Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Landro


Landro
tag

Ömlik Nyugatról a pénz Dél-Koreába

(#2) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Balga egy ember,othagyni a husos fazekat. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#3) Aryon87


Aryon87
félisten

Új gárda.. sztem a Samunál ezt az állapotot nevezhetjük most csúcspontnak, mert hogy innentől lefele fognak indulni, az hótziher..

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#4) dajkapeter válasza pusszycat (#2) üzenetére


dajkapeter
senior tag

Nagy valószínűséggel nem véletlenül... Valamit tud...

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#5) elekreg válasza Aryon87 (#3) üzenetére


elekreg
tag

Sokan mondták ezt régebben, például a Knox megjelenésekor, vagy a Note 7 probléma kapcsán, hogy csak néhányat említsek, aztán mégsem lett gond, sőt!

(#6) slimshady válasza Aryon87 (#3) üzenetére


slimshady
senior tag

Sose lehet tudni, mindig van feljebb. Egyebkent tavaly szerintem a Note7 fiasko mar erintette ezt a negyedevet, nem?

üdv.: SlimShady

(#7) Aryon87 válasza elekreg (#5) üzenetére


Aryon87
félisten

+Slim:

Azok más szituk.
A knox az valami védelmi izé, a N7 história meg balesetveszély volt, egy hiba miatt. Én meg az újítgatási hullámra gondolok (kb mint az LG G4 -> G5 moduláris szitunál, amibe belesántult az LG, és azóta is töketlenek lettek)

Itt egy komplett személyzetváltás lesz ha jól értelmezem. Oké a nagykoponya lelép, jön helyébe egy új, aki majd hoz magával újakat. Na most ami megszokott, azon szerintem újítani akarnak majd..
Nem mindig válik be, de lehet hogy még jobb lesz, és remélem hogy jobb szeműek lesznek, hogy azt a nyamvadt túlélesítést meg szaturálást végre kukázzák. Na akkor már lehet elgondolkodok ismét a Samun :)

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#8) janeszgol válasza elekreg (#5) üzenetére


janeszgol
félisten

Azok komolytalan forum huszaroktol szarmaztak. De itt most az igazgatosagban lesz valtozas. Jo nyilvan mindenhol megmaradnak a vezerek, de azert en is felek attol (nem, nincs reszvenyem), hogy ez nem am a lejton valo elindulas lesz.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#9) Lacok válasza pusszycat (#2) üzenetére


Lacok
őstag

Szóltak neki, hogy le akar mondani. ;]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#10) pusszycat válasza Lacok (#9) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ha ő mond fel nem kap végkielégitést,vagy igen?

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#11) Tigerclaw válasza Lacok (#9) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Vagy lehet hogy két (több?) tűz közé került és már nem bírta tovább. (az ügyészség, rendőrség, kormány, politikusok, a tulaj és családtagok) Úgy olvastam, hogy elég komoly oligarcha rendszer van ott is.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#12) elekreg válasza Aryon87 (#7) üzenetére


elekreg
tag

Nem biztos, hogy olyan újítgatási hullám lesz, ami rossz irányba tereli a céget, pont annyi esélye van annak is, hogy még jobb lesz.
Hát, ha neked csak a kamera számít és ilyen szinten, akkor még találgatni sem lehet, mert a vásárlók jelentős részének a szerinte szép jobban tetszhet, mint a nagyon pontos, ezt igazolja a kijelző is, mióta van benne teljesen színhelyes mód, azóta sem mindenki azt használja, mert tetszetősebbnek tartja a kicsit túlhúzott színeket és gyártó akár erre is alapozhat a kijelző (talán ezért hagyta meg a túlszaturált módokat is a színhelyes mellett) és a kamera kapcsán is.

janeszgol: Lehozták azt nagyobb oldalak is, pláne a Note 7 kapcsán, de tévedtek. Igaz, más gyártókkal is eljátszották ezt, hogy X vagy Y következő szériája miért nem lehet majd sikeres, de azok a találgatások sem jöttek be nekik.

[ Szerkesztve ]

(#13) Aryon87 válasza elekreg (#12) üzenetére


Aryon87
félisten

Volt S7edgem, tudom mik a Samu hibai, kar szepiteni, de nekem a kamera hulyesege lenyegesebb :)
Es pont a tulszaturaltsag nem a valos kepalkotas. Nezz meg egy Honor 8 vagy egy U11 kepet. Na az a valosag. Ha tulszaturaciot akarsz, ott vannak a szerkesztoprogramok. De en a kameratol elvarom, hogy azt orokitse meg, amit es ahogy latok. Na a Samu erre nem kepes.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#14) atis123 válasza elekreg (#12) üzenetére


atis123
tag

+1
Az agyonszűrőzött instán felnőtt generációt nem nagyon érdeklik a valós színek. Ez már napszemüvegekre is érvényes. Lásd Maui Jim. Már a Ray Ban is megy utána.

[ Szerkesztve ]

"Nincs az elbaszva, csak másra lesz jó!"

(#15) madd dogg


madd dogg
senior tag

Ggggggggg..... Hrrrr.. na jó nem bírom:

- 1x milliárd dollár üzemi Nyereség!
-5x milliárd dollár bevétel,

És persze mind 2-3 igazgatósági tag miatt van... Gondolkodtok úgy 3 másodpercet legalább, mielőtt ezeket a bődületes marhaságokat írjatok? Jajj, csőd lesz, jajj, temessük, régen minden jobb volt.... Annyira fárasztó már ez tukó szájtépés. Nem volt még Samsungom, semmi nem köt hozzájuk, de ezek az eredmények zseniális menedzsmentnek köszönhetőek, és minden tiszteletet megérdemelnek. Ezt nem 2-3 ember hozta össze, és körülbelül semmit nem jelent majd a váltás. A korrupciós ügy évek óta zajlik, a jelenlegi igazgató sem idén öregedett meg, szóval ezek után valószínű még pozitívabb a mérleg.

Kinek nem inge!

(#16) elekreg válasza Aryon87 (#13) üzenetére


elekreg
tag

Egyik gyártó terméke sem tökéletes, nem is lesz soha, ezen sincs mit szépíteni, de azért a Samsung csúcstelefonok kamerái összességében jónak mondhatók.
Honor 8 volt, illetve a családban van most is, annak is ismerem az előnyeit és a hátrányait (OIS nélkül nekem például nem az igazi, hiába jó amúgy más téren a kamera, ezért is esik ki sok telefon, bár szerencsére a csúcskategóriában már nem hagyják ki általában), az U11-et is ismerem elég jól, de annál is találtam nekem nem tetsző dolgokat, amikor használtam kicsit, így saját részre nem vettem meg (pedig tényleg mindenre vevő vagyok, ami képes valamennyire megfogni, például az S8+, iPhone 8 Plus, Mate 9 és Nokia 8, az első kettőt passzolom el, mert az elsőt meguntam, a másodiknál meg nincs türelmem kivárni, hogy szoftveresen teljesen kipofozzák, a Mate 10-et is kipróbálom majd, a Nokia 8 viszont marad, nagyon bejött, eddig a legjobb ár/érték arányú telefonom), bár ha őszinte akarok lenni, az nem is az én gyártóm egy ideje a HTC, óriásit kellene dobniuk, hogy újra meggyőzzenek, de erre már nem sok remény van a részükről.
A Note 8 sem fogott meg például annyira, hogy azonnal megvegyem az indulási árán, pedig előtte több Samsung csúcstelefonnal is ellenkezőleg tettem, alig jelent meg, már rohantam értük, de szerencsére több gyártó is felnőtt azóta a Samsung és az Apple szintjére tudásban (is), csak árban ne kövessék őket, vagy legalábbis ne érjék utol.
Ettől függetlenül is szurkolok a Sansungnak, régi kedvenc, olyan problémákat is többször megugortak már, amik más gyártókat lenyomtak, így nem féltem őket, meg aztán elég sok lábon is állnak egyszerre.

atis123: Ja, már az oldal is nyomja az arcukba a szűrőket, amikor töltik fel a képet és nem az a legmenőbb, aki valósághű, hanem a leglátványosabb. A Samsung csak megelőlegezi nekik kicsit, bár csak a szükséges, legelviselhetőbb mértékben.

[ Szerkesztve ]

(#17) Aryon87 válasza elekreg (#16) üzenetére


Aryon87
félisten

Egyetértek. Végre nem egy vérbeli fan hozzáállás, ez tetszik.
Kíváncsi lennék az U11-ben mi nem tetszett (nekem csak a fapados kameraszoftverrel van gondom, nem véletlen van mellette a Honor 9).
S7edge-m volt, mondhatom hogy szerettem addig míg jól működött. Aztán jöttek a hülyeségei (gyári hibás, refurb teló volt, MM vétel).
De amit szerettem benne: a kamera gyorsasága. Pikk-pakk lehetett vele fotózni, nem kellett xarakodni vele.
Mate9 is volt, ott kameragondjaim voltak, rövid tartózkodási ideje volt nálam, utána jött a Samu...

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#18) Fred23


Fred23
nagyúr

Egyszer talán valaki megírja majd e lemondás korrekt hátterét, akkor érdeklődve fogom olvasni! :)

Most így első blikkre sajnálnám a pasast, de egy ilyen ügy valszeg nem első blikkes.

(#19) 7Heads Drago válasza Fred23 (#18) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Sajnálod???? Tartok tőle hogy az országban nem sokan vannak akik éves szinten pariban lennének vele fizuban.
Kizárólag akkor van bajban ha őt is lecsukják. De várjunk csak: ki kérte meg őket arra, hogy sikkasszanak?

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#20) SkyLine3000 válasza elekreg (#16) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Nekem az összes fotós telefonomnak megvannak a lőtt képei és nyugodtan állíthatom, h közülük a Samuknak van a legtúlszaturáltabb képeik. A jelenlegi, vagy az előző Lg telóimmal készült képeknek sokkal természetesebb képeik vannak. Mondjuk az elmúlt 3-4 év samuikra ilyen téren nem tudok mit mondani, mert kimaradtak.

(#19) 7Heads Drago: biztos olyan szarul kerestek, h kénytelenek voltak sikkasztani, h megéljenek... :D

[ Szerkesztve ]

(#21) Bici válasza 7Heads Drago (#19) üzenetére


Bici
félisten

Ha a fickó nem volt benne, akkor szar érzés lehet neki, hogy sok év munkája végén ilyen okból kell lemondania.
Nem csak a pénz létezik, mint motíváló, vagy örömre okot adó tényező.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#22) Tigerclaw válasza madd dogg (#15) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

"...ezek az eredmények zseniális menedzsmentnek köszönhetőek, és minden tiszteletet megérdemelnek."

Azért erre nem innék hideg vizet. Egy ilyen technológiai cégnél jellemzően a hardver és szoftver fejlesztők és az értelmesebb marketingesek közös munkájának köszönhető a közvetlenül a siker, közvetve meg egy még nagyobb csapatnak és nem a menedzsmentnek. Rajtuk is múlik, de csak az, hogy rábólintanak a folyamat bizonyos szakaszában, a többiek munkájára. Fontos a feladatuk, de nem teremtenek semmit. Még egy Steve Jobs kaliberű CEO munkája sem ért volna semmit, ha nem olyanok dolgoznak alá...és ilyen kaliberű vezető kevés van.

Amúgy meg minden cég különbözik. Van ahol a CEO sokat tesz a közösbe, máshol meg csak akadályozza a rossz döntéseivel a munkát, még akkor is ha amúgy nyereséges a cég.

Itt nem tudom, hogy mi a helyzet, de meredek kijelenteni, hogy a menedzsmentnek köszönhető egy ilyen cég sikere.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#23) nordo


nordo
tag

Ez szerintem várható volt,új vezetés van a kormányban akik szeretnék ha a samsung újra a legnagyobb haditechnikai beszállitójuk lenne.

A család 2014-ben pedig elkezdte felszámolni (eladni)a hadi és vegyi cuccokat gyártó részlegeket ami már az akkori politikusoknak sem tetszett.

[ Szerkesztve ]

(#24) #06658560 válasza 7Heads Drago (#19) üzenetére


#06658560
törölt tag

Pláne, hogy nem sikkasztás az ügy, hanem megvesztegetés.

Egyébként van egy feldarabolási per is folyamatban a Samu ellen, ha jól tudom.

(#25) madd dogg válasza Tigerclaw (#22) üzenetére


madd dogg
senior tag

Igazad van, félreérthetően írtam. Zseniális Termékmenedzsmentre gondoltam és én is úgy látom, hogy ez egy sokkal nagyobb csapat profi szerveződése, mint a legfelsőbb vezetésé. Emiatt irreleváns ebben az esetben, hogy az öreg CEO lelép.

(#26) elekreg válasza Aryon87 (#17) üzenetére


elekreg
tag

Főként akkumulátoros üzemidőben nem bírta úgy az U11, ahogy én elvártam volna, meg a kijelző fényereje sem volt túl erős (még ha ritkán is használom olyan környezetben, ahol arra szükség volna), meg a kamera is hiába volt jó, hiányzott a dupla szenzor, megszoktam már a külön monokróm modult, a jobb portré módot...stb.
Olvasgattam a fotós topikot, a Mate 9 és az S7 Edge tortúrádat is, eztán figyelek rá, hogy amilyen telefonom van aktuálisan, olyat nehogy vegyél addig! :DDD (Nem bántani akarlak ezzel, nem félreérteni! :) )

Lehet, hogy az S8+ is ezért lett unalmas, de a Note 8 meg nem fogott meg annyira (pedig abban már adott a két kamera, viszont a karcsúsított akkumulátor nem szimpatikus, még ha nem is lett végül annyira gyenge az üzemidő), de nem kizárt, hogy a következő S széria is dupla szenzoros lesz már.
Pont el is gondolkodtam emiatt a topik témája kapcsán is, hogy mennyire kelendő az elég drágára árazott Note 8, milyen szinten teljesülnek majd vajon az eladási elvárásaik, bár olyan széles a palettájuk hogy nem csak az fog dönteni.

SkyLine3000: Pedig pont az elmúlt években lettek jobbak a Samsung csúcstelefonok kamerái.
LG-ből nekem a G4 képei tetszenek, de az is színez.

(#27) Rodi 4.80


Rodi 4.80
senior tag

Megszállták a Samsungot is.

(#28) gusthy


gusthy
veterán

Az azért ugye megvan, hogy a Samsungnak nyolc üzletága van, ebből egy az elektronika, és azon belül egy rész a telefon?

(#29) Aryon87 válasza elekreg (#26) üzenetére


Aryon87
félisten

:C
nem vettem rossz neven, de kivancsi lennek ennek bovebb okfejtesere, akar privatban is.
Akkor ebben az esetben most Te jartal ugy, mint en az emlitett 2 modellel, mert en soha nem voltam ilyen elegedett a H8 ota.
Nalam az uzemido azert gyengebb a tobbiektol, mert 24/24 csak mobilnet megy, ami jobban szivja az akksit. Fenyero is jo, csodalkozom a tesztben miert huztak azt le...
Egy bajom van csak vele, fapados a kameraszoftver, mig a Honor 9 meg tulcsordul a kinalatban. Ennyi
.
En azt latom, a dupla kamera nem minden esetben jo.
Ott a Note 8. Dupla kamerat kapott. Ezaltal a kepkeszitese borzalmas lett. 2x annyira tulelesit + szatural is. Teny nem a szivem csucske a Samu, de az S7 es S8 tesok jobb kepeket csinalnak..

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#30) elekreg válasza gusthy (#28) üzenetére


elekreg
tag

Igen, én is azért írtam például, hogy sok lábon áll.

Aryon87: A Note 8 kamerája (szerintem) nagyon jó, én legalábbis egyik korábbi Samsung típust sem tenném előrébb ebben a tekintetben (sem). Lehet, hogy nem ezt mondanám, ha csak a fotós topik tapasztalata alapján döntenék, mert ott vannak érdekes dolgok és más az értékrend, illetve akad néha némi elfogultság is, de inkább kipróbálom magam a különböző típusokat, mert elvétve még a komolyabb tesztek sem mérvadók.
Annyiban nem jártam úgy, hogy nem kellett megvennem az U11-et, szerencsére adott a lehetőség a telefonokkal a hosszabb kipróbálásra és utána dönthetek a vásárlással kapcsolatban.
Ja, amúgy én is csak mobilinternetet használok, mert korlátlanom van.

(Több személyes ismerősöm is van a fórumról, akik régóta nyomják itt, miattuk kezdtem el fórumozni, bár korábban csak regisztráció nélkül olvasgattam jó sokáig, mert óva intettek néhány dologtól, ismerve engem és néhány témát kerülni javasoltak, köztük a fotós topikot is! :) )

[ Szerkesztve ]

(#31) Aryon87 válasza elekreg (#30) üzenetére


Aryon87
félisten

:)
Fokepp tolem mi :C

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#32) Zitta válasza Aryon87 (#13) üzenetére


Zitta
őstag

Ugye ezt a honor baromságot viccnek szántad? Mondjuk annak is gyenge...

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#33) Aryon87 válasza Zitta (#32) üzenetére


Aryon87
félisten

:N

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#34) Zitta válasza Aryon87 (#33) üzenetére


Zitta
őstag

Amúgy milyen az U11 - lehet benevezek rá.?! :K

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#35) Aryon87 válasza Zitta (#34) üzenetére


Aryon87
félisten

Privátban megírom, nem akarom még jobban szétoffolni a topikot egy konkurens véleményével :DD

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#36) BatchMan válasza pusszycat (#2) üzenetére


BatchMan
senior tag

Húsos fazék? Hm. Mikor tele van hússal a pince, padlás, spájz, hűtő, megcsömörlesz.
Szerintem őszinte ember, és okos. Tudja, hogy egy váltás nem tesz jót a cégnek, de felhalmozott annyi tartalékot, hogy korrektül leléphessen. Nem hiszem, hogy élete hátralevő részében bárminek a megvalósításában az anyagiak gondot jelentenének neki. Mert a pénz csak egy eszköz. Ugye.

(#37) GEIL válasza BatchMan (#36) üzenetére


GEIL
addikt

S így talán már be mer majd vállalni egy S8+-t 17 havi részletre is.....amihez persze alapból nem jár a "Dex dokkoló", azt majd netről rendeli 38.000 -ért..... :DDD :DDD :DDD ;] ;]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#38) Zitta válasza GEIL (#37) üzenetére


Zitta
őstag

iPhone-t használ - ezért kellett mennie. :Y

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#39) GEIL válasza Zitta (#38) üzenetére


GEIL
addikt

:DDD Semmi izlése az öreg csókának...úgymond hivatalból van nála iPhone....nem azért mert kihasználja vagy tudja minden funkcióját. :P ;] :o

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#40) BatchMan válasza Zitta (#38) üzenetére


BatchMan
senior tag

Mi a baj vele. Jórészt az is Samu ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.