Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) akaido


akaido
addikt

Kapnám szívesen a "dellát" dollárban az Inteltől a "kártyára"... :)

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#2) atike


atike
nagyúr

Szerintem nem volt rossz koncepció, kár érte.

A cikkben ez nem stimmel: " és viszonylag sok partnerre is lelet"

(#3) haxiboy


haxiboy
veterán

Jó alapnak tűnt, de elég drágán adták/adják. Egy ilyen árából akár minden Raspberry verzióra telik néhány évig.

Samsung Artik-nak is annyi...

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#4) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Raspberry rulez...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#5) Cassi


Cassi
senior tag

"Jó volt, de ennyi volt."
Sz*r volt, de ennyi volt. Tipikus inteles fejlesztés, irigyelték az ARM Android boxokat, csináltak egy háromszor annyiba kerülő klónt Core M processzorral. A menedzseri prezentáció biztos nagyon menőn nézett ki, beúszó mondatokkal, szép háttérképpel. Az Intel már régen megérett a pusztulásra.

(#6) copass válasza Cassi (#5) üzenetére


copass
veterán

csak mert drága? mondjuk legalább stabil és megy rajta minden. IS.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#7) troviko


troviko
senior tag

Sok helyen lehetett volna kisebb nagyobb haszna, de igazából az autókban láttam volna értelmét, mert azt ugye nem 3 évre vesz az ember, hanem sokszor 10-15-20-30 évig szolgálatban vannak, ezeknél jó lehetett volna, ha tudod relatíve olcsón (max 100K) upgraelni az infotainment rendszert.
Mondjuk 6-8 évente megveszed az új vasat, új szoftverrel.

Máshol kevésbé láttam relevánsnak. A compute sticknek több értelmét láttam annó, kár, hogy az is kihalt.
Az a baj, hogy az Intel mindig veeeeeeeeeeeszettül túlárazta ezeket, persze, hogy nem volt rá túl nagy kereslet.

https://www.oldtech.hu/

(#8) arty válasza copass (#6) üzenetére


arty
veterán

mert az armok, amdk, raspi fagynak? :D
mi az hogy stabil?

(+amúgy mi megy rajta, mi az a "minden", ami a többieken nem?)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#9) azbest


azbest
félisten

A cserélhető "agy" a tévékben és hasonló helyeken alapvetően téves koncepció. A tévé gyártók nem akarnak ilyet, vegyél új tévét. Ahol mégis csináltak hasonló, hogy modulként cserélhető, ott meg majdnem egy új tévé árát kérik el a modulért -> inkább veszel új tévét.

Ráadásul tévéhez a hdmi 2.0 hiánya miatt sem feltételen ideális. A buta tablet / gagyilaptop soc-okkal az ára so-so. A komolyabb core-m soc-kal meg 200k forint, és nem megy vele 4k netflix, amazon prime...
Lényegesen olcsóbban viszont kapni amazon 4k sticket, androidtv hivatalos boxot, amivel megy (főleg nyugaton).

Ha valakinek mégis inteles minipécé kell, akkor a szintén nem olcsó, de legalább szintén korlátozott képességű nuc-ok mellett, a kínai noname tablet soc-os megoldások mellett újabban a board pécés nevesebb gyártók is rákaptak. Hardkernel odroid h2 [link] (hdmi 2.0)

(#10) Béééla válasza arty (#8) üzenetére


Béééla
őstag

Raspi 3-mal döcögős egy powerpointból generált pdf léptetése. Szép-szép, de nagyon nem PC-verő szupergépek ezek.

Bélabá

(#11) Apollyon


Apollyon
Korrektor

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#12) Feruendios válasza Béééla (#10) üzenetére


Feruendios
aktív tag

Ki a rák használ Powerpoint-ot és abból ki csinál még PDF-et? :D De egyébként kizárt dolognak tartom, hogy a Berry elvérezne a PDF lépkedésén, használj böngészőt azokban WebGL gyorsitott PDF olvasó van.

Sajnos mar nincs magyar billentyuzetem :(

(#13) Silenzio válasza Feruendios (#12) üzenetére


Silenzio
addikt

Mondjuk én. Vagy bárki. Használjak Prezit?

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#14) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Kár, pedig érdekes kis cucc volt.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#15) arty válasza Béééla (#10) üzenetére


arty
veterán

debezzeg a hitelkártyaintelen ugyanez hibátlanul ment? a coreM az atompécé? ;)

(plusz az arm nemegyenlő raspi3.... mielőtt késhegyre menne a vita, határozzuk már meg miről beszélünk....)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#16) MMSZoli válasza azbest (#9) üzenetére


MMSZoli
tag

A korlátozott NUC megjegyzést nem teljesen értem.

Az egy dolog, hogy nem néznek ki túl jól, kivéve a gamer szériát.
SSD-vel, memóriával kb 150ezerért van egy működő új i3 PC-d.

A legutolsó két generáció integrált videókártyái már gyorsabbak, mint a régebbi gépemben levő dedikált Radeon HD6570, amivel elég sokat játszottam még 2-3 éve is. Nem vagyok elvakult gamer, 4K meg FPS hajszoló, sok minden elég korrektül elment, végül a Fallout4 és a Dark Soulok miatt váltanom kellett 1050-re (azért nem nagyobbra, mert a bányászok miatt überbrutál árak vannak, használtan meg pont miattuk nem veszek videókarit mostanság, ami mehetett 24h/7 nap túlhajtva).

Az Intel HD 620 - 640 integrált széria kb azt a sebességt hozta a tesztek szerint, amit a HD6570.
Négy pókerkártya pakli méretű dobozban, ami alig nagyobb, mint a videókártya maga...
Nem mondanám olyan rossznak az ár/érték arányt, nézz rá a DELL vagy Lenovo SFF árakra.
Ha otthon rakod össze, csak kicsivel vagy ez alatt, nekem volt régen Shuttle barebone-om, de még egyszer nem költök annyit gépre (bár 6-7 évig tényleg kiszolgált, ott is a videókártya + memória limit miatt váltottam, a kétmagos Opteron kiszolgált rendesen).

Az Intel NUC Hades széria pedig a méretéhez képest meg valami überbrutál gyors az i7 + Radeon RX VEGA (1536 stream processzort, 96 TMU-t és 32 ROP-egységet kínál 1024 bites HBM2 memóriával) kombinációval.
32GB RAM, 2x M2 SSD. elöl/hátul tele van portokkal, 3darab 4K kijelzőt dughatsz rá.

Ez mire nem elég? Hol korlátos ez?
Persze ennek már megkérik az árát (350-450e + SSD + memória), de ahogy az egyik filmben is mondták, a kínaiak is csak pontosan olyat gyártanak, amilyet megfizetsz. Ha keveset szánsz rá, akkor csak a gagyi minőséget kapod. Ha sokkal többet, akkor felvisznek az űrbe.
Egyébként UK-ből a magyarországi ár 70%-ért meg lehet venni.

Ha AA vagy AAA gaming kategóriát keresed (nem korlátozott képességű), ott a házilag összerakott gépet sem úszod meg 300-400 alatt.
Ezt a szintet a NUC is tudja hozni (egyébként nem olyanom van, hanem Lenovo és Dell)

[ Szerkesztve ]

(#17) azbest válasza MMSZoli (#16) üzenetére


azbest
félisten

Arra, hogy nem támogatnak hdmi 2.0-át, majd gondolom a következő generációba csorog bele. A tévés dolgot a hwsw hírből vettem, most látom, hogy itt nem volt ez kifejtve. Ez a baja a kártyapécéjüknek és a legtöbb nucnak.

A nuc hades 300 eft felett már jó, hogy tud hdmi 2.0-át. Viszont néhány kivételtől eltekintve nagyon rossz ár érték arányúak médiacenternek. Ahová kompakt céleszköz kell, oda van más, sokkal olcsóbb alternatíva, csak nem feltétlenül intel alapon. De ahogy lineltem, már médiacenternek is bőven megfelelő inteles kártyapécék is kezdenek terjedni, csak nem az inteltől közvetlenül.

Nem játékgépnek vagy workstationnak mondom korlátozottnak. Arra a méret miatt kompromisszumos a hűtés és hely limit miatt. Ahová nem kell nagy erő, oda lehet jó desktop irodai gép általános használatra valamelyik combosabb.

A compute card alternatívájaként gondoltam itt rá. De mint látható, a sima nucok miatt nem lehet 4k 60Hz kijelzőre kötni a hdmi1.4 kimenetes gépeket. Persze én tudom, hogy létezik olyan displayport - hdmi adapter, amivel valószínűleg működik (írom ezt egy hd4000 integrált gpu-ra dugott ilyen aktív adapterrel 4k@30Hz -es kijelzővel, t430-ról), de ez nem hivatalosan támogatott mód.

[ Szerkesztve ]

(#18) MMSZoli válasza azbest (#17) üzenetére


MMSZoli
tag

Kösz, így már értem!
Utoljára 5 éve használtam PC-t TV-n. Nem rossz, de számomra kényelmetlenebb, mint így asztal mellől.
Témába vágóan:
Karácsonyra kaptam egy TV okosítót, de azon HDMI 1.4 van, míg a régi, nappaliban levő TV-m csak HDMI 1.2-t tud. Csak azért sem hozom le a másikat :-)

(#19) Malák válasza copass (#6) üzenetére


Malák
aktív tag

Szerintem inkább az innováció hiánya a probléma és ennek ellenére drága. Vagy amiatt, mert vannak nagyon pofátlan húzásaik.

(#20) Malák válasza Feruendios (#12) üzenetére


Malák
aktív tag

Velem is megesik néha, igaz nem ilyen picipécéken

[ Szerkesztve ]

(#21) csoki46 válasza GodGamer5 (#14) üzenetére


csoki46
aktív tag

Érdekes, de nagyon szűk célközönséggel. Nem tudok elképzelni olyan helyzetet, amire ez a legjobb megoldás.

(#22) icp1970


icp1970
senior tag

Elég is volt. Jó döntés.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.