacement) szokták hívni az asztalit kiváltó notebookokat. :K

Més que un club!

(#67) lezso6 válasza hcl (#61) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Persze, hogy van. De számomra nincs sok értelmük. Főleg ha full fapadosak (gagyi felbontás, int vga, stb), a DTR még pont egy jó ok arra, hogy legyen értelmük a szememben.

(#62) Jim Tonic: Tehát a 12" az új 14". ;]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#68) hcl válasza lezso6 (#67) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hogy számodra nincs, az nem jelenti, hogy másnak sincs :)
Felőlem is lehetnek fullhádé 12"-os gépek, nyugodtan, az a bajom, hogy mással már nem is kapni notit. Csak feleslegesen nagy felbontású, wide kijelzők.

Mutogatni való hater díszpinty

(#69) fi:zi'k válasza hcl (#68) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Mással nem kapni notit?!?! LOL
Úgy kell külön keresni, hogy nagyobb felbontás (esetleg jó panel is) legyen.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#70) Jim Tonic válasza lezso6 (#67) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Sajnos igen. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#71) lezso6 válasza hcl (#68) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Irónia volt, hogy észrevedd magad nagyfelbontású kijelzők témájában, hogy nem feleslegesek. Látom túl is lőttem a célon. :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#72) hcl válasza lezso6 (#71) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Melóban vagyok, nem tök ide figyelek.
De amúgy nemtom mire gondoltál. Pont leírtam, mit gondolok, ez független a te ironizálásodtól. (Mondjuk te sem feltétlen értetted, ami írtam, ahogy elnézem ;) )

@fi:zi'k : Én kifejezetten az adott kijelzőméret-felbontás párosok között utaltam arra, hogy gyakran a kis kijelzőkhöz tartozik feleslegesen nagy felbontás. Illetve szinte nincs 4:3-as noti (mondjatok egyet, ami Core i, és 4:3 , ezt most érdeklődésképpen, mert nem néztem utána).

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#73) fi:zi'k válasza hcl (#72) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Kizárólag a felbontás témára reagáltam, mivel emlékeim szerint nem kapni már 4:3-as képaránnyal új notit.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#74) franc0 válasza hcl (#72) üzenetére


franc0
őstag

4:3 nincs. Már a 16:10-et is vadászni kell...

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#75) hcl válasza fi:zi'k (#73) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

fi:zi'k és franc0 : Na ez az... Pedig melóra jobb. Én meg amúgy is jobban szeretem a 4:3.
A T60 volt az utolsó? :( Kár.

Mutogatni való hater díszpinty

(#76) fi:zi'k válasza hcl (#75) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ahogy már kérdezted és írták is, a T61/X61 páros volt az utolsó a TP-k közül.
A 4:3 (is) csak megfelelő felbontás esetén jó szerintem.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#77) Surfym@n


Surfym@n
senior tag

TrackPoint nálam pl. webes böngészésben verhetetlen, főleg, ha úton vagyok.
Scrollozás pöcök+középső gomb kombóval jött be nálam a legjobban. Valamint a fentebb említett karpozíció miatti zsibbadás korábban nálam is jelentkezett.

Sőt le is van tiltva nálam a touchpad, mert a két gomb nagyon alul van, így legalább nem lepődők meg, hogy állandóan felbukkan a helyi menü, mert véletlenül rátenyerelek a jobbklikkre :)

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#78) windchill válasza Surfym@n (#77) üzenetére


windchill
csendes tag

Osztom a véleményedet, Ultranav igen jó, főleg utazó embereknek. Vonaton vagy repülőn én is csak azt használom. Amikor külföldre járok és nincs kedvem a 15.6-os B560-as gépemet cipelni, akkor hónom alá csapom az X220-at. Ez a kis gép a 9 cellás akkujával és az extra 6 cellás slice batteryvel nem tud lemerülni :D

Amikor vettem, akkor leteszteltem és 27 órás akkuidőt írt ki a kis butus:
http://af-pt.uw.hu/pic/27.jpg

Pedig valójában nem volt, "csak" 18 óra! :) (maximum battery life üzemmódban, 6-os fényerőn persze).

Sajnos T420s-em sosem volt, bár a mostani X1 Carbon se rossz ;)

Lenovo Y580, 15.6 FHD LED, i7-3630QM, 8GB DDR3 1600MHz, 32GB SSD + 500GB 5400rmp, nVidia GTX 660M 2GB DDR5,

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.