Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#53) D4v3


D4v3
őstag

Megjött tegnap 2 hét után a 2/16-os verzió gearbest-ről, 22 ezerbe került egy akció keretében.
Redmi 4A-t váltott, nagy elvárásaim nem is lehettek ennyiért, de rosszat nem is tudok rá mondani. A 5.45-ös kijelző nekem teljesen ideális, a 6" már sok lenne, a színek rendben vannak, a rendszer gyors, újdonság volt számomra a dark mode, amit rögtön bekapcsolok bármilyen programról is legyen szó. Az akksi 33%-ot merült kb. a nap során elég sok nyomkodás és szinkronizálás, frissítés során, ami szerintem elég jónak mondható. Van benne amúgy magyar nyelv is, az értesítő LED pedig átkerült a bal felső sarkába a telefonnak. A fizikai gombok a telefon aljáról eltűntek és a rendszer részei immár, amit kicsit azért sajnálok. Fogásra kényelmes közepes tenyérrel, valamiféle jobb műanyagból készült a telefon, nem lesz totál foltos. Az arcfelismerő megbízhatóan teszi a dolgát (remélem más kezében azért nem :D), a cseppmentes üveg, pedig jó, hogy van.
Tartottam kicsit tőle, hogy a 16Gb mire lesz elég, de a rendszer teljes frissülése után maradt 11.6Gb elégnek bizonyult minden app-omnak. A 2Gb ram pedig szerintem bőven elég nem power userek-nek, két-három app nyugodtan elmegy egymás mellett is.
A kamera különösöbben nem érint és csak este próbáltam ki szobában, de ott látszólag gondja volt a fókusszal, míg a 4A-nak nem, olvastam más helyen is, hogy nem túl jó ez a része a telefonnak, bár nappal feltételezem, hogy vállatlható képeket fog lőni.
Kipróbáltam a Dota Underlords-ot is, amivel könnyen megbírkózott, bár a telefon aljába tett hangszórokat pont lefogja az ember a kezével, ha elfordítva két kézzel használja.
Összeségében örülök a váltásnak, ennyi pénzért ez a telefon best buy annak, aki nem a telefonjával kel és fekszik, viszont néha használná erre-arra.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.