Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kromatika


kromatika
veterán

"továbbra is csak egy memóriafoglalatot kínál a kis X-es" :F Most akkor hogy van ez?Az utóbbi 3 gen ben szinte csak az igp fejlődik a cpu nyers erő minimálisan.7 gen ,új igp,de egy csatornás mód :C _20% a két csatornához képest.Tehát kvázi egyenlő 5 gen-el ha 2 csatornás módról van szó .Mind ez egy filléres memória modul csökkentése miatt.Természetesen au U-s procikról beszélek.Még mindig nem sikerül maradéktalanul vissza találni a ThinPad szériának,oda amit elvárnának tőle a felhasználók,a régebbi szériákhoz képest,Ráadásul nagyon komoly árazás mellett sem.

[ Szerkesztve ]

(#2) #96302336


#96302336
törölt tag

Ez ebben a felállásban felejthető. Még mindig nincs igazán jó alternatíva az x201 óta. pedig az már nem egy mai cucc. kialakítás, anyaghasználat terén pedig hatalmas visszafejlődés. Nagyon úgy néz ki, hogy nem lesz többet x és t szériás noteszem. A t420 is amíg bírja, illetve az x201t is, adig használni fogom, de az utódaikat még nem láttam ezekben az új think sorozatokban.

(#3) AxBattler


AxBattler
félisten

"Konfigurációk terén egyetlen szomorú hírünk van, továbbra is csak egy memóriafoglalatot kínál a kis X-es..."
Köszi, viszlát! :(((

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#4) ATI válasza #96302336 (#2) üzenetére


ATI
senior tag

Egy alternatíva van csak, T460s. Anyaghasználat csillagos ötös, 1,34 Kg, Nagy felbontású IPS kijelző, fasza bill és trackpoint, dokkolható, van rajta hálókártya aljzat. Kvázi egy X1 Carbon gen3 házba csomagolt T szériás masina. Cserébe csak egy ram foglalat.

Nagyon jó gép.

(#5) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Single RAM slot ennyi pénzért gáz még egy ilyen kis gépnél is, a kijelző meg lehetett volna inkább 1440x900. Ja hogy az X szériába is már csak konzumert gyártanak...

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#6) dabadab válasza kromatika (#1) üzenetére


dabadab
titán

Igen, gyakorlatilag ott tartunk, hogy a csúcs x270 a mostani x230-amnál (16 GB, i7 3520M) nem erősebb és igazán nem kínál többet, pedig ez már azóta a negyedik modell (és az x240-től kezdve mindegyik single slotos).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#7) hallador válasza dabadab (#6) üzenetére


hallador
addikt

Igen csak a tied tudja a vPro-t is tehát feltételezzük, hogy a LAN kárty vPro kompatibilis, ami már egy szint. Szóval, nem! a Tied többet tud :)

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#8) kromatika válasza ATI (#4) üzenetére


kromatika
veterán

éppen az egy foglalat miatt nem alternatívája a x201 nak,

(#9) dabadab válasza hallador (#7) üzenetére


dabadab
titán

Nem akarlak nagyon megzavarni, de Thinkpadekben a 2007-es X61 óta van vPro.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#10) Tikakukac


Tikakukac
titán

Én sem hiába váltottam 14"-ra, jah, meg másik márkára. Ez a töketlenkedés ahogy az egyik legjobb ThinkPadot lezüllesztették...

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#11) hallador válasza dabadab (#9) üzenetére


hallador
addikt

Nagyon jó, nem zavartál össze, de az emlegetett 7200u/7500u akkor sem tudja a vPro-t ha a ThinkPad 1992 óra tudná a vajas kenyér gyártást.
Nem az volt a mondandóm lényege, hogy a vPro mikortól támogatott a ThinkPad-ek által, hanem az, hogy az az x230 tudja, ezek meg nem...

Aminek ugyan nem tudom mi köze van ahhoz, hogy mikor jelent meg a vPro de te tudod ;)

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#12) emvy válasza dabadab (#6) üzenetére


emvy
nagyúr

Mondjuk szerintem a 230 volt az alja. Az van most a felesegemnek, es bar egy darab mintank van, de ez remes. 240 van a hugomnak, ott a trackpad hasznalhatatlan, de 250-tol mar megint oke, es szerintem barmi, csak ne 220 meg 230. Foleg a kijelzo korulotti keret minosege gazos. Meg azert a beepitett kicsi akku eleg jo.

Ja, meg az X260 _sokkal_ tobbet megy akkurol: a Notebookcheck sajat meresei szerint az X260 fHD kijelzovel, i7-tel, 46 Wh-s akksival bongeszes mellett 8.5 orat megy, az X230 sima HD kijelzovel, 63 Wh-s akksival 5.5 orat Az ketszer jobb energiahatekonysag.

while (!sleep) sheep++;

(#13) hallador válasza emvy (#12) üzenetére


hallador
addikt

Mondjuk ezt nem nehéz produkálni amit írsz, mert az egyikben 35 w névleges, ameddig a másikban 15 w névleges fogyasztású processzor van. Így amit írsz az jogos.

Szerintem az X230 volt az első ami elég gyenge lett, a lötyögő touchpad, meg a gagyi műanyagok sora itt indult be, holott ez még állítólag RollCage vázas volt, az x240 volt szerintem az alja ennek a szériának a kopós, hajlékony de legalább már nem lötyögős műanyagokkal.

Az Intel a broadwell-nél vezetett be olyan energia hatékonysági technológiákat, amik emészthetőek voltak, a skylake pedig ezeket örökölte, szóval a ez is stimmel.

Ettől függetlenül nálam a lenovo az x230/240-es bakival elrúgta a pöttyöst... :R

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#14) #96302336 válasza ATI (#4) üzenetére


#96302336
törölt tag

Egy ram? köszi, majd máskor...

[ Szerkesztve ]

(#15) #96302336 válasza dabadab (#9) üzenetére


#96302336
törölt tag

No igen. olyan is van még 2db. A mai napig jól működnek. De azért az X201 sokkal jobb már náluk. Az újabbak pedig nem igazán hoztak többet, hogy érdemes legyen váltani. Nem számításigényes dologra van használva, viszont az igénybevételt bírnia kell. kollégák már nem is tudom hányadik consumer notit ölik meg mechanikailag, a 201 még vígan bírja Az újabbak pedig már nem vehetik fel a versenyt anyagminőségben vele. Egyik sem. Az utolsó T széria, ami vállalható minőség volt, az szerintem a T400. Az utánuk jövők, mind egyre ócskábbak, és ócskábbak. A T420-at már nem is használom, mert széthullik. Feljebb, még rosszabb a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#16) Tikakukac válasza #96302336 (#14) üzenetére


Tikakukac
titán

Lesz az még megbukkosan leforrasztva ;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#17) Szipó


Szipó
tag

Original kocka laptop :D

Vissza a régi kezelőfelületet!

(#18) Bohus


Bohus
aktív tag

Ennek sem áll jól alul a vastag káva. Visszavánszoroghatnának már 16:10-re, kezd korosodni a laptopom.

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#19) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

1 memóriaslot, hátracsúszó kijelző, elbaszott F gombok, gagyisított minőség - ezt még szabad Thinkpadnek hívni?

(#20) #96302336 válasza Dr. Akula (#19) üzenetére


#96302336
törölt tag

Cinkpad.

(#21) kromatika válasza #96302336 (#20) üzenetére


kromatika
veterán

:C Ez tetszik.

(#22) cadeyrn válasza #96302336 (#2) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

Nemrég váltottam X200ról X250re (muszáj; X200on nincs digitális videó kimenet, és döglik benne minden hackelt cucc, boe-hydis panel méregdrága, és annyira nem jó már, corestoret sehol sem kapni, és megdöglött, stb.): az anyaghasználat nem annyira szar, mint sokan hiszik. A gépház stabil, a hűtés nem annyira trehány, és kellemesen csendes. A palmrest az X200-al és a T400-al ellentétben nem recseg a csuklóm alatt pl.

Ami gond, az a szerelhetőség és a kijelző-keret.
Az első azért, mert min. egy műanyag lap kell, hogy törés nélkül szét lehessen szedni a gépet, a második azért, mert Toshibásra vették: nem nyeklik, de hajlik, és ha tömött hátizsákba kerül, bizony összeér billentyűzet és a kijelző.

A billentyűzet amúgy messze nem olyan rossz, mint vártam, de szokni kell, az biztos.

Félreértés ne essék, én a régi business Asusokat és Fujitsukat sírom valahol vissza, amikben volt anyag, de az is tény, hogy a nyavalya akar megint 3 kilós géppel rohangálni.

(#23) Tikakukac válasza cadeyrn (#22) üzenetére


Tikakukac
titán

Örvendetes, hogy 10 év alatt eljutottunk oda, hogy nem annyira szar az anyaghasználat, ezt :DDD

Mikor ilyen kijelző-billzet interferencia van, akkor fognám és vágnám izomból bele a 130k-s Toshibákat, amik ezt tudták minden trükk nélkül. Csak van a kettő között egy bőséges tripla szorzó.

Palmrestnek addig örülsz míg rá nem jössz ez azért nem recseg, mert teljes topcase egyben van és ha ez reped, mint a régi akkor az egész felső rész megy a lecsóba nem a 3k-s palmrest :DDD

Szakdoli témának valami hasonlót gondoltam egyébként. Telnek az évek, az ipar elviekben az abszolút csúcson de úgy ontjuk a szemetet, hogy az valami elképesztő.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24) cadeyrn válasza Tikakukac (#23) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

Mikor ilyen kijelző-billzet interferencia van, akkor fognám és vágnám izomból bele a 130k-s Toshibákat, amik ezt tudták minden trükk nélkül. Csak van a kettő között egy bőséges tripla szorzó.

Volt ilyen bajom régi business HP-val (nc6120) és még egy T500-al is (igaz, az utóbbinál én voltam a hibás, biciklizésnél a hátam felé került a kijelző, de akkor is, abban még ugye rollcage volt, hiába), mindkettő 4:3 15".
A compaq n600c, na, az nem kérdezett semmit.

Az X200nál is volt néha egérlenyomat, viszont ott soft rim-et használtam, és felfogta a kijelzőt, mielőtt a billentyűzethez ért volna.

Palmrestnek addig örülsz míg rá nem jössz ez azért nem recseg, mert teljes topcase egyben van és ha ez reped, mint a régi akkor az egész felső rész megy a lecsóba nem a 3k-s palmrest :DDD

Hátha nem reped. Sok olyan gépem volt, ahol egyben volt a felső rész - a már emlegetett HP, compaq, DIGITAL gépek - és kevesebbszer láttam azokon törést, mint a könnyen cserélhető palmresteken T400/X200 óta.

Szakdoli témának valami hasonlót gondoltam egyébként. Telnek az évek, az ipar elviekben az abszolút csúcson de úgy ontjuk a szemetet, hogy az valami elképesztő.
Jó téma, lehet is írni róla, főleg, ha beleveszed, hogy Panasonic japánban még mindig próbál értelmeset alkotni. Szerintem nemes egyszerűséggel mindenki mindenhol mindig költségcsökkenteni próbál (a consumer vevőnek a szép kell, a business vevőnek a sokat olcsón garanciával, a gyártónak az olcsón), és itt tartunk. Akinek meg nem ez a szempont, az továbbra is veszi a Toughbookot.

[ Szerkesztve ]

(#25) Tikakukac válasza cadeyrn (#24) üzenetére


Tikakukac
titán

Egybe válasz: apáméknál csak ToughBook van. Tudok nyilatkozni ott is mi merre tart milyen volt stb stb. :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#26) eszgabor


eszgabor
aktív tag

Csak tudnám mi kerül ezen a fotelon HÉTEZER forintba! :-)

Van élet a Dokumentumok mappán kívül is...

(#27) Dr. Akula válasza cadeyrn (#22) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"az anyaghasználat nem annyira szar, mint sokan hiszik."
Mihez képest? Akinek volt régen is TP, annak igen. Hogy nem tud (sokkal) jobbat a konkurrencia se? Az lehet, de mondjuk Lifebookban megkapom ugyanazt 340-ért, nem 5-600-ért. FullHD IGZO panellel, alapból világítós billentyűzettel, F gombokkal (nem valami médiabiszbasz alá kisbetűkkel odafirkálttal), rendesen nyíló kijelzőfedéllel. Na ehhez képest eléggé drága.

(#28) emvy válasza Dr. Akula (#27) üzenetére


emvy
nagyúr

Teged tenyleg zavar az, hogy mekkora betuvel van felirva az F gombokra, hogy F1, F2, F3?

while (!sleep) sheep++;

(#29) Dr. Akula válasza emvy (#28) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Eléggé. Főleg hogy már a 4-es tagolás sincs meg, így kitapintani is jóval nehezebb. Én használom ezeket a gombokat, ezért szeretném látni is mit nyomok le, nem pléj-stopp-előretekercselés és hasonlók.
F3 = olvasásra megnyitás, F4 = szerkesztésre megnyitás, F5 = másolás (Shift+F5 = biztonsági másolat), F6=
mozgatás (Shift+F6 = átnevezés), F7 = mkdir, F8 ... hát ehelyett inkább Shift+Del. Jobb billentyűzeteken ezek ránézés nélkül mennek.

[ Szerkesztve ]

(#30) emvy válasza Dr. Akula (#29) üzenetére


emvy
nagyúr

Hm, oke, nyilvan embere valogatja. (En felirat nelkuli billentyuzetet preferalok.) A kepek alapjan egyebkent a negyes tagolas megvan.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#31) cadeyrn válasza Dr. Akula (#27) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

fn+esc -> onnantól kezdve f sor az f sor, biosban is lehet fixálni, és megmarad boot között. És van szünet négyesével, nézd meg a képet.
De mindegy.

(#32) Dr. Akula válasza cadeyrn (#31) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Attól még nem lesz olvashatóbb a betű a gombokon. Végülis van szünet, nálam (Lifebook) kb. ennyi van _minden_ gomb között, az ESC meg az F1 között meg semmi. A lapos billentyűkkel kombinálva így nehéz látatlanba kitapintani melyik gomb melyik, ránézve meg a felirat nem segít, max nagyítóval. Ez így csak arra jó hogy ki lehet pipálni hogy ez is megvan, másra nem.

És ez csak egy probléma a sok közül, ott a hátracsszó kijelző, amivel nem lehet rendesen felnyitni a notit, ha mégis 90 foknál tovább nyílik, akkor meg az alsó részt emeli fel a földről, mivel alácsúszik. Elég idióta megoldás ahhoz képest hogy már egyszer feltalálták a jót - az volt ezelőtt. Így a hátlapi csatlakozókról is le kell mondani, oldalra kell bezsúfolni amit lehet. És ugye nagyobb aksi se fér oda, mert arra nyílik rá a fedél. Marad az alsó bővítés, ami eddig csak az extra volt.

[ Szerkesztve ]

(#33) tomistarkapi


tomistarkapi
tag

Ez így nem lett túl jó. Az egy szál ram slot-on tovább lépek azzal, hogy megfelelő kiepitest kell venni, de az usb c miért nem thunderbolt kompatibilis? Talán akkor értelme is lenne? Nincs touch verzió belőle a ára meg egy horror film

(#34) abacsx


abacsx
tag

Egyelőre nem kötelező megvenni. Van piac, meg van választék. Egy x250-esen vagyok két éve, és nagyon meg vagyok vele elégedve. Előtte egy x230-ason voltam, ahhoz képest jobb. Az x270-nél nem érzem azt a vonzerőt, hogy váltsak. Majd megvárjuk szépen, mit hoz a jövő, x280, x290, utána lesz egy kis gond mert x300 mintha lett volna már :)

do not underestimate the power of the dark side

(#35) cadeyrn válasza abacsx (#34) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

Ugyan már, mindenkit a Retro-t várja, mint a messiást.

(#36) Dominó85


Dominó85
veterán

Thinkpad X201t tulajként elborzaszt mennyire roasz irányba ment el a széria. 7. életévében van a gépem, most érett meg a harmadik pasztázásra (nálam az elsőre, mint tulaj). Nem egy erőgép, i7 640LM, 2*2GB 1066Mhz DDR3 + 320GB 7200RPM trió van benne. De filmezni, telefonok szoftveres javítasára tökéletes.

Off, csak mobilról írok: Milyen pasztát érdemes a procira és az északi hídra kenni? Van itthon egy PH-s kolléga által adott elvileg minőségi fehér paszta és egy ezüstös Spire. Persze ha más ajánlott, max veszek. :R

* Péter - 06302461862 *

(#37) Dr. Akula válasza Dominó85 (#36) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Teljesen mindegy, nem tuningra lesz. Az ezüstös elvileg jobban vezeti a hőt, csak nehogy összezárj vele 2 lábat ha melléfolyik, mert az áramot is. Ha biztosra akarsz menni, inkább egy mezei szilikon.

[ Szerkesztve ]

(#38) Dominó85 válasza Dr. Akula (#37) üzenetére


Dominó85
veterán

Értem, akkor maradok az elvileg áramot nem vezető, jó minőségű fehér szilikon pasztánál.

* Péter - 06302461862 *

(#39) Khaal válasza cadeyrn (#22) üzenetére


Khaal
őstag

X200 tulajként kérdezem, mi az a a corestore? És mihez képest gyenge a boe-hydis? Igaz, hogy nem nagyon van alkalmam mostanában 3 évesnél újabb business gépet kezem közé fogni, de én eddig még nem láttam notiban annál jobb panelt. Nem kötekedesként, csak "kijelzőbuzi"-ként érdekel miről maradok le.

(#40) cadeyrn válasza Khaal (#39) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

Supertalent Corestore - PCI csatornán futó miniPCI-e SSD, kb. az egyetlen, ami ment az X200-ban, még whitelistes BIOSszal is.

A boe-hydis panel egy nagyon jó panel, de gamutban manapság nagyon erős panelek kezdenek megjelenni. A 3 éves affs láthatóan veszít a fényerejéből, és a LED modhoz macerás és drága beszerezni a megfelelő minőségű LEDsort. Emellett egy jó ideje szeretnék nagyobb felbontást.

(#41) Khaal válasza cadeyrn (#40) üzenetére


Khaal
őstag

Köszi, így már minden világos, te tényleg kimaxoltad a kis x200-ast. :K
Nálam is elkélne kis plusz kraft meg nagyobb felbontás, egy Dreamcoloros 8540w-t kezdtem használni pár hete, marha jó ennek is a kijelzője, de szemre nekem még mindig csak az affs a király (2710p, 2730p, ledes x200t, x220t kijelzői meg elég erősen le vannak maradva mindkettőtől).
Csak hobbihasználat, így nem nagyon számít a gamut és szerencsére fényerő se vettem észre hogy csökkent volna, mondjuk nagyrészt dokkolón van a gép, így nincs benne olyan sok üzemóra. Ettől függetlenül úgy néz véglegesen le lesz cserélve a HP-ra, számomra a hordozhatóság már másodlagos, így az usb3, esata,displayport és persze a masszív erőfölény eldöntötte a kérdést.

Kissé a témához is hozzászólva, régi Thinkpad fanként kissé elszomorító hogy az utóbbi években milyen mélyrepülést mutatott be a brand. Pár dologban már visszakoztak, de hiába nem szeretem ezt a mondást, az a helyzet "régen minden jobb volt". Lehet azt mondani, hogy csak nyavajgunk, meg nem érezzük a változó idők szelét, de szerintem ilyen árazás mellett nem kellene hogy kompromisszumokra kényszerüljön az ember. Jelenleg ott tartunk, hogy a konkurenseknél (Dell, HP, Fujitsu...) rendre korrektebb ajánlatokat talál az ember.

(#42) Tikakukac válasza Khaal (#41) üzenetére


Tikakukac
titán

Álljatok neki kalibrálni akkor, mert a DreamColor panelek nem véletlenül futnak akkora felárral, mint egy kisebb konzumer notebook. Igaz, szemre elég sok dolog szokott jónak tűnni, bár elállítani egy penge panelt is lehet.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#43) Khaal válasza Tikakukac (#42) üzenetére


Khaal
őstag

Koloriméterem nincs, meg nem is munkagép ez nekem, szemre beállítottam, gyárilag volt egy elég erős pirosas színezete. Annyit mondok csak, hogy hosszabb távon valahogy kellemesebb az affs-t nézni, pedig az még csak nem is matt bevonatú. Színhelyesnek pedig tuti nem színhelyes a bekalibrált IPS monitorhoz képest láthatóan melegebb tónusú, de engem nem zavar, filmek jól néznek ki rajta így is. 8540w hűtését kell még valahogy rendbe rakni, mert jelenleg egy hajszárítóra hasonlít, utána le lesz váltva a sokáig hűséges x200, sic transit gloria mundi :D

(#44) Tikakukac válasza Khaal (#43) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát ha nem a méregdrága mattos AFFS-ed van, akkor ez biztos, mert az antiglare ha elég erős az tud idegesítő lenni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#45) Mercel


Mercel
senior tag

Úgy látom az X230 lesz az utolsó X-es thinkpad-em.

Ragaszkodom a normális dokkolóhoz, a telivér, nem U szériás procihoz, a cserélhető és dual slot ram-hoz és a cserélhető akkuhoz.

Ha bármelyik hiányzik akkor az nekem nem alternatíva.
Vannak más gyártók is.

Marcel

(#46) Khaal válasza Tikakukac (#44) üzenetére


Khaal
őstag

Még tőled vettem bele a panelt pár éve. :) Terveztem hogy rendelek rá fóliát, de aztán így maradt, szabadban úgysem használtam, beltérben meg ki lehet küszöbölni a tükröződést.

(#47) Tikakukac válasza Khaal (#46) üzenetére


Tikakukac
titán

Ja, hát az glare a javából. Akkor ne lepődj meg rajta, van akinek az AG bántó, vannak panelek amiken extra erős, nekem is volt olyan Dellem ami cukros volt és baromira fárasztott. Ezek a mai AF-es, félmattos dolgok jó kompromisszumok, nem is tükrös, de nem is matt, teljesen jó, régiekhez sajna annyira nincs.

De örülök, hogy azok mennek az x220-x230-as panelekkel rohadt sok bajom volt, nem is véletlen hagytam ezt is a francba :(

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#48) Khaal válasza Tikakukac (#47) üzenetére


Khaal
őstag

Kitapasztaltam, nekem a 768 sor már pont nem elég. 800 az még elmegy kategória, így nálam a 16:9-esek már amúgy is kiestek, meg a gyengébb anyagminőség, az egyre bénább billentyűzet. Kinek mi, nálam az X201 volt az utolsó vállalható gép (gondolkoztam is hogy veszek egy x201-et és átrakom a panelt, de úgy döntöttem inkább cipelem a nagyobb súlyt, így legalább tudok hébe-hóba játszani is egyet a gépen).

(#49) socialkiller


socialkiller
tag

/***** beszűkült látókörű Lenovo fan kommentje *****/
Nekem nagyon tetszik :)) Volt céges notebookom több HP is,köztük EliteBook 8440,2540,2560. Nagyon strapabíróak voltak,de nem volt meg a kategóriától elvárt experience. Majd utánuk a hatalmas megváltás,és szerelem volt számomra az első Lenovom,a Lenovo ThinkPad X230. Jelenleg is egy X250-es nyúzok,de imádom,nagyon el van találva a X-series ,a Lenovonál,compact,elegendő teljesitménnyel,de számomra talán kedvenc tulajdonságuk a billentyűzet,azt valami eszméletlen jól eltalálták.

Otthoni használatra meg az IdeaPad ami szerintem nagyon egy eltalált széria.

Üdv, Patrik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.